08.08.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

Spartak Myjava - AS Trenčín 0:1

Ani vo 4. zápase sezóny nenašiel majster z Trenčína premožiteľa a na myjavských kopaniciach zaknihoval ďalšie tri body.

Už v 6. minúte Wesley našiel v šestnástke spoluhráča, a ten zoči voči Solničkovi napálil do brankára. Dorážať mohol Koolwijk, ale stál v ofsajde. V 11. minúte strieľal z uhla Pekár, Šemrinec kryl. V 37. minúte sa s loptou dostal k šestnástke Rundič a vysunul do vápna Bera. Tiesnený Marčekom vystrelil mladík vedľa. V 40. minúte Pekár vo vápne obohral Šemrinca, ktorý vybehol. Následne prihrával pred bránu, no loptu netrafil ideálne; Rundič ju dokázal zastaviť tesne pred čiarou. Bojoval o ňu Sládek, ale od neho skončila za čiarou. V závere polčasu Pekár nacentroval do šestnástky na hlavu Sládekovi, ktorý loptu minul. Na zadnej tyči ju prebral Daniel, počkal si na pohyb obrancu, prehodil si loptu na opačnú nohu a vystrelil. Strela mu ale nesadla.

V 58. minúte Lobotka vysunul v šestnástke Gubu, ktorý z uhla trafil domáceho brankára. V 64. minúte sa uvoľnil Pekár a vystrelil k vzdialenejšej tyči. Jeho pokus išiel vedľa. V 75. minúte Trenčania zahrávali priamy kop. Ruindičov pokus stečoval niekto v múre za Solničkov chrbát - 1:0 pre AS. Už o minútu Čőgley zahral vo vlastnej šestnástke rukou, ale nikto ho za to nepotrestal. Deväť minút pred koncom lopta spadla do šestnástky na Banoviča. Ten ju z prvej nasmeroval do Šemrinca. Čőgley poslal loptu na Bera, ktorého postavenie smrdelo ofsajdom, no hvizd sa neozval. Bero sa rútil na bránu a zozadu ho stiahol Banovič. Hráč Spartaka uvidel za svoj zákrok červenú kartu. Koolwijk z priameho kopu poslal loptu na Solničku. Trenčín strielil aj druhý gól, ale neplatil pre ofsajd. V nadstavenom čase si Daniel vybojoval streleckú pozíciu a ľavačkou minul trenčiansku bránu.

Trenčín zvíťazil na pôde Myjavy o jeden gól pomerom 1:0 (0:0), ani vo štvrtom zápase aktuálneho ročníka Fortuna ligy neinkasoval a vedie súťaž naďalej bez straty bodu.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk