Není nás tolik, ale o to pevnější pouto mezi námi je, říká mladý fanoušek Dukly

Dnes, 09:07
Aktuality
Fanoušci Dukly v utkání na půdě Sparty (© FK Dukla Praha)

Dukla Praha dlouho platila za klub, který nemá příliš mnoho fanoušků a už vůbec ne mezi mladými lidmi. To se ale možná začíná měnit. Nebo by si to minimálně přál host páteční epizody podcastu Livesport Daily Ferdinand Hlavsa. Mladý fanoušek Dukly, v současnosti také SLO klubu, tedy člověk, který je zodpovědný za aktivity dukelských fanoušků. A navíc i propagátor Dukly tím, že na několik venkovních zápasů vyrazil pěšky, včetně pochodu do Karviné.

"Jsme poměrně úzká komunita, všichni se známe a i když nás není tolik, o to pevnější pouto mezi námi je. Není nás pět, jak si někteří myslí, ale několik stovek, možná i tisíc po celé republice. Do budoucna mám jako SLO vizi, že bychom jednou mohli zaplnit i desetitisícový stadion," popisuje svoje smělé plány Hlavsa. "Za poslední rok a půl fanoušků určitě přibylo. Hodně tomu pomohl návrat mezi ligovou elitu po pěti letech, zvýšily se návštěvy i počet výjezdů. Fandění se sjednotilo, atmosféra je lepší a i soupeřovi fanoušci nás chválí. Je vidět, že se to u nás zvedá, a věřím, že to půjde dál nahoru," dodal.

Pomoci by tomu mohly i Hlavsovy pěší tůry na venkovní zápasy, kterými chce k Dukle přitáhnout pozornost. "Začalo to po našem návratu do ligy po pěti letech, kdy jsem si řekl, že bych to mohl něčím okořenit. Rozhodl jsem se proto pro pěší výlet na první mimopražský zápas v Hradci Králové, 125 kilometrů z Julisky k Málšovecké aréně jsem ušel za zhruba dva a čtvrt dne. Letos jsem to posunul dál a šel hned v prvním kole z Hradce do Karviné, tedy 250 kilometrů za šest a půl dne," líčí mladík.

"Zjistil jsem, že mě to baví, a tak jsem při zářijové reprezentační pauze přidal ještě charitativní rozměr. Spojil jsem se s jedním fondem na Doniu a vyrazil z Karviné do Zlína, 112 kilometrů, které jsem chtěl zvládnout za 24 hodin. Nakonec jsem to dal za 25 hodin a 50 minut. Bylo to extrémně náročné, hlavně po devadesátém kilometru, fyzicky i psychicky," popsal Hlavsa.

V páteční epizodě podcastu Livesport Daily si také poslechněte:

Proč mladý člověk začne fandit zrovna v Dukle?

Jak vnímal image trenéra Petra Rady?

O jakém úspěchu sní fanoušek Dukly?

Všechny díly Livesport Daily najdete také na oblíbených podcastových platformách - Spotify a Apple Podcasts.

Autor: Livesport.cz

Komentáře (11)

Přidat komentář
ACSeRw!n

mlady fanousek Dukly.. tak to uz sem slysel vsechno

Reagovat
monty25

Tys nezaznamenal ty jeho túry?

Reagovat
ACSeRw!n

netusim kdo to je, nemam X

Reagovat
fabec1222
Reagovat
monty25

Ferda Chválím zajímavé hosty v tomhle týdnu, poslechnu si Livesport Daily druhý den po sobě.

Reagovat
Pablos

Jirka Luňák ?

Reagovat
Mycwička

Proti Dukle nic nemám ale v lize by bejt neměla, na Prahu jsou optimální 3 kluby.

Reagovat
Mrcix

Tak většinou byli vždy 4. Před Duklou tam byl Žižkov.

Reagovat
Pablos

nebo dvě bohemky

Reagovat
ACSeRw!n

idelani by byla pulka ligy z Prahy

Reagovat
PBLead

Dukla

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele