Nehrajeme špatně, ale chybí nám góly. Takto nemůžeme myslet na titul, přiznal Guardiola

08.01., 09:55
Aktuality
Pep Guardiola během remízového zápasu Manchesteru City s Brightonem. (© DARREN STAPLES / AFP)

Manchester City remizoval s Brightonem 1:1 a Pep Guardiola přiznal, že jeho tým v aktuální situaci nemůže pomýšlet na to, že by naháněl Arsenal v boji o anglický titul. Citizens ztratili potřetí za sebou a před večerní dohrávkou 21. kola mezi Gunners a Liverpoolem mají na druhém místě pětibodové manko. Pokud by Kanonýři večerní šlágr zvládli navýšili byl by svůj náskok dokonce na osm bodů.

Guardiolův tým mohl Arsenal dostat pod tlak, svou šanci v domácím prostředí proti Brightonu ale promarnil. Jediný gól City dal z penalty Erling Haaland, v dalších šancích ale stejně jako spoluhráči Bernardo Silva a Rayan Cherki neuspěl. I proto celek z Manchesteru nevyhrál už třetí zápas za sebou řadě.

"Nehráli jsme špatně, udělali jsme spoustu dobrých věcí, ale prostě nedáváme góly. Není to jen o dvou hráčích, ale o všech útočnících, šance tam jsou. Pokud nevyhráváme takové zápasy, nemůžeme na věci, jako je boj o titul, myslet," řekl Guardiola po remíze.

Fotbalisté z Manchesteru přitom nemuseli dát ani gól. Penaltu po faulu na Jéremyho Dokua rozhodčí nařídil až po intervenci videoasistenta. Guardila po původním výroku neudržel nervy, vystartoval na trenéra hustů Fabiana Hürzelera a viděl žlutou kartu. "Stěžoval jsem si, proč to nebyla penalta. A nakonec se ukázalo, že jsem měl pravdu," zmínil po zápase.

Hürzeler vzal celou situaci bez problémů. "Myslím, že když je zápas vyrovnaný, vždy k němu patří emoce a každý má svůj názor. To je fotbal. Mám velký respekt ke všem z lidem City i ke všem z jejich trenérského štábu. Emoce k fotbalu patří, takže je všechno v pořádku," zmínil po remíze.

Autor: AFP

Komentáře (59)

Přidat komentář
J0EL

One man team

Reagovat
Ranoth

Tam keď Haaland nemá svoj deň, tak City su menej nez polovičný, one man army

Reagovat
Salfovic

Ya a

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
Salfovic

Den? Ten nechal svou střeleckou formu pod stromečkem.

Reagovat
Hachim Mastour

Erling Haaland is the first player across Europe's top five leagues to reach 20 domestic goals

Reagovat
Salfovic

To je bezvadný, ale v posledních zápasech je střelecky efektivní jak Tecl.

Reagovat
O.Giroud

začal sa viac venovať Youtube

Reagovat
Bakary3

Spíš když nemá tým svůj den, tak je haaland poloviční?

Reagovat
ignor24

Reagovat
REPLIKATOR

Arsenal titul, teď už je nemá kdo zastavit

Reagovat
sejber

Nikto okrem Arsenalu

Reagovat
J0EL

To mi chces povedat, ze uz to City nema vo svojich rukach?

Reagovat
sejber

Cojaviem. V Decembri som bol zmiereny s tym ze titul zas uhraju ale teraz sa im to slusne zadrhlo. Teraz mam naopak pocit ze ta cesta za titulom nam superi zacinaju dlazdit svojimi zavahaniami.

Reagovat
J0EL

to bol len running joke z mojej strany

Reagovat
ignor24

Reagovat
havrys99

Reagovat
Coutinho10

nebo my dnes

Reagovat
Ragnar Lothbrok

Ani by mě nepřekvapilo, kdyby City odpadli a my jsme to taky posrali a titul vyhrál Ebening

Reagovat
Salfovic

Bylo by to krásné, ale v kombinaci s EL na to nemají dostatečně široký kádr.

Reagovat
Ragnar Lothbrok

EL beztak vypustí a nechaj se vyřadit od nějakejch lopat.

Reagovat
Salfovic

Svou ligu určitě nevypustí.

Reagovat
Ragnar Lothbrok

To platilo v Seville, Villarealu..anglický týmy na EL většinou serou

Reagovat
Ragnar Lothbrok

Navíc Ebening je ublíženej šašek, takže nejvíc ze všeho by chtěl posrat nám titul.

Reagovat
masly008

Reagovat
Modřín2

Reagovat
utatis

To jsem si za posledních 20 let uz taky parkrat rikal, zatím není nic rozhodnuto

Reagovat
JessePinkman

bohužel, přijde konec světa.

Reagovat
Ragnar Lothbrok

S náma nevydržíte

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
Golasso

Tak na něj nemyslete.

Ba Dum Tsss

Reagovat
Vápeník

Nemyslím si, že problém je závislost na Haalandovi, hráči jako Foden a Cherki jsou schopni dávat góly.

Reagovat
Mastný Chobot

Reálne stále vedieme iba o 2 body, keďže nás čaká ešte každoročná prehra na Etihade.

Reagovat
Hachim Mastour

posledne dve sezony to neplati

Reagovat
sejber

Myslis ten Etihad na ktorom sme posledne dve sezony neprehrali?

Reagovat
Mastný Chobot

nah ok nemal som podlozene faktami

Reagovat
EZ

zobral si si to haalandove “stay humble” k srdcu

Reagovat
j_mrazik

Pocitovka.

Reagovat
REPLIKATOR

Reagovat
Nikikrew

To už rátas aj s dnešnou prehrou?

Reagovat
Boris Ščerbina
Reagovat
naheCZ

No ještě mu chybí vypít pár litrů Bechera

Reagovat
Mönchengladbach

...denně.

Reagovat
EZ

Julian chyba ten by taketo zapasy rozhodol.

Reagovat
Kinky7

Chybí marmoush, kovacic, alt nouri, stones, Dias, Gvardiol, savinho i Bobb. Doku hraje se zraněním. Rodri se teprve rozehrává. Je to bída no

Reagovat
PP

slušně se vám to nakupilo během 2 týdnů..

Reagovat
Kinky7

Tak ono tam bylo pořád 2-3 zranění. Jenže pak k tomu přišla Afrika+ obrana a bylo to v háji no. Se může stát komukoliv

Reagovat
Krleš2

City letos absolutně na titul nemůžou pomýšlet! Uz jsem to tady na začátku psal.

V klidu 2. Flek , ale vic ani ránu.

Reagovat
Bozz

Takže Villans titul jo?

Reagovat
Krleš2

Vy Tragédi . Dávám tomu 75%

Mam bohaté zkušenosti.

Reagovat
sejber

Ale ak dame titul tak uz nebudeme tragedi

Reagovat
Krleš2

To jako, že jedním titulem se přezdívka ruší? Srandisto

22 let Tragedi a najednou jeden titul a nálepka zmizne?

Reagovat
sejber

Presne tak.

Okrem toho prvy titul je najtazsi ak ho dame uz nas nic nezastavi na ceste za dalsimi

Reagovat
Krleš2

Rozumím tvému humoru.

Reagovat
j_mrazik

Zkušeně přenáší tlak na nás.

Reagovat
eder

Kupte si dalšího Mordreda, ty Lojzo...

Reagovat
milan78

city jsem viděl 2-3x za posledních 30 dnů..., jak můžu dávat branky, když neútočím..., vše nahrávky dozadu na půlku a obehrávání levé/pravé lajny a zase zpět na půlku, nejlíp až ke golmanovi.., ale vlastnímu..., holan by měl prchat, nejlíp bayern/barca a fandové city by pepka měli hnát klackama až k moři

Reagovat
Kinky7

Nevím na které zápasy jsi se koukal ale velmi často je to nahrávání zpět kvůli tomu aby soupeře vytáhli z toho hlubokého bloku a bránění v 10ti před/v vápně. Haalandovi samotnému vyhovují nejvíce balóny do běhu a otevřené obrany a toho se jinak prostě nedočká.

Reagovat
milan78

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele