09.07.2011 23:30 CET
1 : 0
(0:0)

Venezuela zdolala Ekvádor a sahá po postupu

Základní skupina B na jihoamerickém šapionátu má po odehrání druhých zápasů překvapivého lídra. Je jím venezuelský výběr, který po senzační remíze ze zápasu s Brazílií zabral i v noci na dnešek a krásnou brankou Césara Gonzáleze porazil Ekvádor, čímž ho poslal na dno tabulky...

La Vintinto začala lépe a hned v úvodu měl vynikající příležitost k otevření skóre Miku, útočník španělského Getafe se dostal k dorážce Rincónovy střely, jenže z voleje se mezi tři tyče netrefil. Chvíli nato vyzkoušel pozornost ekvádorského brankáře Faríase Arango, obránce Vizcarrondo zase hlavičkoval nepřesně po jednom z rohových kopů.

Venezuelský výběr měl znatelně navrch, jeho soupeř si bez zraněného Valencii prakticky nebyl schopen něco vytvořit. V závěru poločasu se toto tvrzení snažil vyvrátit Benítez, s jeho pokusem ale Vega příliš starosti neměl a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Po změně stran se na obrazu hry prakticky nezměnilo, tým vedený jako ten domácí se dral za vítězstvím. V jeho hře dominoval César González a byl to právě on, kdo utkání ve dvaašedesáté minutě rozhodl. Přihrávku Mika přepustil Arango právě tomuto záložníkovi, který se z dálky trefil pravačkou přesně k tyči - 1:0.

Sám aktivní Miku po chvíli mohl vedení pojistit, radost mu však na poslední chvíli zkazil bránící Araujo a neprosadil se ani o pár minut později individuální akcí Arango. Koncem zápasu se Ekvádorci konečně dostali ke slovu a dobrou příležitost měl Caicedo, na pozorného Vegu si ale nepřišel. Venezuelský brankář si pak ještě na přední tyči pohlídal zakončení Beníteze a uchránil tak svému týmu důležité vítězství.

Autor: Anna-Marie Kroupová / soccernet.com