25.07.201114:45

Villar: Je to spravedlivé

Brankář Justo Villar byl klíčovou postavou Paraguaye při cestě do finále Copa América. Tam už jeho tým po pěti remízách prohrál 0:3 s Uruguayí. "Je to spravedlivé. Uruguay je mistrem, protože má vynikající tým, útočníci jsou dva lvi, co patří mezi nejlepší na světě," vysekl soupeři poklonu Villar.

25.07.201114:17

Copa América - ideální sestava

Ideální sestava letošního Copa América podle serveru www.goal.com: Justo Villar (Paraguay) - Juan Zuniga (Kolumbie), Diego Lugano (Uruguay), Oswaldo Vizcarrondo (Venezuela), Alvaro Pereira (Uruguay) - Cristian Riveros (Paraguay), Egidio Arevalo (Uruguay), Juan Arango (Venezuela) - Diego Forlan (Uruguay), Paolo Guerrero (Peru), Luis Suarez (Uruguay).

25.07.201112:57

Suarez nejlepším hráčem Copy

Uruguayský útočník Luis Suarez byl vyhlášen nejlepším hráčem letošního Copa América. Brankářům podle očekávání kraloval Paraguayec Justo Villar, z mladých hráčů nejvíce zaujal Suarezův spoluhráč Sebastián Coates. Do Uruguaye pak putuje i cena za fair play.

24.07.201123:03

Barrios si poranil stehenní sval

Lucas Barrios nebude v dobrém vzpomínat na dnešní den, jeho Paraguay prohrála ve finále Copa América s Uruguayí 0:3, útočník Borussie Dortmund si navíc z utkání odnesl zranění. Barrios na hřiště přišel na posledních 14 minut, pár minut před koncem si pak při sprintu poranil stehenní sval a čeká ho nucená pauza. O její délce teprve rozhodnou lékaři, je ale pravděpodobné, že přijde o začátek nové bundesligové sezony.

24.07.201122:56

Uruguay vítězem Copa América

Výsledek finále Copa América: Uruguay - Paraguay 3:0 (11. Suarez, 41. a 90. Forlan).

24.07.201111:10

Peruánci se vrací prezidentským speciálem

Mohutné oslavy odstartovala v Peru výhra 4:1 nad Venezuelou, která reprezentaci vynesla třetí místo na mistrovství Jižní Ameriky. Pro hráče se do Argentiny vypravil prezidentský speciál, aby se mohli zúčastnit znovuotevření národního stadionu. "Prezidentská kancelář dala k dispozici speciál, který hráče přepraví do Limy," uvedl dosavadní prezident země Alan García. Fotbalisté tak stihnou slavnostní otevření rekonstruovaného národního stadionu v Limě pro 60.000 diváků.

23.07.201122:55

Bronz z Copy América mají Peruánci

Výsledek utkání o třetí místo na jihoamerickém šampionátu: Peru - Venezuela 4:1 (42. Chiroque, 64., 90. a 90. Guerrero - 78. Arango).

22.07.201111:12

O Batistovi se prý rozhodne v pondělí

Sergio Batista neuspěl s argentinskou reprezentací na Copě América a podle zdejších médií není jeho pozice tak neochvějná. Vedení svazu bude v pondělí údajně rozhodovat o budoucnosti osmačtyřicetiletého kouče.

21.07.201120:20

Venezuela byla podle prezidenta "okradena"

Podle venezuelského prezidenta Huga Cháveze byla reprezentace jeho země v semifinále mistrovství Jižní Ameriky proti Paraguayi "okradena" o vítězný gól. Zápas skončil v normální hrací době i po prodloužení 0:0, na penalty Paraguayci zvítězili 5:3. Hráči Venezuely však měli ve druhém semifinále velkou smůlu. Jejich zjevný gól nebyl uznán kvůli domnělému ofsajdu a soupeři třikrát pomohla branková konstrukce. Vyhrocený duel skončil hromadnou bitkou. "Podle mého skromného názoru, založeném na pozorovatelných skutečnostech, nás oloupili o vítězný gól. A doufám, že jsem tímto prohlášením nikoho neurazil," uvedl na sociální síti Twitter Chávez, který se léčí na Kubě z rakoviny.

21.07.201108:09

Proti Uruguay se postaví Paraguay

Výsledek druhého semifinále Copa América: Paraguay - Venezuela 0:0 po prodloužení, 5:3 na penalty.

20.07.201108:10

Finále si zahraje Uruguay

Výsledek prvního semifinále Copa América: Peru - Uruguay 0:2 (53., 58. Suárez).

19.07.201112:31

Uruguay bez dvou zraněných

Uruguay bude v nočním semifinále Copa América proti Peru postrádat dva zraněné hráče. Vinou přetrvávajících problémů s kolenem zůstává mimo hru útočník Edinson Cavani a hrát nebude ani obránce Mauricio Victorino, který nedohrál čtvrtfinále proti Argentině.

19.07.201111:55

Batista se odvolání obávat nemusí

Sergio Batista i přes brzký konec na domácím šampionátu bude pokračovat na lavičce argentinské reprezentace. "Nikdy jsme neuvažovali o té radikální cestě. Realizační tým určitě vyvodí dostatečnou sebereflexi a nyní se už soustředíme na budoucnost, kterou je kvalifikace na mistrovství světa," prohlásil vrcholný představitel tamního svazu Humberto Grondona.

18.07.201108:09

CA: Chile - Venezuela 1:2

Výsledek čtvrtého čtvrtfinále Copy América: Chile - Venezuela 1:2 (70. Suazo - 35. Vizcarrondo, 81. Cichero).

17.07.201123:48

CA: Brazílie - Paraguay 0:1p

Výsledek třetího čtvrtfinále Copy América: Brazílie - Paraguay 0:0 po prodloužení, 0:2 na penalty.

17.07.201103:05

CA: Argentina - Uruguay 1:2p

Výsledek druhého čtvrtfinálového utkání Copy América: Argentina - Uruguay 1:1, 4:5 na penalty (18. Higuaín - 5. Pérez).

16.07.201123:28

CA: Kolumbie - Peru 0:2e

Výsledek prvního čtvrtfinále Copy América: Kolumbie - Peru 0:2 po prodloužení (102. Lobatón, 112. Vargas).

16.07.201121:33

Copa América by se mohla rozšířit

Na Copě América letos startovaly Mexiko a Kostarika, v budoucnosti by se však mohly jihoamerického šampionátu zúčastnit i další reprezentace ze zemí Střední a Severní Ameriky. "Je to zajímavý nápad rozšířit tento turnaj i o další státy z CONCACAF," řekl prezident CONMEBOLu Nicolás Leoz.

16.07.201110:37

Sandro je mimo hru na tři měsíce

Sandro si během plnění reprezentačních povinností na jihoamerickém šampionátu poranil meniskus v levém koleni a Tottenham nyní potvrdil, jak dlouho bude brazilský záložník po operaci chybět. Spurs se bez něj budou muset obejít tři měsíce.

15.07.201121:32

Brazilci možná bez Thiaga Silvy

Brazilci se možná budou muset ve čtvrtfinále jihoafrického šampionátu obejít bez stopera Thiaga Silvy. Obránce AC Milán totiž trápí stehenní sval na pravé noze a není jisté, jestli se do zápasu s Paraguayí stihne dát do pořádku.