Primeira Liga - souhrn 11. kola

08.11.2019, 23:32, aktualizováno 11.11.2019, 00:00
Vedoucí Benfica zvítězila na hřišti Santa Clary a na průběžně druhé Porto, které nejtěsnějším poměrem vyhrálo derby s Boavistou, má k dobru dva body. Sporting zareagoval na poslední nezdar a udolal Belenenses. Tři body z venku po dvou ztrátách přivezla Braga...

CD Santa Clara - SL Benfica 1:2

09.11.2019 19:00

Góly: 17. Carlos - 54. Carlos Vinícius, 78. Pizzi

Už na osm zápasů natáhla Benfica svou vítěznou sérii a nadále si drží první pozici v tabulce Primeira Ligy. Lídr tabulky sice na Azorských ostrovech prohrával, ale dvěma brankami Viníciuse a Pizziho v druhém poločas dokázala průběh utkání otočit.

První příležitost ke skórování měli ve 4. minutě domácí, ale Rashidovu umístěnou střelu z přímého kopu vyrazil brankář Vlachodimos. V úvodu utkání lepší Santa Clara se nakonec dočkala. Ramos poslal centr z pravé strany přímo na hlavu Carvalha, který otevřel skóre utkání.

Domácí byli na svého soupeře dobře připraveni a v první půli byli lepším týmem. Ve 40. minutě mohl po Sanusiho centru na malé vápno navýšit vedení Thiago, ale ve skluzu nedokázal trefit míč.

I do druhého poločasu vstoupila lépe Santa Clara. Ve 49. minutě mohl vedení navýšit po protiútoku v šestnáctce zcela osamocený Zé Manuel, ale balón netrefil ideálně. Pouze o minutu později obral rozehrávajícího Jardela o míč Rashid a Vlachodimos musel vytasit další zákrok.

Poté už začala hrát i Benfica. Při rohovém kopu míč propadl mezi klubkem hráčů až k volnému Diasovi, jehož střelu reflexivně vyrazil Rocha. V 54. minutě poslal Pizzi přízemní centr na zadní tyč, kde čekal Vinícius a bez obtíži trefil odkrytou bránu - 1:1.

Santa Clara i nadále hrála s favoritem vyrovnaný fotbal, ale nakonec se z další branky radovala Benfica. V 78. minutě domácí lacině ztratili při rozehrávce míč, který získal Seferovič, vysunul Pizziho a nejlepší střelec ligy v nabídnuté příležitosti nezaváhal.

V nastaveném čase ještě mohl po dalekonosném centru na zadní tyč z voleje vyrovnat Ukra, ale jeho střela těsně minula bránu, a tak si Benfica odvezla z Ponta Delgada vydřené tři body.

Moreirense
Góly: 18. Fábio Martins, 32. Uroš Račić, 64. Toni Martínez - 66. Machado, 79. Pedro Nuno, 85. Steven Vitória (pen.)