02.11.2019, 21:52, aktualizováno 05.11.2019, 00:08
Benfica porazila Rio Ave a drží se na čele tabulky před Portem, které si naopak poradilo s Avesem. Další nezdar má za sebou lisabonský Sporting, Famalicão remizovalo na hřišti Bragy...

FC Porto - CD Aves 1:0

03.11.2019 21:00

Góly: 13. Iván Marcano

FC Porto po zaváhání na hřišti Marítima zvládlo naplno bodovat v domácích utkání proti poslednímu CD Aves a zůstává v těsném závěsu za vedoucí Benficou. Utkání rozhodl jedinou brankou stoper Marcano.

Aves se oproti minulým kolům prezentoval zodpovědnou obranou a Porto mělo velký problém dostat se za kvalitně pracující obranný blok. Ten je mu podařilo poprvé a naposledy prolomit ve 13. minutě, kdy Otávio centrem na zadní tyč našel Marcana a zkušený stoper ukázal svým kolegům v útoku, jak se má zakončovat.

Poprvé hostujícího brankáře Aflala prověřil až ve 32. minutě sám asistující Otávio, ale střílel přesně na stranu, kterou měl brazilský brankář pokrytou.

Na fotbalově neatraktivní první poločas navázala podobně nezajímavá druhá půle. Hosté se pokoušeli hru kontrolující Porto zaskočit alespoň ze standardních situací, ale jejich provedení se nescházelo s kvalitou.

Naopak mohli podruhé jásat domácí a byl to opět člen stoperské dvojice, který měl blízko brance. Na rohový kop ze 65. minuty nejvýše vyskočil Pepe, ale jeho razantní hlavičku Aflalo vyrazil alespoň na břevno.

Také domácí byli nebezpeční pouze ze standardních situací, a tak po velice nezajímavém fotbalu mohli fanoušci FC Porto ze stadiónu odcházet alespoň s jistotou tří získaných bodů.

Více informací k zápasu

CD Tondela - Sporting CP 1:0

03.11.2019 18:30

Góly: 88. Bruno Wilson

Další ztrátu zaznamenal lisabonský Sporting, který se protrápil devadesátiminutovkou v Tondele kvůli gólu v závěru zápasu prohrál 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil stoper Bruno Wilson.

Utkání se odehrávalo v pomalém tempu a ani jeden z celků se nedokázal propracovat k výraznější příležitosti. K té se až po více než půl hodině hry dostali hosté, ale mladičký Miguel Luis z malého vápna přestřelil bránu.

O deset minut později to byl opět dvacetiletý křídelník, který ohrožoval Ramosovu bránu, ale ani jeho střela ze střední vzdálenosti nemířili mezi tři tyče.

Po změně stran utkání pokračovalo v uspávajícím tempu, přesto hosté dostali v 57. minutě velkou příležitost ke skórování v podobě přímého kopu v blízkosti pokutového území. Proti střele Fernandese se ovšem dobrý zákrokem předvedl Ramos. O deset minut později se opět z přímého kopu Fernandes pokusil překvapit Ramose, ale ani napodruhé nebyl úspěšný.

No a tak ze standardky udeřila Tondela. Pepelu našel vysokým obloučkem na zadní tyč Wilsona a obrovský stoper hlavičkou do protipohybu brankáře Ribeira rozhodl o vítězství domácího družstva.

SL Benfica - Rio Ave FC 2:0

02.11.2019 19:00

Góly: 31. Rúben Dias, 51. Pizzi

Zcela s přehledem zvládla Benfica domácí utkání s nevyzpytatelným Rio Ave a svého soupeře porazila 2:0. Svěřenci Bruna Lageho tak mají jistotu, že i po tomto kole zůstanou na prvním místě ligové tabulky.

Benfica měla zápas od počátku zcela pod kontrolou a od úvodních minut ostřelovala branku hostů. V 9. minutě ze střední vzdálenosti přízemní střelou poprvé protáhl brankáře Kieszeka Cervi.

Domácí dokázali svého soupeře zamknout na vlastní polovině, ale dlouho měli problém vypracovat si výraznější příležitost. Nakonec udeřili, jak je v posledních zápasech typické, z rohového kopu. Na Pizziho centr si nejvýše vyskočil Ruben Dias a razantní hlavičkou otevřel skóre utkání.

Ve 41. minutě ovšem mohlo být vyrovnáno. Santos na levém křídle nastartoval své rychlé nohy a s míčem uprchl svému strážci Almeidovi a povedlo se mu překonat i brankáře Vlachodimose. Míč se ovšem od tyče odrazil mimo hrací plochu.

To byla poslední výraznější šance Rio Ave a až do konce utkání hráli zejména domácí. V 51. minutě dostal v pokutovém území příliš mnoho prostoru Pizzi, jednoduchou kličkou vyřadil celou obranu hostí a přesnou střelou překonal bezradného Kieszka.

O pět minut později mohl po Grimaldově výborném centru ze standardní situace navýšit skóre opět Ruben Dias, ale míč měl ve vzduchu na dlouho nohu a nedokázal jej dokonale usměrnit.

Benfica se poté možná i kvůli šetření sil nehnala nijak výrazněji do útoku a hru spíše kontrolovala ve středu hřiště. Proto si krom Cerviho šance z 82. minuty, kterou vylapal Kieszek, už nic výraznějšího nevypracovala a dokráčela k pohodlnému vítězství 2:0.

Famalicão
Góly: 77. Wenderson Galeno, 78. Wenderson Galeno - 47. Toni Martínez, 89. Anderson Silva