Raphinha se zastal hráčů na MS klubů: Ještě se nezastavili, mají přitom právo na volno

Útočníkovi Barcelony Raphinhovi (28) se nelíbí, že s fotbalisty nikdo neřešil prodloužení sezony kvůli mistrovství světa klubů. Podle Brazilce, kterého citovala agentura Reuters, byli hráči kvůli turnaji přinuceni vzdát se dovolené.
Klubový šampionát v novém formátu odstartoval 14. června jen krátce po květnovém konci evropských ligových soutěží a reprezentačních zápasech na začátku června. Turnaj skončí 13. července a nová sezona odstartuje v srpnu.
"Za normálních okolností by teď byli hráči na dovolené," řekl Raphinha, který s Barcelonou na šampionátu nestartuje. "Marquinhos a Beraldo s Paris St. Germain vyhráli Ligu mistrů a nemohli to ani pořádně oslavit," dodal.
????️ Raphinha on the Club World Cup: "Many people say that Europeans are making many excuses, but giving up vacation is very difficult."
— The Touchline | Football Coverage (@TouchlineX) June 27, 2025
"It’s really terrible to give up your vacation only to end up forced to play. At no point they asked the players if they wanted to play." pic.twitter.com/zuEvP9QZr1
"Hned museli na reprezentaci a potom rovnou na mistrovství světa klubů. Ještě se nezastavili," uvedl Raphinha. "Na volno přitom mají právo, ale přišli o něj. Každý by přitom měl mít aspoň měsíc volna, jenže spousta hráčů ho mít nebude," přidal.
"Jestli Paris St. Germain postoupí do finále mistrovství světa klubů, hned jim na to bude navazovat Superpohár," řekl Raphinha. "Podle mě je prostě špatně, když vás nutí vzdát se volna. Navíc hráčů se nikdy nikdo nezeptal, jestli s tím souhlasí," prohlásil.
Související články






Komentáře (40)
Přidat komentářTak na druhou stranu oni si neberou dovolenou v průběhu roku, že ano.
Ten měsíc v létě odpovídá těm 4-5 týdnům, které dostane každý zaměstnanec.
Je otázka, nakolik jsou vytížení během roku a můžeš argumentovat, že to je pro ně jednoduchý, ale dovolená je hlavně o tom vypnout psychicky a zregenerovat z toho zápřahu.
No ono i to tělo prostě musí z té extrémní zátěže vypnout na nějaký čas....
je pak otázka kolik průměrný fotbalista za rok odmarodí, kolik hodin natrénuje, kolik hodin nahraje zápasu, kolik hodin sedí v zasedačkách a baví se o taktikách a tak...ale určitě to je na hovno se v létě mrdat někam do USA na celosvětovou LM, když hlava nefunguje a tělo taky moc ne
Kolik hodin procestuje, kolik hodin je na soustředění, výjezdech, kolik hodin musí regenerovat "nad rámec".
S tím maroděním je složitější. Protože zranění pro ně neznamená pohov. Naopak stres a pak dohánění formy.
jo však mám 3 tečky, těch blbosti co musí je dost
tak nikde nepíšu že marodění je noha na stole a pohov, pořád je to pro hráče stres a hlavně pro tělo, pak se snažíš dohánět a přepínáš to tělo ještě víc
ale tak furt to jsou problémy kopaček, ne naše, oni taky neřeší problémy normálních pracujících lidí
ale chápu dost hráčů že ten sport nesnáší a znechutí se jím, ono 20 let dělat furt to samý a dostávat zjeba za každý detail to by se mi znechutil asi jakýkoli sport
dopoledne maji trenink a pak se cely den flakaj
heh, som zvedavy ako by si reagoval, keby ti zamestnavatel zacal navysovat pocet hodin za tyzden a zaroven skracovat dovolenku.
Ved pracovnik ma pracovat a nie dovolenkovat!
keby bol futbalista napr. Realu Madrid, slušne platený tak by reagoval tak, že sa teší na nový formát MS
A co když by pro něj nebyly peníze to hlavní a chtěl by mít více volna?
Tak půjde hrát někam,kde se tolik zápasů nehraje
Blbost, uz ted je tech zapasu šílene moc.. bude vic a vic zranění
Ono už v posledních letech těch zranění víc a víc je. A rapidně
Nj ja taky uz par let nemel poradny volno a nebrečím. A to mam trosku jiny penize než profi fotbalisti
Mas viac?
To možná sotva víc než nějaký hráč Pardubic, Teplic apod. mimo základní sestavu
Právě sis tu postěžoval.
Vzniká tzv. fotbalová inflační spirála.
Z fotbalu se stal jemný balet a navíc se neustále recykluje. Vytváří se nové a nové sračkoidní a bezcenné turnaje typu Liga Národů či tohle MS klubů.
MS klubů toho je vůbec zářným příkladem. Nevěřím, že na to v ČR kouká moc lidí. V ČR to sledují snad jenom zdejší mentálně retardovaní EF zavisláčci a incel panicové s datem registrace před r. 2015, kteří potřebují nutně svou "dávku". Smutné a ubohé, že to podobná individua podporují. Smysl má možná tak sledovat finále and that's it. :) hihi
Někdo potřebuje svoji dávku fotbalu a někdo zase svoji dávku napsat tu denně alespoň jedno lejno
Já sem ani zdaleka nepíšu denně. Na to tu jsou jiní experti.
Ale očividně potrefená husička jako ty se ozvala. Máš datum registrace před rokem 2015. Ok ty incelKO. Díky, že jsi mi jenom potvrdil můj předchozí argument. :) hihihi
Hihi.
...na konci vety dopsat nejaky hovno v angličtine...
Nejvetší ubožáci ze všech
hihi
Pokud zamestnanec nesouhlasi s prescasy, obvykle staci zavolat ho do kanclu a dat na stul dva papiry ... kazdy vzdy rychle pochopi
V tom případě zaměstnavatele odkazuju na IG Metal ať si to vyřeší s nimi. Pokud nepomůže tak narozdil od ČR tu máme instituci s názvem pracovní soud
O takové instituci jsem teda ještě neslyšel
Poviem vám také zložité rozhodovanie kto by mal vyhrať Zlatú loptu tu už dlho nebolo
Hakimi? Když už nikdo nebyl dominantní tak proč by to jednou nemohl vyhrát bek
ako vzdy - podla sympatii
Keby to bolo podla zasluh, tak asi nejaky Portugalec z PSG, cize Vitinha alebo Mendes
Vitinha byl letos fakt dobrý
Kvara > Dembele > Hakimi > Vitinha
není to složité, salah má jen pl, raphinovou slávu ukradl na konci sezony yamal, hráči psg všichni skvělí, ale celé to táhl dembélé, takže to vyhraje on...nepočítám že se to hlasování tak zamotá, že by hlasy dostávala polovina kádru psg a celé se to nějak vyrovnalo
Proč vedle Dembelého nikdy nezmíníš Kvaru? Nebýt příchodu Kvary z Neapole, tak by PSG dost možná kompletně vyhořelo v LM. Až s Kvarou se z PSG stala nezastavitelná mašina. On byl tím posledním a hlavním dílkem do skládačky.
Já vím, že máš fetiš na černochy (nemám s tím problém, já tu bojoval za zlatý míč pro Viniho celý rok), ale tohle je už trochu reverzní rasismus ke Slovanům naopak, když ani to jméno nezmíníš vedle Dembeleho. Jasně, můžeš si myslet, že Dembele byl hlavní muž, určitě je jedním z těch TOP, kteří si to zaslouží. Ale nemůžeš opomenout Kvaradonu, který má stejné právo na ZM jako Dembele. Chtělo by to trochu balanc. Nemůžeš říct, že zlatý míč pro Dembeleho či Kvaru by byl špatně. Těsně pod nimi jsou Hakimi a Vitinha s Raphinou a Yamalem.
Jasnej Salah
Peníze jsou peníze
Mně souboj týmu z různých kontinentů přijde fajn, jen to nesmí být tak, jak to popsal Raphinha.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele