19.06.2016 01:00 CET
4 : 1
(2:0)

Argentina porazila Venezuelu a v semifinále vyzve USA

Argentina dle očekávání smetla ve čtvrtfinále Copy Américy výběr Venezuely a zahraje si semifinále proti Spojeným státům. O výhře 4:1 rozhodl dvěma góly v prvním dějství Gonzalo Higuaín a po změně stran se trefili ještě Messi a Lamela. Los Criollos zahodili penaltu a jejich jediným úspěchem tak byl jen přesný zásah Salomóna Rondóna dvacet minut před koncem.

Argentinci měli zápas pevně v ruku od samého počátku, když šli do vedení již v 8. minutě zápasu. Messi, jenž na turnaji poprvé nastoupil od první minuty, našel dlouhým centrem do vápna nabíhajícího Higuaína. Ten se natlačil před obránce a střelou z prvního doteku propálil gólmana Hernándeze - 1:0! I v dalších minutách byli modrobílí nebezpečnější především po chybách venezuelské obrany. Druhou branku mohl přidat Messi po nedorozumění brankáře Hernándeze se svými beky, ale branku přestřelil. Na druhé straně zahrozil po rohovém kopu Rondón, ale také nepřesně.

Zaslouženého zdvojnásobení svého vedení se tým Gerarda Martina dočkal ve 28. minutě. Fatální hrubky v obraně se dopustil Alexander González, který zpětnou přihrávkou jen namzal atakujícímu Higuaínovi, který si pohrál s Hernándezem a pohodlně zakončil do prázdné branky - 2:0! Ani Venezuela však nebyla bez šancí. Rondón se díky obětavému napadání svých spoluhráčů dostal ve 35. minutě ke střele z hranice vápna, jenže brankář Romero jeho tvrdý pokus výborně vykryl. Po rohovém kopu ve 39. minutě pak stejný hráč dokonce hlavičkou orazítkoval tyč!

Tu největší příležitost však Venezuelané zahodili v samotném závěru první půle. Po faulu jinak skvěle chytajícího gólmana Romera se k nařízenému pokutovému kopu postavil záložník Seijas. Ten se pokusil napodobit legendární Panenkův dloubák, ale trpce pohořel, když si Romera na míč v klidu počkal a lapil jej do své náruče!

Po změně stran Argentinci znova zabrali a jejich třetí branka přišla po hodině hry. Ovoce přineslo modrobílým aktivní napadání, díky němuž mohl Gaitán s Messim rozjet bleskový protiútok. Na jeho konci zakončoval útočník Barcelony přesně mezi nohy nešťastného Hernándeze - 3:0! Messi svým čtvrtým gólem na turnaji vyrovnal v historických statistikách nejlepšího střelce argentinské reprezentace Gabriela Batistutu se čtyřiapadesáti přesnými zásahy.

Venezuelané prakticky ztratili naději na otočení zápasu, nicméně zbraně nesložili a odměnou jim byl alespoň čestný zásah v 70. minutě. Prosadil se jednoznačně nejaktivnější z útočníků kouče Duadamela Rondón, jenž si naskočil na centr Guerry a hlavou bez potíží překonal Romera - 1:3! Modrobílí však nenechali nic náhodě a o pouhou jednu minutu později přidali čtvrtý gól v zápase. Blesková akce po levé straně přinesla centr na hranici vápna, odtud Messi lehce přiťukl střídajícímu Lamelovi a ten pohotovou ranou k tyči dokonale překvapil Hernándeze - 4:1!

Ani jedno mužstvo se ve zbývající minutách gólově neprosadilo, ačkoli k tomu měl blízko například Messi v 75. minutě při své dalekonosné střele. Argentina tedy přesvědčivě porazila překvapení turnaje Venezuelu 4:1 a v semifinále narazí na domácí výběr USA.

Autor: Miroslav Ondrejka / onlajny.com, espnfc.com