Olomouc a její drahé přestupy. Posily si tam údajně vydělají jako ve Spartě či ve Slavii

Sigma Olomouc patří v zimním přestupovém období k nejaktivnějším klubům. Postupně představila pět nových hráčů a další příchody nejsou vyloučené. S tím souvisí nejen výše přestupových částek, ale také podmínky, které klub hráčům nabízí. A ty jsou pro hráče vesměs pohádkové.
Podle informací, které zveřejnil polský novinář Grzegorz Rudynek, se v Olomouci pracuje s velmi vysokými smlouvami. Zmínil konkrétní částky, které v českém prostředí nejsou běžné. "Dozvěděl jsem se, že Sigma má nabízet roční smlouvy v hodnotě 800 tisíc eur," napsal na síti X. Při přepočtu jde zhruba o 19,5 milionu korun za rok, tedy přibližně 1,6 milionu korun měsíčně.
Takové mzdy se dlouhodobě objevují především u klubů z čela ligy, zejména u Sparty a Slavie. Už v průběhu minulých měsíců se objevovaly informace, že některým vytipovaným hráčům z české ligy byly předkládány návrhy s ročním základem okolo půl milionu eur. Tyto údaje odpovídají i poznatkům redakce webu inFotbal.cz.
Vysoké mzdy jdou ruku v ruce s částkami, které Sigma vydává na samotné přestupy. Celkový rámec rozpočtu určeného na posílení kádru se podle dřívějších informací pohybuje kolem 300 milionů korun, přičemž utraceno mělo být už přes 200 milionů.
Komentáře (125)
Přidat komentářVím, že tady Sigma tradičně schytá výsměch od ostatních, jako pod každým článkem o posilách a majiteli.
Za mě jako fanouška: Cesta je to riskantní, může to dopadnout jakkoliv. Ale jsem šťastný, že jsme se rozhodli risknout a zkusit se do té špičky dostat, než se spokojit s věcnou průměrností.
Když nic jiného, tak konečně se o Sigmě píše a mluví, vznikl podcast o Sigmě, Sigma je téma pro fanoušky v celé republice. Člověk poprvé v životě žije fotbalem i během ligové pauzy a nečeká jen na to, co na nás zbyde v únoru zadarmo.
Spousta věcí se může pokazit, bude to mít pravděpodobně velké porodní bolesti, schytáme hodně výsměchu a nenávisti odjinud. Ale já děkuji vedení, že nám, fanouškům Sigmy, konečně dalo naději.
Otázka je taky, jak se s tím popasuje JJ.
To je docela smutné, že fanoušek Sigmy žije fotbalem až v době, kdy to vlastní miliardáři a začali do něj pumpovat miliony. Do cizích hráčů, bez konkrétních vztahů a vazeb na klub, přičemž 15 let zpátky jste s mládeží pravidelně patřili ke špičce ligy jak v žácích, tak dorostu.
Sorry, ale tohle není sympatická cesta ani omylem.
Myslíš, že běžného fanouška uspokojí, že žáci vyhrajou titul?
Naprosto ho chápu, je to prostě nějaká snaha, jak vystoupit z průměrnosti... Pokud někdo fandí 15 let, tak věřím, že pořád to stejné ho nebaví... seš průměr, jednou za čas uděláš předkolo evropy, jinak nic..pořád dokola stereotyp.. At si to ted užívaj
A hlavne když se jim někdo rozehrál z té mládeže, tak ho hned odkoupil někdo z té top 3ky. Takhle člověk vidí alespoň i šanci do budoucna, ze si je udrží. Také by mě nebavilo dívat se na Kalvacha, Choreho, Jemelku, Chytila a mnoho dalších v jiných týmech hrajících proti Sigme, která je vychovala.
Jasně, bude to pro odchovance těžší se prosadit, ale co... to je všude na světě. Pokud na to máš, tak tam budeš. Ale hrát na sílu s polovinou sestavy z odchovanců a kopat 7.místo, k čemu to je... Vždyt tyhle Šípove, Langerové, Slámové to je symbol průměrnosti, všichni jsou již v ideální věku a sezonu zpátky hráli třeba i za béčko. Tohle Sigmu nikam neposune
No tak zrovna tyhle si pamatuji ještě za to B. Sigma generuje velke množství talentů, ale bohuzel ti nejlepší jim odejdou a pak to nahrazují těmi horšími.
Přesně. Jestli má být identita klubu to, že máme nejlepší mládež v ČR a po 5 zápasech v A týmu prodáme borce za 10 milionů Kč do Slavie nebo Plzně a pak na ně můžeme koukat v repre, tak to pak jo. Je mi jasný, že do jisté míry to bude platit pro český kluby vždycky, dokud bude někde někdo bohatší, ale nechceš ze sebe dělat levnou děvku pro všechny.
Vás jako nebavil Minář na střídačce? Já být fanouškem Sigmy, chodím si po každém zápase pro jeho fotku s podpisem
Ale vážně, já jen doufám, že se ty prachy ve fotbale neprožerou a nezačne být tlak na to, aby se cizinci dřív úředně naturalizovali a nebo se rozšíří kvóty a budeme bez české mládeže jak v hokeji, resp. začnou všichni co mají dvě nohy do O v 15 odcházet ven.
Mně je Olomouc u prdele, nemám s ní nic společného
Co to meleš kurva
Já bych se k ní taky nehlásil
Hanáci
Předloha knihy Lakomec
pátek, chápu, už máš najeto
Už mi jebe z práce
nebo je to polovinou rodiny z Hané
Co se před měsícem přestěhoval konečně do města
Tak viktorce v plzni taky moc lidi nefandilo, nez prisel Paclik a neco se pumplo (i kdyz to byly drobny oproti tomuhle) a pak se udelali nejaky uspechy a uz se to veze, ale vic lidi z myho okoli na plzensku fandilo sparte/slavii a viktorce skoro nikdo a spousta z nich pak byli najednou viktoriani kovany
Pumplo se za Krize. Paclik, to pak musel zachranovat.
Nepumpnul Paclík Kříže?
Spíš stát
Už se vlastně Kříž našel?
Ne. Čeká se, kde vyplave.
Jsem zvědavý na ten vývoj tady. V Olmiku je rozhodně víc Sparťanů než Sigmáků.
Všiml jsem si toho také a nejen v Olomouci.
Jak drobný? Víš kolik je za tím pradlen a vypraného prádla?
Tady je nějaká zvláštní představa, že top top kluby nějak vznikají organicky krůček po krůčku a tímhle způsobem na to nepotřebuješ prakticky peníze
Jo, když máš United generaci 92, tak možná, ale kdybys neměl prachy, koupili by je Taliáni nebo Arsenal nebo Bayern, o Realu s Barcou nemluvě. Akorát ty kluby měli prachy dřív než ty ostatní a udržely si je díky investorům nebo cukrovým tatínkům narozdíl od Leedsu, QPR atd…
tak plzen vzala spoustu odpadliku ze sparty a podobne a udelali z toho tym, nedelali zase prehnany nakupy a prehnany platy, jako ted dela Olomouc.
Jasný, ale jak to pak dopadlo? Paclík to položil, Šádek šel krví podepsat dlužní úpis a kdyby Plzeň nepostoupila do LM, což chápu, že byla pravděpodobnost hraničící s jistotou. tak nevím, kde by byla teď. A kdyby ji nekoupil peacemaker, tak se v horizontu 5 let těžko udrží na špici v top 6. A museli by to postupně zase osekávat. Samozřejmě by je koupil jiný miliardář, to je jasný, ale to jsme zase u těch peněz
Šádek je samozřejmě borec jak sviň, ale doteď měly prachy 2 kluby a on co si sám vydělal. Teď už budou mít prachy prakticky všichni
Celkove když se člověk podiva na vývoj návštěvnosti v lize a hodí si trošku souvislosti, co se zrovna stalo, tak je to docela úsměvné. Ale je pořád fajn, ze se na ty stadiony začalo vice chodit i když tech zarytych fanoušků od dětství se začalo záhadně objevovat vice s úspěchy.
Az nekdo bude chodit cely zivot , tj.aspon 50 , spise 60 let, stuj,co stuj na nejaky nemastny, neslany klub, tak si muze hrde rikat, ze neni fanousek uspechu. Jinak je to nadsene blaboleni cucaku, co jim tece mleko po brade
. Proste skoro kazdy je vice ci mene fanousek uspechu. Proc ma nejvice fanousku Sparta a Slavie?
presne,škodovke fandil jeden z desiatich!
ja se naopak divim, ze se celkem jeste kroti.. ja byt na jeho miste, tak jsem jeste mnohem vic nahore a uz vyhlasuju boj o titul
musi to pro fanousky byt neskutecny boost.. doufam, ze budou konecne chodit na stadion ve velkych poctech a snad i na vyjezdy
No hlavne působí i blbě, kdyz severní tribunu vždy prenechavas soupeři z top 3. Jít tam treba na Spartu, tak to je jak kdyby Sparta hrála doma s tim výjezdem co tam vzdy je m
Spartu uz tam nepustili
Tak asi pokrok.
Přesně tak
já už bych si dělal predikce jaká bude základní skupina EL minimálně
To je jasný, bude tam minimálně Plzeň, Olomouc, Liberec, Hradec Králové, Jablonec….zajímá mě, co budou ti majitelé dělat až zjistí, že počet míst v Evropě je pro české kluby omezen
Budou se o ty místa prát a střídat se tam nejspíš. Někteří budou fungovat na základě toho se tam dostat, ukázat hráče, prodat, dát prostor dalším, opakovat. Jiné to možná přestane bavit a ustálí se to.
No, jsem na budoucí sezóny hodně zvědavej, pro fotbalové fanoušky tohle budou asi nejzajímavější roky naší soutěže, o tomhle jsme ještě nedávno mohli jenom snít. Těším se na to
No hlavně jsou to egomaniaci zvyklí vítězit a být v Česku ve svých oborech jedničky, to nemyslím ve špatném, bez toho z tebe miliardář bude těžko. Takže jsem zvědavý jak budou kousat ty 4-10 místa dlouhodobě. Taky se těším, ačkoli si myslím, že tu není tolik odborníků pro tolik klubů, takže očekávám v budoucnu i zahraniční sportovní ředitele atd
Pokud nebude Plzeň se Slavií a Spartou v LM teda samozřejmě
Řeknu to takhle...na Sigmu chodím od svých 13 let, určitou dobu prakticky na každý zápas i výjezd. Od určité doby žiju v Praze a přes korupční kauzy, 2 sestupy, diletantské vedení klubu a kroky proti fanoušků jsem fotbal trochu omezil a posledních pár let jsem chodil jen na zápasy v Praze + většinu výjezdů v Čechách. Těžko se tím klubem víc žije, když víš, že nemá ambice, že jede v korupci, že roprodává vše co má a je na hraně zániku. Fandit jsme nikdy nepřestal, ale bylo to o dost vážnější a modlil jsem se roky k nějaké změně.
Změna přišla letos, absolutně se změnila kultura a prostředí v klubu, přístup k fanouškům, i ty ambice. Po letech jsem si pořídil permici a jezdím každých 14 dní z Prahy do Olomouce jen kvůli fotbalu, byl jsem letos na všech výjezdech včetně evropských a opravdu hodně fotbalem žiju, poprvé snad za 15 let. Možná jsem jen fanoušek úspěchu nebo nevím, ale prostě to takhle mám...
Jinak i po posílení na podzim patřila k top 10 týmům v Evropě v procentech minut odehraných odchovanci. Upřímně, mně na tomhle moc nezáleží. Primadony z naší mládeže, co je každý druhý dne potkáš v Belmondu, to není něco, co by mi nějak prohkubovalo vztah s klubem. Místo některých tam klidně rád uvidím fotbalistu z ciziny.
A ano, ve velkém se investuje teď i do mládeže. Jen teď holt nebudeme mít v základu 8 odchovanců, protože na nikoho nejsou peníze a hrají z nouze, ale jen ty nejlepší a nároky na ně budou stoupat. To je za mě jen dobře.
Já jen říkám, že když někdo položí miliardy na stůl a řekne makejte, není důvod tomu sympatizovat. A rozhazování milónů je šílenost.
Ty jako fanoušek chápu, že v tom vidíš boom. V pořádku
Tvl nedávno tam házeli prasečí hlavy... já myslím, že asi teď budou radši
Naopak je to super. Krásný město a pokud budete hrát o LM, tak co víc si přát. Snad jen tu LM.
Opravdu kvalitního hráče dostaneš do týmu jenom když mu pořádně zaplatíš. Bez toho to nejde, protože i kvalitní odchovanec bude chtít stejné podmínky, jako mají ostatní.
Za mě není proč to nějak hejtit
Já vám to přeju, určitě zajímavá cesta a lepší než kupovat Vašulíny, vaše dobrá mládež to může pěkně doplňovat a určitě je to lepší cesta, než když vám stejně všechny odchovance vykoupila pražská S.
1,6 mega měsíčně
Pokud je to pravda, tak se jim to rozsype jak domeček z karet.
Stačí 2-3 průměrné sezóny bez pohárů a je po hypu.
Ale jako ono je to reálné, že to tak prostě bude. Jen si jako vem, kolik těch hráčů o ty ev. poháry bude.... příští rok se připojí ještě Brno.....prostě jim nějak nevěřím.
Hlavně to působí, že je to naprosto bez koncepce a nějaké strategie.
Pustil sem si tady rozhovor s Hapalem ale moc (v podstatě nic) jsem se o koncepci nedozvěděl. Jen že chtějí bý na nejvyšší úrovni a proto kupují hráče, o kterých jsou přesvědčeni.
https://olomouc.rozhlas.cz/pavel-hapal-v-nove-roli-sni-o-zlatem-ligovem-cinknuti-verim-ze-muzeme-jednou-9588823?
800k EUR ročně bude podle mě včetně všech možných prémií atd... V českých velkoklubech prémie tvoří taková položka třeba i 50% platu
ÚDAJNĚ
Tak mi to přijde divný. Však kdo tohle může brát v S? Birma, Haraslín, Provod?
Tyhle všichni se včetně prémií mohou dostat k 2M
No, nevím. Ještě nedávno se psalo, že nejdražší hráči SS berou cca milion měsíčně. I kdyby to s bonusy stouplo na dvojnásobek, tak to pořád dělá milion Euro za rok. Dva miliony je nadprůměr snad ve všech top5 ligách mimo PL.
2M CZK měsíčně jsem myslel
Tak to pak sedí.
Jak kdo. Třeba Souček v knize píše, že aby zůstal, tak mu dali plat, který mu tehdy nabízela Atalanta. Nejdřív Slavia chtěla dát 70% platu Atalanty, což prý byl několikanásobek toho, co do té doby bral (700 tisíc), pak to dorovnali. Z toho se dá usuzovat, že bral něco mezi 3-4M CZK měsíčně. Po půl roce ho střelili do WHU, jinak by prý kvůli tý smlouvě měli i vzhledem ke covidu, který potom vypukl, možný finanční problémy. Ale na ten podzim a skupinu LM to riskli.
Když Souček podepisoval ve Slavii naposledy, mělo to být na 50 mega ročně, ale už se počítalo s jeho prodejem (myslím, že to bylo půl roku před odchodem na hostovačku do WHU). To byla asi největší smlouva v české lize, Kaya ve Spartě měl mít kolem 4 mega měsíčně a i na dalších místech budou asi pořád hráči ze Stramaccioniho éry. Dnes budou nejvýš Haraslín, Birmančević, Provod a Chorý, ale bude to někde na těch 2 mega. Akorát jsou to všechno jen odhady, zatímco na západě je běžné platy sportovců zveřejňovat (a někde je to snad dokonce i povinné).
Díky za upřesnění. Jinak ten Kaya je šílenost
Přidej do toho ještě Sadílka, ten má taky ranec. Jinak historicky v době Součka měli největší smlouvy v lize Olayinka a Deli suverénně
Proč Deli? Olayinku chápu, toho přivedli někde z Belgie.
Já ty smlouvy neuzavíral, já vím až konečnou částku
No, však se říkalo, že se Krejčí nehrnul do té Girony, protože mu původně nabízeli stejně nebo min, než tady..
Nejdražší hráči SS
, třeba Göring?
To je Luftwaffe
picovina
tohle nedopadne dobre
Směr je naprosto správný - pokud chcou hrát poháry každý rok a bojovat o titul, tak to jinak nejde. Jediná otázka je, jestli jim nezlomí vaz to, jak rychle ty změny dělají. Ten tlak na okamžitý úspěch jim pak může zlomit vaz.
Na druhou stranu už si to trochu vyzkoušeli s Ghalim a Beranem a obě byly střely do černého. Spolu se Syllou a Koutným tak měli 4 hráče na top level. Z týhle zimní várky čekám, že se minimálně 3 prosadí na stejný level. Pak už to bude jen o tom, jestli to Janotka ukoučuje, protože ta kvalita už tam bude na úrovni Sparty/Plzně.
Já souhlasím a podle mě největší úkol bude udělat kabinu aby to tam mělo řád. Pokud si sedne kabina a nebude to na partičky ohledně cizinců, výplat a tak podobně, může to být povedený projekt. Bohužel tohle je strašně těžké..
Nevím, jako asi bych rád souhlasil, ale nevím o moc případech kde by se takový postup povedl. Přijde mi, že vždycky tyhle projekty končily průserem, nebo to stálo extrémní množství peněž se dostat na tu úroveň co potřebovali
Prosím, kdy se v Česku podobný "projekt" uskutečnil a nepovedl? Díky
Já to myslel globálně ve světě, jinak jediná taková situacev čr byla Slavia se Spartou, kdy titul nakonec brala Plzeň
Tak přesně to byla úplně jiná situace
V Česku tohle ještě nikdo nezkoušel. Strama bylo úplně něco jiného - předražení dědci bez jakékoliv koncepce. Nejbližší příklad mě napadá Chelsea 22/23, kde to vyšlo tak na 50%, ale zároveň těch hráčů přiváděli ještě víc.
V tom roce byla podobně i Slavia (co se týká velkých smluv) a dopadlo to tak že nakonec brala titul Plzeň...Tak zrovna Chelsea mi přijde jako ne úplně adekvátní příklad, protože pořád to byl a je top klub.
Beran toho upřímně zatím moc nepředvedl za ty peníze. U Ghaliho kvalitu v poměru ke kádru jasně vidíš, nějaké góly dal, ale u něj ještě ukáže čas. Zatím toho spíš víc neodehrál než odehrál, první zápas se vykartoval, pak byl zraněný. U Koutnýho ten hype vůbec nechápu, určitě se zlepšil od poslední sezóny, kde patřil k nejhorším v lize, ale pořád bych si představil rozhodně kvalitnějšího gólmana, dělá spostu laciných chyb a nějaký klid z něj fakt nejde. Pokud chceš Sigma opravdu hrát o vrchní příčky, potřebuje v bráně větší kvalitu.
Chápu, že se chtějí posunout, ale souhlasím s tím, že je to moc rychle a nejde vše hned. Těch změn je moc, koncpečně nedávají vůbec smysl, nevěřím tomu, že si to nějak sedne dohromady. Tím spíš pokud těm posilám co ještě nic nedokázaly dájí peníze jako Slavia, Sparta oporám. Už teď logicky jsou ti stávající kluci v kádru nasraní a v kabině to nemůže fungovat.
Beran byl v naprosté většině zápasů nejlepší záložník Sigmy.
Koutný je za podzim jasně nejlepší brankář ligy, v super věku a s ohromným potenciálem do budoucna.
A ano, rychlost změn a kabina budou největší problém. Záleží, jak moc velký ten tlak na výsledky bude a jak trpělivé vedení bude. Letos to už bude hrozně těžké, udělat poháry. Ale zase tím, že se podržel Janotka, se překvapivě ukázalo, že nějaká trpělivost by tam být mohla.
Pristi rok souboj o sestup
Vidím to nějak podobně, bez zázemí a všeho okolo to může být skok do propasti, ale tak chtějí si hrát na PSG no... jestli jim to vydrží pár let, třeba se to chytne. Najednou ten Liberec vypadá víc sympaticky
Myslím, že to zázemí a věci okolo se budují ještě daleko větší rychlostí než ten kádr.
Ten Liberec přivedl asi 40 hráčů né za tu dobu ?
Hraje se o udržení, ne o sestup.
podle mého budou United výš
Byo by fajn nějaký článek. Absolutně netuším kdo za poslední dva přestupaky kam přestoupil, kolik hráčů a za kolik peněz. A to včetně Slavie(mam pocit ze k nam prislo tak 10 cernochu a uz sem zapomnel kdo to byl), těch přestupu je hodně a s tím jak média z každého dělají nového Halanda ani nevím, kterého hráče realne sledovat že zajímavosti.
Otevři si TM, máš tam všechno
https://www.transfermarkt.com/sk-slavia-prague/transferrekorde/verein/62/saison_id/2025
Osťo
Jak je to vůbec s dopsáním hráčů na soupisku KL? Můžou tam dopsat ty hráče, kteří už nastoupili za jiný klub?
Mám pocit, že UEFA tohle nedávno zase měnila a mohou být dopsaní.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele