Arsenal FC Anglie - Arsenal FC - Zprávy

Arteta: Čeká nás dlouhá pauza, ale doufám, že nás to nepřibrzdí

Manažer Mikel Arteta doufá, že přestávka kvůli mistrovství světa rozjetý Arsenalu nepřibrzdí. Londýnský celek totiž do pauzy vstoupí na prvním místě anglické ligy s náskokem pěti bodů před druhým Manchesterem City.

Arsenal využil ztráty Citizens, Vlci dále bojují o záchranu

Sobotní program anglické ligy uzavřel zápas Wolverhamptonu Wanderers s Arsenalem. První poločas na Molineux ještě pro domácí vypadal slibně, hrozili z brejků, a hosté naopak měli problémy prolomit obranu Vlků svojí kombinační hrou. Ve druhém poločase Arsenal ukázal, proč je v tabulce na nejvyšším stupínku, a pomocí gólů Ødegaarda z 55. a 75. minuty porazil Wolverhampton 0:2.

Předposlední Wolverhampton vyzve Arsenal

Wolves se pokusí přerušit sérii špatných výkonů v domácím zápase proti prvnímu Arsenalu. Domácí tým převezme od pondělí Julen Lopetegui, ale proti Gunners tým povede ještě dočasný kouč Davis. Hosté nadále vévodí Premier League s dvoubodovým náskokem na druhý Manchester City. Arsenal v minulé sezóně oba vzájemné zápasy s Wolverhamptonem zvládl za 3 body.

Chelsea po nevýrazném výkonu nestačila na Arsenal

Blues v 15. kole doma prohráli s Arsenalem, o jediný gól zápasu se postaral Gabriel Magalhães. V utkání byli po celou dobu o něco lepší hosté, kteří větší aktivitu využili v 63. minutě, kdy se po rohu prosadil Magalhães. Chelsea za celý zápas vystřelila pouze jednou na bránu soupeře a na inkasovaný gól nenašla odpověď. Domácí tým prohrál v Premier League podruhé za sebou, zatímco Arsenal se po výhře vrátil na první místo, kde má nyní dva body náskok na druhý Manchester City.

Chelsea vyhlíží Arsenal, velká výzva pro Blues

Londýn čeká fotbalový svátek, Chelsea v utkání patnáctého kola Premier League vyzve Arsenal. Blues mají co napravovat, aktuálně na první Gunners vzhlíží ze šesté příčky s desetibodovým odstupem.

Mudryk má odejít ze Šachtaru již v lednu, částka může být astronomická

Šachtar Doněck sice vypadl z Ligy mistrů po porážce s Lipskem, milionářskou soutěž by si každopádně na jaře mohl stejně zahrát Mychajlo Mudryk, který má podle kuloárních zpráv přestoupit do jednoho z evropských velkoklubů již během ledna. Válku o jednoho z aktuálně nejžádanějších hráčů na přestupovém trhu prý totiž svedou Liverpool nebo Manchester City.

Arsenal těsně přehrál švýcarský Curych a postoupil tak do osmifinále Evropské ligy

Současný lídr Premier League si před týdnem zkomplikoval svou situaci v základní skupině A po prohře v Eindhovenu s PSV (2:0) a nyní v závěrečném utkání s podceňovaným švýcarským Curychem potřeboval vyhrát, což se mu nakonec povedlo. Ve čtvrtečním utkání sice nepředvedl optimální výkon a jedinou branku vsítil krátce po čtvrthodině hry, i přesto ovládl svou skupinu se ziskem patnácti bodů a druhé PSV za sebou nechal o body dva.

Pro Arsenal je ve hře první místo, Curych si chce udržet naději na pokračování v pohárové Evropě

Arsenal ve svém posledním vystoupení ve skupinové fázi Evropské ligy přivítá na Emirates švýcarského mistra z Curychu. Zápas to bude velmi zajímavý i proto, že oba týmy ještě mají rozhodně o co hrát.

Arsenal si doma pohrál s Nottinghamem

Arsenal porazil v utkání čtrnáctého kola Premier League Nottingham Forest 5:0. Skóre otevřel Gabriel Martinelli, dva góly přidal Reiss Nelson, po jednom poté Thomas Partey a Martin Ødegaard.

Arsenal chce zpět na první místo

Arsenal hostí v zápase čtrnáctého kola Premier League Nottingham Forest. Gunners se budou chtít vrátit na první příčku, kam průběžně poskočil Manchester City. Forest jsou úplně poslední a případná výhra by jim obrovsky pomohla.

PSV se konečně oklepalo a Arsenalu vrátilo i s úroky týden starou porážku z Londýna

PSV v předchozích dvou duelech prohrálo a především nedělní ligový neúspěch v Groningenu (2:4) ho musel hodně bolet, ale teď se vrátilo na vítěznou vlnu proti lídrovi Premier League a po naprosto parádním výkonu zvítězilo 2:0. V celém průběhu bylo dokonce lepší a minimálně si zajistilo druhé místo zaručující dodatečné play-off o osmifinále Evropské ligy. S Arsenalem tak svede na dálku souboj o první pozici na půdě norského Bodø/Glimt.

PSV se opět střetne s Arsenalem a tentokráte mu zkusí vrátit týden starou porážku z Londýna

PSV letos občas předvádí nevyrovnané výkony a v poslední době se mu příliš nedaří, důsledkem určitě může být náročný program. Nizozemský klub totiž téměř měsíc a půl pravidelně absolvuje i tři utkání týdně a začíná se na to na něm podepisovat. Teď v předposledním střetnutí základní skupiny Evropské ligy přivítá doposud suverénní Arsenal a rád by si udržel naději na první místo zaručující přímý postup do osmifinále.

Arsenal na hřišti Saints pouze remizoval

Gunners začali utkání aktivněji a v 11. minutě otevřel skóre zápasu Xhaka. Na konci prvního poločasu mohl zvýšit Jesus, ale obrovskou příležitost nevyužil. Po přestávce Arsenal už nebyl tak aktivní a domácí to potrestali. V 67. minutě se po pěkné akci Saints prosadil Armstrong, který mířil přesně k levé tyči. Hosté přitom nedokázali na vyrovnávací gól odpovědět a po nevýrazném výkonu v druhém poločase si ze Southamptonu vezou jen bod.

Suverénní Arsenal přijede na hřiště Southamptonu

Arsenal by rád udržel první místo v Premier League a v rámci 13. kola zavítá na hřiště Southamptonu. Saints v posledním zápase konečně vyhráli a prolomili sérii nepříznivých výsledků, v minulém ročníku navíc zvládli na svém hřišti Gunners porazit 1-0.

Arsenal těsně udolal PSV a je jednou nohou v osmifinále EL

Současný lídr Premier League ovládl i čtvrtý zápas skupiny A v Evropské lize a v tabulce si upevnil vedoucí pozici s plným počtem dvanácti bodů, právě před eindhovenským konkurentem si vytvořil solidní pětibodový odstup. Díky těsné výhře 1:0 v této dohrávce v Londýně si minimálně zajistil druhé místo a je jen krok od toho, aby skončil první a tím pádem měl jistou účast v osmifinálové fázi.