10.06.2008 20:45 CET
0 : 2
(0:0)

Švédové vyzráli na řeckou tvrz

Obhájci trofeje z Řecka úvodní utkání skupiny D nezvládli a podlehli Švédsku 0:2. Řekové nasadili do základu hned tří stopery a dlouhou dobu to bylo znát. Výhru Seveřanů zajistili Zlatan Ibrahimovič a Peter Hansson.

Útočník Interu Milán přerušil svojí dlouhou sérii čekání na gól ve švédském dresu, a také sérii neinkasovaného gólu brankáře Nikopolidise na evropských šampionátech.

První vážnější příležitost si vytvořili po sedmi minutách hry Řekové. Charisteas prošel ukázkově přes tří švédské protihráče, jenomže famózní sólo zakončil střelou do středu branky, kde stál připravený Andreas Isaksson. Za deset minut na sebe upozornili i Švédové. Christian Wilhelmsson se dostal do zakončení v tváří tvář brankáři Nikopolidisovi, ale pomezní rozhodčí už dříve mával postavení mimo hru.

K vidění nebylo příliš útočných akcí, přesto se nehrál vyloženě nudný fotbal. Ve 25. minutě se tlačil Charisteas mezi švédské stopery, kteří míč odkopli do bezpečí. Švédové si první gólovou příležitost schovali na 33. minutu. Zlatan Ibrahimovič přehazoval hlavičkou Nikopolidise, jenomže kromě brankáře přehodil i těsně branku. Za dalších pět minut prověřoval Charisteas Isakssona potřetí a znovu uspěl švédský brankář. V závěru prvního poločasu vyslal na švédskou branku nepříjemně skákavou ránu Basinas a Isaksson vyrážel na roh. Během prvního poločasu švédští fanoušci pískali na hru, kterou předváděli Řekové. Ta byla praktický stejná, defenzivní jako před čtyřmi lety v Portugalsku. Každopádně v prvním poločase branka nepadla.

Na začátku druhého poločasu vyběhl Nikopolidis proti Wilhelmsonovi, tím pádem mu zmenšil střelecký úhel a záložník Deportivu La Coruňa přestřelil. V 62. minutě se do nadějné situace dostal Karagounis, ale ani na dvakrát nepřekonal obranný val Švédů. Za 3 minuty přizvedl Dellasův centr Hansson a zle zatopil brankáři Isakssonovi. V 67. už bylo v Salcburku veselo, tedy alespoň co se týče švédských fanoušků. Zlatan Ibrahimovič překonal nádhernou střelou na hranici pokutového území Nikopolidise a Švédsko vedlo 1:0.

Trenér Otto Rehhagel zareagoval na branku střídaním stopera Traianose Dellase za ofenzivního Ioannise Amanatidise. Jenomže to byli znovu Švédové, kteří udeřili podruhé. V 72. minutě obdrželi Řekové nešťastný gól. Na malém vápně míč dotlačil do branky Hansson – 2:0 pro Švédsko.

Tři minuty před koncem zkoušel z úhlu propálit Isakssona po povedené akci Torosidis, ale švédský brankář vyrazil na roh. Řečtí fotbalisté chtěli utkání ještě zdramatizovat a hru více otevřeli, jenomže Švédové už si vše pohlídali a na úvod šampionátu zvítězili nad obhájci titulu Řeckem 2:0.

Autor: Ondřej Linhart

Komentáře (89)

řecko sice muze opet prekvapit ale podle men nejslabsi tym sampionatu prvni samo rakouso tip 1 0 pro svedsko

jmj.mirasek

Teda opravdu nevím, co jsi chtěl říci. Příště si to párkrát po sobě přečti i za cenu toho, že nebudeš první ;)

pavel.fotbal

I když teď Švédové nehrají nic moc,vyhrají 1:0.

0:0

rufus

tipuju taky 0:0

Ibrahimovič je válec, ale Řekové slabí rozhodně nejsou. Očekávám hubené vítězství tří korunek a celkem nudný zápas, něco jako my proti Švýcarům.

Můj tip: 0:1 (Ibrahimovič)

Shevchenko

Ta je zatim spolecne se spanelskou nejhezci.

kde mate spanelskou ?

Španělé rozstříleli Rusko 4:1, hned ta prvni merenguesovo. Ma krasne syty barvy.

M11

krasa

fantomas

Parada.

dobře ty

OMG jako malí chlapci opravdu bacha, abyste si z toho nestříkli....

fantomas

aby sis nestřík, z toho tvýho "OMG".

yeeeee Swerige

Langi

prej že taktickou bitvou ...to bude zas 11 hráčů ve vlastní šestnáctce a zuby nehty bránit...ten zápas ani nechci vidět .Můj tip 0:0 - Švédové nenajdou způsob jak prostřelit 11 těl před sebou a Řekům bude bezbranková remízka přece stačit krásná příležitost pro sázku -2,5 golu

To vsichni vsadi a ono to na just skonci 3:3.

zlatan sice neodohra cely zapas ale aj tak rozhodne tip : 0:2 ( Ibrahimovic 2 ) ... verim ze Zlatan bude hrat vpredu spolu s Henrikom Larssonom to by mohlo byť dost brutalne

M11

1-2

M11

M11

Prohraje.. doufam..

fantomas

Však ti smajlíci, co jsi použil, jsou všeříkající.

hezká práce

Odkdy Svedove hraji nudny fotbal? Ale proti tem betonarum to bude tezke... Jsem zvedavy jestli bude hrat Svensson nebo Kallstrom.

Nicmene pojdme Svedsko !!

Podle mě to bude nepěkný zápas .. něco jako žabožrouti.. ale uvidíme jestli aura namyšlenosti Zlatana Ibrahimoviče rozbije Řecký val

Obhájce Řecko už na tomto míistrovství nepřekvapí. V tomto utkání asi moc gólů nepadne, převládat bude asi defenziva. Budu to přát Švédsku, v ofenzivě by měli mít trochu navrch a jsou celkově sympatičtější. Tip 1:1. Vivat SWERIGE !!!

1:2 pro švedsko

ups, sem to napsal blbe, Svedsko vyhraje 2:1.

já Řecku naopak fandím, sympatický národ, fotbal tam mají rádi a hrajou prostě to na co mají.....

Tak tak. Pro me jsou taky mnohem sympatictejsi nez Francouzi nebo Italove.

fantomas

Než Italové určitě, než Francie pod Domenechem bohužel taky.

satan_666

fandim Larssonovi,takže Švédi do toho,ale ten prasák ibrahimovič mi vadí,do pr. s nim! tip 1:0 pro Sverige - Larsson

já ho naopak zbožňuju...takže tip 0:1 Larsson - Ibra

2-1 švédi.

vypadá to dost na remízu, ale vsadil bych vysledek 1:2, kdyz se podivam na soupisku svedu:)

aneb jak je dobré míti svého Zlatana...

--------------------------------------------------------------------------------------

zkouška

_______________________

Ten druhej gol byl jeden z nejdivnejsi a nejkurioznejsich golu co sem kdy videl.A ten Ibrahimovicuv

Zlatan jednoducho nadherny gol ... buduci zapas snad uz odohra cely ... Ibra je kral !

jj ten byl fakt peknej

ale jina cely zapas hral párek

O Ibrahimovičovi jsem si nikdy nedělal nějaky usudek,snad krom toho,ze je krapet nesympaticky.Po dnešku hm šourek umí.

Larsson , je to pořád borec, který by byl platný v kterémkoliv týmů. Fakt smekám.

Švédové se odepisovali, prý už nemají takové mužstvo jako dřív. A já si právě myslím, že jsou lepší jako dřív. Vyzrálí, Ibrahimovič dorostl do správných let vůdce, Larsson je tam jakoby jen tak mimo dění, kdy jeho osobnost byla zatím v pozadí, i před veřejností. Ale je to jeden z nejlepších útočníků na šampionátu, ta zkušenost, chytrost. Navíc mají tvrdou obranu, slušně kreativní zálohu v čele s Ljunbergem. Nevěřil jsem Rusům, ale přál jsem si jejich postup, ovšem byl jsem zblbý tou kampaní, jak je všechno ruské "skvělé". Myslím, že Švédové by mohli dělat problémy i nejlepším mužstvům. Pro mě černý kůň. Nikoliv Chorvatsko nebo Rusko.

Mýlíš se. Uvědom si, že ten zápas rozhodla střela z vápna a do té doby se Švédové k ničemu nedostali. Možná postoupí, ale víc než čtvrtfinále to nebude. Osobně si ale myslím, že tu jejich obranu a zálohu vycvičí jak Rusové, tak Španělé. Zachránit je může zase Zlatan.

uvidíme..

Ano, rozhodla jedna přesná střela z vápna, ale proti tak odporně bránícími mužstvu, by se snad jinak, než přesnou střelou ze střední, nebo delší vzdálenosti neprosadilo žádné mužstvo. Je dobře, že to tam Zlatanovi spadlo.

Odporně bránícímu? Tě naočkovali ti komentátoři, kteří po dvou přihrávkách Řeků vzadu, ječeli cosi o antifotbalu. Švédská hra byla bez nápadu a myšlenky, jediné v čem vynikli byly souboje jeden na jednoho.

A v čem vynikli Řekové ? Odporně bránící možná není správný výraz, ale z defenzívy oni vycházejí hodně. Jakmile, měli po obdržené brance něco v útoku vymyslet, byli úplně marní.Švédi hráli dopředu rozhodně aktivněji. Ale o aktivitě a kráse to není, pokud si trenér myslí, že těžká defenzíva je to nejlepší, tak s tím může slavit úspěch, ale u mě diváka rozhodně ne.

Řekové nevynikli v ničem a proto prohráli. Mě hlavně vadí to tvoje "odporně bránící" a celkově ta histerie kolem Řeků a jejich hry. Ty jako divák Rehagela a spol. rozhodně nezajímáš. Ho např. zajímají řečtí diváci, kteří zhodnotí jeho práci. Uvědom si že většina fanoušků je vděčná za jakékoli vítězství a trenér musí zvolit cestu, jak k němu dojít. Není moc zemí, kde by se po vyhraném zápase blbě remcalo, tak jako u nás.

Já už to dál rozebírat nebudu, prostě se mi nelíbí hra Řecké reprezentace a tečka. Jejich defenzivní hra slavila před čtyřmi lety úspěch a kdyby jsme takto hráli a vyhráli letos my, řekl bych, že jsme měli nejlepší obranu a že mám radsot, že jsme mistři Evropy

Řekové hráli dobře, dojeli na to, že nebyli víc odvážnější. Na konci šlo vidět, že když se do toho pustili ve více hráčích, tak to šlo a obrana Švédů nebyla tak pevná. Bohužel pro Řeky rozhodly individuality v dresech Švédů: Ibrahimovic, Larsson.

Wilhelmson

Tak po Italech byl probořen další beton Super,snad to takhle bude pokračovat a oba týmy vypadnou co nejdřív

nééé mám novou myš a nejsem na ní nějak zvyklej

Bravo SWERIGE !!! Nejdříve krásná střela Zlatana a pak doslova dotlačený, poodrážený o všechno možné, balón do sítě a řecká ultradefenziva byla v troskách. Zkrátka Řecko bohužel nezklamalo, letos jim to už ale nevyjde. Švédsko zaslouží za zodpovědný výkon pochvalu a stačí vidět třeba Henrika Larssona, jak se dokáže odevzdat týmu a musí Vám být švédský tým hned sympatický !!! Jen tak dál Švédsko !!!