26.01.2020, 20:37, aktualizováno 28.01.2020, 23:43
Benfica zvítězila na hřišti Paçosu Ferreira a na průběžně druhé Porto, které zdolalo Gil Vicente, si drží sedmibodový odstup. Naopak zaváhalo Famalicão, které nestačilo na Santa Claru, Sporting udolal Marítimo...

Sporting CP - CS Marítimo 1:0

27.01.2020 22:00

Góly: 76. Cristian Borja

Po pohárovém nezdaru s Bragou a ligové prohře s úhlavním rivalem Benficou se hráči lisabonského Sportingu opět mohou radovat z tříbodového zisku. Na domácí půdě dokázali porazit Marítimo 1:0.

Domácí začali aktivněji a jejich útočné snahy jako obvykle režíroval Bruno Fernandes. Po centru kapitána Sportingu se dostal k zakončení z dobré pozice Ristovski, ale přestřelil bránu. V 15. minutě nastala pro domácího kouče Silase komplikace, kdy se zranil gólově nejúspěšnější útočník Sportingu Luiz Phellype a na hřišti jej nahradila nová posila Andraž Šporar.

Slovinský reprezentant se mohl gólem uvést hned v první minutě na hřišti. Do úniku jej vyslal Fernandes a Šporar se dostal k zakončení, jeho střelu ovšem vyrazil brankář Abedzadeh. Hned o minutu později se domácí fanoušci poprvé radovali z gólu. Na Fernandesův centr si nejlépe naběhl Coates, který si zpracoval míč na prsou a nůžkami rozvlnil síť. Branka ovšem nebyla uznána kvůli ofsajdu uruguayského stopera.

V závěru prvního poločasu se začali útočně projevovat i hosté. Nanu se příliš jednoduše protáhl záložní řadou a poslal přesný míč do běhu Pinhovi, jehož nebezpečného zakončení na bližší tyč reflexivně vyrazil brankář Maximiano.

I po změně stran se za vedoucí brankou více hnal Sporting. V 51. minutě pouze těsně nad střílel z přímého kopu Fernandes. O minutu později se domácí opět radovali z gólu a opět předčasně. Borjův centr brankář Abedzadeh nedokázal zachytit a vyrazil jej pouze před číhajícího Camacha, který bez problémů trefil odkrytou bránu. Sudí Costa ovšem gól neuznal kvůli Šporarovi postrčení stopera Zainadineho.

Sportingu nebylo dlouho přáno. Gólem neskončila ani Fernandesova dělovka ze střední vzdálenosti, která pouze orazítkovala břevno. Odkrytou bránu pak nedokázal trefit po Coatesově prodloužení rohového kopu Cabral.

Kapverdský útočník své zaváhání napravil o několik minut později, kdy poslal do malého vápna přízemní centr, který sice Šporar těsně minul, ale na zadní tyči číhající Borja již dokázal míč usměrnit do odkryté brány.

Sporting po vstřeleném gólu polevil ve svých ofenzivních snahách a jeho jedinou šancí byla v nastaveném čase Cabralova střela zpoza pokutového území, která těsně minula bránu, ale zároveň útočníkům Marítima nic nedovolil a získal důležité tři body do boje o třetí místo.

Paços Ferreira - SL Benfica 0:2

26.01.2020 18:30

Góly: 39. Rafa Silva, 47. Carlos Vinícius

Úctyhodnou sérii v nejvyšší portugalské soutěži táhne Benfica, která vítězstvím 2:0 na půdě Paçosu Ferreira zaznamenala již patnáctý tříbodový zisk v řadě. Na obou gólech se podílel navrátilec v základní sestavě Rafa Silva.

Vývoj v úvodních minutách nijak nenasvědčoval, že se setkaly týmy z opačných pólů tabulky, přesto si první nebezpečnou šanci vypracovala Benfica, která dostala příležitost přímého volného kopu z nebezpečné pozice. K jeho exekuci se postavil Grimaldo a brankář Ribeiro měl co dělat, aby míč vyškrábl nad břevno. Po následném rohu se nejvýše dostal Vinícius a střelou hlavou trefil břevno.

V 17. minutě se početná skupina hostujících fanoušků radovala poprvé, ale pouze na chvíli. Rafa Silva vyslal průnikovou přihrávkou do jednoznačné příležitosti Viníciovi, který ještě našel Pizziho v lepší pozici před prázdnou bránou, ale Vinícius byl v momentě přihrávky v těsném ofsajdu.

Paços nechtěl být v ofenzivní aktivitě pozadu a sympaticky se tlačil dopředu. Ve 24. minutě vznikla po rohovém kopu skrumáž v pokutovém území Benficy a ke střele z voleje se dostal Ferreira, ale míč letěl těsně nad.

Hosté se nakonec dočkali až v závěru první půle. Dias na polovině hřiště využil otevřeného prostoru a přesnou přihrávkou našel Silvu, který se zasekávačkou zbavil Baixinha a přesným zakončením nedal Ribeirovi šanci. Vedení mohl ještě v poslední minutě prvního poločasu po krásné kombinaci Pizzi, ale jeho dělovku z voleje Ribeiro reflexivně vyrazil.

Hned v úvodu druhého poločasu Benfica udeřila podruhé. Obrana domácích nezachytila Diasův nákop a k míči se dostal Silva, který přízemním centrem našel Vinícia a brazilský útočník s přehledem stoprocentní šanci proměnil.

Paços mohl odpovědět hned o pár minut později, kdy Benfica opět špatně bránila rohový kop a z oblasti penaltového puntíku střílel z halfvoleje Diaby, ale Vlachodimos jeho střelu zpacifikoval.

V 54. minutě přidal Vinícius další branku po krásném centru Weigla, ale Brazilce i podruhé zradilo ofsajdové pravidlo. Druhý poločas ale již nenabídl tak dynamický průběh jako první a do jediné výraznější šance se dostal po Grimaldově přihrávce Seferovič, ovšem nedokázal z pár metrů trefit zcela odkrytou bránu. Benfica tak dokázal opět zvítězit a udržuje si komfortní náskok na čele ligové tabulky.