Sochůrek se těší na reprezentační sraz. Hložka jsem napodoboval i účesem, smál se

Dnes, 20:38
Aktuality
Hugo Sochůrek v dresu reprezentace do 17 let na loňském MS (© ČTK / imago sportfotodienst / Markus Ulmer)

Záložník Hugo Sochůrek (17) se těší na sraz fotbalové reprezentace před mistrovstvím světa v Severní Americe. Pokud by se dostal do konečné nominace na šampionát, splnil by si sen. Nováček v národním týmu to řekl Deníku. Před začátkem sezony přitom vůbec nepočítal s tím, že by se posunul do prvního týmu Sparty.

Trenér Miroslav Koubek povolal tři mladé nováčky, spolu se Sochůrkem také útočníka Christophea Kabonga a záložníka Alexandra Sojku. "Samozřejmě je to skvělé, hrozně se těším. Rodina, známí i kluci a trenéři v kabině mi hned gratulovali. Snad dostanu příležitost se trenérům ukázat na kempu a v utkání proti Kosovu. Kdybych se dostal do finální nominace na mistrovství světa, bude to splněný sen," uvedl Sochůrek.

Odchovanec Táborska je objevem jarní části sezony. Mladý střední záložník při rozsáhlé marodce naskočil do sestavy Sparty a připsal si prvních sedm startů a dvě asistence v nejvyšší soutěži. Tři dny po generálce s Guatemalou oslaví 18. narozeniny.

Před startem aktuálního ročníku si nedokázal představit, že by se usadil v letenském A-týmu. "Určitě ne. Na začátku sezony jsem začínal v U19, lákalo mě béčko, ale že bych mohl ještě v této sezoně nastoupit za áčko, mě ani nenapadlo," řekl Sochůrek.

Je rád, že se v národním týmu sejde s Adamem Hložkem, který se po zranění do reprezentace vrací. "Po příchodu na Spartu byl mým velkým vzorem, mám doma i podepsaný dres. Odchodem do Německa se mi ale vzdálil," uvedl mladík.

Svému vzoru se přiblížil, když dělal podavače míčů. "Vybavuji si hlavně Adama, v té době jsem sledoval hlavně jeho. Snažil jsem se ho napodobovat herně, ale i třeba sestřihem vlasů. Shodou náhod jsem našel stejného barbera a začal k němu chodit. Vždy jsem jen řekl, že to chci na Adama Hložka, a on už věděl," líčil s úsměvem Sochůrek.

Během jara stihl i debut v evropských pohárech, nastoupil do odvety osmifinále Konferenční ligy proti Alkmaaru. "Hodně si všímám hry Kaana Kairinena, radí mi na hřišti i mimo ně. Jsem za to rád. Je to hlavně o prostoru, kde se mám pohybovat, kdy vystoupit a tak. Moc mi to pomáhá," je vděčný zkušenému finskému spoluhráči.

Už v dorostu potkával na Strahově trenéra Briana Priskeho. "Měl jsem z něj respekt. Je to velká osobnost. Hodně se mnou mluví, za což jsem rád. Já toho totiž moc nenamluvím, tak hlavně poslouchám. Vždy je to ale jen o fotbale, dál jsme se zatím nedostali," řekl Sochůrek.

Autor: ČTK

Komentáře (7)

Přidat komentář
fabec1222

Koho má za agenta, že ho tam protlačil?

Reagovat
kattos

Nedvěda

Reagovat
kilobyte

Pasku.

Reagovat
Salfovic

Třeba pojede na MS místo něj

Reagovat
hory_udoli_reky

Radši koukej na Šulce.

Reagovat
Svandik68

Tohle kvituju, ať si mladí přičuchnou k áčku aspoň na kempu.

Reagovat
zelickostesticko

po ms arsenal

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele