26.06.2016 02:00 CET
0 : 1
(0:1)

Kolumbie si poradila se Spojenými státy a bere bronz

Bez medaile končí letošní Copa América pro pořadatelskou zemi. Spojené státy dokráčely až do semifinále, v závěrečných dvou duelech ovšem nedokázaly skórovat a po výsledku 0:4 s Argentinou podlehly rovněž Kolumbii. Souboj o třetí místo rozhodl Carlos Bacca...

Domácí trenér Jürgen Klinsmann udělal oproti duelu s Argentinou hned šest změn v základní sestavě a jeho tým po většinu úvodních minut kontroloval hru, nebezpečnější ovšem i tak byla Kolumbie. Ve 14. minutě se zachráncem Američanů stal Geoff Cameron, který na poslední chvíli odklízel nebezpečný centr Ariase.

Kolumbie i nadále hrozila, na druhé straně hřiště došlo k první vážnější situaci až ve chvíli, kdy střílel Dempsey a jeho pokus nepustil k bráně Cristian Zapata.

Skóre se poprvé, a jak se v další hodině ukázalo, tak také i naposledy měnilo ve 31. minutě a Kolumbijcům se povedlo rozebrat domácí obranu do posledního šroubku. James Rodríguez našel obloučkem za obranu Ariase a jeho zpětnou přihrávku hlavou usměrnil do sítě Bacca - 0:1.

Svěřenci Josého Pekermana si ve zbytku první půle náskok pohlídali a přijít o něj mohli až v 51. minutě. K trestnému kopu se postavil Dempsey a Ospina musel vytáhnout vynikající zákrok.

Důležitou roli v průběhu druhé pětačtyřicetiminutovky sehrála branková konstrukce, během několika desítek vteřin se do historie utkání zapsala hned dvakrát. Po Cuadradově obloučku zvonilo nejprve břevno, domácí oslavy z vyrovnání zase zhatila tyč, která se postavila do cesty útočníka Wooda.

Wood si slovo vzal i v další akci, jeho snaha ovšem znovu vyzněla naprázdno a dorážející Dempsey nemířil přesně. Gólový efekt neměly ani další šance obou celků a v závěru se změnil už jenom počet hráčů na trávníku - pod sprchy předčasně putovali Orozco a Arias.

Autor: Tomáš Pavlík