Pešek: Největší zápas, nikdo neví, kolikrát si finále zahrajeme

30.06.2020 22:32 - Aktuality
Jakub Pešek (© fcslovanliberec.cz)
 
Jakub Pešek z Liberce bere středeční finále domácího poháru MOL Cupu proti Spartě jako dosud největší zápas kariéry. Sedmadvacetiletý záložník by jen nerad přihlížel tomu, kdyby po zápase přebíral vítěznou trofej soupeř. Souboj s Pražany je pro něj o to prestižnější, že na Letné fotbalově vyrostl.

"Motivace je obrovská. Jsme docela mladí a máme veliký hlad urvat pro sebe první velkou trofej. Zvlášť když jsme na domácím stadionu. Hrát finále je skvělá věc a nikdo neví, kolikrát se do něj v kariéře podíváme. Vnímám to tak, že stojím zatím před největším zápasem kariéry, a tak to máme ve Slovanu v kabině nastavené všichni. Nikdo tu šanci, která se nám otevírá, nechce promarnit," uvedl v tiskové zprávě Pešek.

"Jde o poslední zápas v soutěži a je to buď, anebo. Prostě se nedá nikam couvnout. Nikdo z nás nechce vidět, aby tu trofej na našem stadionu přebíral soupeř," doplnil Pešek, který si první ligový start připsal za Spartu. V letenském A-týmu se ale neprosadil a přes České Budějovice se dostal do Liberce.

"Připouštím, že pro mě to je pořád hodně prestižní záležitost. Ve Spartě jsem vyrostl, vychovala mě pro ligový fotbal, což nelze zapomenout. Takže k ní mám pořád určitý vztah. Ale s tím souvisí také velká chuť a motivace pokaždé se proti ní předvést v tom nejlepším světle. Pro mě je díky mé minulosti zápas proti Spartě pořád tím největším u nás a finále všechno ještě násobí," připustil Pešek.

V posledním vzájemném duelu na startu ligové nadstavby 20. června Liberec na Spartě prohrál 1:4, v předchozích dvou zápasech této sezony ale Pražany porazil. Doma navíc Slovan Letenským podlehl v jediném z posledních devíti soutěžních duelů.

"Poslední zápas je už pryč, tu porážku jsme hodili za hlavu. Teď to bude úplně o něčem jiném. Hlavně z toho důvodu, že hrajeme doma, kde jsme silní. Na podzim jsme tady Spartu porazili, nikdy jsme jí tady nic nedali zadarmo a to bude platit i pro finále. Také čekáme válku na hřišti. Necháme v zápase všechno. To samozřejmě i Sparta, jejíž forma šla také hodně nahoru. I pro ni je úspěch v poháru strašně důležitý, zvlášť když dlouho nic nevyhrála. Ale ověřili jsme si, že se Spartou můžeme uspět, a hodláme to zopakovat i v tom největším zápase. Vyhrát pohár je veliké lákadlo," řekl.

Čeká velmi vyrovnaný zápas. "Navzájem se známe opravdu výborně. Těžko čekat, že bychom se v přímém souboji nějak zásadně překvapili. Oba mančafty se mají navzájem přečtené. Za mě můžou rozhodnout opravdové maličkosti a možná to, kdo bude mít v danou chvíli jaké sebevědomí. Pevně věřím, že se i tyto věci přikloní na naši stranu," dodal Pešek.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 628
Komentáře (2 / 0 nových)
Kongo
01.07.2020 05:04
#
No Liberec ale docela často.
willdonor
01.07.2020 12:12
#
kolik týmu z české ligy bude hrát EL (předkola)?
jestli to chápu dobře.. do předkola se dostane:
tým na třetím místě
tým který vyhraje pohár
tým který vyhraje playoff o evropskou ligu (4tý tým vs MLB/BOH)
takže 3 týmy

ok?.. ale když sparta vyhraje pohár - posoouvá se pozice třetíího na tým který je čtvrtý a playoff o evropu bude hrát 5tý tým?
nebo se jakože sečte umístění+pohár=lepší pozice v EL. a tedy méně týmů v EL?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.