Primeira Liga - souhrn 15. kola

05.01.2020, 22:59
Názory a komentáře
FC Porto ovládlo šlágr kola a na půdě lisabonského Sportingu vyhrálo 2:1, Benfica si už dříve odvezla všechny body z Guimaraese. Braga má nového trenéra a ten začal rekordním triumfem 7:1 na hřišti Belenenses, Famalicão si doma poradilo se Setúbalem...

Vitória SC Guimarães - SL Benfica 0:1

04.01.2020 21:30

Góly: 23. Franco Emanuel Cervi

Vitória Guimarães ani během vánočních svátků nedokázala vypilovat koncovku, a i přes dobrý výkon proti lídrovi ligy nezískala v první zápase nového roku ani bod. Benfice vystřelil vítězství gólem v prvním poločase Cervi.

Úvodní minuty divákům na skvěle zaplněném stadiónu v Guimarãesi příliš fotbalové krásy nenabídly. Oba týmy hrály opatrně a úvodní dvacetiminutovka byla hlavně bitvou o kontrolu nad míčem. Až ve 23. minutě poslal v pokutovém území Pizzi zpětnou přihrávku, kterou si zpracoval Cervi a i pod tlakem obránců dokázal přesně zakončit na zadní tyč.

Teprve obdržená branka donutila domácí hrát odvážněji a zvýšená ofenzivní aktivita dostávala v lize suverénní Benficu pod tlak. V 31. minutě střílel Evangelista pouze těsně vedle. Hned o několik minut později ukázal své rychlé nohy Edwards, poradil si až příliš snadno s Ferrem, ale z velkého úhlu trefil pouze Vlachodimose. K dorážce se ještě před odkrytou bránou dostal Teixeira, ale trestuhodně minul.

Teixeira mohl své zaváhání napravit hned o minutu později, kdy jej centrem našel v šestnáctce García, ale zakončení z halfvoleje nebylo dostatečně razantní a Vlachodimos si s ním poradil. Ve 45. minutě na pravém křídle opět kouzlil Edwards, ale Vlachodimos byl znovu připraven.

Po změně stran měla první větší šanci Benfica, ale Vinícius měl při svém úprku potíže se zpracováním, stoper Pedro Henrique jej vytlačil z ideální pozice, a tak střelu brazilského útočníka brankář Jesus bez větších potíží vyrazil.

Vitórii i v druhém poločase dlouho trvalo, než se začala dostávat do výraznějších příležitostí. Až v 68. minutě vypadl Vlachodimosovi z rukou centrovaný míč a Evangelista se dostal do velké příležitosti. Svým špatným zakončením ovšem dal příležitost hostujícímu brankáři své zaváhání napravit. O deset minut později vyslal jedovatý pokus ze střední vzdálenosti Davidson, ale těsně minul bránu.

V 86. minutě mohla Benfica dodat pojistku svému vítězství. Tavares se z pozice pravého beka vydal na výlet za nakopnutými míčem, byl u něj rychleji než obránce a dokázal poslat míč do pokutového území volnému Pizzimu. Jesus byl ovšem rychle z brány a šanci nejlepší střelce hostů zmařil.

Šance domácích alespoň na bod byly zcela minimalizovány v nastaveném čase, kdy si Rochinha příliš pokopl míč a byl pozdě v souboji se Samarisem, kterému přejel kolíky po holeni a správně obdržel druhou žlutou kartu. Vitória si s malým množstvím času a deseti hráči už nedokázala vypracovat žádnou příležitost a podlehla Benfice 0:1.

SC Braga
Góly: 32. Silvestre Varela - 8. Ricardo Horta, 19. Trincão, 22. Ricardo Horta, 45. João Palhinha, 48. Paulinho, 84. Rui Fonte, 90. Rui Fonte