19.06.2016 04:00 CET
0 : 7
(0:2)

Chile rozdrtilo Mexiko 7:0 a chystá se na Kolumbijce

Chile v semifinále Copy Américy zostudilo Mexičany sedmi góly a zaslouženě postoupilo do semifinále, kde se utká s Kolumbií. Hned čtyřikrát se prosadil Eduardo Vargas, jenž se tak vyhoupl do čela tabulky střelců celého turnaje. Dvě branky přidal také Puch a jeden přesný zásah si připsal i Alexis Sánchez.

Na tento zápas budou chtít Mexičané co nejrychleji zapomenout. Vítěz skupiny C nastupoval do zápasu jako mírný favorit, nicméně papírové předpoklady vzaly velmi brzy za své. Na sedmdesátitisícovém stadionu v kalifornské Santa Claře rozjela La Roja parádní představení, které načal v 16. minutě Edson Puch. Ten dorážel do odkryté sítě prudkou ránu Diaze, kterou k němu vyrazil gólman Ochoa - 1:0!

Mexičané se snažili ohrožovat branku Chilanů zejména střelami ze střední vzdálenosti, ale jejich projektily jaksi nenacházely místo určení. Naopak tým španělského kouče Pizziho hrál více kombinačně a na konci první půle dokázal zdvojnásobit své vedení. Alexis Sánchez dostal míč na levou stranu vápna Mexika a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Vargase. Ten předskočil naivně bránícího stopera Morena a křižnou ranou rozvlnil síť Ochoovy branky - 2:0!

Hra El Tri se prakticky rozpadla po změně stran. Třetí branku Chilanů totiž vsítil již ve 49. minutě Alexis Sánchez, který vytěžil maximum z průniku Arturo Vidala a po jeho pasu zcela nehlídán prostřeli vše, co mu stálo v cestě - 3:0! V 52. minutě se pak radoval znova Vargas, jenž po samostatném úniku neomylně zakončil k tyči - 4:0! Svůj hattrick završil šestadvacetiletý záložník Hoffenheimu o pět minut později dorážkou po dalším nešťastném zákroku Ochoy - 5:0!

Vargasovi však ani to nestačilo a v 74. minutě si připsal čtvrtý gól v zápase a celkem šestý na turnaji. Neúnavný Vargas byl opět na svém místě, když zoufale bránící Mexičané s velkým úsilím ubránili nájezd Puche, ale na dorážku rodáka z hlavního města Chile už byli krátcí - 6:0! Poslední hřebík do rakve Mexického národního mužstva pak v 87. minutě zabil autor prvního gólu La Rojy Edson Puch. Zkušený třicetiletý záložník, jenž působil v uplynulé sezóně v kolumbijské nejvyšší soutěži, se dostal k míči po průniku Sáncheze a následné přihrávce od Vidala. Pak už jen lehkým obloučkem dal poslední razítko na chilskou jízdenku do semifinále Copy Américy - 7:0!

Autor: Miroslav Ondrejka / onlajny.com, espnfc.com