Brentford FC Anglie - Brentford FC - Zprávy

Žambůrek přestoupil z Brentfordu do dánského Viborgu

Český reprezentant do 21 let Jan Žambůrek přestoupil z anglického Brentfordu do Viborgu. S dánským klubem podepsal dvacetiletý záložník smlouvu do roku 2025. Žambůrek vyměnil dres jednoho ligového nováčka za druhého. V dánském týmu, který je osmý v tabulce, se opět sejde s trenérem Larsem Friisem, který působil také v Brentfordu.

Southampton přejel Brentford

Fotbalisté Southamptonu vyhráli v utkání osmnáctého kola Premier League nad Brentfordem 4:1. Za domácí se trefili Bednarek, Broja a Adams, vlastní branku si dal Fernández. Jediný gól hostí si připsal Janelt.

Southampton přivítá Brentford

Southampton hostí v dohrávce osmnáctého kola Premier League Brentford. Domácí jsou v průběžné tabulce na čtrnáctém místě, hosté jsou na tom o dvě příčky lépe, ale mají jen o dva body více.

Brentford zdolal Aston Villu

Brentford porazil v duelu 21. kola Premier League Aston Villu. Hosty poslal do vedení už na začátku zápasu Danny Ings, jenže ještě před přestávkou vyrovnal Yoane Wissa a ve druhé půli obrat dokonal Mads Rasmussen.

Bfentford změří síly s Aston Villou

Druhý den roku 2022 přinese souboj Brentfordu s Aston Villou. Domácí by si po dvou nezdarech rádi připsali na konto nějaký ten bodový zisk, lehké to ale mít nebudou - hostující celek se totiž pod Stevenem Gerrardem dostal do dobré pohody a navíc se jim jeden zápas z náročného vánočního programu odložil. Zatímco domácí tak mají v nohách těžký středeční zápas s Manchesterem City, Villans se v lize naposledy představili na Boxing Day.

Manchester City vyhrál v Premier League podesáté v řadě, Brentford porazil o branku

Manchester City dokráčel v posledním střetnutí tohoto roku ke svému desátému vítězství za sebou v rámci Premier League a stvrdil své dosavadní suverénní postavení na čele tabulky. Je pravda, že tentokráte jeho tříbodový skalp nevykázal vyloženě dominantně prvky, jako tomu bylo v předchozích třech případech, jeho soupeř z Brentfordu každopádně hrozil sporadicky.

Mistr válcuje Anglii, další obětí se má stát Brentford

Ve středu večer je na programu souboj nováčka s mistrem a karty jsou rozdány jasně ve prospěch hostujícího Manchesteru City. Úřadující šampion disponuje lepší formou, kvalitnějším a také kompletnějším kádrem, domácí se totiž musejí vypořádat s hromadou absencí.

Brighton přehrál Brentford a konečně zapisuje tři body

Fotbalisté Brightonu ukončili jedenáctizápasovou sérii bez vítězství, když na vlastním hřišti přehráli nováčka z Brentfordu 2:0. Domácí sice do duelu nevstoupili úplně nejlépe, postupně však přebírali otěže do svých rukou a díky dvěma brankám ze střední vzdálenosti si v první půli vybudovali komfortní dvougólový náskok. Druhá půle už sice patřila spíše hostům, ti se ale prosadit nedokázali, a tak utkání dospělo ke konečnému výsledku 2:0.

Brighton hostí nováčka soutěže

Fotbalový program na druhý svátek vánoční uzavře souboj Brightonu s nováčkem z Brentfordu. Svěřenci Grahama Pottera zahájili sezónu ve velkém stylu, formu ale neudrželi a momentálně tahají sérii už 11 zápasů bez výhry a postupně se tak propadají tabulkou. To Brentford naproti tomu vyhrál své poslední ligové klání, když na vlastní půdě přehrál Watford a dotáhl se na svého nedělního soupeře.

Zápas mezi Brentfordem a Man Utd byl kvůli koronaviru odložen

Dnešní zápas anglické ligy mezi Brentfordem a Manchesterem United byl odložen kvůli blíže nespecifikovanému počtu případů koronaviru v týmu hostů z Old Trafford. Vedení soutěže o tom rozhodlo v pondělí pozdě v noci. Za poslední týden Premier League zaregistrovala rekordních 42 pozitivních testů.

Brentford v závěru otočil duel s Watfordem a získal tak důležité tři body

Brentford jako nováček tohoto ročníku Premier League ukázal svou vnitřní sílu a v závěrečných deseti minutách otočil průběh s dalším nováčkem Watfordem. Díky proměněné penaltě v poslední možnou chvíli nakonec zvítězil v poměru 2:1. V tabulce se posunul na vynikající deváté místo s dvaceti body, naopak Watford po čtvrté porážce za sebou okupuje až sedmnáctou příčku se ziskem třinácti bodů.

V souboji nováčků se Watford pokusí konečně zvítězit

Ačkoliv dojem z výkonů obou mužstev i jejich postavení v tabulce vypadá odlišně, dělí je ve skutečnosti jen čtyři body. Řeč je o Brentfordu, který si navíc tento náskok na soupeře v podobě Watfordu vybudoval až v posledních týdnech.

Náhradník Bamford zachránil Leedsu remízu ze souboje s Brentfordem

Leeds tenhle duel nerozehrál vůbec špatně. Jenže slabší chvilky si zkrátka vybral v průběhu druhé půle, během sedmi minut inkasoval dva góly a pořádně se strachoval o zdárný rezultát. Efektivní Brentford nebyl daleko od své třetí výhry z venkovní půdy, v páté minutě nastavení si však nepohlídal standardní situaci, a střídající Bamford tak mohl určit svou trefou plichtu.

Leeds přivítá Brentford

Leeds United hostí v patnáctém kole Premier League Brentford. Domácí jsou v tabulce až šestnáctí, ale na dvanácté hosty ztrácí pouhý bod.

Tottenham přehrál Brentford a Conte je tak stále bez domácí ztráty

I třetí domácí utkání pod Antoniem Contem skončilo pro fotbalisty Tottenhamu vítězstvím. Jejich manažer se navíc konečně dočkal zápasu bez nervů, Spurs totiž vyhráli proti Brentfordu 2:0. První gól byl vlastní, druhý vsítil Son.