19.02.202419:28

Petrášek před návratem do Česka?

Českou nejvyšší soutěž by si poprvé mohl zahrát Tomáš Petrášek, jenž prakticky nehraje v korejském Jeonbuk Hyundai Motors. Podle serveru "isport.cz" je 31letý stoper, který mezi lety 2016 až 2023 oblékal dres Rakówa Czestochowa, v kontaktu s Hradcem Králové. Rodák z Rychnova nad Kněžnou je odchovancem východočeského klubu, dotáhl to však pouze do rezervy.

isport.cz
05.10.202312:45

Petrášek debutoval v asijské LM

Tomáš Petrášek se v létě vydal na zkušenou do jihokorejského Jeonbuku, v jehož dresu si ve středu večer také odbyl premiéru v asijské Lize mistrů. Do zápasu s Bangkokem United naskočil na závěrečných osm minut, prohru 2:3 už ale neodvrátil. Jeho tým je po dvou odehraných zápasech na druhém místě tabulky skupiny F.

x.com/cefoza, livesport.cz
29.06.202314:50

Petrášek potvrdil odchod do Jeonbuku

Český obránce Tomáš Petrášek mění Polsko za Jižní Koreu. Jednatřicetiletý stoper očekávaně podepsal smlouvu s týmem Jeonbuk Hyundai Motors, který se aktuálně drží na 8. místě tamní ligové soutěže. O svém transferu z Rakówa do Asie se pochlubil na svém osobním twitterovém účtu. "Výzva přijata! Je pro mě velkou ctí být zde v tomto úžasném klubu, největším v Jižní Koreji a v jednom z největších v celé Asii," uvedl v krátkém prohlášení.

livesport.cz, twitter.com/TomPetras23
22.06.202309:42

Petrášek na cestě do Jižní Koreje

Obránce Tomáš Petrášek podle informací z polského webu meczyki.pl podnikne své další kroky z Polska do Asie. O jeho služby totiž má zájem jihokorejský Jeonbuk. Jednatřicetiletý Petrášek už má být v cílové destinaci a vyjednává tam o detailech smlouvy. Petráškovi končí současný kontrakt v Čenstochové na konci června a prodlužovat ho nechce. Nabídky měl údajně nejen z Polska, usilovaly o něj také tři nejmenované turecké kluby, rovněž některé řecké a konkretizovala se taktéž jedna možná spolupráce s čínským celkem.

meczyki.pl, livesport.cz
07.05.202321:16

Čenstochová má premiérový titul

Obránce Tomáš Petrášek získal s Rakówem Čenstochová titul v polské fotbalové lize, kterou jeho tým ovládl poprvé v historii. V dnešním zápase sice Čenstochová podlehla 0:1 na hřišti Korony Kielce, díky porážce druhé Legie Varšava s Pogonem Štětín 1:2 ale má tři kola před koncem nedostižný náskok 11 bodů.

Jednatřicetiletý Petrášek přišel do Čenstochové v roce 2016 a pomohl jí k postupu do nejvyšší soutěže. Za poslední dva roky s ní trojnásobný český reprezentant získal již čtvrtou trofej. Dvakrát s týmem vyhrál pohár a jednou Superpohár. V lize obsadila Čenstochová předloni druhé místo za Legií Varšava, kterou dovedl k titulu Tomáš Pekhart 22 góly coby nejlepší střelec soutěže.

ČTK
02.05.202320:22

Legia i Pekhart oslavili zisk poháru

Reprezentační útočník Tomáš Pekhart ovládl s Legií Varšava Polský pohár. Celek z hlavního města ve finále udolal po výsledku 0:0 po prodloužení a 6:5 na penalty Čenstochovou, za kterou nastoupil obránce Tomáš Petrášek. Legia vyhrála pohár po pěti letech a 20. triumfem potvrdila pozici nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže. Čenstochová naopak nenavázala na triumfy z předchozích dvou let. Oba čeští hráči nastoupili v základní sestavě. Petrášek vystřídal krátce před pauzou zřejmě kvůli zranění, Pekhart šel ze hřiště se žlutou kartou v 62. minutě.

ČTK
24.02.202320:53

Petrášek zařídil Rakówu tři body

Raków na hřišti Jagiellonie brzy prohrával, a ačkoliv ještě před pauzou vyrovnal, na vedoucí trefu dlouho čekal. Vítězství týmu vystřelil až v pětasedmdesáté minutě český stoper Tomáš Petrášek.

06.10.202222:44

Petrášek inkasoval červenou kartu

Tomáš Petrášek dnes po zranění odehrál první zápas v letošní sezoně a nebude na něj mít nejlepší vzpomínky. Raków Częstochowa vyhrál 1:0 na půdě Piastu Gliwice, český obránce ale v nastavení inkasoval červenou kartu.

24.04.202216:17

Petrášek zvyšoval na 2:0

Raków se dál úspěšně pere o polský titul a k dnešní povinné výhře nad poslední Lecznou mu výraznou měrou pomáhá i český stoper Tomáš Petrášek. Ten ve 40. minutě přidal svůj druhý gól v sezoně a první od října.

23.10.202114:30

Petrášek si otevřel střelecký účet

Tomáš Petrášek se nedávno po delší době uzdravil a nyní si připsal také první gól sezony, když v 77. minutě utkání s Termalicou zvyšoval na 3:1. Stopera takto dělí už jen jeden zásah od jubilejní 10. branky v neúplných třech sezonách v polské Ekstraklase.

17.07.202122:23

Petrášek vítězem Polského Superpoháru

Polský Superpohár vyhrál Raków Čenstochová, který porazil ligového mistra Legii Varšava 4:3 na pokutové kopy. Ze zisku trofeje se radoval i český obránce Tomáš Petrášek, který nastoupil od 77. minuty a v rozstřelu dal první gól vítězů. V dresu Legie se ze hry neprosadil Tomáš Pekhart, jenž byl v minulé sezoně nejlepším střelcem polské ligy, penaltu však rovněž proměnil. Raków, který skončil v lize na druhém místě o pět bodů za Legií, vybojoval sto let po založení druhou trofej v historii klubu. Tou první byl květnový triumf ve finále Polského poháru, kterým si zajistil účast v Superpoháru.

ČTK
07.10.202017:13

Sestava na Kypr: debut Hovorky i Petráška

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý nasadil do základní sestavy pro přípravné utkání na Kypru dva hráče, kteří ještě nemají za národní tým ani jeden start. Premiéra čeká na oba stopery Davida Hovorku a nováčka Tomáše Petráška. Český celek podle očekávání nastoupí s méně vyzkoušenými hráči a těmi, kteří pravděpodobně nebudou hrát od začátku v nedělním utkání Ligy národů v Izraeli. Příští středu se pak národní tým představí ve Skotsku.V brance poprvé pod Šilhavým dostal šanci Tomáš Koubek, jenž naposledy za reprezentaci chytal předloni při debaklu 1:5 v Rusku, po kterém skončil předchozí trenér Karel Jarolím. V útoku se představí navrátilec do národního celku Matěj Vydra a v záloze bude hrát Antonín Barák, který za český tým nehrál dokonce už dva roky. Hraje se od 18 hodin.
Základní sestava ČR: Koubek - Kadeřábek, Petrášek, Hovorka, Novák - Ševčík, Holeš, Darida, Barák, Provod - Vydra.

ČTK
02.10.202019:54

Petrášek zaznamenal druhý gól sezony

Raków Częstochowa porazil Wisłu Płock 3:0 a do listiny střelců se znovu zapsal Tomáš Petrášek, český obránce v jedenácté minutě otevíral skóre.

26.09.202016:58

Petrášek dal gól, Schwarz nahrával

Raków Częstochowa remizoval na půdě Cracovie 2:2 a vidět byli i čeští hráči. Obránce Tomáš Petrášek v jedenácté minutě otevíral skóre, o chvíli později pak záložník Petr Schwarz připravil druhou trefu hostujícího týmu, který o výhru přišel až v sedmé minutě nastavení.

03.08.202019:54

Petrášek přispěl k výhře Rakówa

Raków Częstochowa se chystá na novou sezonu, dnes v přátelském zápase porazil Koronu jasně 5:0 a svůj podíl na tom měl i Tomáš Petrášek, český obránce ve 43. minutě vstřelil druhou branku utkání.

14.06.202020:01

Raków Częstochowa porazil Zaglebie Lubin (2:1) a v jeho základní sestavě se objevili dva čeští fotbalisté, oba se přitom zapsali do statistik. Tomáš Petrášek po změně stran otevíral skóre, přesný centr mu na hlavu posadil krajan Petr Schwarz.

03.03.202019:58

Petrášek skóroval za Raków

Raków Czestochowa zvítězil v utkání polské ligy na hřišti Wisly Plock 2:0 a gólově se na tom podílel i jeho kapitán, český obránce Tomáš Petrášek. Na gól mu navíc přihrával další Čech ve službách Rakówa, záložník Petr Schwarz.

22.02.202017:31

Petráškův gól na body nestačil

Raków Częstochowa prohrál na půdě Arky Gdynia 2:3 a k dobovému zisku mu nestačila ani trefa Tomáše Petráška. Český obránce ve 39. minutě zvyšoval na 2:0 ve prospěch svého týmu.

04.11.201922:54

Petrášek rozhodl zápas s Wislou

Raków Częstochowa v pondělní dohrávce polské ligy porazil Wisłu Kraków, na čemž měl hlavní zásluhu Tomáš Petrášek. Urostlý český obránce a kapitán týmu svým třetím gólem v sezóně utkání rozhodl.

01.09.201921:59

Petrášek zmírnil porážku Rakówa

Raków Częstochowa prohrál v polské lize 1:3 na půdě Legie Varšava a pod výsledek se podepsal Tomáš Petrášek, český obránce zaznamenal v nastavení čestný úspěch svého týmu.