Souček je po zranění fit. Chce se po incidentu v týmu plně soustředit na zápas

19.11., 20:17
Aktuality
Tomáš Souček (© AFP)

Kapitán Tomáš Souček věří, že se čeští fotbalisté po vyřazení trojice hráčů Jakuba Brabce, Vladimíra Coufala a Jana Kuchty kvůli jejich návštěvě diskotéky v Olomouci dokážou stoprocentně zkoncentrovat na pondělní závěrečný zápas kvalifikační skupiny proti Moldavsku a vybojují postup.

Osmadvacetiletý záložník West Hamu na tiskové konferenci uvedl, že o akci tria v nočním klubu neměl tušení a dozvěděl se o tom až ráno. Zároveň uvedl, že je v pořádku po zranění z pátečního duelu v Polsku, po němž mu lékaři zašili čtyřmi stehny krvavé šrámy na hlavě.

"Chceme se plně koncentrovat na zítřejší utkání po tomhle nešťastném incidentu. Už se k tomu nechceme vracet a celý tým se chce plně soustředit. Máme tu plno skvělých hráčů, kteří se chtějí soustředit jen na zítřejší zápas," řekl Souček.

Prý neměl sebemenší tušení o tom, že trojice opor vyrazila na diskotéku. "Budu upřímný, o té akci jsem nevěděl. Nevěděl jsem, že se někam šlo. Dozvěděl jsem se to ráno, když jsme všichni měli jít do místnosti a řešit interní věci. Pak jsem se to dozvěděl i od kluků, kteří říkali, jakou udělali chybu a že jí litují," uvedl Souček.

"Všechny nás to mrzí, mě jako kapitána hodně, protože si stojím za zásadami. Nakonec největší trest je to pro ně, chtěli tady s námi být a udělat společný cíl. Je to nešťastná věc. I já jako kapitán jsem k tomu něco měl, řekli jsme si to všichni, s hráči i s realizačním týmem. Odpověď bych nechal mezi námi," doplnil český kapitán, který v pátek gólem zajistil českému mužstvu remízu 1:1 v Polsku.

Ve Varšavě krátce před polovinou druhého dějství dostal od protihráče nešťastný úder kopačkou do hlavy, musel být dvakrát ošetřován a utkání dokončil s obvazem. Po zápase mu reprezentační lékaři sešili rány čtyřmi stehy.

"Souboj v Polsku byl dost nepříjemný. Jsem rád, že doktoři udělali skvělou práci a mohl jsem zápas dohrát. Po zápase mě sešili. Samozřejmě není to ideální, lepší je to nemít," řekl Souček, který přemítal, zda v pondělí bude muset nastoupit i s ochranou hlavy. "Dnes v tréninku budu trénovat takhle, jak jsem. Zítra v zápase asi už bude potřeba něco na to dát. Ještě se pobavím s doktory, co bude nejlepší varianta. Možná si už i dnes zkusíme, jak to půjde, abych se co nejlíp připravil k zápasu," dodal Souček.

Jeho celek má na druhém místě skupiny dvoubodový náskok před Moldavskem a k postupu na Euro mu stačí neprohrát. "Víme, že bude vyprodáno. Tak věříme, že celá Olomouc nás požene k tomu, abychom zvládli náš cíl - postup. Věřím, že my jim to vrátíme na hřišti. Sice by nám stačila remíza, ale my jim to chceme vrátit naším vítězstvím," řekl Souček.

Autor: ČTK

Komentáře (0)

Přidat komentář
zatím zde není žádný komentář

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele