Musíme si promluvit o Cristianovi Ronaldovi. Se vším všudy

29.07.2019 07:11 - Názory a komentáře
 
O Cristianovi Ronaldovi se každým měsícem popisují stohy virtuálních papírů. A bodejť by ne; vždyť v uplynulé sezoně poprvé za celou dekádu nedosáhl na metu 30 soutěžních branek, přestože mu je už 34 let. V Lize mistrů jenom po třicítce nasázel neskutečných 54 gólů. Jenže jakkoliv zahledění můžeme být do Ronaldovy fotbalové tváře, ta nefotbalová, odvrácená tvář se ignoruje čím dál hůře...

Respektive by tomu tak mělo být. V ideálním světě by nám s Ronaldovými přešlapy mimo fotbalová kolbiště už dávno docházela trpělivost. Jakmile přece někomu vytečou nervy na hřišti, nemáme daleko k argumentům o tom, jaký je to špatný vzor pro naše děti a vnoučata. Zato přiznané daňové podvody a opakované obvinění ze znásilnění? To jsou takové miniaturní poklesky. Daním naše děti stejně nerozumí.

Již v tomhle bodě si možná říkáte, proč tenhle článek vůbec vzniká. Načasování je od pohledu vskutku podivné; vždyť přesně před týdnem se tu objevila zpráva o tom, že Ronaldo ze sexuálního násilí obžalován nebude. Co na tom, že mu stále visí na krku jedna závažná žaloba — vždy je nutno mít na paměti osvědčenou mantru, že cokoliv fotbalové si přirozeně zaslouží prostor na úkor čehokoliv, co se odehrává mimo zelené pažity.

Když v dubnu 2017 německý list Der Spiegel poprvé vyšel na světlo světa s dokumenty obdrženými skrz fotbalovou obdobu Wiki Leaks (Football Leaks), ještě na přání Kathryn Mayorgy — oběti údajného znásilnění — operoval s pseudonymem "Susan K". Nikdo tenkrát ani nemrkl; #MeToo bylo v nedohlednu.

Svědectví již nezakryté Mayorgy ze září 2018, publikované rovněž Der Spiegelem, už vzbudilo aspoň nějaký ohlas a vyvolalo silnou reakci z Ronaldovy strany, která německému týdeníku začala vyhrožovat i soudem.

Když pak v říjnu vše následovala také žaloba právníků Mayorgy a znovuotevření vyšetřování případu ze strany lasvegaské policie, s reakcemi se rázem roztrhl pytel. Nebo tedy "roztrhl". Spíš se tak líně rozpadl. Sponzoři jako Nike či EA Sports vyjádřili obligátní znepokojení, ale co je veřejnosti známo, tak žádný z více než 30 Ronaldových sponzorů, kteří se dohromady skládají na roční příspěvky ve výši 47 milionů dolarů (dle Forbesu), s portugalskou modlou vazby nepřetrhal. Se zpožděním několika měsíců byl akorát CR7 odstraněn z obálky počítačové hry FIFA 19, což byl bezprecedentní, ale také nanejvýš symbolický krok.

Turínský Juventus, jenž od loňského léta Ronalda zaměstnává, mezitím ani ono znepokojení nevyjádřil. Tímhle oficiálním klubovým prohlášením na Twitteru to celé haslo:

"Cristiano Ronaldo v nedávných měsících ukázal svou skvělou profesionalitu a odhodlání, což každý v Juventusu oceňuje. Události staré téměř 10 let nic nemění na tomto postoji, který sdílí každý, kdo s tímto skvělým šampionem přišel do styku."

Aha. Tak to pak jo.

Italská média mezitím příklad Juve vzorně následovala a o celou událost se začala zajímat teprve ve chvíli, kdy se začala propadat tržní hodnota turínského giganta (trend, který se vrátil do normálu ještě koncem října). V den Ronaldova obvinění měl národní kanál Rai připravený tradiční segment s největšími událostmi dne. Řada přišla na uzavírku silnic, tsunami v Indonésii i novou módní řadu Karla Lagerfelda. O Ronaldovi ani slovo. "Ukřižovaný Cristiano", hlásal pro změnu titulek v listu Corriere dello Sport. Když už se někdo v Itálii vůbec začal s celou kauzou jakkoliv obtěžovat, pravou obětí byl samozřejmě Cristiano Ronaldo.

Co na to český tisk? Netřeba si dvakrát lámat hlavu, výsledky jsou bolestně předvídatelné a frustrující.

Jak je možné, že se na stránkách iDnes.cz může objevit komentář s titulkem hlásajícím, že "Ronaldo pro triumf v Lize národů dokázal obětovat své ego", a zároveň se tam krom kopírování neustále recyklovaných textů z dílny České tiskové kanceláře (ČTK) neobjeví ani jeden text o možných úletech téhož ega?

Deník Sport na svém webu věnoval více prostoru Portugalcově "senzační dovolené" než jeho trablím před zákonem včetně zmíněných a Ronaldem přiznaných daňových úniků. Ba co víc, jeden nepřesný text ČTK o stažené žalobě u civilního soudu (k čemuž nedošlo) dokonce otitulkoval ještě lživěji "Žena, která obvinila Ronalda ze znásilnění: už je všechno jinak!" (zdánlivá parafráze výroku, k němuž ani omylem nedošlo).

Hospodářské noviny zacházejí ještě dál. Od loňského podzimu, kdy se případ znovu vynořil na světle, Ronaldovi věnovaly všehovšudy dva články. Jeden uzavírá jinou kontroverzní kapitolu jeho počínání mimo fotbalová kolbiště — krácení daní — a ten druhý je prosincovým op-edem Josefa Káninského o "odvážném, impozantním, bravurním CR7". Já tedy popravdě nemám předplatné HN a nevidím tudíž dále než za první tři odstavce, ale samotný úvod, který nebývale razantně tlačí Cristiana Ronalda za Zlatým míčem pro nejlepšího fotbalistu Evropy, dává nebývale razantně tušit, že se o probíhající kauze zase nic nedočteme.

Všechna čest náleží Karolíně Bulisové a Esther Idris Beshirové, které pro Seznam Zprávy loni v říjnu, respektive začátkem tohoto týdne, sepsaly aktuality delší a na informace bohatší, než na jaké se v obou případech zmohla ČTK (a tedy i ostatní zdroje). Kdo ví, možná kdyby sportovní redakce zaměstnávaly více žen...

V zahraničí a zvláště v USA, kde se měl Cristiano Ronaldo sexuálního násilí roku 2009 dopustit, se naštěstí o celé věci píše. Stále ne v adekvátním rozsahu, ale pro naše dnešní potřeby stále dostatečně. Jenom proto — díky článkům, které vyšly na stránkách SB Nation, ESPN, Vice, Yahoo, SB Nation, New Republic či Sports Illustrated — mohl tenhle výčet mnohdy opomíjených hledisek celé kauzy vůbec vzniknout. Případ Ronaldova údajného znásilnění je nevšední stejně jako závažný a pro jednou si tak zaslouží naši plnou pozornost.Začněme ale hlubokým nádechem a 3+1 osobními doznáními, které je radno mít celou dobu na paměti:

✱ Plně si uvědomuji, nakolik se tenhle článek rovná autorskému harakiri. Nadcházející kritikou jednoho z nejoblíbenějších, ba nejuctívanějších fotbalistů historie se nevyhnutelně pouštím na mimořádně tenký led. Idealizace hlavních hvězd fotbalových klubů je koneckonců v popisu práce každého správného fandy a hájení osobních oblíbenců je rovnou jedním z jeho nepsaných přikázání. Abych byl úplně fér, i já sám jsem se jím dříve řídil, když jsem se vydal křečovitě hájit svého hráče číslo 1, Thierryho Henryho, po zcela očividné hře rukou. Tenhle článek si tedy nedává za cíl přivést fanoušky Cristiana Ronalda či Juventusu "na rozum". Ba co víc, tenhle článek si ani nedává za cíl Cristiana Ronalda definitivně obvinit z činu, který mu nebyl prokázán. Tenhle článek sleduje mnohem obyčejnější cíl: vnést do věci perspektivu, která zatím v českých médiích zcela schází; kontext a "detaily", které se pohodlně přehlíží.

✱ Nejsem právníkem a dopředu se omlouvám za mnohdy laický jazyk textu. Některým právnickým termínům se možná dokonce i úmyslně vyhýbám a všelijak je opisuji. Rozumím, jak by se takový postup mohl jevit neprofesionálním, a připouštím, že z tohoto pohledu neprofesionální je, na druhou stranu jsem alespoň celou záležitost konzultoval s články a osobami, které americkému právu rozumí. Nehledě na to, že výše vyčtené ignorování/zamlčování mnohých aspektů případu a publikování polopravd mi přijde jako podstatně závažnější prohřešek vůči zásadám žurnalismu. Takže... remíza?

✱ Na argumenty typu "Ronaldo je hvězda prvního formátu, vydělává miliardy, randí se supermodelkami... ten nějaké znásilnění nemá zapotřebí" následující text nebere nejmenší zřetel, protože nesplňují ani ty minimální požadavky pro pádný argument. Do znásilnění se typicky promítá mocenské postavení a s tím spojený pocit neohroženosti; pachatelé jsou tradičně ve výhodě, a to nejen z hlediska fyzické síly. Že je tedy Cristiano Ronaldo "pohledný a slavný", mu v tomto případě nikterak nenahrává.

✱ Od věčné debaty nad tím, zdali je lepší Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo, se dlouhodobě distancuji, a tak aby náhodou nedošlo k mýlce, raději předesílám, že do ní ani tímto nepřispívám.obrázek

Cristiano Ronaldo se svými Zlatými míči. Zdroj: 90min.com
1. Rozhodnutí formálně neobvinit Ronalda ≠ deklarace jeho neviny

Téhle záměny se po nedávném vývoji dopustil kdekdo, a popravdě se tomu ani nelze příliš divit. Sám selský rozum k takovému závěru tak trochu svádí. Pokud se žalobce — v tomto případě státní zástupce Las Vegas (District Attorney, dále DA) — rozhodne formálně nežalovat, jak by potom druhá strana mohla být vinna?

Inu zaprvé, bavíme se o sexuálním násilí, které se při absenci videozáznamu dokazuje velice složitě. To potvrzuje i sám DA ve zveřejněném opodstatnění svého rozhodnutí, kde píše, že Ronaldovu vinu při zvážení všech důkazů nelze "nezpochybnitelně" (v originále "beyond a reasonable doubt") dokázat. Jistěže. Málokterý případ je tak přímočarý jako ten zpěváka R. Kellyho, kde žalující strana může operovat rovnou se dvěma videonahrávkami. A i v daném případě R. Kelly před soudem zkonstatoval vlastní nevinu.

Zadruhé, "nevinen" (innocent) nefiguruje ani v legálním slovníku soudní poroty, před níž by se Ronaldův případ dostal ve chvíli, kdy by se DA rozhodl Portugalce obžalovat, natožpak v legálním slovníku státního zástupce. Verdikt americké poroty zní buď "guilty", anebo "not guilty"; nikoliv "innocent". To se sice může zdát jako slovíčkaření (zvlášť, když v češtině oba termíny jaksi splývají), ale ve skutečnosti se jedná o důležité rozlišení — verdikt "not guilty" jednoduše vypovídá o přetrvávajících pochybách, kdy nelze kategoricky vyloučit něčí nevinu. Jinými slovy "guilty" je termínem vyhrazeným pro jednoznačný přečin. "Not guilty" je tu pro vše ostatní. Aby byl někdo prohlášen za nevinného ve smyslu "innocent" (tedy ve smyslu očištění jména), musel by si projít úplně jiným, ještě komplikovanějším a výjimečným procesem.

Zatřetí, bavíme se o třetím nejbohatším sportovci planety, který si tudíž může dovolit jakkoliv hvězdné a početné právní zastoupení. Pokud vás jako prokurátora hlodá i ten nejmenší červíček, je v zájmu vaší kariéry nepřikročit k formální obžalobě. Státní žalobci jsou ostatně voleni z velké části na základě jejich úspěšnosti u soudu, a pokud zrovna dotyčný žalobce sám před vlastními volbami nemá, můžete vzít jed na to, že alespoň pro někoho takového pracuje. Jít v takové pozici po superstar Ronaldova formátu by si troufl jen někdo nekonečně šlechetný, obětavý a nesobecký; čili možná tak někdo na prahu důchodu.

2. Poslední zpráva ≠ konec boje Mayorgy

Tenhle bod svým způsobem souvisí s tím předchozím. Ačkoliv nás česká média o minulém pondělí krmila titulky jako "Je rozhodnuto! Ronaldo může slavit..." (Sport.cz) nebo "Ronaldo má štěstí. Znásilnění učitelky už soud nebude řešit!" (TN.nova.cz), ve skutečnosti rozhodnuto není a Ronaldo vyhráno určitě nemá.

Vše pramení z obyčejné záměny dvou odlišných případů.

Zkraje června se rozšířila informace o tom, že Kathryn Mayorga, respektive její tým právníků, stáhla svou žalobu od nevadského státního soudu a povýšila ji na záležitost federálního soudu. Taková je trajektorie jednoho případu, který je stále otevřený a řídí se občanským, nikoliv trestním právem. Naopak případ, který čerstvě pohřbilo rozhodnutí státního prokurátora, vyvěral ze soukromého šetření lasvegaské policie, jež neodhalilo dostatek důkazů pro to, aby se přistoupilo k podání obžaloby v trestním řízení.

Federální soud vs státní prokurátor. "(Not to press) criminal charges" vs "(pending) lawsuit". Nápovědy by tam byly, ne že ne. Ale ani takové indicie, zdá se, nemohou zastavit česká média v dezinformování.

Přitom je to docela jednoduché a člověku to nezabere víc než pár minut hledání na internetu. Sama Larissa Drohobyczer, jedna z právniček Mayorgy, pro ESPN před necelými dvěma měsíci (5. června) vysvětlovala, že se k přesunutí na federální úroveň přistoupilo čistě proto, že se takhle umazávají právní mantinely, které do té doby prakticky znemožňovaly doručení soudní obsílky. Americký federální soud nemá tak přísná pravidla pro předvolávání cizinců jako ten státní, a proto také Ronaldo po téhle změně rázem "papíry" obdržel po pouhých osmi dnech. Předtím se právníci o totéž marně pokoušeli přes jeden celý rok.

Bylo by samozřejmě pošetilé si myslet, že hned za další měsíc rázem bylo po všem. Přesto právě takhle veškerá česká média tento zvrat vykládala. Znovu se přiznám, že netuším, jak k tomu došlo. Ale stalo se.

3. Pokračující případ má větší šanci na úspěch než ten pohřbený

Znovu se svým způsobem vracíme k prvnímu bodu, kde jsme si vysvětlili, jak naivní to všechno vlastně od počátku bylo. Pak jsme si ve druhém bodě vysvětlili, že to nebylo tak úplně "všechno". A nyní ve třetím bodě přichází řada na to, jak tedy vypadá ten "zbytek", a v jak husté kaši se díky němu Ronaldo nachází.

Faktem je, že sám Ronaldo je implikovaný jen minimálně. Provinit se měli spíše jím najatí lidé.

Zatímco lasvegaská policie na podzim 2018 znovuotevřela vyšetřování samotného aktu znásilnění (tedy toho, zdali došlo k trestnému činu v podání Cristiana Ronalda), jen o pár dní dříve bylo zároveň podáno obvinění z "konspirace, očerňování, porušení smlouvy, nátlaku a podvodu", což je pořádně dlouhý seznam, na jehož sestavení se docela přirozeně musela podílet celá řada aktérů, od tzv. "goril" až po právníky.

V téhle žalobě kráčí o více věcí naráz. Zaprvé jde o to, že Ronaldova strana připustila únik detailů důvěrného finančního odškodnění na veřejnost. Tímto se vracíme do ledna 2010 — do doby zhruba půl roku po incidentu — kdy Mayorga s Ronaldovým týmem podepsala tzv. non-disclosure agreement (NDA; dohodu o mlčenlivosti) a obdržela finanční kompenzaci v odhadované výši 375 tisíc dolarů. Takový je jeden element; ten druhý se týká toho, jak k samotné dohodě došlo. Zde Leslie Mark Stovall, další z Mayorginých právníků, hovoří o nátlaku ze strany "fixerů", kteří dělali vše pro to, aby ochránili Ronaldovu reputaci.

Proč má právě tento civilní případ větší šanci na úspěch je docela jednoduché: trestní čin operuje s pravděpodobností, že k němu došlo (pokud ta existuje, dochází k žalobě), a na úrovni soudu potom rovnou s nezpochybnitelností, že k němu došlo (pokud ta existuje, dochází k uložení trestu). Mezitím civilní, tedy občanský případ operuje s takzvanou "převahou důkazů" (preponderance of the evidence), což se pro laiky jako já obvykle zjednodušuje na "spíše pravděpodobné než nepravděpodobné".

To znamená, že tenhle druhý, nadále živoucí případ musí automaticky překonávat nižší metu. Ano, případným Ronaldovým obviněním z trestného činu v souběžném případu by se tento posílil, ale nutný požadavek to není. Občanský případ existuje sám o sobě, nezávisle na tom čerstvě zameteném případu.

Na druhou stranu, ani u civilního soudu to Mayorga nebude mít jednoduché. Ronaldův tým už ostatně podle informací Sports Illustrated přichystal 46stránkový návrh na zproštění obžaloby, který prozatím nebyl podstoupený jedině proto, že při překročení limitu 24 stránek je nutné speciální povolení soudu.

V případě úspěchu by tato žaloba vedla k anulování NDA a nového finančního odškodnění v minimální výši 200 tisíc. To se může zdát jako relativně malá částka, ale taky se jedná o pouhou technikálii. Mayorga takhle automaticky splnila minimální požadavky pro to, aby se stoprocentně vyhnula nezávazné arbitráži. Pokud na to přeci jen dojde, lze dozajista počítat s požadavky na kompenzaci v řádech milionů.

Tenhle případ se každopádně od toho prvního, pohřbeného liší tím, že ačkoliv Ronaldo vzhledem k dřívější finanční kompenzaci určitě bude vzdorovat opětovnému řešení situace sáhnutím hluboko (a tentokrát hlouběji) do kapsy, právě takové řešení je zároveň tím de facto nejhorším možným vyústěním. Usvědčen ze znásilnění už nebude, a to je pro někoho s hodnotou v údajné výši 450 milionů dolarů teprve ta pravá úleva. Finanční újma se ve výsledku zdá spíše formalitou a samotné reputace se tolik nedotýká.

4. Ronaldo možná je nevinný, ale celý jeho tým se tak rozhodně nechová

Při posuzování toho, zdali jsou výše nastíněná obvinění ze stále probíhajícího případu legitimní, už se dostáváme na tenký led. A pravdou je, že za normálních okolností by šlo o klasickou situaci "jedno tvrzení proti druhému". Problém nastává ve chvíli, kdy si uvědomíme, že Ronaldova strana vlastně... nic netvrdí.

A bodejť by ne; ona totiž sotva existuje. Když se dva reportéři ESPN vydali po stopách jednoho z právníků Cristiana Ronalda, jistého Petera Christiansena s pracovním sídlem přímo v Las Vegas, tak bizarním způsobem narazili. Po vstupu do Christiansen Law Offices s rutinní žádostí o naplánování schůzky s jedním z Peterů Christiansenů (v dané kanceláři krásnou shodou náhod pracují Peter J. a Peter S.) se totiž nesetkali s nejmenším pochopením. První reakce domnělé paní recepční zněla "Musíte okamžitě odejít". Následovalo ještě ráznější "Tady nemáte co dělat". A když Sam Borden z ESPN slevil ze svých požadavků a začal se pídit po holém potvrzení, že pan Christiansen skutečně zastupuje Cristiana Ronalda, přišla na řadu rovnou pohrůžka policií.

Aby advokát odmítal potvrdit, že někoho zastupuje? To Borden ani jeho kolegyně nikdy nezažili. Většinou to prý spíš vypadá opačně; celebritami najatí advokáti si v záři reflektorů libují.

Tahle epizodka ale sedí. V libovolném článku z libovolného měsíce se koneckonců typicky dočtete, že "Peter Christiansen byl kontaktován a nebyl k zastižení / odmítl situaci komentovat". Celý Ronaldův tým se mezitím vyjadřoval jedině k původním odhalením německého listu Der Spiegel, který díky Football Leaks v letech 2017 a 2018 publikoval obsah dokumentů, jež měly "narušit soukromí" fotbalisty či být přímo "zfalšované". Sám Ronaldo se pak docela pochopitelně hájil v první řadě z toho, že nikoho neznásilnil.

Pokud bychom se rozhodli zveřejněným dokumentům bezpodmínečně uvěřit, můžeme celý případ v mžiku uzavřít. Vždyť Ronaldo svůj trestný čin v jedné ze zaznamenaných konverzací se svým právníkem vlastně sám dosvědčil, když incident popsal jako "hrubý" (rude) a přiznal, že Mayorga v několika bodech pohlavního styku křičela "ne" a "stop". Stejně tak na základě zaznamenaných konverzací můžeme usuzovat, že se dopis, v němž Mayorga krátce po incidentu popisuje svou bolest a mírně řečeno Ronalda kárá, k portugalské modle nikdy nedostal — přestože právě tak zněl jeden z pilířů dohody o mlčenlivosti.

S tímhle scénářem jsem se ovšem pro potřeby tohoto textu rozhodl dále neoperovat, pro což mám zhruba dva důvody. Jednak by to bylo až příliš jednoduché a v zásadě naduté; jednak diskuze pod minulým článkem o této kauze jednoznačně odhalila převládající názor, že podváděl Der Spiegel a nikoliv Ronaldo.

<< Nedělám si naděje, že něčí přesvědčení o "výmyslech falešného" Der Spiegelu najednou šmahem vyvrátím, ale na pár věcí si poukázat dovolím. Zaprvé, Football Leaks už hrálo svou roli v odhalení Ronaldových daňových podvodů, k nimž se nakonec sám fotbalista přiznal, takže minimálně v jednom případě už tělem neklamalo. Zadruhé nemám dojem, že by se podvodníci obyčejně mohli přetrhnout, aby na prostoru 24 tweetů transparentně popsali, jak ke svým podvodům přišli. >>

Ale dejme tomu. V zájmu většího dramatu tedy řekněme, že všechny zveřejněné dokumenty jsou jen výplodem něčí bujné fantazie. Lepší? Ne, ani tehdy podezření na nekalé praktiky Ronaldova týmu nemizí.

V první řadě je tu záhada postupně mizejících důkazů. Když byla Mayorga jen pár hodin po údajném znásilnění hospitalizována se silným traumatem, jedním z výstupů vyšetření byly dle svědectví přítomné zdravotní sestry také fotografie dokumentující anální styk a pohmožděniny kolem řitního otvoru. Tyto snímky už vyšetřovatelé k dispozici nemají, přičemž státní zástupce nyní zároveň zmiňoval i ztracenou videonahrávku, která ve výsledku přispěla k jeho rozhodnutí Cristiana Ronalda formálně nežalovat.

Takhle... ztráta důkazů v průběhu jedné celé dekády určitě není novým, ba zarážejícím jevem. Ale pokud se slehne zem hned po dvou klíčových záznamech poté, co Ronaldo hned na startu vyšetřování roku 2009 složil svůj vlastní investigativní tým... je na místě přinejmenším jedno zdvižené obočí, nemyslíte?

V druhé řadě je tu potom vícevrstevná otázka frustrující netečnosti, nespolupráce Ronaldova týmu.

Příklad č. 1: rutinní požadavek na vzorek Ronaldova DNA, jenž ani nemohl mít zásadní funkci při rozhodování DA, neboť zrovna na tom, že té noci došlo k sexu, se obě strany vzácně shodují. Přesto na vzorek lasvegaská policie čekala ještě čtyři měsíce po podání své původní žádosti na začátku ledna 2019.

Příklad č. 2: neznámá italská adresa. A tím se teď nepodivuji nad tím, že Ronaldo v Itálii žije neznámo kde; to dává smysl. Za zvážení spíše stojí ta skutečnost, že byť Stovall speciálně najal doručitele s působištěm výhradně v Itálii, ani ona zvláště pověřená osoba nebyla měsíce a měsíce schopná se k Ronaldovi jakkoliv dostat. V tréninkovém centru Juventusu, kdekoliv. Lhůta na doručení soudní obsílky přitom zní 120 dnů; i proto Stovallův tým přikročil k povýšení případu na federální úroveň, aby získal nějaký ten čas navíc. Samozřejmě, Ronaldo též k převzetí mohl autorizovat svého amerického právníka, ale proč by to dělal?

Tohle je koneckonců naprosto klasická taktika těch "silnějších" v soudním procesu — všechno co možná nejvíce pozdržet, a slabší protistranu pokud možno kompletně vyčerpat, ať už finančně nebo psychicky.

Coby bonus je tu pak ještě jeden "detail", který se tolik netýká Ronaldova týmu, jako spíš jeho klubu. Narážím konkrétně na tu příhodnou skutečnost, že Juventus po dvou letech zrovinka odřekl účast na International Champions Cupu, tradičním předsezonním turnaji ve Spojených státech amerických. New York Times už v březnu spekuloval, že turínský celek k takovému rozhodnutí přikročil jednoduše proto, aby Cristiano Ronaldo nemusel vstoupit na americké území, kde by ho autority teoreticky mohly zadržet.

5. Fandové odhlédněte — Ronaldo zde nehraje roli důvěryhodného sympaťáka

Neodpustím si to a neodpustím. Vzdoroval jsem, jak dlouho to jen šlo, ale zcela vypustit tenhle bod prostě nejde. Ono by totiž bylo přeci jen jednodušší nad vším mávnout rukou, kdyby za sebou Ronaldo neměl takovou historii, jakou má. Lépe řečeno: i kdyby celý život sekal dobrotu (a čerstvě se nedopustil třeba tohoto), byla by to stále jen polehčující okolnost, ale i ta by se mu počítala k duhu. Jenže taková situace není. Pokud se oprostíte od výkonů na hřišti, Cristiano Ronaldo vážně není vzorným jedincem.

Chápu (respektive si uvědomuji), že to ve společnosti aktuálně máme nastavené zhruba tak, že se důkladnějšímu zkoumání a větší nedůvěře a priori podrobuje údajná oběť znásilnění, nikoliv údajný pachatel. Presumpce neviny (pachatele) se v takových případech elegantně převléká za presumpci lecjakého neadekvátního jednání (oběti), a to až zarážejícímu počtu lidí přijde naprosto v pořádku a fér.

<< A podívejte se: pokud právě takhle vypadá vaše výchozí pozice pro posuzování každého případu sexuálního násilí, potom můžete neprodleně přestat číst, jelikož já se právě hotovím udělat tu školáckou chybu, kdy celý tento případ a jeho aktéry zvážím v izolaci, jako unikátní případ... >>

Rozložení sil vypadá zhruba následovně:

Na jedné straně máme Cristiana Ronalda. Dlouhodobě jednoho z nejbohatších sportovců planety, který zůstává jedním z nejbohatších sportovců planety i poté, co letos v lednu španělské vládě po přiznání daňových podvodů splácel dluh ve výši 21 milionů dolarů.

Na druhé straně máme toho času aspirující 25letou modelku, později učitelku, která znásilnění nahlásila během pár hodin a "známého fotbalistu" konkrétně nejmenovala na důrazné doporučení zdravotní sestry i policejního detektiva na stanici v Las Vegas. Veřejnost by ji prý v takovém případě vyobrazila jako "ženu, která se chce přiživit skrze falešná obvinění".

Dále tu máme na jedné straně téhož Cristiana Ronalda, který ji přesně takhle sám vyobrazil, když chvíli po oznámení připravované žaloby na Instagramu hovořil o "fake news" (stejné sousloví použil také při prvotním nařčení z daňových podvodů), které jsou "normální" a důsledkem toho, že "někdo chce být slavný — říct mé jméno". Ba co víc, takové situace jsou prý rovnou "součástí (jeho) práce", čemuž lze vlastně docela lehce uvěřit, když si vybavíme, že Ronaldo již jednomu obvinění ze znásilnění čelil roku 2005, coby dvacetiletý mládenec, a formální žalobě se tenkrát rovněž vyhnul "pro nedostatek důkazů".

Na druhé straně, naproti stoicky klidnému Ronaldovi, opět nacházíme tutéž Kathryn Mayorgu, která ještě letos v březnu dle svých právníků trpěla na silné deprese a musela trávit několik měsíců mimo svůj vlastní domov v Nevadě, aby se vyhnula mediálnímu nátlaku. Její psychologická újma utržená oné noci roku 2009 přerostla do diagnózy posttraumatické stresové poruchy (PTSD) a nespočtu sezení s psychiatrem.

Mayorga byla dle svých slov nucena brát medikamenty, které ji učinily "extrémně emocionální, emočně nestabilní, nerozhodnou, podrážděnou, nervózní, hyperostražitou a nevypočitatelnou". Vlastně i proto — argumentují její právníci — existuje solidní předpoklad, že se roku 2010 nenacházela ve stavu, který by ji před zákonem opravňoval k podpisu NDA, jejíž anulování je středobodem aktuální soudní pře...obrázek

Novináři Der Spiegelu a mezi nimi Kathryn Mayorga. Zdroj: spiegel.de

Závěrem opakuji: ani ten poslední bod nesleduje Ronaldovo definitivní nařčení ze znásilnění. Jedná se spíše o prostý výčet toho, co víme (nebo nemáme dobrý důvod zpochybňovat), byť naformulovaný tak, aby spolu obě strany sporu kontrastovaly. To by se mohlo zdát jako nefér manipulace, ale z mého pohledu je nefér spíše to, že zatímco jeden aktér trpí depresemi, ten druhý v jedné chvíli s lehkostí střílí góly, aby pak ve chvíli jiné těšil svých 177 milionů followerů na Instagramu fotkami z bezstarostné rodinné dovolené.

Tohle se nikterak nepodobá případu Kevina Spaceyho, jedné z nejrozpoznatelnějších hereckých tváří, která po svém vlastním sexuálním skandálu obratem přišla o ikonickou seriálovou roli a momentálně se jeví stěží zaměstnatelnou. Kdepak, až na krátký exil mimo portugalskou reprezentaci (do níž se na jaře vrátil a vyhrál s ní Ligu národů) Cristiano Ronaldo svou práci nadále bez omezení vykonává. Podobně jako dříve basketbalista Kobe Bryant či hráč amerického fotbalu Ben Roethlisberger, kteří však aspoň na vrcholu sil přicházeli o lukrativní sponzorské kontrakty. Ronaldo byl pokárán a odebrán z obálky PC hry.

Jak je tohle možné? Kde se v nás bere taková kolektivní apatie? A jak taková apatie pasuje do kontextu, kdy se tomu samému Cristianovi Ronaldovi v listopadu 2018 — pouhé dva měsíce od obvinění ze znásilnění — napříč internetem sborově aplaudovalo pro jeho vstup na hrací plochu s rudou rtěnkou na tváři v rámci kampaně proti domácímu násilí. Jak se vůbec stalo, že se tehdy mnozí aplaudující jaksi zapomněli zarazit nad tím, že se Ronaldo na základě čerstvé žaloby sám mohl násilným aktem provinit?

Možná jsme jen jako celá společnost ve stavu dočasné konsternace; možná brzy procitneme. I Kobeho Bryanta, který se před zákonem očistil skrze mimosoudní vyrovnání, přeci stín minulosti dohnal. Ani změna čísla dresu, dva další tituly pro vítěze severoamerické NBA či zlatá olympijská medaile už jeho reputaci nevrátily do původního stavu. Ještě loni v říjnu — více než dva roky po vlastním ukončení kariéry — byla ikona L.A. Lakers na protest animátorské komunity odvolána z poroty pro festival kreslených filmů.

Na zmíněného quarterbacka Pittsburghu Steelers Bena Roethlisbergera se časem vrhla dokonce i velká část jeho skalních fanoušků. Jakmile na povrch vyplynul druhý případ znásilnění za 12 měsíců, zasypaly ho ohlušující pokřiky "She said no!" (Říkala ne) v narážce na průběh pohlavního styku bez souhlasu druhé strany.

Cristiano Ronaldo už mezitím kvótu dvou obvinění též sám naplnil, a přece je vesměs ticho jako po pěšině.

Dá se tedy vůbec věřit v eventualitu, kdy se s Cristianem Ronaldem fotbalová veřejnost též "vyrovná" s určitým zpožděním? Dá se odvolávat na potřebu nejprve všechno řádně přežvýkat? Těžko, protože v tomhle bodě se zase nabízí stará, lakonická otázka: je vůbec v tuhle chvíli co zpracovávat? Jak jsme si ukázali výše, přinejmenším v Itálii, kde Ronaldo působí, nebo v naší české kotlině toho materiálu rozhodně není dostatek.

A nebude to nakonec tak, že Cristiano Ronaldo zkrátka zosobňuje příliš vlivnou postavu svého sportu, kterou jen tak něco neskolí. Co my víme. Možná by jeho reputaci nenávratně poškodila teprve formální žaloba státního zástupce, ke které nakonec dotyčný státní zástupce nepřistoupil také, ne-li hlavně proto, že se jedná o nesmírně vlivnou postavu svého sportu. Tak jako tak se nacházíme v začarovaném kruhu.

Anebo se my, fotbaloví fanoušci, jednou provždy musíme naučit občas zapomenout na svou dědičnou nekritičnost vůči největším hvězdám tohoto sportu, nedej bože rovnou naším vlastním favoritům...
Autor: Tomáš Daníček
Počet zobrazení: 24637
Komentáře (1571 / 0 nových)
ttopi
29.07.2019 07:19
#
Hm hm. Ta informace o ztracených důkazech je pro mě nová. Bohužel to působí, že se čin stal, ale nemá se to prokázat. Pak mě zaujala věta o tom, že bez videozáznamu se znásilnění dokazuje špatně. Troufnu si říct, že 99,99% znásilnění není natáčeno, přesto se většina "pachatelů" odsoudí. Ale asi si nejsou všichni na zemi rovni
bobis21
29.07.2019 08:38
#
Většina pachatelů se právě neodsoudí. U znásilnění je ta míra velmi nízká.
fantomas
29.07.2019 08:49
#
Godbless
29.07.2019 09:07
#
A jak si to představuješ, když nemáš kamerový záznam? Tam je to prostě tvrzení proti tvrzení..
bobis21
29.07.2019 09:09
#
Vždyť já neříkám že je to špatně. K odsouzení má dojít jen v případě, že je dostatek důkazů. V případě znásilnění tomu tak často není, k odsouzení tedy nedojde.
Godbless
29.07.2019 09:12
#
Odsoudit někoho za znásilnění je mega těžký.
Jameson
29.07.2019 09:45
#
Na potvrdenie znásilnenia existuje hneď niekoľko dôkazov, ktoré existujú nezávisle od vôle obete alebo páchateľa. Napríklad tvar modrin v okolí vagíny/analu je pri znásilnení úplne iný, než pri dobrovolnom sexe.
Cartmanova máma
29.07.2019 09:47
#
Godbless
29.07.2019 10:27
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:50
#
Ol!ver
29.07.2019 15:42
#
Lenže obeť väčšinou váha s oznámením a postupne tieto dôkazy logicky zmiznú ...
Zaschrona
29.07.2019 15:43
#
fantomas
29.07.2019 16:11
#
Anebo neváhá s oznámenim a ty důkazy zmiznou tak jako tak, jako zde.
Jameson
29.07.2019 17:43
#
V tomto prípade zmizli fotky, ktoré by to preukazovali/vyvracal.
Ol!ver
29.07.2019 17:57
#
Hm
Busby babes
29.07.2019 21:42
#
jenze pri pouziti kondomu se pak blbe dokazuje, ze znasilneni provedl ten, koho obet oznacuje.
Jameson
29.07.2019 22:03
#
Veď ani modriny na anále ešte sami o sebe neukazuju na páchateľa, je to len nepriamy dôkaz.
La Vecchia Signora
29.07.2019 10:20
#
Kór když jí říkal: "Přijď ke mě na pokoj, bude prdel..."
Godbless
29.07.2019 10:35
#
Tak tam jde o to, že ona chtěla dobrovolně jít na jeho pokoj.. Nejspíš se jen tak před nim svléknout do plavek (trenek které jí nabídl) a potom jít každý odděleně spát. Fckn logic
Mastný Chobot
29.07.2019 10:41
#
Tak aj keby mu plánovala dať, tak to predsa neoprávňuje Ronalda spraviť to, čo podľa jej verzie spravil predsa. Či podľa teba áno?
Cartmanova máma
29.07.2019 10:45
#
Godbless
29.07.2019 10:52
#
Tak záleží, co je pravda.. a co ne. Tady se pořád obhajují názory jedné či druhé strany.. Ale fakta nejsou. Sex s ní měl to přiznal, že ji to strčil do zadku je pravda, teď jde o to jestli to chtěla nebo ne. A v případě, že jí zajímá víc kolik dostane než to aby se to prošetřilo a dostal případně odpovídající trest.. je druhá věc. Já upřímně vidim chybu na obou, ale nesnažil bych se to hodit jen na něj. Ona mu neměla dávat jasné signály a chodit s nim na pokoj, když s nim nechtěla nic mít.
Mastný Chobot
29.07.2019 10:56
#
"Ona mu neměla dávat jasné signály a chodit s nim na pokoj, když s nim nechtěla nic mít"

Bez ohľadu na to, že to nevieš... wow
Godbless
29.07.2019 11:01
#
Tak pokud je to takový typ holky tak ok.. Ale normální frajerka, která nemá za cíl si jen užít na jednu noc, nepůjde s frajerem na jeho pokoj, aniž by očekávala, že mu jde asi nejspíš o něco jde. Mohla si s nim domluvit schůzku večeři a brát to vážně.. Tohle je směšný
Stamby
29.07.2019 12:00
#
Godbless
29.07.2019 12:04
#
Stamby
29.07.2019 12:20
#
Pokud tohle považuješ za směsný tak si lidskej odpad.
Godbless
29.07.2019 12:25
#
Nemáš průkazný důkazy, že to Ronaldo udělal, tak o čem se tu bavíme.. Směřoval jsem to všechno na tu jeho kauzu.
Wendigo
29.07.2019 12:08
#
ED91
29.07.2019 14:25
#
Blitzblane
29.07.2019 17:10
#
La Vecchia Signora
29.07.2019 14:28
#
Přesně tak! Co tady chceme soudit, když u toho nikdo nebyl a jsme odkázáni pouze na nějaký útržkový zprávy z médií
Busby babes
29.07.2019 21:44
#
"Ona mu neměla dávat jasné signály a chodit s nim na pokoj, když s nim nechtěla nic mít."

s timhle proste nesouhlasim. To neni o moc lepsi verze klasickeho: muze si za to sama, protoze mela minisukni...
Godbless
29.07.2019 22:38
#
Tak víš, co tim naznačuju. Bohatý, pěkný, mladý a úspěšný fotbalista.. byla z něj udělaná a když ji nabidl ať s ním jde na pokoj, tak neváhala, aniž by ho znala.
Busby babes
29.07.2019 23:09
#
ano, a pak rekla ne. To staci.
Godbless
30.07.2019 09:21
#
Dle její verze ano. Ale my víme prd, jak se to stalo.
Hokaido
29.07.2019 11:33
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:50
#
Mastný Chobot
29.07.2019 10:41
#
Prdel aj bola podľa jej verzie
eumol
29.07.2019 10:13
#
Vůbec nechápu ze se znasilnenim nějaké slepoty někdo zajímá po 10 letech to je přeci směšné .... kdyby to bylo měsíčník neřeknu ani slovo ale zajímalo by me kolik těch rovných pachatelů je odsouzeno po 10letech starém tvrzení ...
Stamby
29.07.2019 12:00
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:48
#
"přesto se většina "pachatelů" odsoudí" a to mas podlozeny cim?
ttopi
29.07.2019 12:04
#
Trochu sem přestřelil, uznávám. Myslel jsem to jako na běžné smrtelníky, kteří nikoho nezajímají. Ale ani tak to asi není tak horké.
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:12
#
A do urcity miry je to samozrejme v poradku, vsak presumpce neviny je dulezita vec. Jen vseho s mirou no.
icefish
29.07.2019 07:29
#
Hodně dobrý článek... nikdo by neměl být nekriticky zbožňován. Snad to alespoň někomu otevře oči. A je úplně jedno, jestli je to Ronaldo, Messi nebo kdokoliv jiný...
Blitzblane
29.07.2019 17:11
#
nebo Fenin
ZoidyMe
30.07.2019 09:41
#
to ako Fenin má nejaký fanclub ?
Wendigo
29.07.2019 07:31
#
Ako človek mi sympatický absolútne nie je a považujem ho za zhýčkaného metrosexuála, mňa však viac zaujíma to, čo dokáže na ihrisku a tam mu to ide, to sa mu musí uznať...
Pharrell
29.07.2019 07:50
#
Stamby
29.07.2019 12:01
#
Wendigo
29.07.2019 12:11
#
Tvl neblij mi tady, kdo má po tobě uklízet ten bordel...
Messier
29.07.2019 23:03
#
Bože můj
technecium
29.07.2019 07:36
#
Hezký pěkně Vrchní feminista na EF konečně střílí dobrým směrem
PetrJ
29.07.2019 07:38
#
Proč je tady bulvár?
tr1p
29.07.2019 09:23
#
uhorkova sezona - nemaju o com inom pisat
pantondavo
29.07.2019 09:29
#
TheAdy
29.07.2019 09:56
#
protiproudu
29.07.2019 10:05
#
KillSwitch
29.07.2019 10:14
#
icka
29.07.2019 11:14
#
fantomas
Stamby
29.07.2019 12:01
#
Čivrss
29.07.2019 12:07
#
El Campeon
29.07.2019 13:01
#
since1880
30.07.2019 08:48
#
kattos
30.07.2019 15:25
#

Tato stránka tímhle u mně o dost klesla.
Godbless
29.07.2019 07:40
#
To je detektivka..
Thelvin
29.07.2019 07:40
#
Rip autor
johan14
29.07.2019 07:42
#
To je teda článok
No a teraz jeden o Messim a ďalší o Neymarovi.
Ja pozerám futbal, a ten hrajú skvelo. Ako žijú je ich vec a mne je to u prdele. Aj tak sú to všetko len sprostredkované info, niekto niečo povedal, že niečo niekde tomu nasvedčuje.
Ako hrajú vidím na trávniku, to mi nikto nemusí vysvetľovať a už vôbec nie premudretí novinári a komentátori.
ttopi
29.07.2019 07:43
#
Přesně pro tebe je ten článek jako stvořený
Largo
29.07.2019 10:13
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:48
#
SIRBRANIKE
29.07.2019 13:44
#
fenixLFC
29.07.2019 20:15
#
Thadone
30.07.2019 09:54
#
Godbless
29.07.2019 07:45
#
Jsou to kecy..
patas92
29.07.2019 08:29
#
SSC NEAPOL
29.07.2019 09:18
#
Až budeš koukat na fotbal tak by ti ho mohl Ronaldo strčit do prdele-střeba by si změnil názor.
♥LIVERPOOL - FC♥
29.07.2019 10:20
#
Třeba taky ne.
lukformis
30.07.2019 01:29
#
grumpa
29.07.2019 09:54
#
Jen tak pro představu to hoďme do takové zkratky:
Váliš se v obýváků a koukáš na v TV záznam zápasu, zatímco Ronaldo ve vedlejší místnosti mlátí tvojí ségru, protože mu nechce dát. Ale fotbal je pro tebe důležitější, než co dělá hvězda v soukromí, tak to v klidu dokoukáš.
Dokud je to ségra někoho jiného, tak má fotbal přednost.
♥LIVERPOOL - FC♥
29.07.2019 10:21
#
gambler2000
29.07.2019 11:17
#
az si segra "modelka", ktera se v 25 letech zivi ve vegas lakanim kolemjdoucich do baru privede ve 3 rano z klubu kasinovyho resortu domu vylityho ronalda, tak mu, az s ni bude hotovej, udelam kafe
Stamby
29.07.2019 12:02
#
hnus
Wendigo
29.07.2019 12:21
#
ZoidyMe
30.07.2019 09:42
#
2000 asi bude ročník narodenia...
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:51
#
Wendigo
29.07.2019 12:20
#
"Zatímco Ronaldo ve vedlejší místnosti mlátí tvojí ségru, protože mu nechce dát"
"Dokud je to ségra někoho jiného, tak má fotbal přednost."

Tak neviem, ale to čo si napísal mi dáva asi taký zmysel ako individuálna letná príprava Tomáša Kuču
Acquanni
29.07.2019 18:49
#
Není trochu rozdíl být ve vedlejší místnosti kde se něco takového bez debaty děje a nebo to mít od někoho, ke komu fakt nemáš osobní důvěru a nevidíš důkaz? To je přehnaný to srovnat se situací, kdy by Ronaldo někomu mlátil ségru vedle v pokoji
fenixLFC
29.07.2019 20:15
#
Largo
29.07.2019 10:14
#
Stamby
29.07.2019 12:01
#
lukformis
30.07.2019 01:29
#
přesně... úplně zbytečný a ještě k tomu nejdelší článek co jsem tu četl..
Atlético de Madrid
29.07.2019 07:43
#
dik
Pharrell
29.07.2019 07:48
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:49
#
JohnKoul
29.07.2019 15:46
#
tuny
29.07.2019 07:45
#
Tím odstavcem, kde autor píše, že není právník měl článek taky skončit, protože pak už je to jen směsice blábolů, které nemají hlavu ani patu...
fantomas
29.07.2019 07:48
#
Právě proto, že nejsem právník, se rád nechám opravit. Takže směle do toho.
PetrJ
29.07.2019 07:50
#
Je to úmyslně napsané tak, aby to vyhovovalo sluníčkářům a feministům?
fantomas
29.07.2019 07:51
#
Těžko říct takhle z pohledu sluníčkáře a feministy.
Eichel
30.07.2019 14:28
#
Stamby
29.07.2019 12:04
#
Lol... Takže komu vadí znásilnění a jeho všeobecná tolerance je automaticky sluníčkář a feminista?
fantomas
29.07.2019 16:12
#
fenixLFC
29.07.2019 20:16
#
nie, mesiacikom a mizogynom
Lamskej#RMCF
29.07.2019 07:58
#
Strašně sračky.. To si piš někde na svém blogu nebo s tím jsi do televizeseznam
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:51
#
ted jsi mu to aspon vysvetlil no
Acquafresca
29.07.2019 08:06
#
pravnik nenapise nieco co nevie aspon ako tak dolozit, opravovat tvoje nazory nie je mozne nakolko su to len nazory a nie fakty

cele to mas napisane v style dam fakt, ktory sam o sebe nic moc nedokazuje a na ten nalepis svoju myslienku, nazor, dedukciu...to sa vola vola bulvar a ma to svoj dovod.

napr. existuje xy dovodov pre ktore pravny zastupca nepotvrdi novinarom ci zastupuje klienta alebo nie a ty tam z toho uz dedukujes neskutocne scenare

cely ten blabol ma viac disclaimerov ako faktov atd.

ja fakt netusim ci je CR vinny ale toto je na urvni blesku len bez vykricnikov v nadpise
fantomas
29.07.2019 08:11
#
Prosim? Ten článek vychází z 10+ zdrojů. Ti novináři maj za sebou 10+letý kariéry, aniž by se jim to kdy přihodilo. Sports Illustrated má přístup k soudnim dokumentum / zdrojum. Etc. etc. Většina těch dedukcí byla provedena už novinářema "u zdroje" a já je pouze tlumočim, protože dodávaj celý kauze na kontextu. Jestli se bulvár vyznačuje timhle a celkově týden dlouhou rešerší, to nechám na posouzení každýho, ale já mám teda o bulváru dosti jinou představu.
Acquafresca
29.07.2019 08:57
#
ale porosim ta ked ti clanky ceskych novinarov nesedeli do kramu tak to bol bulvar ale tebou vybrane zahranicne platky su zrazu investigativci roka

mne je jedno ci si tie konstrukty vymyslas alebo ich tlmocis faktom je ze funguju v style:

CR a jeho tim sa nechovaju ako nevinni ergo CR je vinny (domnienka)
pretože

(dôkaz domnienky)
CR sa nedala dlho dorucit posta pretoze je problematicke zistit jeho adresu pobytu
(opatovne existuje 50 dovod preco je problem niekomu ako CR dorucit nieco do vlastnych ruk a ano 1 ztych dovodov moze byt aj taktika pravnika ale absulutne este neznamena te CR je vinny alebo ze sa sprava inak ako by sa spraval nevinny clevek v jeho pozicii)

takto alebo este obratene (najskor fakt a a potom nasrubovana domnienka) je pisany cely clanok

a v tak vazmnej veci ako je clanok o znasilneni podsuvat citatelovi twitterove blbosti o zruseni zapsu atd. aby si citatela dostal na pocitovo na stranu kde ho chces je vyslovene trapne

zo zurnalistiky FX, z prava FX a z moralky si to ohodnot sam


Kixi Syhimour
29.07.2019 08:59
#
fantomas
29.07.2019 09:01
#
Vtipný, že se pohoršuješ nad mýma dedukcema a pak tady z mýho článku dedukuješ takový nesmysly. Ale jasně, SI a ESPN sou plátky a já sem asi letadlo...

A to s tim odřeknutim ICC je proboha poslední poznámka naokraj, kde navíc jasně píšu, že NYT "spekuloval"... vypovídající, že ses rozhod chytit zrovna toho, protože to přesně dokumentuje to, jak (špatně) chápeš psanej text.
grumpa
29.07.2019 10:01
#
Oni nepochopili, že ten článek na příkladu jedné hvězdy otevírá citlivé téma, ke kterému se navíc většina médií postavila dost lajdácky.
Jak píšu výše - když jde o cizí ségru, tak se to neřeší.
Chlapci by si měli přečíst výpovědi znásilněných a zneužívaných žen či dětí (výjimečně ano i mužů). Když se pak dovíš, že to je trauma na zbytek života, že to ovlivní životy i lidí v blízkém okolí oběti, že to často vede k vážným psychickým poruchám, tak tě to nenechá v klidu.
Acquafresca
29.07.2019 11:30
#
clanok nic neotvara ale manipulativnym sposobom bez dokazov vyjadruje nazor autora ze CR je vinny...na keci pri pive dosatcujuce na clanok v serioznom mediu nedostacujuce

ak by sa media k tomu postavili tak ako pises tak by fantomas nemal z coho ani clanok splacat dokopy...mozno to media neriasili az tak do hlbky ako by si si predstavoval lebo po blizsom preskumani im doslo ze cely pripad ma zavazne trhliny (vidis teraz pouzivam argumentaciu kde, pracujem s mojou nic nedakazujucou domnienkou...podobnost s clankom cisto nahodna )

skepticky musim povedat, ze kym v pripade "beznych" ludi sa znasielnenia nahlasuju s minimalnym oneskorenim trauma netrauma v pripade celebrit sa az prilis casto obvinenia stiahnu za fiancnu kompenzaciu a koniec traumy sa prekryva s minutim danej fin. kompenzacie...dobru liecbu traumy nasledne poskytuje aj napisanie knihy s podrobnym opisom danej veci...
Gazdo
29.07.2019 12:21
#
Diego_Ribas
29.07.2019 12:33
#
Tento názor na článek můžu s klidem podepsat. Úvahy a komentáře si na Eurofotbalu vždy rád přečtu, často se podívám na danou tematiku z jiného pohledu. Tento článek mi ale přijde jako nechutné znásilnění žurnalistiky a doufám, že se tenhle typ sprostých spekulací na EF už v budoucnu neobjeví.
guarrangaa
30.07.2019 00:13
#
Frantszek
29.07.2019 09:12
#
Tenhle článek bude hodně kontroverzní. Tohle asi světlo eurofotbalu spatřit nemuselo. Cítím z toho malinko frustraci.
lukformis
30.07.2019 01:33
#
...
Cartmanova máma
29.07.2019 09:27
#
Ángel di María 22
29.07.2019 09:34
#
blade115
29.07.2019 09:58
#
TheAdy
29.07.2019 10:00
#
irik
29.07.2019 10:03
#
wyqinac
29.07.2019 10:14
#
ED91
29.07.2019 10:22
#
Gazdo
29.07.2019 12:20
#
whhahabidjjwnba
29.07.2019 12:30
#
IkerCasillas
29.07.2019 12:54
#
smazaný uživatel
29.07.2019 14:32
#
Busby babes
29.07.2019 21:48
#
Fairplay
30.07.2019 00:03
#
fenixLFC
29.07.2019 20:16
#
Cartmanova máma
29.07.2019 08:20
#
Tady spíš souhlas, tohle je za mě fakt úlet
mojmira
29.07.2019 08:36
#
irik
29.07.2019 08:41
#
Jameson
29.07.2019 08:48
#
blade115
29.07.2019 08:49
#
TopinB
29.07.2019 08:58
#
Kixi Syhimour
29.07.2019 09:00
#
prokop
29.07.2019 09:17
#
HalaMadrid_Flx
29.07.2019 09:19
#
Ángel di María 22
29.07.2019 09:34
#
TheAdy
29.07.2019 10:01
#
Largo
29.07.2019 10:15
#
Čivrss
29.07.2019 12:08
#
whhahabidjjwnba
29.07.2019 12:31
#
IkerCasillas
29.07.2019 12:54
#
smazaný uživatel
29.07.2019 14:31
#
Busby babes
29.07.2019 21:49
#
srovnavat, jak ybse zachoval pravnik nebo spis statni zastupce pri priprave sveho pripadu a tim, jak pise novinar clanek je dost mimo.
guarrangaa
30.07.2019 00:13
#
lukformis
30.07.2019 01:32
#
Largo
29.07.2019 10:14
#
Kokesh
29.07.2019 07:48
#
* Tomáška Daníčková
salaminoo
29.07.2019 07:52
#
euroBULVAR.cz
callix
29.07.2019 08:01
#
Chim
29.07.2019 07:53
#
tldr
mesyas
29.07.2019 07:53
#
Nepochybuju o tom, že ji análně "znásilnil", Pochybuju ale o tom, že má doopravdy deprese. Uvidíme jak to dopadne, dokud není odsouzený, tak je to nevinný člověk a nemá důvod nepostovat na instagramu veselé fotky z dovolené.
ttopi
29.07.2019 07:56
#
Tak on hlavně ví, že ikdyby to udělal, tak mu vůbec nic nehrozí. Zkrátka takový člověk do vězení nepůjde.
mesyas
29.07.2019 08:00
#
Pokud to udělal, odsoudí ho s jasnými důkazy tak ho vězení půjde. Sleduje to mnoho lidí a nemůžou si dovolit nějaký přehmat. Pokud to udělal, ale protistrana nemá dostatek důkazu jak ho odsoudit, tak je tahle tahanice jen snaha o získání peněz. Jak říkám, uvidíme jak to dopadne, tipuju, že se nakonec domluví a vyplatí ji peníze.
Bandita_Harry
29.07.2019 08:21
#
Keď išiel Tyson, môže každý...
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:54
#
Dobrej argument, ale Tyson byl preci jen v uplne jiny pozici
Gazdo
29.07.2019 12:22
#
A hlavne tysona by vo vazeni nikto nechcel pretiahnut
Frantszek
30.07.2019 09:16
#
Wesley Snipes by ho srovnal.
Bandita_Harry
29.07.2019 13:28
#
Áno to je dôležité, mal za sebou akurát ľudí, ktorí ho chceli len ojebat, škoda, že D'Amato nepozil o čosi dlhšie po jeho smrti to s Mikom šlo dole vodou mohol mať ešte lepšiu kariéru
Godbless
29.07.2019 08:42
#
To jsou kecy.. kdyby měli důkazy, tak by šel sedět.
ttopi
29.07.2019 08:46
#
Jestli jsi četl článek (a věřím, že má fantomas zdroje, odkud to vzal a nevymyslel si to), tak se ztrácejí některé důkazy. Tím pádem je mít nebudou a sedět nepůjde. Mysli si o dnešním světe co chceš, ale taková osobnost jako je Ronaldo prostě do chládku nepůjde.
fantomas
29.07.2019 08:50
#
Tak hlavně celej první bod docela zřetelně vysvětluje, jaký faktory do toho promlouvaj; faktory mimochodem specifický v americkym prostředí, pro něž taky mnozí Američané volají po reformě (aby se státní prokurátoři nevolili např.)
bobis21
29.07.2019 08:56
#
Celé to voleni prokurátorů a soudců mi přijde jako hrozná hovadina. Politika by v justici neměla co dělat.
frankiefcb
29.07.2019 10:09
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:54
#
Godbless
29.07.2019 09:05
#
Nejsem dnešní, abych nevěděl jak to v dnešní době chodí.. ale i já jsem se o tuto kauzu docela dost zajímal.. a mě to prostě nesedí. Frajerka s tím vyleze na povrch až teď? Po tolika letech? Navíc za údajné znásilnění v minulosti prachy dostala, aby o tom mlčela -> a ted najednou vyleze, aby dostala další. Já neříkám, že na tom není něco pravdy, ale já zastávám názor z toho všeho, co jsem o tom četl, že si zkrátka chtěla holka něco přihodit do kapsy.
fantomas
29.07.2019 09:11
#
Kdyby ses o tu kauzu opravdu zajímal, věděl bys, že s tim "nevylezla až teď" a proč se to řeší až ted má svý pádný důvody.
Godbless
29.07.2019 09:18
#
Tak pokud vim, tak s tim šla na policii v roce 2009.. a pak s tim vylezl na svět ten německej deník v roce 2017. Takže po 9 letech se rozhodla najednou prolomit své mlčení.. Dobrý no
fantomas
29.07.2019 09:26
#
Nemlčela o tom už roku 2009. Jak by ses dočetl v článku, jak zdravotní sestra, tak policejní detektiv ji nabádali, aby Ronalda neimplikovala (protože by ji zašláp do země jako brouka... což by zašláp). Vypovídat nechtěla dokonce ani roku 2017, kdy Der Spiegel psal o Susan K. Teprve o rok později ji inspirovalo Me Too (na čemž neni nic špatnýho) a rozhodla se promluvit.

Nevidim na tý časový ose nic podezřelýho ani zlatokopskýho. Peníze teď chce znova (resp. namísto těch původních; kdyby byla NDA prohlášená za neplatnou, hádám, že by musela vracet kompenzaci, kterou na jejim základě dostala), protože první dohodu podepisovala pod nátlakem, uprostřed nejtraumatičtějšího období svýho života, a v zastoupení podle všeho pochybný osoby.
Godbless
29.07.2019 09:33
#
Vždyť jsem to psal nahoře, že šla na polici 2009.. takže neboj článek jsem četl mimo jiné i ostatní zdroje..

Kdyby jí šlo o spravedlnost, tak žádá jeho odsouzení a na prachy si ani nevzpomene. Jasně dal ji finanční kompenzace za to, aby mlčela.. Ale tak snad nám jde o spravedlnost a potrestání jedince ne o finanční kompenzaci.. Kauza je uzavřená
fantomas
29.07.2019 09:36
#
Holt jiná alternativa neni. Omluvu evidentně od Ronalda nedostane. A za mříže ho nedostane jenom kvůli jeho statusu, ani kdyby se celej život snažila. Tak co jí zbejvá?
Cartmanova máma
29.07.2019 09:49
#
"A za mříže ho nedostane jenom kvůli jeho statusu, ani kdyby se celej život snažila."

Tak možná jestli není chyba, že si ten článek psal s touhle tebou vymyšlenou premisou.
TopinB
29.07.2019 09:51
#
fantomas
29.07.2019 09:52
#
?
Yzemi
29.07.2019 09:55
#
Hokaido
29.07.2019 11:37
#
blade115
29.07.2019 13:28
#
Ragazzo d'oro
29.07.2019 19:42
#
Canario
29.07.2019 19:52
#
teenz
30.07.2019 11:20
#
Busby babes
29.07.2019 21:55
#
hmm, takze situaci, kdyz jde na policii, tam ji reknou, ze by asi nebylo uplne nejlepsi Ronalda primo jmenovat, protoze je to velka hvezda a zaslapal by ji do zeme, tudiz samotna POLICIE ji od toho odrazuje v momente, kdy je nejspis jeste v soku (coz si muzeme domyslet z tech lekarskych posudku, ono PTDS fakt neni sranda), pak na ni nastoupis banda Ronaldovych super pravniku, kteri v takovych situacich nejednaji v rukavickach, je ji dohozen nejakej dost pochybnej pravnik a za tehle situace rikas, ze kdyby ji slo o spravedlnost tak dal tlaci na policii? Mlada holka, pravdedobne s nijak velkym kapitalem, tudiz ne moc sanci na dobreho pravnika... v soku a pod natlakem druhe strany...
Me to zas tak divny teda neprijde...
Godbless
29.07.2019 22:36
#
V tý době byla úspěšný modelka. A ani jeden z nás neví podrobnosti, jak to tenkrát bylo.
Busby babes
29.07.2019 23:11
#
Kathryn Mayorga, 25 at the time, was a budding model and one of her jobs was to hang out with other young, beautiful women in front of bars to lure in guests.

ehm, ne nebyla.
Godbless
30.07.2019 09:22
#
Tím je to jasnější. Prostě holka šla po penězích.
Unique
30.07.2019 12:30
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:55
#
patas92
29.07.2019 09:14
#
Ty sis nepřečetl ani tenhle článek, natož aby ses o kauzu nějak víc zajímal. Očividně.
Godbless
29.07.2019 09:19
#
Klid culés, já vím, že je to kauza jako stvořená pro vás..
Gazdo
29.07.2019 12:25
#
Nahodou ja tu stojim za ronaldom
Godbless
29.07.2019 12:28
#
Tak to cením. Já ho neobhajuju protože je to Ronaldo. Kdyby to byl Suarez, tak stojím za ním, protože tady je to za mě jasnej případ zlatokopky, co se chce přiživit.
valloire
29.07.2019 20:23
#
grumpa
29.07.2019 10:07
#
Jenže oběti znásilnění s tím žijí často dlouhá léta a snaží se to vytěsnit. Ani jejich okolí se nedoví, proč došlo ke změně chování. A pak po létech může přijít nějaký podnět, který to odblokuje a oběť promluví. A narazí přesně na ty argumenty, které zaznívají i v této diskuzi. Ale v lepším případě najde pochopení a porozumění a trauma se začne zpracovávat a oběti se uleví.
V současnosti je o tom na netu dost informací. Mě k tomu přivedl případ jedné známé, která skončila jako anorektička a vlastně jí bylo jedno jestli umře. Už to zneužité tělo prostě nechtěla. Je to fakt hrůza, co ty oběti prožívají.
Godbless
29.07.2019 10:30
#
Jasně.. já mluvím o tomhle konkrétním. A u ní je vidět moc velký zájem o peníze CR. Jinak znásilnění jako takové odsuzuji samozřejmě.. Ale tady se mi to prostě nezdá.
Gazdo
29.07.2019 12:27
#
Kludne moze byt ale ako uz bolo spomenute ma jej ist v prvom rade o to aby ho odsudili a potrestali nie o to aby dostale financnu kompenzaciu. To potom vyznieva divne
Gazdo
29.07.2019 12:23
#
Largo
29.07.2019 10:16
#
To jsou kecy. Důkazy mají, respektive měli, než se začaly "ztrácet".
Busby babes
29.07.2019 21:51
#
nesel by. Velmi pravdepodobne by doslo k mimosoudnimu vyrovnani, coz US system dovoluje, ne?
Godbless
29.07.2019 22:34
#
Zrovna v USA bych si troufnul tvrdit, že odsoudí kohokoliv. Tam je to tvrdý.
r.mrazik
29.07.2019 22:36
#
stejne jako vsude zalezi,kolik mas penez
Busby babes
29.07.2019 23:14
#
no to prave neni pravda. koho jako odsoudili? Naopak spousty celebrit to resi mimosoudne...
Cartmanova máma
30.07.2019 06:46
#
"Velmi pravděpodobně by došlo k mimosoudnímu vyrovnání, což US systém dovoluje"

No, dovoluje a není to nic neobvyklýho. V Česku máme dohodu o vině a trestu a dohodu o narovnání v trestním řízení a první z nich lze uzavřít dokonce ještě před obžalobou, takže širší, než obecně v US. No a k takovému mimosoudnímu vyrovnání obecně nejen že potřebuješ souhlas státního zástupce a soudu, ale i potenciálně poškozené... Jinými slovy všechny tyto osoby si musí myslet, že není veřejný zájem na tom, aby proběhlo standardní trestní řízení.

Jo a mimochodem, výsledek takový dohody může být i normálně trestní sankce, tolik k tomu "nešel by sedět".

Stejně jako článek, tak i diskuze pokračuje na vlně těžký dojmologie teda...
Jameson
30.07.2019 09:05
#
Vidno, že sa v trestom práve vyznáš
Godbless
30.07.2019 09:26
#
Hele já mám na to svůj názor prostě..
Grahf
29.07.2019 07:56
#
už len ten nadpis...Spojenie "musíme si promluvit" píšu len sjw a feministky, keď majú pocit krivdy.
PetrJ
29.07.2019 07:58
#
Rezan
29.07.2019 10:00
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:49
#
retarde
raduinho
30.07.2019 22:41
#
feťáku
Posledni Kovboj
30.07.2019 23:18
#
tobe to strasne lezi v hlavicce. Uz si to odpust, ta konverzace je tak dva roky stara.
Stamby
29.07.2019 12:07
#
fenixLFC
29.07.2019 20:20
#
valloire
29.07.2019 20:55
#
Busby babes
29.07.2019 21:57
#
SunFells
29.07.2019 22:17
#
Acquafresca
29.07.2019 07:56
#
taky inteligentnejsi bulvar...obrovske mnozstvo domnienok pocitov a na zaklade nich robenych zaverov

takyto clanok sa neda napisat na patricnej urovni a bez blabolov, ak autor
a) nie investigativec so skusenostami,
b) nevie aspon zaklady prava,
c) nema pristup k spisu,
idelane vsetko naraz.

Citanost tento zvast mat bude ale asi nie som jediny kto si mysli, ze toto nie je smer ktorym by EF mal ist.
callix
29.07.2019 07:57
#
ttopi
29.07.2019 08:00
#
Kliknu na profil a ... žádné překvapení
callix
29.07.2019 08:01
#
Kliknu na profil a ... žádné překvapení
ttopi
29.07.2019 08:03
#
Kliknu na profil a ... žádné překvapení

Navíc s rozdílem, že článek se netýká nikoho z mých oblíbených hráčů
KillSwitch
29.07.2019 10:16
#
to nie to by si bol ticho vy tu vyplakávate iba ak sa to týka Ronalda alebo RM
Kixi Syhimour
29.07.2019 08:03
#
platí i u tebe
ED91
29.07.2019 10:30
#
Acquafresca
29.07.2019 08:07
#
ako ze fandim prioritne BvB?
kilobyte
29.07.2019 10:09
#
Já klikat na profil nemusím a vidím blbce.
Gazdo
29.07.2019 12:28
#
Co si? Ved napisal pravdu
sosna
29.07.2019 08:01
#
Cartmanova máma
29.07.2019 08:20
#
JohnczceekJO7
29.07.2019 08:27
#
Také si myslím, že článek tohoto typu sem nepatří, chápu proč ho autor píše, ale tímto si tady kope hrob a zapaluje svíčky...
blade115
29.07.2019 08:52
#
prokop
29.07.2019 09:18
#
Ángel di María 22
29.07.2019 09:38
#
TheAdy
29.07.2019 10:02
#
KillSwitch
29.07.2019 10:15
#
SunFells
29.07.2019 22:18
#
Benfica
29.07.2019 22:59
#
lukformis
30.07.2019 01:38
#
. . nechápu jak tento článek mohlo pustit vedení eurofotbalu..
teenz
30.07.2019 11:22
#
ttopi
29.07.2019 08:04
#
TIPOVAČKA: Kolik bude do večera komentářů:

Já tipuji tak 653
maxton
29.07.2019 08:07
#
956, bude tu vela OT
Rezan
29.07.2019 10:04
#
tohle bude atakovat 1000, zkusím 1037
roman1978
29.07.2019 11:43
#
to si fakt myslíš, že by to mohlo překonat další super mega blega bla bla článek o křováckém mistrovství?
maxton
29.07.2019 08:05
#
Co taky Mike Tyson, Maradona, M. Monroe, E.Presley, F. Mercury, G. Best a mohol by som takto pokračovať.

Nikto z nich nebude vzorom po osobnostnej stranke, ale po tej profesijnej proste su a vzdy budu role models. A to spravili stokrat horsie veci ako Ronaldo. Ronalda by som k tym hore nikdy nepridal co sa tyka prehreškov.
ttopi
29.07.2019 08:31
#
Co je horšího než znásilnění (teď obecně, neříkám, že to Ronaldo udělal)? Brát drogy? To určitě ne, to je každého věc.

Nebo co myslíš?
since1880
30.07.2019 08:50
#
Pedofilie ! tyrani atd.
El-Pistolero-68
29.07.2019 11:19
#
No vypis, co ti tebou uvedeni provedli horsiho nez znasilneni...
maxton
29.07.2019 13:23
#
jaj tak, ja automaticky beriem, že to znasilnenie je nepravda, s tym som neratal, len s daňami :)
El-Pistolero-68
29.07.2019 15:20
#
Ok. Tak tedy vypises, co delali tebou zmineni horsiho, nez je kraceni dani.

Me to zajima. Tyson tam mel tusim taky nejake znasilneni + domaci nasili? Maradona fetuje, jinak nevim, co delal. Monroe fetka a stetka. Elvis chlastal. Mercury mohl byl HIV+ a urcite stihl par lidi nakazit. Best chlastal a devkaril.
DrQQ
29.07.2019 16:51
#
Maradona znásilnil onehdy Shiltona v priamom prenose. :-)
Busby babes
29.07.2019 21:59
#
Abner
29.07.2019 15:11
#
George Best, ten čo urobil...myslím iným. Akurát si ničil pečeň. Svoju pečeň.
Mariano13
30.07.2019 06:46
#
On píše o idoloch a vzoroch, tak nech si deti myslia, že je okej chodiť na tréningy naliaty, alebo nedajbože hrať naspeedovaný
Busby babes
29.07.2019 21:58
#
koho znasilnil nebo zavrazdil Maradona, Merylin , Elvis (ten mozna jo, kdyz byl ve Vietnamu), Freddie nebo Best?
Abner
30.07.2019 09:28
#
Elvis slúžil v armáde v rokoch 1958 - 60 a v Záp.Nemecku. Aktívne zapojenie USA do konfliktu bolo od roku 1964. Takže Elvis nemá vo Vietname nikoho na svedomí.
Busby babes
30.07.2019 09:45
#
dik, pravda, ted jak pises o tom zapadnim Nemecku, tak se mi to taky vybavilo, ze byl tam.
Kixi Syhimour
29.07.2019 08:07
#
Moc dobře se mi to nečte. A teď to nemyslím tématem, ale asi formou (?), nevím, obvykle to přečtu, ale tohle je asi moc specifické.
Hristo Stoichkov
29.07.2019 08:09
#
Pěkný článek, díky
pobody's nerfect
29.07.2019 08:10
#
Silnější pes mrdá
Rezan
29.07.2019 10:06
#
to se říká u nás na vsi
RadekVonCZE
29.07.2019 11:12
#
Sony10
29.07.2019 08:11
#
Díky za shrnutí Za mě takový články na EF patří, je to závažná kauza jednoho z nejslavnějších fotbalistů historie, takže proč ne..
Largo
29.07.2019 10:17
#
Hyrax
29.07.2019 11:49
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:56
#
Stamby
29.07.2019 12:08
#
SIRBRANIKE
29.07.2019 13:50
#
Dubov
29.07.2019 14:47
#
JohnKoul
29.07.2019 15:53
#
fenixLFC
29.07.2019 20:21
#
Gareth Bale 11
30.07.2019 01:28
#
since1880
30.07.2019 08:50
#
Blasphemer
29.07.2019 08:12
#
LM
29.07.2019 08:33
#
to je starýýý
fabec1222
29.07.2019 08:34
#
ale je to tzv. "Nesmí chybět"
Blasphemer
29.07.2019 09:03
#
ale je to klasika
Kang & Kodos
29.07.2019 10:20
#
Proč měnit něco, co funguje
Kang & Kodos
29.07.2019 10:20
#
zatim fajn, ale čekal jsem víc
Acquanni
29.07.2019 19:00
#
Nepřekonatelný GIF na takové chvíle
irik
29.07.2019 08:12
#
božský John
29.07.2019 08:16
#
Tenhle clanek zosobnuje presne to, co na kampani metoo nenavidim. Bez formalniho odsouzeni i v podstste zaloby vzbuzovat antipatie k jedny strane. Sam jsem toho byl jednou akterem a dalo mi opravdu velkou praci obvineni vyvratit (samozrejme ne na urovni policie, spis slo o suskandu, ze jsem neco ty a ty tehdy a tehdy proved), protoze v inkriminovanou dobu jsem byl v jinym meste nez dotycna, ktera na me byla proste nastvana a vymyslela si to. Nikdy bych nikomu neublizil a stejne se necitim uplne komfortne, kdyz si na to vzpomenu a to slo vice mene o prd.
Tenhle clanek, byt je napsanej dobre a Tom si s tim evidentne dal praci a pidil se po zdrojich i po vecech, kterym nerozumi a snazil se je pochopit, povazuju za problematickej. Prijde mi naprosto v poradku, ze tady lidi Ronalda neodsoudi nebo nezacnou mu spilat, dokud se to neprokaze u soudu. Ono je totiz hrozne jednoduchy rict, ze dotycnej neco proved a ja jsem to psychicky odskakala. Tu Kathryn osobne neznam, tak nebudu soudit, zda rika pravdu nebo lze. Proto ja osobne nebudu zvedat varovnej prst dokud soud nerekne, ze je Ronaldo vinen. A prijde mi to tak spravny.
fantomas
29.07.2019 08:22
#
Když... ten článek nikoho neobviňuje, ani nikoho k obvinění nenavádí, respektive to určitě nebyl muj cíl. Je to varovnej prst? Ano. Navádí ke kritickýmu pohledu na věc a nastavuje zrcadlo druhý straně, která neni o nic míň hlasitá ("ta holka si to jen vymejšlí kvuli prachum a slávě")? Ano. Stará se hlavně o Ronalda a v čem je jeho přístup problematickej? Ano, protože Ronaldo je tu ten přirozeně zvýhodněnej a velkou části fanoušků slepě uctívanej.

V izolaci rozumim, jak by to bylo problematický. Kdybych totéž napsal o tobě v tý tvý osobní situaci, bylo by to regulérní očerňování. Ale tenhle článek už staví na nějakym diskurzu, vychází z nějakýho kontextu, je psanej bezmála rok po obvinění, a takhle se taky musí chápat.
božský John
29.07.2019 08:28
#
Ja nerikam, ze nekoho obvinujes, to ani omylem. Ale uzitim ruznych promluv kurzivou ci stylem psani nastavujes urcitou agendu, ze se asi teda neco deje, ze asi neco neni v poradku a ze teda jedna strana na tom je psychicky spatne a druha ma zastup pravniku a nevyzvedne si postu. Ja v tom citim velkou manipulaci, ale to je muj problem a problem kazdyho, kdo di to precte, jak to na nej zapusobi. Je mi jasny, ze to je tezky uchopit tak, aby vyzneni clanku bylo co nejvic neutralni, ale chtel jsem k tomu jen napsat, jak to na me pusobi a jaky z toho mam dojmy (i s tou zkusenosti)
fantomas
29.07.2019 08:30
#
Proto je to názor a komentář, a proto jsou to avizovaný vložky, který lze přeskočit. Ale ok, beru.
Bianconero
29.07.2019 08:59
#
ED91
29.07.2019 10:34
#
db18
29.07.2019 11:49
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:57
#
KnoxXx
29.07.2019 12:40
#
Kokesh
29.07.2019 12:48
#
TopinB
29.07.2019 13:19
#
SunFells
29.07.2019 22:20
#
Fairplay
30.07.2019 00:14
#
teenz
30.07.2019 11:24
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:57
#
Inamoto
29.07.2019 08:51
#
Bianconero
29.07.2019 08:59
#
Kixi Syhimour
29.07.2019 09:01
#
"Tenhle clanek zosobnuje presne to, co na kampani metoo nenavidim. Bez formalniho odsouzeni i v podstste zaloby vzbuzovat antipatie k jedny strane. "


Nicméně článek je v sekci názory a komentáře
Le Gunner
29.07.2019 14:32
#
Problém dnešní doby je mediální prostor - každý může říct cokoliv. Tím samozřejmě neodsuzuji fantomase a respektuji jeho názor (kdybych tak neučinil, sral bych si do vlastního hnízda). Ale jsme přesycení informacemi, názory, komentáři, glosami... Pojmenujme si to jak chceme, ale z tohoto všeho pramení přemíra kontroverzních rozhodnutí a nutně následuje rozdělení společnosti. Ať to zní jakkoliv, informacím chybí určitý způsob cenzury (aniž bych cenzuru schvaloval - konsenzus patrně neexistuje).
grumpa
29.07.2019 10:14
#
Ona taky kampaň metoo nebyla primárně o tom, někoho obviňovat, ale ukázat, jak je ten problém široký. Spousta obětí znásilnění nebo zneužívání díky této kampani řekla nahlas, co se do té doby báli říkat. Většina obětí žije se svým problémem buď sama, nebo v nepochopení až odsudcích okolí. Tady mělo jít spíš o takový comming out.
To že se to zvrhlo v tradiční hon na čarodějnice je samozřejmě otázka pro dnešní média, ne pro ty oběti.

Ale rozumím ti. Pro lidi jako ty je potřeba metoo naruby. Což jsi právě učinil Za statečnost.
fantomas
29.07.2019 10:18
#
Yzemi
29.07.2019 10:34
#
A také ukázala jak je jednoduché někoho zlikvidovat, aniž by existoval důkaz!
Tím netvrdím, že pokud je někdo vinen, neměl by být potrestán. Jen upozorňuji, že se pranýřují lidé bez důkazů a řádných soudů. (např. Spacey) Pokud se mu to prokáže a bude odsouzený, pak ať si to odskáče, ale do té doby... Možná to není nejlepší příklad, ale je nejviditelnější.
TopinB
29.07.2019 10:57
#
Gazdo
29.07.2019 12:37
#
Spacey je najvacsi vysmech obvineni co som videl asi. A este aky postoj k tomu zaujual si za mna zasluzi palec hore.
Hokaido
29.07.2019 12:42
#
wtf
Le Gunner
29.07.2019 14:34
#
grumpa
29.07.2019 14:59
#
Však to je ta temná stránka na kterou tam taky poukazuji. Tím těm skutečným obětem nakonec to peklo mohli/y ještě zesílit.
Godbless
29.07.2019 10:48
#
USA story.. Také z druhé mince, určitě by se našla i frajerka co chce mít top roli ve filmu, tak se vychrápe z režisérem. A po letech se přiživí na kauze žen, který měly s tímto problém sexuálního obtěžování skutečný problém a je za chudinku..
Gazdo
29.07.2019 12:42
#
a hlavne si aj myslim ze dost z tych zien malo na vyber : bud sa so mnou vyspis a prizmurim oko a dam rolu tebe alebo nie a dostane to ina. Inymi slovami moralne to nie je spravne je to v podstate lahsia forma vydierania ale to co sa stalo potom uz bolo cisto na tom ze tie zeny si same uz zvolili ze ano, toto som pre svoju karieru ochotna urobit tak to spravila. Iny pripad je ked uz su zeny priamo obtazovane a toho som obrovskym odporcom a takym chlapom by som ruky lamal. Ale ak je zena dobrovolne ochotna sa so sefom vyspat aby sa posunula tak je to pre mna obycajna stetka na urovni tych ktore spavaju s bohatymi synacikmi aby mohli jazdit v ich audi
Godbless
29.07.2019 12:45
#
Přesně tak.
Messiáš
29.07.2019 11:13
#
Le Gunner
29.07.2019 14:34
#
viz teda můj názor nad tebou v odpovědi Kiximu. Ale apriori z toho vinit novináře by bylo vytloukání klínu klínem. Není prostě nějaké rozumné "cesty zpět" nebo racionálního způsobu vedoucího k všeobecné shodě.
Busby babes
29.07.2019 22:05
#
ten clanke hlavne nikoho neodsuzuje.

Ja nevim, tahle logika je obcas podivna. Zvlas u znasilneni. Je to videt tady, kdy jasne pockame, jak ty soudy dopadnou, ale treba uz jen v tech materialech Spiegelu Ronaldo znasilneni defakto priznava. A jeho tym nezpochybnuje pravost tech dokumentu, naopak vyhrozoval Spiegelu zalobou za odcizeni duvernych materialu...

V takove situaci napsat, ze je Ronaldo velmi pravdepodobne nasilnik, neni zas tak blbe. Clanek ho samozrejme do vezeni neposle, od toho jsou soudy, ale verejne to v takove situaci napsat a ukazat i temnou stranku hvezdy mi neprijde spatne...

Tohle: pockejme az jak dopadne soud... Prirovnani, ktere, jako kazde prirovnani nebude uplne sedet: kdyz se stane vrazda a policie nenajde pachatele nebo se ji ho nepodari usvedcit, tak pachatel do vezeni nepujde, ale neznamena to, ze se vrazda nestala.

Ale u pripadu znasilneni lide tuhle logiku pouzivaji? Je to videt tady v diskuzi, je to videt v tom, jak treba cesky tisk referoval o tom zastaveni stihani Ronalda (nebo treba i Kevina Spaceyho v nedavne dobe)...
božský John
30.07.2019 08:57
#
Vis, az te smahem kazdej v tvym okoli odsoudi, ze ses nasilnik na zaklade toho, co nekde slysel, tak asi trochu zmenis uvazovani. A nikde nerikam, ze ten clanek Ronalda odsuzuje, jen nastavuje urcitou agendu.
božský John
30.07.2019 08:59
#
A pokud ti neprijde spatny napsat, ze Ronaldo je nasilnik na zaklade toho co sis nekde precet nebo co napsal ne zceladuveryhidnej Spiegel, tak asi neco neni uplne v poradku.
Busby babes
30.07.2019 09:24
#
Spiegel neni duveryhodne medium?
Busby babes
30.07.2019 10:21
#
a ted si vezmi jak se zachovali. jakmile to zjistili, okamzite ho vyrazili.
božský John
30.07.2019 10:33
#
Jakmile to zjistili po iks clancich, ktery si ten koumak pribarvil nebo vymyslel. To nikam nevede. Pro me tohle medium ztraci kredibilitu. V mediich se pracovne pohybuju, pro jedno vice mene analytiku stale jeste delam, tak na to mam jinej nahled a ne zrovna vysokou duveru v zurnalistiku
Busby babes
30.07.2019 10:53
#
no ja zas mam spousty kamaradu, co v novinach pracuje, takze nejakej prehled taky mam. Neodhalis vsechno hned. Jim se to povedlo zjistit, pozde, ale povedlo. A pak hned konali. To mi prijde jako naprosto ok.
Busby babes
30.07.2019 10:28
#
https://www.spiegel.de/international/zeitgeist/der-spiegel-statement-on-relotius-fraud-case-a-1244896.html

rekl bych, ze tam je dost zasadni, ze na to prisel Der Spiegel sam, sice pozde, ale prece diky internim kontrolam.
fantomas
30.07.2019 10:59
#
gambler2000
29.07.2019 08:27
#
za anal se v nasi kulture priplaci. pritom nektery jihoamericky indiansky kultury ho pouzivaly jako antikoncepci
clanek dobrej, snad trochu zbytecnej nekdo pochyboval o tom, ze s ronaldem sla dobrovolne, ale predstavovala si to jinak
pobody's nerfect
29.07.2019 08:34
#
tys měl ponětí o tom, že sice se nevadská prokuratura rozhodla Ronalda neobvinit, ale že na federální úrovní případ stále pokračuje? Já teda ne a je to pro mě překvapení, domníval jsem se, že teď už je vše smeteno ze stolu
gambler2000
29.07.2019 08:46
#
a neni to jedno na ty federalni urovni resi podle clanku spis neplatnost puvodni dohody, aby mohli uzavrit novou
od zacatku je jasny co se stalo. co z toho vyplyne pro ronalda se uvidi - pravdepodobne znovu zaplati, tentokrat vic
a odpoved na tvoji otazku: jo mel, uz o tom psali tady v diskuzi (mozna i jinde) /nejspis to fantomse vedo k pohrouzeni do tematu a napsani clanku/
Gazdo
29.07.2019 12:48
#
Uz nepouzivaju?
gambler2000
29.07.2019 19:42
#
dneska koukaj vecer na tv
Gazdo
29.07.2019 20:04
#
Skoda isiel by som do latinskej ameriky
gambler2000
29.07.2019 20:44
#
i tady to maj nektery holky rady
Gazdo
29.07.2019 21:47
#
Tak ale latinky su pre mna najkrajsie zeny na svete
Jesus Joaquin Saez
29.07.2019 08:30
#
Sarrin
29.07.2019 08:34
#
Ježiši, další novinář co má potřebu tlouct do hlavy lidem co si mají myslet.

Novinařina má informovat, ne suplovat soudy a narušovat presumpci neviny.
callix
29.07.2019 08:40
#
bobis21
29.07.2019 08:42
#
Ještě než začne článek, je tam napsáno "Názory a komentáře"...
Blasphemer
29.07.2019 09:02
#
TopinB
29.07.2019 09:04
#
Kixi Syhimour
29.07.2019 09:05
#
frankiefcb
29.07.2019 10:14
#
Hyrax
29.07.2019 11:54
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:58
#
Le Gunner
29.07.2019 14:38
#
Ale tím, že se internetem (masmédii) otevřely možnosti publikovat takové názory a komentáře (které bys dřív slyšel maximálně na ulici nebo jinde v rámci dialogu), tě to nutně ovlivní, ať s názorem souhlasíš nebo ne...

Informace má za úkol předložit fakta a ty si uděláš názor, tady v tomto prostředí se už setkáváš přímo s názory, tedy zaujetím určitého stanoviska.
martinST
29.07.2019 08:48
#
fabec1222
29.07.2019 08:48
#

Asi zástupce kavárny a Milion chvil pro "demokracii"
bobis21
29.07.2019 09:03
#
Takže už i nepodporování zločinců je špatně? Neskutečné... (a ne, nejsem žádný pravidelný účastník jejich demonstrací)
valloire
29.07.2019 20:56
#
zločinců?
bobis21
29.07.2019 21:27
#
ano zlatíčko, dotační podvod je trestný čin.
Kdo vlastnil IČ 62508873 v době žádosti o dotaci? Podle vyjádření AB to byli lidé z jeho okolí - děti, přítelkyně, její bratr (+možná ještě někdo, už přesně nevím). Pokud je to pravda (v opačném případě je AB lhář), patří to do ekonomicky spjaté skupiny Babiše, tudíž na to má být pohlíženo jako na součást skupiny. Tato skupina nemá nárok na typ dotace, o který žádala. V dotační žádosti tuto skutečnost nezmínili. Tím se dopustili trestného činu § 212 trestního zákoníku - Dotační podvod, kde je přímo specifikováno: "Kdo v žádosti o poskytnutí dotace, subvence nebo návratné finanční výpomoci nebo příspěvku uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán ..." - pokud podle tebe není podstatná informace, že na tu dotaci nemá nárok, tak už fakt nevím co by podstatná informace byla.
pantondavo
29.07.2019 21:33
#
Dám ti radu k nezaplacení - nezačínej politickou diskuzi s vallem
Frankie:OL
29.07.2019 21:35
#
vic me pobavilo, ze pred chudakem starousem nasadil latku do vysin a sermuje paragrafy
valloire
29.07.2019 21:42
#
pffff, šermovat může
bobis21
29.07.2019 21:35
#
neboj, už jsem jích pár absolvoval, vím co jsem si začal čekám že mě nazve levičákem, protože nepodporuji levičáka babiše a tím pro něj debata skončí
valloire
29.07.2019 21:41
#
jsi neomarxista a levicovej fanatik
bobis21
29.07.2019 21:44
#
řekl valloire a šel volit levičáka a bývalého člena KSČ Zemana
valloire
29.07.2019 21:59
#
proti nemamnazorbrejle Drahošovi a cool knížeti? vždycky
bobis21
29.07.2019 22:05
#
jojo, valloire vždycky jedině levá a hlavně, každý kdo nepodporuje tvé levičáky je levičák!
valloire
29.07.2019 22:31
#
Ty jsi levičák, mám za to, že to je jasná věc. Jiná věc je, že o tom ani nevíš. EU a její politika je výrazně levicová a každej, kdo to podporuje je logicky následovník svazáků a brigád socialistický práce a podobnejch hovadin. Zajímavý je, že v každý době se podobný typy lidí najdou. Tady jich dost velká koncentrace, nicméně to odpovídá minulým dobám. V SSM jich taky byla většina.
r.mrazik
29.07.2019 22:36
#
valloire
30.07.2019 20:26
#
no ty jsi úplně stejná vovce
bobis21
30.07.2019 08:36
#
říká podporovatel člena KSČ ty asi nechápeš že ty jsi ten socialistický svazák
valloire
30.07.2019 20:24
#
ne, to nejsem
valloire
30.07.2019 20:25
#
a nerouhej se kurva, pan prezident inženýr Miloš Zeman tě vidí....no a potrestá tě
bobis21
30.07.2019 21:13
#
pochybuji že mě najde v tom dětském pornu, které se mu "omylem" dostalo do PC
smazaný uživatel
30.07.2019 14:13
#
A ty jsi senilní komunista, dědo.
valloire
29.07.2019 21:43
#
tebe rozbiju na malinký kousky ty piráte
pantondavo
29.07.2019 22:43
#
valloire
29.07.2019 21:42
#
hele bobku, tím zločincem jsem myslel Ronalda
Azazelo RD
29.07.2019 22:44
#
Farmu čapí hnízdo v rozhodné době vlastnily dvě dospělé kozy.
kiciN
29.07.2019 10:45
#
r.mrazik
29.07.2019 13:55
#
fenixLFC
29.07.2019 20:23
#
valloire
29.07.2019 20:56
#
Blasphemer
29.07.2019 09:02
#
Žurnalistika (nebo žurnalismus, obě odvozené z původně francouzského slova žurnál – deník) popisuje novinářské povolání i produkty této činnosti, které přinášejí informace o aktuálním společenském dění a poskytují komentáře, názory, souvislosti.

Sarrin
29.07.2019 09:05
#
Ale to si nerozumíme, já mu neříkám co si má psát. Jen ať si píše co chce, ale pak mu to taky bude číst kdo chce.
Blasphemer
29.07.2019 09:11
#
"Novinařina má informovat, ne suplovat soudy a narušovat presumpci neviny."

Vážně?
Sarrin
29.07.2019 10:09
#
Co ti na tom není jasné?
Blasphemer
29.07.2019 10:12
#
Že doslova tvrdíš, co má novinář dělat/psát. A pak píšeš, že vlastně ne, žes to myslel úplně jinak.
Sarrin
29.07.2019 10:52
#
Já kritizuju, co píše, psát si může cokoliv, já můžu cokoliv kritizovat nebo ne?
salami
29.07.2019 11:48
#
tady se ale nikdo nepozastavuje nad tvoji kritikou clanku, ale nad tvym podivnym vykladem novinariny, kterej v zapeti popiras.
Sarrin
29.07.2019 12:06
#
počkat, takže novinář má lidem tlouct do hlavy, co si mají myslet?
Posledni Kovboj
29.07.2019 11:58
#
fantomas
29.07.2019 09:03
#
KillSwitch
29.07.2019 10:17
#
Largo
29.07.2019 10:19
#
"Názory a komentáře"
Sarrin
29.07.2019 10:51
#
A co jako? Tohle není názor, ale návod co si lidi mají myslet.
martinST
29.07.2019 11:05
#
asi tak..
martinST
29.07.2019 11:08
#
A navíc mě u toho napadlo "to muselo dát práce a přitom taková blbost.." Hrozný článek a to nejsem obhájce Ronalda. Tohle napsat někdo o Messim, Ibrovi atd, reaguju stejně..
haiv
29.07.2019 17:45
#
KillSwitch
29.07.2019 13:24
#
imp
29.07.2019 13:29
#
A co treba... si nevytvaret nazor na zaklade jednoho clanku? To je to vazne v dnesni dobe takovej problem (je, ja vim ze je)?
Sarrin
29.07.2019 13:32
#
Pro některé to problém je. I proto by měli mít novináři nějakou integritu
frankiefcb
29.07.2019 13:36
#
fenixLFC
29.07.2019 20:23
#
Busby babes
29.07.2019 22:06
#
dalsi pitomec, co neumi cist...
Sarrin
29.07.2019 22:59
#
ahoj, s tím se dá něco dělat, nechceš pomoct?
Busby babes
29.07.2019 23:03
#
muzes se vratit na prvni stupen zakladni skoly, tam se to uci.
Sarrin
30.07.2019 07:42
#
A pomoct ti tam ?
martinST
30.07.2019 09:18
#
Ohleduplnej, duchaplnej a kdoví čeho všeho ještě plnej Busby už dokládal starwars lego, uvařil si horké kakao a jde slintat nad klávesnicí. Pecka, jdu pro popcorn
Busby babes
30.07.2019 09:21
#
no potreboval bych nove SW lego, abych pravdu rekl...
martinST
30.07.2019 09:34
#
Tak šup šup, vypít kakao, obout sandále a rychle do nějakého lego shopu..
Benfica
29.07.2019 23:05
#
mojmira
29.07.2019 08:40
#
Ronalda zrovna nemusím, ale to, že si kdejaká ženská každou chvíli po 10+ letech vzpomene, že ten a ten jí provedl to a to a bez jakýhokoliv důkazu ho to v podstatě zničí, je šílený. Takže dokud nebude odsouzenej tak nezájem ...
Stamby
29.07.2019 12:10
#
Přečti si článek který komentuješ a zjistíš že "s tím nevylezla po 10 letech"
Gazdo
29.07.2019 12:49
#
Ale po 9
mojmira
29.07.2019 12:59
#
Já ho četl to časový období jsem nemyslel konkrétně na tuhle ženskou - u tý je spíš problém, že kašle na nějaký odsouzení/neodsouzení CR, ale chce prachy, takže stejnej odpad.
fenixLFC
29.07.2019 20:24
#
mojmira
29.07.2019 21:13
#
Godbless
29.07.2019 08:41
#
Článek je dobrej, ale ta kauza je dle mého názoru vymyšlená.. ta frajerka se snažila dostat prachy, který nakonec mimosoudně dostala a tim to končí.
Jameson
29.07.2019 08:48
#
Mali sex, on jej to praskol asi aj do zadku teds, ona povedala nie, on pokračoval a to malo byť to znásilnenie? Fakt sa pýtam.
gambler2000
29.07.2019 08:52
#
jo, pochopils to dobre
fantomas
29.07.2019 08:54
#
According to Mayorga, she and a female friend conversed with Ronaldo at the Rain Nightclub in the Palms on the evening of Friday, June 12, 2009. This was the first time that Mayorga had met Ronaldo, who, at the time, was 24 and possessed a reported net worth of about $250 million (his net worth has since grown to about $400 million). Later that evening, Ronaldo invited the two women, along with several others, to his penthouse suite. Mayorga and the others accepted Ronaldo’s invitation and soon thereafter proceeded to the suite. While in the suite, Ronaldo invited everyone to join him in the balcony’s hot tub. Mayorga declined, explaining to Ronaldo that she lacked a bathing suit. Ronaldo then suggested a solution: Mayorga could borrow athletic shorts and a T-shirt from an adjacent room. Mayorga agreed. The two then entered the room. Ronaldo handed Mayorga the clothing items and recommended that she change in the adjoining bathroom.

It was at this point when Mayorga’s experience in Ronaldo’s suite took an illegal turn, according to her claims. Ronaldo allegedly exposed himself and went on to forcefully sodomize her, while, Mayorga insists, she repeatedly yelled "no, no, no" at him.

After allegedly committing anal rape on Mayorga, Ronaldo permitted her to leave the bedroom and told her that he was sorry. Ronaldo, as Mayorga remembers it, assured her that he normally acts like a gentleman, but that in this instance he had failed to live up to that standard.

Hours later, Mayorga was hospitalized for trauma from a sexual assault.

+ ještě jinej přepis její výpovědi zmiňuje, že Mayorga souhlasila s polibkem, aby se nasytil a nechal jí bejt - pak se to zvrhlo.

+ obě strany se shodnou na tom, že nedošlo k vaginální penetraci, na čemž Ronaldo zvlášť trval.
Jameson
29.07.2019 08:57
#
Dik. Podľa tohto by to znásilnenie určite bolo.
fantomas
29.07.2019 09:03
#
Jako samozřejmě je nutno mít na paměti, že tohle je jen Mayorgina verze, takže jedno tvrzení proti... bohužel proti Ronaldově tvrzení to postavit nelze, protože de facto v ucelený verzi neexistuje, když se místo toho soustředil na to, jak moc "fake news" je ta Mayorgina verze, no.
Godbless
29.07.2019 09:13
#
Frajerka s nim šla dobrovolně na jeho pokoj.. To si myslela, že s ní chce hrát karty nebo nějakou hru na konzoli?
TopinB
29.07.2019 09:18
#
Mayoráš
Godbless
29.07.2019 09:20
#
Podle mě černýho Petra, akorát s jinými pravidly.
haiv
29.07.2019 17:49
#
Hnědýho....
fantomas
29.07.2019 09:22
#
Čti

While in the suite, Ronaldo invited everyone to join him in the balcony’s hot tub. Mayorga declined, explaining to Ronaldo that she lacked a bathing suit. Ronaldo then suggested a solution: Mayorga could borrow athletic shorts and a T-shirt from an adjacent room. Mayorga agreed.
Godbless
29.07.2019 09:26
#
Ronaldo invited the two women, along with several others, to his penthouse suite. Mayorga and the others accepted

Já tohle četl, ale ty nebereš v potaz, že je to její tvrzení.. Neříkám, že není pravdivé či nepravdivé.. ale je to tvrzení proti tvrzení. Ta holka s nim šla dobrovolně na pokoj i s její kámoškou.. To, co se stalo na pokoji je její verze pravdy, ale já se ptám, proč s tím vylezla na povrch až po 9 letech.
fantomas
29.07.2019 09:30
#
Ale dyt jo, já jen reagoval na to "co čekala". Hádám, že čekala tu slíbenou alternativu k plavkám...?
Godbless
29.07.2019 09:39
#
Mě tyhle holky serou.. vidí bohatýho borce a na základě chvilkového seznámení jdou s nim hned na pokoj.. To prostě normální holka neudělá.
fantomas
29.07.2019 09:42
#
NABÍDL JÍ PLAVKY

Jediný, co jí můžeš vyčítat, je to, že vůbec šla z párty do tý jeho vily, ale to se pouštíš na notně cettovskej led už. :))
Godbless
29.07.2019 09:48
#
Já vim, že ji je nabídl, ale tak prostě pokud to fakt nebereme jen jako pojď si užít na jednu noc.. a tim to hasne. Tak si holka s nim mohla domluvit schůzku (večeři na úrovni další den) a brát to vážně. Takhle mi to fakt přijde jen jakože si chtěl užít jednu noc a tim to hasne.

Případ pro Columba nebo Manka.. my do toho nevidíme.
Rezan
29.07.2019 10:16
#
Z neexistence Ronaldovi verze mám pocit, že to nechce říct, protože Mayorgina verze je blízká pravdě.
fantomas
29.07.2019 10:17
#
Jo, i tak se to da vylozit. Anebo byl moc nalitej a nepamatuje si prubeh.
Jameson
29.07.2019 11:35
#
Nie, tak sa to vyložiť nedá. O tom je predsa princíp prezumpcie neviny. Vinu musíš dokázať, ten kto niečo tvrdí nesie dôkazné bremeno. Nie je to naopak, ako v časoch stredoveku, kde si musel dokazovať nevinu.

Podľa mojich skúseností a vedomosti je Ronaldove nič netvrdenie prirodzenou taktikou počas súdneho procesu. Ako by aj mohol dokazovať niečo, čo sa nestalo? To sa nedá.
janinho
29.07.2019 12:08
#
CR nepije, to by si mohol o ňom vedieť keď píšeš takéto eseje...jeho otec sa upil na smrt, takže určite na mol nebol.
Rezan
29.07.2019 14:15
#
tak si dal lajnu, tabletku nebo něco. Přece nepaří ve Vegas "na sucho"
janinho
29.07.2019 14:26
#
to ze ty sa nedokazes zabavat bez toho aby si si jebol do piva zelenu neznamena ze kazdy to ma tak isto
Rezan
29.07.2019 16:35
#
ale dokážu, ale když se k tomu napiju, jde mi to líp
Busby babes
29.07.2019 22:12
#
a v tech uniklych dokumentech Ronaldo taky priznava, ze nekolikrat rekla "no" a "stop"
gambler2000
29.07.2019 09:07
#
sem z toho zmatenej, nektery holky se s tebou libaj, abys je uz nechal bejt
fantomas
29.07.2019 09:09
#
Tak na tebe borec agresivně naléhá, že chce sex, hádám, že to potenciální "cesta ven" je...
bobis21
29.07.2019 09:14
#
Nějak si nevybavuji, že bych někdy po líbání chtěl sex méně než před mně to jako dobrá cesta ven nepřijde
Blaza27
29.07.2019 14:15
#
opretis
29.07.2019 15:52
#
valloire
29.07.2019 21:00
#
SunFells
29.07.2019 22:23
#
djourou
30.07.2019 09:13
#
teenz
30.07.2019 11:27
#
raduinho
30.07.2019 22:46
#
gambler2000
29.07.2019 09:15
#
je to mozny, nejsem zenska. jako chlap bych to videl jinak
by me zajimalo, co delali ty "kamosi/ky", kdyz kricela o pomoc
Bianconero
29.07.2019 09:24
#
To cesta ven skutečně není, právě naopak. Píšeš "aby se nasytil a nechal jí bejt". Už jen ze základních lidských pudů a potřeb je to právě to, co člověka naopak vybudí ještě víc. Ale tak předpokládám, že z vlastní zkušenosti by tohle mohl vědět každý. To jen teda k tomuto konkrétnímu. Ke kauze jako takové se vyjadřovat moc nechci, nejsem zastáncem ani jedné ze stran, protože podle mě nesou vinu oba, ona i on.
fantomas
29.07.2019 09:29
#
No počkat. Tohle bylo JEJÍ vysvětlení. Já ho (opět) jen tlumočim. Neřikám, že bych ho volil, ba dokonce ani že mi přijde šťastný... ale větu "oukej, dám ti pusu, ale pak mě necháš bejt" si představit dokážu, no, zatimco moc jiných řešení v nastalý situaci, kdy seš v pokoji s nadrženym chlapem a chce to jenom on, mě naproti tomu nenapadá.
Bianconero
29.07.2019 09:40
#
Však já neříkám, že to je tvoje tvrzení, jen podotýkám, že tvými slovy "potenciální cesta ven" to zkrátka není.
salami
29.07.2019 10:06
#
Ale je.
Bianconero
29.07.2019 10:22
#
"Ty jo, kámo, hrozně jsem ji chtěl, dala mi takovýho francouzáka, že jsem si řekl, že to mi vlastně stačí a chrápat s ní nemusím".

Ano, už vidím, jak ten, jak píše fantomas, "nadržený chlap" je po líbačce méně nadržený a ukojený. Chlapa v tomhle případě musíš ukecat nebo opít. Fyzickým kontaktem ho vždycky nabudíš víc, nikoliv naopak.
Remt
29.07.2019 10:32
#
kdyby nebyla blbá, nabídla by mu BJ a možná by z toho vyvázla ještě..docela dobře..bez ztráty kytičky můj názor. To je jasny, ze libacka chlapa jen rozdrazdi
fantomas
29.07.2019 10:36
#
Treba si je vedoma toho, ze fakt spatne liba, co ty vis
kilobyte
29.07.2019 10:41
#
O důvod víc chtít něco jiného. Nejlepší je zkusit říct, že byla chlap, i když v tomhle případě by to nemuselo pomoct.
Remt
29.07.2019 10:43
#
jo, to je asi jedina moznost, jeste mozna kdyby rekla, ze ma syfla nebo tak nic vic uz me nenapada
gambler2000
29.07.2019 11:03
#
salami
29.07.2019 12:04
#
Tak zaprve rozlisuju pojem polibek a libani, tudiz polibek fakt neni francouzak a rozdil mezi tim jestli se nechala polibit na tvar/na pusu a mezitim jestli se s nim 10 minut cucala je velkej, alespon z pohledu nejakyho stupnovani sexualniho napeti. Za druhe, kdyz pomineme tenhle rozdil (neoveroval jsem to ve zdroji, mozna to fantomas jenom dal nepresne nebo ten vyznam z ciziho jazyka neni stoprocentni), tak jsme na miste nebyli a nevime jak se Ronaldo choval, jestli ji tlacil do sexu a ona odmitala a pak treba jeste dostatecne dlouho nalehal na libani, ktery ji prislo nakonec snesitelny, tak treba souhasila, logicky to asi neni, ale zkus se vzit do ty situace, kdyz te nekdo do neceho takovyho natlaci.
Bianconero
29.07.2019 12:41
#
Já se nepřu o to, kdo, co, komu, jak, proč. Jen říkám, což je i biologický fakt, že pokud jde o líbání, tak to muže vzruší a rozhodně jeho chuť vzroste, nikoliv neklesne. O ničem jiném jsem se nepřel.
Yzemi
29.07.2019 10:36
#
Remt
29.07.2019 10:40
#
stejne je ta holka dle me hloupa, bejt ja tou babou, tak ronaldovi nastavim a mam jednou hezkou historku pro vnoucata ne? Ale jasne, pokud ji jde vylozene jen o prachy, coz jistojiste jde
Neutron
29.07.2019 11:45
#
tvoje vnucata by boli asi velmi stastne, keby sa dozvedeli, ze babička bola stetka
Remt
29.07.2019 11:51
#
hele ty vytrhujes informace z kontextu, ne, ze by byla "stetka" ale "stetka, ktera fikla CR7" a to je ten podstatnej rozdil
Neutron
29.07.2019 12:08
#
kurva ozaj, tak to potom sorry ale aj tak sa neviem stotoznit s tym, keby mi moja babicka rozprava ako ju klatil napriklad Alfredo di Stefano
Remt
29.07.2019 12:38
#
Myslis, ze tvoje babca byla k*rva neaka svetice, nebo co?
Neutron
29.07.2019 13:53
#
niekedy je menej viac co ti poviem tebe tvoja babca rozpravala podobne historky?
Remt
29.07.2019 16:09
#
hele me konkretne ne, ale sestra se nedávno sverila, ze kdyz byla ve veku cca 16 let, tak mela pritele a babicka jí rikala neco ve smyslu "ze se na ty vztahy holky v tomhle veku nevykaslete, ja ve vasem veku behala chvili za jednim, chvili za druhym, chvili za obema, joo, to sem se tehdá kurvila, to byly casy" Dokonce prej pouzila i presne tohle slovo neveril jsem, ze by nase velice pobozna babca neco takoveho kdy vypustila z ust
GabrielBatistuta
02.08.2019 22:09
#
nebo co si vpustila do ust
Remt
02.08.2019 22:57
#
hele, vole je to moje babicka o kom tu mluvime, je ti to jasny?!
GabrielBatistuta
03.08.2019 09:10
#
Remt
29.07.2019 12:39
#
ja se naopak vsadim, ze to byla pekna rostanda
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:01
#
Busby babes
29.07.2019 22:14
#
doufam, ze za tebou jednou prijde nejakej slavnej fotbalista a bude ti ho chtit narvat do prdele, tak nastavis, abys mel co vypravet vnoucatum...
cetto
29.07.2019 09:34
#
To mi tak nějak sedí na tu typickou babskou převrácenou logiku...
Rezan
29.07.2019 10:14
#
to by na tebe zabralo? Já bych si to teda nalitej vysvětlil jinak
valloire
29.07.2019 21:01
#
Medico
29.07.2019 12:16
#
Z tohohle pribehu by klidne mohlo vzniknout novy navod, jak se vyhnout znasilneni.
"Vyhonim ti ho a nechas me byt"
Remt
29.07.2019 12:36
#
no bud tak a nebo.. me prijde, ze o par komentů vyse jsme na to prisli. Vyresili jsme celou problematiku znasilnovani. Proc proste zenska nerekne :tak pojd chlapecku, pojd si uzit jestli ti nevadi, ze mam filcky..sifla..cokoliv " Moc chlapu by do tohohle podle me neslo
DrQQ
29.07.2019 13:30
#
A čo hráči pokeru? :-)
Remt
29.07.2019 13:37
#
jak to myslis?
DrQQ
29.07.2019 16:46
#
Tí sa nedajú len tak nachytať blufovaním. :-)
Remt
29.07.2019 17:10
#
tak bych to shrnul tak, že pokud narazíš na násilníka karbaníka, tak to už máš holt pech
GabrielBatistuta
02.08.2019 22:13
#
Tak použít AIDS. Na to jít all-in, už si musíš být celkem jistej
haiv
29.07.2019 17:54
#
Mám potvrzeno, že tohle minimálně na jednoho exota zabralo. Ano, říkala mi to holka, co mu ho vykouřila. A já jsem v tom příběhu nebyl ten kouřenej...
GabrielBatistuta
02.08.2019 22:14
#
Byl si ta holka?
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:00
#
Remt
29.07.2019 09:50
#
ne asi, pokud je toto co povidas znasilneni, tak to sem ty vole svou bejvalku "znasilnil" snad po kazdy zabave kdyz prisla notne ovinena a ja delal ze zabloudil
Jameson
29.07.2019 10:10
#
To by znásilnenie samozrejme nebolo, išlo mi čiste o nejakú dejovú líniu.
Remt
29.07.2019 10:15
#
no proto, uz jsem zacal mit vycitky svedomi
kiciN
29.07.2019 10:48
#
opretis
29.07.2019 15:55
#
Remt
29.07.2019 16:06
#
no co je? říkala si o to
Busby babes
29.07.2019 22:15
#
no pokud by s tim ona nesouhlasila...
Remt
29.07.2019 22:37
#
trik je v tom, ze delas, ze jakoze neslysis Snad kazdej chlap byl nekdy v takovyhle situaci ne
pantondavo
29.07.2019 22:43
#
Hmmm, ne?
Remt
30.07.2019 19:56
#
Tak potom bych to každému chlapovi pral
Busby babes
29.07.2019 23:08
#
za a v tom neni trik, porad by to bylo znasilneni. Za druhe... ne, nebyl..
Remt
30.07.2019 19:55
#
Jste obycejni suchari ty vole s vama musí bejt opravdu prdel
valloire
30.07.2019 20:27
#
sou to čurácí
Busby babes
30.07.2019 21:25
#
jakoze haha, znasilneni a kdzy se tomu nesmeju, tak jsem suchar?
Remt
30.07.2019 22:10
#
obycejnej suchar jsem rekl:-)
Rip
29.07.2019 08:55
#
Jsem myslel, že Jana Kuciaka, zavraždili a on při tom pracuje pro eurofotbal.
pantondavo
29.07.2019 09:55
#
risk je zisk
29.07.2019 09:01
#
Tak ji to foukl do zadku. Lepší, než kdyby byla třeba těhotná a to dítě by se stalo fanouškem třeba Barcelony...brrr. Dalšího tuposlava nechceme.
pantondavo
29.07.2019 09:55
#
RadekVonCZE
29.07.2019 12:19
#
Xaviercreus
29.07.2019 09:06
#
„Ten nepotřebuje znásilňovat, může mít holek kolik chce!“ „No a co, že znásilňoval, od revoluce tady znásilňovali všichni a nikdo za to nebručí!“ “Venku je hezky, tak Daníček chodí na koncerty a píše nesmysly!“ “Daníček a spol jsou zaplacení, nejspíš Sorosem nebo Kalouskem“ “Znísilnění? Tak já vám něco povím o znásilnění! My máme obrovský program na vodu a motýle!“
Respekt za článek Musím se přiznat, že taky trochu doufám, že to OPRAVDU neudělal, každý fanoušek by to těžko zkousával. Ale důležitější je pravda, než to, že mám rád Juve nebo Ronalda
menezeris
29.07.2019 09:14
#
Kdyby se takhle řešilo každý znásilnění v Německu imigrantem, tak se nepíše o ničem jiným. Vždyť už je to dnes normální věc ne? Asi byla frajerka moc odhalená a navoněná.
Kang & Kodos
29.07.2019 10:32
#
Neutron
29.07.2019 11:47
#
presne tak! Aj nasilnici maju svoje prava! Spravme pochod!
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:02
#
Tomio pls
JohnKoul
29.07.2019 15:58
#
Ty seš ale mentální kripl tvl.
fenixLFC
29.07.2019 20:37
#
Hans82
29.07.2019 09:14
#
Objektivní novinářky Bulisova lesba Beshirova arabská pricmudlice ( ta ať radši řeší znásilňování co dělají její soukmenovci ale za to by skončila brzo ve futralu ) Daničku ty se zahrab
Remt
29.07.2019 09:18
#
OT: Kde hergot vznikla fráze "Mladičký španěl Fabregas"? čtu to všude a pořád
bobis21
29.07.2019 09:20
#
Starý český komentář ve FIFA
Pigeon
29.07.2019 09:18
#
Nelíbí se mi, jak je článek psán a lze celkem jednoduše říct, jaký názor zastává autor. Jsou to komentáře a názory, budiž. Nemyslím si, že by si to pak mělo zasloužit takový prostor. Že se autor snažil, o tom žádná. Práce je za tím až až, což oceňuji.

Co se kauzy týče, tak v té se neorientuii, protože mi případy Metoo připadají jako něco, co pozornost nezasluhuje. Pokud byla žena znásilněná, tak je určitě to řešit, nikkoliv však nějakou tendenční kampaní, na které se přirozeně nabalí spoustu feministického odpadu a trosek, co se prostě jinak projevit nedokáží, tak se připojí ke hlasité skupině. Já jsem osobně rád, že se toto Ronaldovo téma nerozmazává a on není ostrakizován. Je dobře, že autor vzpomenul kauzu Kevina Spaceyho, která byla přesně opačná a je až neskutečné, jak se dokáže svět povrchně zachovat a utvořit si názor, protože se to teď nosí.

Dnešní doba a trend křečovitého vynucování si práv je otřesná.
Stamby
29.07.2019 12:15
#
"křečovité vynucování si práv"

Wow
smazaný uživatel
29.07.2019 09:19
#
Nečetl jsem ale
HalaMadrid_Flx
29.07.2019 09:21
#
Tímhle u mně fantomas dost klesnul Ne kvůli CR, na to mám taky svůj názor a ne úplně pozitivní, ale kvůli toho, jak prezentuje svůj názor.
cetto
29.07.2019 09:26
#
naprostý souhlas
Sarrin
29.07.2019 10:10
#
Strašné dno tenhle článek.
roman1978
29.07.2019 11:52
#
fenixLFC
29.07.2019 20:38
#
HalaMadrid_Flx
29.07.2019 20:50
#
?
valloire
29.07.2019 21:03
#
valloire
29.07.2019 21:03
#
kattos
30.07.2019 22:06
#
John Obi Mikel
29.07.2019 09:22
#
Mně se strašně líbí, jak s tím teď přišla po 10 letech. U Woodyho Allena po 20 letech, u herce Spaceyho taky až po nějaké době, a u Michaela Jacksona si radši počkali, až bude po smrti. Se pak nemůžou divit, že si myslíme, že si to vymysleli.
drussbarb
29.07.2019 10:49
#
No zrovna Woody je pěkný vlkodlak už od pohledu, ale tím, že se oženil s adoptivní dcerou u mě stoupnul
Whitemedia
29.07.2019 11:07
#
Tak spoustě z nich dodalo odvahu to, co se děje v poslední době.. jenže spousta z nich toho chce zase jen využít a něco na tom vydyndat.. a není úplně snadné takhle přes net poznat, jestli ten člověk spadá do té první kategorie a nebo do té druhé..
Whitemedia
29.07.2019 11:08
#
a třeba Brendan Fraser s tím taky přišel až po letech a v jeho případě já nemám sebemenší důvod mu to nevěřit no..
John Obi Mikel
29.07.2019 23:22
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:02
#
John Obi Mikel
29.07.2019 23:22
#
fenixLFC
29.07.2019 20:38
#
valloire
29.07.2019 21:04
#
Busby babes
29.07.2019 22:17
#
u Spaceyho s tim prisel uz pred dvaceti lety, jen to tenkrat nikdo neresil a Newsweek nebo kde to vyslo se bal zaloby a tak jmeno vystrihl. Zrovna u Spaceyho se tohle vedelo dlouhodobe, uz jen treba kvuli tomu, ze kvuli nemu na par dni zastavovali nataceni Usual suspects...
John Obi Mikel
29.07.2019 23:21
#
Jestli je to pravda, tak jeho beru zpět.
Whitemedia
29.07.2019 23:37
#
Ona je klika, že se úplně nepotatil, to by byl konec..
JohnczceekJO7
30.07.2019 10:51
#
Ještě v seriálu Family Guy byla v jedné epizodě z roku 2005 scéna, kdy nahý Stevie utíká přes obchoďák a řve: “Utekl jsem ze sklepa Kevina Spaceyho”, Spaceyho chování bylo spíše takovým veřejným tajemstvím.
Busby babes
30.07.2019 10:55
#
nani92
29.07.2019 09:25
#
Páči sa mi,že to čo nedokážu vyriešiť zainteresovani právnici a novinárske okolie, Tak to dokážu na diaľku cez Skype vyriešiť české novinárske eso
cetto
29.07.2019 09:26
#
fenixLFC
29.07.2019 20:39
#
alebo diskuteri na EF
tr1p
29.07.2019 09:25
#
a teraz tu o cervenej karkulke poprosim
cetto
29.07.2019 09:25
#
Eurofotbal alias Making a Murderer vol. 2.0? The hell did I just read?

Tady si někdo fakt potřeboval pořádně vyblít.

Aneb jak říká kolega: "Hlavně, synu, než půjdeš s jakoukoliv na rande, nech ji podepsat smlouvu, že šla dobrovolně! Nebo za to budeš ještě pykat."

Řeknu vám jedno - týpek, vzhled modela, jeden z nejlepších a nejtalentovanějších fotbalistů na světě, multimilionář, no zkrátka borec k pohledání, si tak jednoho dne vyrazil na diskotéku, kde se na něj lepila sličná diva. Házela svůdné pohledy, povytahovala sukýnku. To by bylo, aby toho ještě nevyužil. Seznámili se, zašli domů na skleničku... ať mi nikdo netvrdí, že toto je znásilnění. Říkám to i svý kamarádce, že když bude furt chodit ve 3 v noci po praze v minisukni a "dobrý den, kozy ven", tak dřív nebo později si ji někdo vyhlídne. Baby si za to můžou v 90 % případů samy. Těch 10 % - žel jsou mezi námi hovada a úchylové. Taky jsem byl jednomu takovýmu znásilnění svědkem, kdy holka řvala v noci na zastávce a naráz vidím že na ní leží nějaký prase. Nuže vyběhli jsme hromadně z tramvaje a dementa zpacifikovali. Holka boky jak skříň a tři šedé vlasy děda vševěda, těžko představit, že by ji někdo soudný chtěl vojet, takže ta si za to rozhodně nemohla sama.

Jsem rád, že jsem svou budoucí manželku poznal v době, kdy se sáhnutí na zadek na prvním rande, nadržená narážka na závěr a jemné hlazení ve vlasech nepovažovalo za harašení. Protože kdyby jo, tak bychom spolu nebyli (a já bych už byl za katrem). Nevím, co zvrácenýho se stalo v makovicích žen, že si začly myslet, že v dnešní silně maskulinní společnosti jsme si našli další způsob, jak je utlačovat.

Přijde mi amorální už jen ten samotný fakt, že se toto snaží někdo vytahovat. Dokud se mu neprokáže vina, tak je nevinný. Jakmile se mu neprokáže vina, je stále nevinný. Mám však pocit, že v dnešní společnosti je trend říkat něco ve stylu "nooo sice ho zprostili viny, ale všichni víme, že to udělal, hajzl", což je zásadně špatně. Ten typek už tak tímto trpí. Trpí finančně, trpí jeho rodina, přátelé... Zásadně nesouhlasím s tvrzením "Rozhodnutí formálně neobvinit Ronalda ≠ deklarace jeho neviny", tohle je naprosté porušení zákonitostí systému, ve kterým žijeme, který společně budujeme. Můžeme se tak vrátit do komunismu, kde pro vinu stačila existence obvinění.
fantomas
29.07.2019 09:31
#
Zásadně nesouhlasím s tvrzením "Rozhodnutí formálně neobvinit Ronalda ≠ deklarace jeho neviny", tohle je naprosté porušení zákonitostí systému, ve kterým žijeme.

Ne, to je naprosto holej fakt na základě toho, jak funguje americkej soudní systém
cetto
29.07.2019 09:47
#
Tak to řeknu jinak - Pokud nejseš formálně ohlášen za vinného, tak seš formálně nevinný. Jinými slovy kde není obvinění, tam nemůže být vina.
Busby babes
29.07.2019 22:18
#
vsak ho taky nikdo do vezeni neposila.
GabrielBatistuta
02.08.2019 22:33
#
Kde není obvinění, tam nemůže být odsouzení. To ale neznamená, že je nevinný.
Cartmanova máma
29.07.2019 10:03
#
Well yes, but actually no.

Za prvé se snažíš argument legalním výrok not guilty. Pokud vím, tak tenhle výrok vychází z toho, že se v daným trestním řízení projednává jeden konkrétní skutek, ke kterýmu uvádí, jestli je vinen nebo ne. Z tohohle důvodu se historicky innocent nepoužívalo a správně ani nadále nepoužívá, jelikož se to mělo a má za významově mnohem širší pojem, který by mj. nemohl obžalovaný použít například v případě, kdy by znásilnil někoho jiného, tedy o skutku, o které se trestní řízení nevede (nebyl by innocent, ale pro projednávaný skutek je not guilty). Navíc teda bych se vsadil, že se soudce na porotu v drtivý většině obrací s výzvou, aby posoudili nevinnu obžalovaného beyond reasonable doubt (nikoliv not guiltiness), čímž se jakýkoliv formální rozlišování samozřejmě ještě mnohem víc stírá.

Jinými slovy tenhle výrok mnohem víc mluví vypovídá o tom, že říká, že ten konkrétní čin (o kterým teda tady píšeš) nespáchal, a proto je v tomto konkrétním případě nevinný. Odvozovat z toho cokoliv jiného je úplně šílený blbost. Nebo mi tam teda naprosto chybí zmínka o tom, že kdyby vypověděl guilty, tak to ještě mnohem víc nevypovídá nic o vině, jelikož nejenom, že ta logika by musela být vedena stejně, navíc by ani neproběhlo klasický soudní řízení, kde by soud mohl hodnotit důkazy (narozdíl třeba od kontinentálních řízení, kde by tohle nestačilo).

A pokud teda nepovažuješ to, že říkáš, že presumpce nevinny a neprokázání spáchání trestného činu nade vší pochybnost fakticky nic neříká o vině obžalovaného, tak teda fakt nevím, co je to jiného, než porušení / zpochybnění zákonitostí právního systému, ve kterém žijeme (a to nejen anglosaskýho, ale i našeho kontinentálního)
fantomas
29.07.2019 10:09
#
V tom sem se popravdě tak třikrát ztratil, ale podle mě teda mluvíš o něčem dost odlišnym. My sme se k tomu soudu ani nedostali, a to, že se státní prokurátor (částečně ze sobeckých důvodů) rozhodne formálně nežalovat, to se prostě zcela jednoduše nerovná prohlášení toho nežalovanýho za nevinnýho. Taková je zdejší situace, a takovej je jedinej opravdu relevantní závěr.
cetto
29.07.2019 10:16
#
"to se prostě zcela jednoduše nerovná prohlášení toho nežalovanýho za nevinnýho"

No toto bvch právě rozporoval, protože existuje právní definice viny a ta není subjektivní, ale objektivní a prokazatelná soudně. Takže at se na to dívám jakkoliv, pokud mu soud tu vinu neprokáže, tak je prostě nevinný. Do tý doby jsou to všechno jen hospodský kecy, kdy se mohou dva ochlastové hádat "on to udělal" vs. "on je svatej".
Busby babes
29.07.2019 22:22
#
co je nepochopitelneho na logice: neni dostatek dukazu pro odsouzeni≠ ze se skutek nestal.

Vy z toho zastaveni rizeni implukejete, ze si to Mayorga vymyslela. A to proste neni pravda.

Neni dost dukazu pro odsouzeni, Ronaldo nepujde do vezeni, tak je to spravne. Dukazni bremeno je na zalobci, on se rozhodl pred soud nejit, protoze citil, ze pripad neni dost silny. V poradku.
Cartmanova máma
30.07.2019 06:23
#
Ne.
Cartmanova máma
29.07.2019 10:26
#
No já vím, že se k tomu nedostal, ale ty výše argumentuješ legalním slovníkem a významem slova not guilty.

Btw, to že se k soudu ten případ ani nedostal, je právě ještě zesílení faktu, že se vina nepodařila prokázat, jelikož nebylo ani dostatek podkladu k tomu, aby prokurátor (v tomhle případě teda chápu, že district attorney) vznesl obžalobu.

Jinak přesně tohle se fakticky rovná prohlášení za nevinného. Sice nemáš finální rozhodnutí, ale koneckonců ani rozhodnutí soudu o vině nemusí být finalní. Tak to prostě je, a to je jedinej opravdu relevantní závěr. Dovozování sobeckých intencí prokurátora je naopak už to subjektivní domýšlení si příběhu. Pokud chceme kritizovat volbu prokurátorů od districts po state tak teda klidně to dělejme, pišme o tom články (asi na jiný forum) a já s nima budu souhlasit, jelikož prokazování viny v anglosaským systému je pro mě naprostá fraška. To ale nic nemění na tom, že si Ronaldo tou judiciální soustavou prošel od policajtů po prokurátora a vyšel z toho jako nevinnej - a to je jedinej objektivní závěr, kterej si z toho může kdokoliv odnést.
fantomas
29.07.2019 10:31
#
Ne, to se vazne fakticky nerovna prohlaseni za nevinneho. Pocitove pro mnohy lidi mozna, ale urcite ne fakticky, sorry.

Jo, prokuratora, kterej sleduje svy vlastni zajmy, a policie, ktery se pod rukama ztraci drive pritomny dukazy. No nic...
cetto
29.07.2019 10:34
#
Právě naopak. Pocitově možná ne, ale fakticky ano.
Cartmanova máma
29.07.2019 10:47
#
kilobyte
29.07.2019 10:42
#
Není člověk nevinný do rozsudku?
fantomas
29.07.2019 10:47
#
Tady je klicovy to deklarovat / prohlasit. Totez jako napr. proc Trump nebyl v pravu, kdyz vyrvaval "total exoneration" pote, co vysel Mueller report.
kilobyte
29.07.2019 11:10
#
A co je teda člověk v momentě kdy není obžalovaný a ani neproběhl soud?
Sarrin
29.07.2019 13:33
#
On je úplně mimo
Cartmanova máma
29.07.2019 10:47
#
Přesně naopak no Jinak je to to zpochybňování zásad právního systému, na kterých tohle lidstvo ve vyspělý části světa stojí.
fantomas
29.07.2019 10:49
#
Kdyz ty furt zamenujes presumpci neviny za prohlaseni neci neviny, no, to sou dva rozdilny koncepty, jak mi to bylo vysvetleno, a ja se v tomhle pripade bavim jen o tom druhym.
cetto
29.07.2019 10:54
#
Tonoucí se stébla chytá.
fantomas
29.07.2019 10:56
#
Ne, tenhle rozdil je doslova nastinenej uz v clanku.
tuny
29.07.2019 11:00
#
A to je to, proč bys neměl zabrušovat do právního výkladu, když tomu nerozumíš. Tebe někdo prohlásil nevinným v případě vraždy Kennedyho? Ne. Proč? Protože nevinna se neprohlašuje.
Soud tě může uznat vinným nebo tě zprostit. Jelikož se to k soudu ani nedostalo, tak zjevně "prokurátor" neměl nabito. Předpokládám, že i v USA funguje nějaký systém dozoru a kdyby státní zástupce zametl kauzu pod koberec, tak je nad ním někdo, kdo může věc (i na popud poškozené) přezkoumat.
Cartmanova máma
29.07.2019 11:01
#
No právě, že o tom to od začátku je. Teda prvně nic nezaměňuju. Jak si můžeš všimnout, naprosto záměrně vždycky uvádím obě zásady, jelikož bavit se jen o tom druhým nedává smysl, když nedošlo ani k obhajobě. Pak se nutně musí uplatnit to první, a to je kvalitativně na naprosto stejný úrovni jako to druhý. Jediný, co to může odlišit, jsou tvoje pocity, což je to, co správně zmiňuje cetto.

Je to asi tak racionální, jako říkat o Faltýnkovi, že je "víc vinný" (nebo "méně nevinný", cokoliv ti víc sedí) než Babiš, jelikož Faltýnek narozdíl od Babiše už jistě nebyl obžalován a nebude tak stát před soudem, kterým o jeho nevinně rozhodne. Prostě nesmysl.

Trestní řízení má nějaký postupy, mezi který patří i to, že v jednotlivých jeho fázích si úsudek o vině beyond reasonable doubt činí různé orgány. V přípravné fázi státní zástupce, před soudem soud (případně porota). Kvalitativně je to úplně rovnocenný. A pokud říkáš, že ne, pak se opět dostáváme k tomu prvotnímu výroku někoho nahoře, že to je prostě zpochybňování zásad a pravidel, na kterým tenhle judiciální systém stojí.
cetto
29.07.2019 11:11
#
Asi nějakej kvalitní právník, co Ti to vysvětloval Hádám, že to bylo večer v pátek v hostinci po sedmi pivečkách.

Ne ale teď na rovinu bez jakéhokoliv zesměšňování - Každej má jiný vnímání "dobra" a "zla" a "správnýho" a "špatnýho", a to je to, jak se o Ronaldovi, Lanci Armstrongovi a spol bavíme s kámošema. Ale pak je tu objektivní pojetí, ve kterým máš na jistým právním základě postavený, jak by se mělo to zlo, dobro, správno a špatno vnímat. Právě kvůli tomu, že každej to máme trochu jiný, tak by vznikal zmatek. Co se může? Co se nesmí? A objektivní je to, že je nevinný. To neznamená, že se to nestalo, to neznamená, ž jí ho nestrčil bez varování do zadku nebo že se trochu cukala. Nic z toho to neznamená. Ale znamená to, že je prostě objektivně nevinný. To, co jsi napsal, je hezký rozbor situace, ale snažíš se objektivně popsat subjektivní představu o "pravdě" a ač je to v rubrice, v jaký to je, prvky literárního formátu "komentář" to nemá.
TopinB
29.07.2019 10:58
#
JohnczceekJO7
29.07.2019 10:53
#
Nechci tě nijak napadat, ale cítím z tvých příspěvků hroznou frustraci. Právě že fakticky je nevinný, pocitově (očividně pro tebe) není. Spíš mě ale zaráží tvé subjektivní domněnky, hlavně co se týče rozhodnutí Ronalda nežalovat a důvody daného prokurátora. To co prezentuješ nejsou žádná fakta...
Cartmanova máma
29.07.2019 11:02
#
Proč frustraci?
Sarrin
29.07.2019 10:11
#
lol ty ani neznáš význam slova fakt
ttopi
29.07.2019 09:32
#
A tvůj pohled na věc je přesně ten, co to bagatelizuje. "Proč by to dělal, může mít stovky dalších", "ona chce jen prachy", "Zasedli si na něj". Přesně o tom vlastně ten článek je. Nesmíš podlehnout těmto jednoduchým argumentům. Je to stejný, jako proč by miliardový Babiš riskoval svou karieru, jméno, svobodu, pro dotaci za 50M.
fantomas
29.07.2019 09:33
#
cetto
29.07.2019 09:40
#
No pozor, já netvrdím, že to neudělal. To je něco jinýho, jsem přesvědčen o tom, že k tomu došlo. Akorát zpochybňuji to, jak se pokroutilo za poslední roky vnímání toho, co je to vlastně harašení až znásilnění.

Příklad - bejvalá šéfová si furt stěžovala, že jeden náš kolega s ní furt haraší, protože ji sahá na ramena a že jestli s tím nepřestane, tak ho udá. Pak jsem tomu byl svědkem - on udělal to, co dělaj chlapi na fotbale apod. Prostě ji ze strany "objal", když s ní mluvil a ruku položil na její ramena. Sorry, ale jestli toto je harašení...
salami
29.07.2019 10:04
#
Jestli mu vickrat sdelila, ze ji je to neprijemny jak na ni saha a presto v tom pokracuje, co ma podle tebe delat?
cetto
29.07.2019 10:12
#
Netvrdit, že je to sexuální harašení :)
El-Pistolero-68
29.07.2019 11:29
#
Neutron
29.07.2019 11:58
#
presne tu si zasluzil slzakom do oci a teleskopom po temene, ale to uz by asi udaval on ju za napadnutie a pritom to napadnutie v podstate nebolo, no nie?
salami
29.07.2019 12:05
#
Jakej je alternativni institut?
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:31
#
pominu faktickou stranku veci, jenom k terminologii: termin "sexualni haraseni" je asi nejblbejsi preklad do cestiny, co za konec minulyho a zacatek tohohle stoleti zvladly cesky televizni stanice vyplodit, a z toho duvodu uz se moc nepouziva
fantomas
29.07.2019 19:27
#
salami
29.07.2019 12:32
#
A ptal jsem se co ma delat, ne co delat nema.
Acquanni
29.07.2019 19:25
#
Ne asi, někteří lidi jsou prostě otravní a takový to objímání apod. dělají i pohlaví, které je nepřitahuje. Kdyby jí to dělal gay, tak je to maximálně otravný, nepříjemný, vtírání se do osobního prostoru. Ale když jde o hetero chlapa vůči ženě, čím dál víc je to automaticky harašení.
Bianconero
29.07.2019 09:42
#
Chytnu se toho závěru. Babišovi ale nejde o prachy, jde mu o jeho ego. Všechno, co se teď děje, není kvůli penězům, ale proto, že on si stále posouvá hranice a potřebuje si něco dokazovat. On došel už do té fáze, kdy je ego víc než peníze.
El-Pistolero-68
29.07.2019 11:29
#
Podobne jako Ronaldo.
Bianconero
29.07.2019 12:01
#
Nechápu, to si nechám vysvětlit.
El-Pistolero-68
29.07.2019 15:18
#
Narazim ted spis na jeho pusobeni ve fotbale. Ne na to znasilneni.
Detective
29.07.2019 12:32
#
No, jemu jde jen o to zustat u moci a zastavit vysetrovaní. Protoze ma u bank uvery 37 mld a pokud na zaklade obvineni bude prohlasen za rizikoveho klienta a pozadovano okamzite splaceni uveru, Agrofert skoncil. A navic pokud by byl odsouzen, tak za to nexistuje podmínka, takze hraje i o svobodu. Tohle je daleko za uspokojovanim ega.
drussbarb
29.07.2019 10:52
#
Ale Babiš to přece nemá zapotřebí, u hlupci ani nevíme, jak vášnivě bojoval proti dotaci 100M na linku na chleba pro Penam se slovy: "Raději dotujme meze, aby se zastavila půdní eroze a neubývali motýle"
Xaviercreus
29.07.2019 09:34
#
Říkám to i svý kamarádce, že když bude furt chodit ve 3 v noci po praze v minisukni a "dobrý den, kozy ven", tak dřív nebo později si ji někdo vyhlídne. Baby si za to můžou v 90 % případů samy
frankiefcb
29.07.2019 10:17
#
fenixLFC
29.07.2019 20:39
#
salami
29.07.2019 09:51
#
Ta pasaz o znasilneni je vyborna, nebal bych se to bejt tebou zobecnit na to, ze znasilneni se tyka vlastne jenom osklivejch nebo spatne oblecenejch holek, zbytek si za to muze sam, protoze si nedejboze vezme kratkou sukni.
Xaviercreus
29.07.2019 09:56
#
Šílenost, tohle může myslet vážně jen úplný hovado a nebo (což bych tipl, že bude tento případ) úplný tupec
cetto
29.07.2019 10:03
#
Ne, jen na to nahlížím čistě pragmaticky. Bylo by krásné žít ve světě, kde je vše utopické, lidé se vzájemně milují, pomáhají si, nikdy se nesnaží obohatit na úkor druhého, nikdo neznásilňuje... Ale takovej svět prostě není. A pokud to vím, tak nepůjdu v noci po václaváku oblečená jako kurva. Samozřejmě že pokud tě pak někdo znásilní, stále to znásilnění je, ale nikdo nemůže namítat, že si za to holka může sama.

A co se týče toho zbytku - já jen zpochybňuji to, čemu všemu se v dnešní době říká znásilnění. Kdejaká baba dnes řekne, že ji manžel znásilnil - přitom akorát měli svůj pravidelnej páteční sex, ale ona se zrovna dnes trochu cukala, protože se jí nechtělo. Pokud je to pro tebe znásilnění, pak se o tom nemá smysl bavit, protože znásilnění má jasnou právní definici a tohle ji nesplňuje.
drussbarb
29.07.2019 10:56
#
Když na Idnesu běžel seriál o cizincích v Brně, hrozně se mi líbil rozhovor s nějakým afričanem, co v Brně učí myslím angličtinu. Konkrétně pasáž, kde popisoval, že ve 3 ráno potkal na Masaryčce naprosto ožralou holku, která šla od obrubníku k obrubníku a neměla strach, že se jí něco stane. A tím si uvědomil, jak dobře se u nás žije.

Já požaduju, aby se holky oblečené v minisukních po kalbě v klubu nemusely bát jet domů MHD kdykoliv
Neutron
29.07.2019 12:01
#
aha, cize cisto hypoteticky, ked si chlap oblecie leginy a fialovu bluzku a naruzuje pery a niekto mu rozbije rypak tak si za to proste mohol sam lebo sa obliekol ako debil a pytal si to, spravne?
salami
29.07.2019 12:17
#
K prvnimu odstavci. Jednak je slozity urcit co podle tebe znamena oblecena jako kurva, muze mit odhaleny ramena? Nohy? Ma jit domu ve spacaku? To je individualni, koneckoncu kazdyho rajcuje neco jinyho. Ale s vinou za znasilneni to fakt nesouvisi. Souvisi to tak maximalne s rizikem, ktery je s tim castecne spojeny a ano je vetsi riziko, kdyz pujde holka v noci vyzyvave oblecena, ale vinik je porad jenom jeden, zadnejch 90 procent pro obet, to je uplne smesny. K tomu druhymu odstavci. Jestli takhle funguje tvuj vztah, tak je mi te lito, to ze spolu mate vztah a treba i zavedenej den kdy mate sex, te fakt neopravnuje k tomu ho narokovat v pripade, ze te ta zena odmitne, muzes nalehat a treba bude nakonec souhlasit, ok uzil sis sex, uplne v tom to kouzlo nevidim, ale dobry. Pokud ale nerespektujes nesouhlas a stejne jdes do toho, tak to znasilneni je.
ttopi
29.07.2019 12:22
#
Právní definice ale neobsahuje termín typu "cukala se". Tam bude něco o svobodné vůli. Prostě buď chce, nebo nechce. "Cukání se" je zbytečně neurčité. No a pokud nechce a dá to najevo, tak to znásilnění je, ikdyž se jedná o pravidelný páteční sex.
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:32
#
drussbarb
29.07.2019 10:50
#
Baby si za znásilnění můžou samy? WTF
Takže se ženy mají oblékat, aby nedráždily muže?
cetto
29.07.2019 10:53
#
Spíš se mají chovat rozumně :) příklad - říká se, že jihoafrická republika je pro turisty nejnebezpečnější země světa. Půjdeš tam v noci někde po ulici? Natož třeba mimo turistické centrum? Hádám, že ne. A pokud jo, tak si můžeš vyčítat jen sám sobě, že tě skopali a okradli o všechno.
Cartmanova máma
29.07.2019 11:03
#
No ani ne, jelikož to, že je to nejnebezpečnější místo na světě ještě nelegitimuje to, že tě někdo skope a okrade, že jo...
drussbarb
29.07.2019 11:03
#
Píšeš, že za 90% znásilnění si ženy můžou samy … Nesouhlasím, myslím, že když je žena znásilněná (nebo klidně i muž), VŽDY za to může znásilňující.

Když někomu ujede autobus, jede jiným, který smete protijedoucí kamión, není to chyba autobusáka, co odjel dřív, cestujícího, kterému to ujelo, ale toho kripla, co jel v protisměru... VŽDY
TopinB
29.07.2019 11:19
#
tunkic
29.07.2019 12:19
#
fenixLFC
29.07.2019 20:39
#
since1880
30.07.2019 08:52
#
bobis21
30.07.2019 08:53
#
kilobyte
29.07.2019 11:13
#
Kdyby tě někdo zkopal za hloupé názory je to taky tvoje vina?
cetto
29.07.2019 11:16
#
Samozřejmě
kilobyte
29.07.2019 11:19
#
Takže v 5 před Edenem na tebe čeká celý EF.
cetto
29.07.2019 12:26
#
Sorry, ale nemám čas. Práci mám do 7 :)
Milosheeneczech
29.07.2019 12:55
#
A proč se mají chovat rozumně? Protože chlapi jsou prasata? To chlapi se mají chovat jako lidi a prostě neznásilňovat. Ženský dneska dostávaj brožurky o tom, jak se vyhnout znásilnění. Proč je ta odpovědnost na ženských, když kurva to chlapi jsou tady ti agresoři? Gratuluju k nejtupějšímu komentáři v týhle už tak výživný diskusi.
imp
29.07.2019 12:57
#
ahahaaha
Busby babes
29.07.2019 22:24
#
vzhledem k tomu, ze nejvic znasilneni je spachano nekym, kdo je obeti blizkej a obet ho zna, tak tohle uplne neplati, nemyslis?
fantomas
29.07.2019 22:28
#
Co je turistické centrum JAR, to by mě celkem zajímalo
TopinB
29.07.2019 11:00
#
Jedině do burky!
Ale jinak teda hrozná pičovina
Neutron
29.07.2019 11:55
#
ono, ked si sebestredny debil tak je uplne jedno, ze ti maternice zenske samotne hadzu do ksichtu, proste sa najde taka, ktora nemusi chciet vyklepat po usiach zrovna od teba a napriek tomu ty ako hviezda a sebestredny macho si potrebujes potvrdit svoje "nad" postavenie.
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:32
#
r.mrazik
29.07.2019 13:59
#
tyvoe...tak tohle je dobreh vyblitek...
Rust Cohle
29.07.2019 14:02
#
Azazelo RD
29.07.2019 18:13
#
A já myslel, že nejhloupější jsi v matematice.
menezeris
29.07.2019 09:28
#
Jo a co to je za buzeranta ten Daníček?
ttopi
29.07.2019 09:33
#
Nevím, co je on zač, ale ty jsi objektivita sama
Bonetti
29.07.2019 09:29
#
To by se mohlo zdát jako nefér manipulace, ale z mého pohledu je nefér spíše to, že zatímco jeden aktér trpí depresemi, ten druhý v jedné chvíli s lehkostí střílí góly, aby pak ve chvíli jiné těšil svých 177 milionů followerů na Instagramu fotkami z bezstarostné rodinné dovolené.

Tohle, stejne jako vetsina ostatniho, je prasarna jako svine. Nevim, jestli je Ronaldo vinen, to at rozhodnou soudy. Ale presne tohleto vytvareni hodnych a zlych postav celeho pribehu, chudinka ktera se hrouti a padouch, ktery se smeje na dovolene (zminka o poctu followeru irelevantni, dodana jen proto, aby z toho vysel jako ten mocny a vlivny zaporak).
ttopi
29.07.2019 09:36
#
Má to jen zdůraznit, jak dneska vnímání lidí funguje. Zkus si vzít libovolné 3 velké kauzy nějakých slavných lidí (myslím ty, ze kterých se podezřelý dostal) a dosaď si místo nich svého souseda. Můžeš si být jistý tím, že by procesy vypadaly, probíhaly a taky dopadly úplně jinak. Tak to prostě je, dnešní svět, vítej
Le Gunner
29.07.2019 14:40
#
Což je však bohužel smutné.
opretis
29.07.2019 16:08
#
To není dnešní svět, to je svět od doby co nějaký pračlověk udělal větší kyj než jeho soused.
salami
29.07.2019 09:54
#
Mne se ten clanek celkem libi, ale konkretne tahle tebou zminovana cast a porovnani se Spaceym me taky dost irituje.
TopinB
29.07.2019 09:55
#
Kixi Syhimour
29.07.2019 09:57
#
Rezan
29.07.2019 10:19
#
tys musel žít celý život jako Mirek Dušín, že si v klidu užíváš dovolenou (nebo neužíváš?)
TheAdy
29.07.2019 12:32
#
Arsenalfan
29.07.2019 13:32
#
Tywin Lannister
29.07.2019 09:31
#
Zas tady mame nejaky pseudo pravni rozbor nejakyho femimisty. Klasicky to bylo tak ze cubka se seznamila v baru s ronaldem, s vidinou pochlubeni se kamoskam a moznyho nabrknuti bohatyho slavnyho sportovce se jiste ochotne sama nabidla aby ji vykejtoval diry a potom co tu svini rozmrdal se na ni vysral a ona, potom co ji nevysla kariera modelky se najednou objevilo obvineni po 10 letech kdy uz ma to nejlepsi za sebou, krasa odchazi a zbyla ji jen prace ucitelky. To se pak penizky hodi. To.jestli ho cubka nechtela do prdele uz neni podstatny..pichat sla dobrovolne a ma s tim holt pocitat se ho nas mily roncek ktery ma jiste zalibu v analu bez ohledu na pohlavi vyvrta
menezeris
29.07.2019 09:34
#
KillSwitch
29.07.2019 10:20
#
since1880
29.07.2019 10:23
#
Tomanatura
29.07.2019 10:29
#
Autor by se mel jit kuknout mezi mladez, co a jak se tam robi.
Sarrin
29.07.2019 11:23
#
Neutron
29.07.2019 12:04
#
jezis
tunkic
29.07.2019 12:07
#
jako sorry, ale jak vůbec může někdo tuhle blitku opalcovat
cetto
29.07.2019 12:52
#
TheAdy
29.07.2019 12:34
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:35
#
solidni vyblitek, davaj
cetto
29.07.2019 12:52
#
SchweiniToniKlose
29.07.2019 13:23
#
Cobra
29.07.2019 14:48
#
KoryVCF
29.07.2019 14:49
#
fenixLFC
29.07.2019 20:55
#
teenz
30.07.2019 11:35
#
zemik
30.07.2019 18:06
#
na tobě je vidět, kolika kriplama je EF doslova prochcanej...ještě že už sem moc nechodim
valloire
30.07.2019 20:30
#
já prostě nechápu, jak můžeš úplně všechno brát vážně
raduinho
30.07.2019 22:51
#
Zark
29.07.2019 09:36
#
A ta žena nepostuje fotky z dovolené nebo tak?
Ángel di María 22
29.07.2019 09:56
#
Neobhajuju Ronalda a neřešim teď, jestli je případně vinen nebo ne, ale...

...tenhle článek je ve svý podstatě manipulativní a návodný. Autor vlastně u svých domněnek ani nepřipouští, že by to mohlo být jinak, než nám předkládá. Sice jsou v textu zmíněná fakta, ale každý závěr končí tak, aby měl čtenář podtextově negativní pocit o chování Ronalda nebo jeho týmu právníků.

Navíc jsou v článku úplně zbytečně momenty (které jinak s tímto případem vůbec nesouvisí), které mají u čtenářů vyvolat negativní emoce vůči osobě Ronalda. Takhle si teda neutrálně napsaný text ve stylu "předložím vám fakta zasazená do kontextu a vy si na to udělejte vlastní názor sami" nepředstavuju. Tohle možná autor deklaruje, ale jediný, kdo tady měl prokazatelně potřebu někoho znásilnit, byl autor. Tímto návodným textem. Čtenáře.
fantomas
29.07.2019 10:05
#
Hmmm, nevim o tom, že bych deklaroval neutralitu. Stále je to názor a komentář. Deklaroval sem to, že tenhle text nemá za cíl Ronalda z něčeho obviňovat, což taky nikde nedělám. To, že na světlo vynášim dostupný informace, který na Ronalda nevrhaj dobrý světlo, je... z největší části dílo Ronalda a jeho týmu.
Ángel di María 22
29.07.2019 10:15
#
V sekci osobní doznání máš mimo jiné: "Tenhle článek sleduje mnohem obyčejnější cíl: vnést do věci perspektivu, která zatím v českých médiích zcela schází; kontext a "detaily". "

A další věci tam napsané působí tak, jako že se snažíš vymezit vůči tomu, že bys teď snad neměl mít snahu být objektivní. Tak buď jsi měl rovnou deklarovat, že je to je článek, kde evidentně objektivní být nechceš, nebo to tak nemá vypadat (a vypadá to tak jen proto, jak jsi to postavil ty sám).
fantomas
29.07.2019 10:24
#
No pockej, vetsina toho clanku je stale proste jen vycet dostupmych informaci. To, ze je nejak radim za sebe, stavim proti sobe a posuzuju je A) zurnalistika, B) autorskej rukopis.

Kriticky smyslejici ctenar by prece nemel mit nejmensi problem odstranit zrno od (toho, co on povazuje za) plev a udelat si nazor vlastni.

Ja tohle fakt nechapu. Tuhle vylozene ceskou kulturu cteni clanku a hnevani se "autor ma nazor a navic mi ho cpe a to me pohorsuje". Ne, autor ma nazor, v clanku ukazal, jak k nemu dosel, a pokud tobe ten nazor (/ dedukce) nevoni, absolutne nic ti nebrani v tom si vytvorit vlastni a lepsi. Proto tam taky sou vsechny ty odstavce pred temi "problematickymi" negativnimi nazory.
fantomas
29.07.2019 10:27
#
*negativnimi zavery
Ángel di María 22
29.07.2019 10:40
#
Ja si na to samozrejme vzdycky udelam vlastni nazor..

Ale pokud to ted prezentujes takhle, tak nevidim duvod, proc v textu napr. zminovat, ze se nebudes poustet do otazky, jestli je lepsi Messi nebo Ronaldo (nebo proc to tam vubec je, kdyz tim nechces vyjadrit naky neutralni postoj? - jakou to ma hodnotu jinak?). Za me stale plati, ze ses snazil udelat nejakou analyzu faktu a zasadit je do kontextu a vyjel z toho bulvarnejsi clanek, kde vsechy fakta postavis do tobe pohodlny roviny ani by tam byl kus neutrality. Jestli to byl tvuj zamer, tak je to taky v poradku, pak se ale lze jen nad tim pousmat a jit dal.
fenixLFC
29.07.2019 21:00
#
Zark
29.07.2019 10:06
#
Podle me timto clankem znásilnil ronalda a fest
fenixLFC
29.07.2019 21:01
#
podla miestnej logiky si potom ronaldo moze za to sam
since1880
29.07.2019 10:12
#
KillSwitch
29.07.2019 10:21
#
valloire
29.07.2019 21:09
#
kattos
30.07.2019 22:08
#
pantondavo
29.07.2019 09:59
#
“To muselo dat strasny prace, a pritom takova blbost, co.”
Zewett
29.07.2019 10:04
#
Přesně
HalaMadrid_Flx
29.07.2019 11:32
#
valloire
29.07.2019 21:10
#
Mars
29.07.2019 10:08
#
Zbytecny clanek, kde si autor hraje na soudce? soudni spor jiz probehl od zacatku bylo malo informaci, mozna proto o tom nikdo tolik neinformoval. Nechapu proc bych si mel v hospodarskych novinach cist o znasilnujicim Ronaldovi..
Od zacatku se vedelo, ze ji asi natrhl prdelku, pokud byl nalitej a udelal to trochu hardcore, tak co? Ja to delam taky, jen me nikdo nezaluje, protoze neberu 47 mega euro rocne. Dostala za to zaplaceno, pokud byla tak znicena a dalsi nesmysly, tak to nemala prijmout a jit rovnou k soudu, to ale vsichni vime. Ne cekat 9 nebo kolik let a pak rikat, jak se hrozne bala, citila se spinava, ach boze
KillSwitch
29.07.2019 10:22
#
since1880
29.07.2019 10:11
#
Bez urazky autora, tohle je opravdu bulvar... ahc jo
since1880
29.07.2019 10:12
#
ach jo
KillSwitch
29.07.2019 10:26
#
forward
29.07.2019 10:13
#
A nejvic me sere, ze sem to docetl az do konce....tv seznam hadra
eumol
29.07.2019 10:18
#
Nevím tak jsem si přečetl názor někoho kdo tady chtěl otevřít mediální kraviny které sem snad nepatří

Daně me nezajímají to stejne nedělá on.
Znásilnění to už vůbec neřeším po 10letech noc ve Vegas ...
ego - ať ho má myslím ze jsou jen dva hrací na světě který ho musí mít s tím jak jsou sledování


Jediné co me zajímá je jak hraje fotbal a v tom je skvelej to ze občas něco přežene třeba se simulovanim to je součást fotbalu me se to úplně nelíbí ale zase to vynahrazuje jiným faktorem .


Ale autor by si měl představit jaké to je být fabrika na peníze a každý si z nej snaží uloupnout.

Každopádně se tesim na další sezónu !
La Vecchia Signora
29.07.2019 10:18
#
Já to ani číst nebudu...
valloire
29.07.2019 21:11
#
Busby babes
29.07.2019 22:27
#
z toho te ani nikdo nepodezrival...
Zewett
29.07.2019 10:21
#
Teď by se autor mohl pustit do Čapího hnízda
pantondavo
29.07.2019 11:27
#
montolivo
29.07.2019 12:02
#
Largo
29.07.2019 10:24
#
Nový informace, který jsem nevěděl. Díky za práci Tome
drussbarb
29.07.2019 10:25
#
K (údajnému) znásilnění se vyjadřovat nebudu, protože mě toto téma vlastně ani nezajímá a nemám dostupné informace. Teď už vlastně jo, ale mě zajímá především dění NA HŘIŠTI, dění mimo něj mě fakt nezajímá, takže je mi naprosto jedno, jestli Messi/CR7 platí daně, dělají charitu nebo podvádí ženu.

Ze článku bych vypíchl ale to, jakým způsobem se v ČR prezentuje zahraniční fotbal.
Když Messi sfoukl Sevillu v zápase, kde hrál jako zamlada a byla radost jej sledovat, Idnes vydal malinký odstaveček ve fotbalové podrubrice, kde napsal něco ve stylu "Messi x-krát skóroval", toť vše.
Když CR7 nastoupil v lize národů až na semifinále, psala Idnes o tom, jak CR7 obětoval vlastní ego, když dá v nějakém zápase branku třeba i z penalty, má obrovskou fotku na hlavní straně nebo aspoň ve sportovní sekci.

TOTO mě štve, protože to trvá už strašně dlouho a obyčejný fanoušek, který ty zápasy nesleduje, nemá šanci docenit to, co já sleduju každý týden v TV - epochální hru Messiho, který za rok dva skončí kariéru a na druhou stranu všude pění chvály na CR7.
NECHÁPU
Godbless
29.07.2019 10:43
#
Není to pravda.. Kolikrát jsme si říkal to samé, akorát v opačném případě.
drussbarb
29.07.2019 11:04
#
Možná před 10ti lety. Teď je to psycho ty reporty číst.
Godbless
29.07.2019 11:10
#
Messiho ti zas furt vyzdvihují třeba na TV hovna..(nova)
Anacron
29.07.2019 14:40
#
No a předtím to bylo psycho z druhý strany.
drussbarb
29.07.2019 11:05
#
Teď jsem četl na Idnesu tuším "Seznam Messiho neúspěchů v repre", kde bylo jako další selhání zmíněné finále na MS …
Naproti tomu CR7 nehrál ligu národů, nastoupil až doma v semi a byl vyzdvihován až do nebes za to, že se obětoval pro tým.
Godbless
29.07.2019 11:08
#
Tak v Lize národů zahrál skvěle v obou zápasech, tak chápu, že o něm napíšou.. ale toho Messiho nechápu no. To tam musí psát nějaké střevo, jinak to není možný..
Mercury
29.07.2019 10:44
#
na Idnesu je to obzvlast nevyvazene a zjevne
valloire
29.07.2019 21:12
#
já nechápu tu tvou jakoby objektivitu
KillSwitch
29.07.2019 10:26
#
už aj eurofotbal sa mení na bulvár typu nový čas, blesk...dokonca ani len nový čas nepíše takéto bludy...človek ktorý toto prečítal do konca musí byť ťažký sociopat trpiaci samodeštruktívnymi sklonmi...fakt by som chcel vidieť toho človeka čo toto napísal
Largo
29.07.2019 10:27
#
Já to do konce dočeť a jsem za to rád. Rozhodně bych se vyhnul slovům jako blud.
KillSwitch
29.07.2019 10:34
#
a aký maš z toho pocit? ja som prečítal iba zopár odstavcov a mal som dosť...článok plný dohadov a tvrdení iba aby z toho Ronaldo vyšiel v každom smere zle...tomuto sa hovorí profesionálna novinárčina
Largo
29.07.2019 10:55
#
Číst tohle od obžaloby, tak je to blábol. Ale tohle je rubrika Názory a komentáře. Za mě v pořádku.
cetto
29.07.2019 11:01
#
No pozor, rubrika názory a komentáře, ale snaží se celou věc prezentovat jako naprosto objektivní.
Anacron
29.07.2019 13:27
#
I názor nebo komentář může být blábol.
Largo
29.07.2019 21:06
#
Nepochopil. Nevadi.
callix
29.07.2019 10:44
#
Disarm
29.07.2019 10:26
#
za ty prachy co dostala by se tu od Ronalda do prdele nechalo znásilnit 90% lidí
kiciN
29.07.2019 10:50
#
Blasphemer
29.07.2019 10:54
#
Někteří i zadarmo.
since1880
29.07.2019 11:45
#
Hai
29.07.2019 12:31
#
Gazdo
29.07.2019 13:16
#
valloire
29.07.2019 21:13
#
i cules v čele se Zenthurasem
smazaný uživatel
30.07.2019 14:15
#
Já bych se nechal znásilnit jedině Leošem!!!
valloire
30.07.2019 20:31
#
takže navrch jsi ještě buzna.....no chápu, pro drogy všechno
smazaný uživatel
30.07.2019 20:34
#
Já jsem heterosexuál s výjimkou pro Leoše, senilní dědulo.
valloire
30.07.2019 20:51
#
seš buzna
Rezan
29.07.2019 10:27
#
Ronaldo nejspíš přešel přes hranice toho, co by mu ta dívka dovolila.Třeba je to Ronaldovi dneska líto, třeba se za to i stydí, třeba si na to vzpomene před spaním a nemůže usnout a je mu z toho zle nad sebou samým. A ani se s tím nemůže nikomu svěřit.
montolivo
29.07.2019 12:01
#
Je to možné. Otázkou zůstává, zda mu to sdělila během aktu či nikoliv - viz např. kontroverze ohledně jisté Emmy Sulkowitz, se kterou dle jejích slov porušil partner hranice před pár lety. Na druhou stranu v jejím případě dotyčná celé události využila ke zviditelnění coby "umělkyně".
Tomanatura
29.07.2019 10:28
#
Boze to je sracka. Fantomasi, nekde v hlouby duse vis, ze ta kurvicka proste jenom chtela prachy, jenom se to nedostane ven, pres ty „svet je krasny zmenim svet“ bryle. Ve Spieglu se toho chytil nejaky zeleny redaktor, co si myslel, ze zmeni svet a ty to tu ted rozjizdis s 2000 slovama
Kovi81
29.07.2019 10:51
#
presne tak
frankiefcb
29.07.2019 11:10
#
hmm vidím, že článek padl na výživnou půdu. No jo halvně, když máme hned jasno. Ty jsi takový dobrý kokůtek co.
ttopi
29.07.2019 11:14
#
Přesně pro takovýhle ten článek je. Koukají se na to stylem "on to nemá zapotřebí, ona si to vymyslela" a tečka. Prostě nevěří tomu, že by někdo slavný mohl vůbec něco spáchat. Možná že ani nevěří, že vůbec nějaké znásilnění existuje
frankiefcb
29.07.2019 11:20
#
Bianconero
29.07.2019 11:25
#
A pak je tu zase ten druhý protipól lidí, kdy je Ronaldo jasně vinen. Ani jeden z těch pohledů ale není úplně dobrý.
pantondavo
29.07.2019 11:31
#
Jo a baba to asi nedělá kvůli milionům odškodnění, který už z toho prvního rozházela, viď, vůbec tu neexistujou lidi, který se snažej přiživit na slavných a bohatých, že?

Přesně prro takovýhle ten článek je
ttopi
29.07.2019 11:36
#
Jasně. Jenže rozdíl je v tom, že já připouštím, že může být vinen i nevinen, kdežto druhá strana je skálopevně přesvědčena o nevině.
pantondavo
29.07.2019 11:39
#
Jako rozumim, že jsou lidi, který něčím takovým prošli a ti se staví na stranu obětí. Zároveň jsem ale přesvědčenej o tom, že tenhle případ není o nějaký spravedlnosti, ale prostě jen o penězích.
frankiefcb
29.07.2019 12:39
#
Tomanatura
29.07.2019 16:53
#
Ne, je psany presne pro lidi jako jsi ty
valloire
29.07.2019 21:14
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:36
#
since1880
29.07.2019 11:46
#
valloire
29.07.2019 21:14
#
Busby babes
29.07.2019 22:28
#
mistr129
29.07.2019 10:32
#
Nerad bych odsuzoval to, že někdo o znásilnění mluvit nechce a vyjde s tím po deseti letech. Ale tahle s tím přišla hned, nechala si zaplatit za mlčení a po xxx letech si znovu vzpomněla. Nevím, proč by teď měla mít nárok na nějakou sparvedlnost
KillSwitch
29.07.2019 10:36
#
presne tak..peniažky došli tak podala nové obvinenie..ja byť na jeho mieste tak udám ja ju za porušenie mlčanlinosti
pantondavo
29.07.2019 11:32
#
Prostě ty prachy utratila a snažší způsob, jak vydělat miliony, než roztáhnout nohy za tu dobu nenašela, tak to zkouší znova.
Kixi Syhimour
29.07.2019 11:33
#
montolivo
29.07.2019 11:46
#
Pokud si nechala za "znásilnění" zaplatit, tak to z ní dělá dle mého názoru něco jiného, než oběť.
Rust Cohle
29.07.2019 14:01
#
Le Gunner
29.07.2019 14:41
#
Talker
29.07.2019 10:36
#
Nedočetl jsem, protože mě Ronaldo až tak nezajímá a i tahle kauza mě absolutně minula.

On je u tohohle průser (stejně jako u všech metoo), že se prostě ze všech stran vyžaduje, aby byla ignorována presumpce neviny. Ať už jde o kohokoliv, tak byl automaticky vinen v Holywoodu a rozpoutalo se peklo. Ženy, které vystoupily v rámci metoo byly okamžitě oslavovány jako celebrity.

Samozřejmě ve většině případů to budou pravdivá obvinění, ale prostě odsoudit někoho na základě tvrzení někoho, že se něco stalo 10 let zpátky...? A kdo ví, co se stalo.
Yzemi
29.07.2019 10:51
#
cetto
29.07.2019 10:56
#
Tak tak. Jak jsem psal výše - můžeme se rovnou vrátit do komunismu, kde k vině stačila existence obvinění.
TopinB
29.07.2019 11:01
#
montolivo
29.07.2019 11:46
#
Kapřík
29.07.2019 11:47
#
Le Gunner
29.07.2019 14:42
#
SpartaOvenka
29.07.2019 16:43
#
valloire
29.07.2019 21:14
#
Busby babes
29.07.2019 22:30
#
ehm, to neni pravda. Vsak ty lidi nikdo do vezeni neposlal. v zasade, kdo zatim nejak utrpel je Spacey a Weinstein. O obou se to dlouhodobe vedelo davno pred metoo. jen to nikdo neresil.
r.mrazik
29.07.2019 22:37
#
TopinB
30.07.2019 09:28
#
Plus ještě Bill Cosby, ne?
Busby babes
30.07.2019 09:49
#
tak ten uz byl ale i odsouzen. Navic to bylo jeste pred metoo kampani. U nej se asi neda rict, ze by mu falesna obvineni bez soudu zkazila karieru nebo tak.
TopinB
30.07.2019 12:59
#
Jo, já jsem si spletl post, někdo nahoře říkal, že se málo zavírají
Já vím ale, že jednu dobu s tím měl nějaké problémy třeba Aziz Ansari, zdá se mi, že mu zrušili nějaké moderování nebo tak, ale nejsem si jistý
fantomas
30.07.2019 13:33
#
O tom teda nevim. Ansari koneckonců nemoderuje ne? (Nepleteš si ho s Minhajem? ) Naopak ted mu vyšel na Netflixu speciál a docela otevřeně a s pokorou o tom mluví. Jeho nařčení ale taky spíš byly ve stylu, že je to "creep", ne nutně sexuální násilí. Čimž to neomlouvám, ale zařadit ho takhle ke Spaceymu, Weinsteinovi, Cosbymu... no, nedělal bych to. :))
TopinB
30.07.2019 14:19
#
Právě se mi zdálo, že něco moderovat měl, nějak se mi to asi popletlo Jako není to to samé jako Weinstein atd, ale právě proto mě to napadlo v souvislosti s Talkerovým postem
valloire
30.07.2019 20:33
#
No ty vole, a co vyhazov z práce apod.?
Benjamin_Pavard
29.07.2019 11:00
#
Na tuhle pi....u tolik casu. Nejaka kurva jsi zmyslela ze potrebuje penize tak byla znasilnena. Proc ho neudala pred 10 lety?
CR nema komu co vysvetlovat, vsude kde byl tak byl nejlepsi, vyhral v ruznich ligach i repre.
Mastný Chobot
29.07.2019 11:11
#
Vyhral v rôznych ligách a v repre, nemusí nikomu vysvetľovať, či náhodou neznásilnil nejaké ženy.

Keď vyhrá MS náhodou, tak môže aj 2 vraždy spraviť imho
Sarrin
29.07.2019 11:22
#
On opravdu nikomu nic vysvětlovat nemusí, pokud mu nic neprokáží.
tunkic
29.07.2019 12:24
#
tak tohle je taky slušnej úlet .... "proč by jí znásilňoval, když dá každou sezónu kopec gólů"
frankiefcb
29.07.2019 11:10
#
Díky za článek. O téhle kauze jsem věděl fakt minimum a teď vím o trochu více. Nicméně ctím presumpci neviny. Pokud by to Ronaldo udělal, tak je to lidská spodina a hovado a pokud si to dotyčná vymyslela, tak je to samé.
icka
29.07.2019 11:15
#
To by melo byt v aha a ne tady.
Whitemedia
29.07.2019 11:17
#
na Aha je to moc dlouhé a složité
Sarrin
29.07.2019 11:21
#
000
29.07.2019 11:15
#
Hrozná sračka. Je logické, že někdo na úrovni Ronalda bude přitahovat kurvičky, aby se na něm přiživily, pro ně je velmi jednoduché ho svést někde v baru a pak přijít s tím, že je znásilnil a fotbalista radši než aby dal takovým hovnářům, kteří o něm píšou podobné články munici se radši mimosoudně vyrovná a kurvička je o 1mil. Euro bohatší pro Ronalda nic pro ní vystaráno do konce života
Zavedl bych zákon, že v případě, že bude prokázáno, že ke znásilnění nedošlo si odsedí trest kurvička...protože toto není fér. Jebat kariéru a mediální obraz fenomenálnímu sportovci jenom tím že si vymyslíš nějakou kupu hoven je za mě hrozně špatně......
Benfica
29.07.2019 11:18
#
ttopi
29.07.2019 11:19
#
To po čem voláš není tak snadné. Představ si totiž situaci, že ke znásilnění dojde (teď obecně, ne o Ronaldovi), ale prostě se to nepovede prokázat u soudu (slabé důkazy, ztracené důkazy, korupce, právníci,...). Pak by jsi oběť prostě zavřel, přestože je opravdu obětí?
frankiefcb
29.07.2019 11:21
#
000
29.07.2019 11:24
#
Ne, myslel jsem to tak že se prokáže, že si to vymyslela......dejme tomu vyjde napovrch konverzace kde si slečna domlouvá soulož, nebo že se scházeli častěji a dobrovolně a více svědků dosvědčí, že se jim dotyčná s plánem obvinit někoho ze znásilnění kvůli penězům svěřila.....samozřejmě by velmi velká část končila nezavřením nikoho....
frankiefcb
29.07.2019 11:26
#
No tak to samozřejmě ano. Ale to snad funguje normálně. Můžeš ji obvinit za křivé obvinění. Podle mě se tam najdou další věci, jako urážku na cti apod.
000
29.07.2019 11:30
#
Ano...obzvlášť tito slavní by velice snadno prokázali obrovský ušlý zisk, ale žiju v domnění, možná mylném že se ti neděje snad nikdy...že by nakonec ve vězení byť jen na 6 měsíců skončila kurvička.... Jestli ty případy takhle běžně končí, tak ok...vše v pořádku
TopinB
29.07.2019 11:27
#
jedině tak, že by se dokázalo beyond reasonable doubt, že si to fakt vymyslela, ale to by bylo šíleně těžké
Le Gunner
29.07.2019 14:43
#
Stejně tak je to i v opačném případě... Prostě nevybereš si v takových sporech.
Sarrin
29.07.2019 11:21
#
since1880
29.07.2019 11:48
#
Kovi81
29.07.2019 12:30
#
Gazdo
29.07.2019 13:22
#
Bakary3
29.07.2019 11:20
#
Fantomasi, máš super články, ale tohle je fakt bulvár.
Vůbec nechápu, co tohle dělá na EF.
Styl, jakým to bylo napsaný, taky nechápu, dal sis s tím práci, ať je to formálně OK a "nestranný", ale nestranný to prostě není, podsouváš svůj názor, a vlastně Ronalda viníš.

Povzdechy nad tím, co a jak o něm napsala naše média, už pro mě z celýho článku dělají pohled naštvanýho feministy, a proto - víc nepatřičnej článek na EF jsem asi neviděl, vlastně mě ani nenapadá, co bych k tomuhle vůbec mohl přirovnat...
Sarrin
29.07.2019 11:21
#
papanegra
29.07.2019 11:22
#
SixtoRodriguez
29.07.2019 11:24
#
montolivo
29.07.2019 11:25
#
callix
29.07.2019 11:25
#
Tak on ví, že na tohle budou lidí klikat, psát komenáře a bude se zobrazovat reklama, v okurkový sezóně si udělal žně
TopinB
29.07.2019 11:27
#
pantondavo
29.07.2019 11:33
#
since1880
29.07.2019 11:49
#
misinho7
29.07.2019 11:54
#
Rudnevs
29.07.2019 12:14
#
salami
29.07.2019 12:20
#
Ten pohled na media z toho clanku ocenuju prave na tom textu nejvic. Protoze je evidentni, ze se o tom pripadu vi malo. Jestli media dezinformujou tim, zxe je vsechno u konce a nezminej pritom minimalne nektery podezrely okolnosti, tak je to spatne.
Bakary3
29.07.2019 12:36
#
Jenže ty naše média podle mě nemají v úmyslu nějak mystifikovat, vydají bulvární titulek, ať je to chytlavý, a pod tím se dočteš, jak to vlastně bylo.
Jenže Fantomas v tom hned podle mě vidí to, jaká je to ostuda, že se o tom nepíše víc, vždyť přeci ASI je vinnej !
fantomas
29.07.2019 16:20
#
Titulky sou to menší. Český média v první řadě nadále konzistentně dezinformují, aniž by v nich nadále byla *jediná* zmínka o tom, že Ronaldo nadále čelí žalobě u civilního soudu.
Bakary3
29.07.2019 20:26
#
Dobre, ale porad nechapu tvou morivaci kvuli tomu psat na fotbalovy web o tyhle mimofotbalovy kauze, kde nikdo nevi, jak to bylo.

Ronalda nemam rad, ale tobe vadi, ze media dezinformuji v jeho prospech, tak ho tu natres, abys mineni vetsiny tak nejak nenapadne obratil, ikdyz pises, ze to nechces.

Pritom bez ohledu na to, jaky informace se dostavaj ven, si myslim, ze pulka bude na strane Ronalda a pulka obracene.

I ta pravda si myslim bude nekde uprostred, jde s nim na pokoj a ceka, ze s ni Ronaldo bude hrat piskvorky... Pak si to mozna rozmyslela.. Kdo vi...
fantomas
29.07.2019 20:40
#
Že de někdo s někym někam neni žádná polehčující okolnost k tomu, co se mělo stát. I kdyby tam šla s tim, že se s nim vyspí, a pak si to rozmyslela a dala mu to najevo, je to znásilnění a tečka. To jen tak na okraj.

A ke zbytku - inu, já fotbal jako od společnosti izolovanou věc nevnímám, tradičně ve svých článcích fotbalový věci zasazuju do širšího (kulturního, společenskýho...) kontextu, a vzhledem k tomu, že se o "fotbalovym" Ronaldovi píše ažaž, tak sem holt tenhle článek výjimečně pojal čistě z toho "nefotablovýho" hlediska, protože sem cítil potřebu vyvážit diskurz. To je celý
Bakary3
29.07.2019 21:18
#
Tak to samozrejme, tak jsem to ani nemyslel.. Jen ze je to i od ni dost neduveryhodny.

Jinak s tim obecne problem nemam, prave kdyz se to tyka kultury, spolecnosti..., ale tohle je fakt bulvarni tema.
Ale ok.
ShowMan
29.07.2019 12:43
#
TheAdy
29.07.2019 12:45
#
Gazdo
29.07.2019 13:23
#
KillSwitch
29.07.2019 13:29
#
Le Gunner
29.07.2019 14:43
#
irik
29.07.2019 16:25
#
SpartaOvenka
29.07.2019 16:43
#
Canario
29.07.2019 20:20
#
valloire
29.07.2019 21:16
#
Messiáš
29.07.2019 11:26
#
Hezký článek, relativně nedávno jsem měl možnost přečíst Football Leaks a pak jsem se dostal i k přepisu událostí prezentovaných Mayorgou, byť před tím jsem měl tendence vše zjednodušovat a zakrývat za presumpci neviny, zlatokopectvím po 10 letech apod a vše hlavně kvůli tomu jak moc kusé informace mu naše média předhazují. Nehledím tady tedy na nějaký tón či podtext, který trochu nabádá čtenáře si říct, že tu něco smrdí > i když nutně nemusí. Na druhou stranu je moc fajn, že tahle sumarizace nabídla fakta, která v českých médiích nejsou téměř dostupná a možná podnítí trochu kritický pohled na věc.
Za to i za odvahu
frankiefcb
29.07.2019 11:40
#
JohnKoul
29.07.2019 16:01
#
fantomas
29.07.2019 16:21
#
Scorsesehö_öbočí
29.07.2019 11:26
#
Nalákala Ronalda na pokoj, tam ho nechala, ať jí pořádně rozjebe análek, pak mu řekla, že chce prachy, jinak s tím půjde na policii jako se znásilněním, odmítl, šla tam s tím, pak se jí teda rozhodl poskytnout kompenzaci, po několika letech došli peníze, dluhy, kryze, tak si řekla, proč to nezkusit znova a tvrdě narazila.
I to je jedna možnost, která není vůbec nereálná.
Kde je pravda se asi nikdy nedozvíme, protože se to nedořeší kvůli nedostatku důkazu.
Hokaido
29.07.2019 11:32
#
Já jsem rád, že tu tenhle článek je. Je v názorech a komentářích, tak ho tak musíme brát. Když jsem si poprvé před necelým rokem přečetl ten materiál od Spieglu, tak jsem si myslel, že to je Ronalduv konec a že hraje svoji poslední sezónu v kariéře. A dost mě vadí, že se ten proces takhle táhne a za tu dobu se v podstatě nic nezměnilo.

Na druhou stranu je blbý, že i když se fantomas snaží působit nestranně, tak má o vině jasno, jeho názor nám podsouvá a taky si myslím, že kdyby byl Ronaldo očištěn, tak to na jeho názoru nic nezmění. Což je taky špatně.
Sarrin
29.07.2019 11:33
#
Ono by to bylo v pořádku, kdyby to bylo prezentováno jako subjektivní komentář, ne musíme si promluvit implikující co si máme myslet
fantomas
29.07.2019 16:22
#
Prosim? Musíme si promluvit implikuje maximálně to "chci rozpoutat debatu, zde je můj pohled na věc".
Sarrin
29.07.2019 19:42
#
Jj debatu na konci které vyjde Ronaldo jako nevinný

Prosimtě neurazej mou inteligenci a svou schopnost lhát.
Busby babes
29.07.2019 22:33
#
ono je to dost tezky, kdyz ani nechapes, co znamena format Komentare...
Sarrin
29.07.2019 23:01
#
ježiši zalez někam když se baví dospělí, nemáš tu na to
TopinB
29.07.2019 11:57
#
pantondavo
29.07.2019 11:35
#
Nejvíc mě rozbil popisek obrázku, to je na Pulitzera!

"Na relaxujícím Ronaldovi je cosi znepokojivého."

Pigeon
29.07.2019 11:36
#
Sarrin
29.07.2019 11:38
#
To už je jak parodie
db18
29.07.2019 11:52
#
Spasitel
29.07.2019 12:21
#
Bakary3
29.07.2019 12:39
#
Tyvole nojo
(mimochodem, už volba toho obrázku vzhledem k diskutovanýmu tématu je dost tendenční)
pantondavo
29.07.2019 12:51
#
Tahle fotka by se hodila možná tak k článku na téma Ronaldův coming out
Acquafresca
29.07.2019 13:13
#
kokos to som si ani nevsimol
to uz je uroven ala hlavne spravy a parlamentni listy

vazne to stalo za tych par klikov naviac?
Gazdo
29.07.2019 13:24
#
KillSwitch
29.07.2019 13:30
#
MastourMascarelli
29.07.2019 14:08
#
SpartaOvenka
29.07.2019 16:45
#
RM1999
29.07.2019 18:49
#
owny
29.07.2019 19:01
#
valloire
29.07.2019 21:18
#
JuveGrandeAmore <3
29.07.2019 22:48
#
anonym
30.07.2019 07:55
#
Replicates
29.07.2019 11:39
#
Autor poukazuje na důkazy vůči totálnímu faux pas českých médií, aby nám objektivně oznámil, že článek píše pouze pro zamyšlení čtenářů. A dodá že si inkriminovaný dává fotky na Instagram z dovolené a ještě si dovolí mít followery.

Znásilnění objektivity v přímém přenosu. Autorem.
Benfica
29.07.2019 11:40
#
že má ešte niekto potrebuje živiť fámy o nejakom znásilnení..

btw veriť nejakému zdechlému bulváru (kde sa jeden z hlavných redaktorov priznal, že si vymýšľal správy) ktorý zfalšoval svoj hlavný dôkaz (nesedel im ani štýl ani veľkosť písma medzi inými) a údajnej poškodenej ktorá chce vytrieskať niečo z Ronalda.. to iba slabomyselný.. a teraz ešte spochybňovať rozhodnutie prokuratúry, asi keď ho neobvinili tak kvôli tomu, že nemajú prečo..

inak to je ako pravidlo, že právnik hviezdy sa musí všade ukazovať a hovoriť o sebe že je právnik hviezdy, to že okolo toho nerobia divadlo to je ako dôkaz o znásilnení?? to je logika na nezaplatenie.. aspoň niekto kto sa nechce priživiť na jeho mene v médiach v tomto prípade

PS: keby Big Ben niekoho naozaj znásilnil tak by už dávno v NFL nehral.. nie jedna hviezda skončila po "menších" ale rovnako závažných skutkoch, ktoré však boli dokázané..
TopinB
29.07.2019 11:57
#
imp
29.07.2019 11:43
#
Clanek o Ronaldove kauze. Autor Tomas Danicek. Pres 400 komentaru.

https://i.imgur.com/phrl12s.gif
Benfica
29.07.2019 11:54
#
Rezan
29.07.2019 12:01
#
on to stejně napsal jenom protože chce rekord v počtu komentů
Hokaido
29.07.2019 12:23
#
montolivo
29.07.2019 11:43
#
Pro autora:

Ohledně kampaně MeToo - bohužel se z poměrně hezké myšlenky (zbavit se "zvrhlíků" v Hollywoodu a přiznání si, že oběť nemůže za znásilnění) stala absolutní fraška.

Neříkej mi, že pokud herečce režisér s mrknutím řekne, že roli prodiskutují u něj na hotelovém pokoji a ať přijde v negližé, že jsou dotyčné dámy tak stupidní, aby jim nedošlo, co tím myslel. Velká část z nich tudíž měla na výběr. Pokud si tedy dotyčné vybraly, že si kariéru vybudují přes postel (ano, i tak to řada hereček, modelek či zpěvaček dělá), tak po mnoha uplynulých letech či desetiletích argumentaci o tom, jak byla ta či ona herečka obětí, nelze brát jako absolutní pravdu.

V článku je zmíněn Kevin Spacey - spousta obvinění bylo odvoláno a je dokázané, že některá byla i smyšlená.

K Ronaldovi - mně osobně není zcela sympatický, ačkoliv ho jako fotbalistu uznávám, nicméně na jeho obhajobu:
- pokud je násilníkem, proč se nespustila lavina obvinění poté, co promluvila první "oběť"?
- proč slečna či paní Mayorga řeší celou kauzu až s takto dlouhou časovou prodlevou?
- pokud se dotyčná nechala vyšetřit po samotném aktu, kde jsou vzorky DNA "pachatele"?
- "oběť" podepsala před x lety mlčenlivost za úplatu, byla opravdu obětí či šlo o vypočítavost?
- která přemýšlející žena jde sama prakticky nahá s prakticky cizím mužem sama do vířivky?

Zároveň bych se rád autora zeptal, proč nejsou "oběti" (bez ohledu na pohlaví) souzeny/trestány za falešná obvinění? Proč se u podobných obvinění bez důkazů nedodržuje presumpce neviny? A jak je možné, že se některé "oběti" přihlásí po desítkách let v ten "nejméně vhodný moment" (viz Brett Kavanaugh)?

Děkuji za zodpovězení mých otázek.
imp
29.07.2019 12:01
#
"V článku je zmíněn Kevin Spacey - spousta obvinění bylo odvoláno a je dokázané, že některá byla i smyšlená."

No a spousta jich je stale aktivnich. 3 tydny zpatky byl vyslychanej v UK kvuli 6 ruznym narknutim ze sexualniho nasili. Jako zrovna o Spaceym nemuze bejt nejmensi pochyb. Kazdej kdo sleduje filmy a Hollywood trochu bliz vi jakou reputaci Spacey uz roky ma.
montolivo
29.07.2019 12:04
#
Ano, spousta je stále aktivních, na druhou stranu, proč spousta obětí odvolala svá tvrzení, pokud se vše řeší jako obří kauza?
fantomas
29.07.2019 16:23
#
Hokaido
29.07.2019 12:33
#
Spaceyho do toho radši vůbec nepleť, tam nemá ani cenu diskutovat o tom, zda je nevinný.
Whitemedia
29.07.2019 13:31
#
Neasy, jasně nevinný
montolivo
29.07.2019 16:35
#
Tak Spacey podle mě vinný je, ale přeci jen se hned po jeho prvním obvinění na povrch dostalo spousta dalších prů*erů, co udělal. Ronalda obvinila jen dotyčná bývalá "modelka", které jsou bohužel často na večírky zvané pouze právě jen proto, aby se seznámily se sportovci. Ronalda zatím nikdo pravomocně neodsoudil, a tak třeba nechápu narážku, že by
jeho chování měl řešit klub - nic není prokázáno, tudíž by měla fungovat presumpce neviny.

Nebo jasně, modelka jde zcela bezelstně a bez jakýchkoliv úmyslů na soukromý večírek a s chlapem, kterého vidí poprvé, chce jít sama do vířivky, vleze mu na pokoj, kde se před ním převléká a nečeká, že by si to mohl vyložit jako nějaký signál. Jasně, pokud jí skutečně znásilnil tak je to strašné, ale pokud skutečně hledám spravedlnost, tak se od začátku soudím a nenechám se umlčet penězi.
Busby babes
29.07.2019 22:36
#
neasi. kdo aspon trochu sleduje filmove deni, tak kdyz prislo obvineni Spaceyho tak si jen tak rekl: ze to trvalo...
Busby babes
29.07.2019 22:38
#
neasi. o tom se to vedelo davno pred Metoo.
JohnczceekJO7
30.07.2019 10:46
#
Tos za dvě minuty zapomněl ze už si jednu reakci psal?
Busby babes
30.07.2019 10:54
#
vcera mi nejak blbnul EF a ukazovalo mi to, ze se koment neodeslal. tak jsem napsal znova a vyskocily tu oba...
JohnczceekJO7
30.07.2019 12:19
#
Nic ve zlém, jen to vypadá vtipně
fantomas
30.07.2019 12:23
#
Busby babes
29.07.2019 22:35
#
V článku je zmíněn Kevin Spacey - spousta obvinění bylo odvoláno a je dokázané, že některá byla i smyšlená.

no, bylo odvolano jedno, pro nedostatek dukazu, kdy se hlavni dukazy ztratily... coz muze znamenat celkem cokoliv.

Bezi vysetrovani ve trech statech proti Spaceymu, vetsina lidi, co ho narkla ani k soudu/policii nesla, takze se to ani nevysetruje a tudiz ani zadny zaver z toho nebude...
Pariston Hill
29.07.2019 11:51
#
tenhle článek ze mě udělal vlastence a voliče SPD
bobis21
29.07.2019 11:55
#
to bude spíše tou lobotomií co jsi podstoupil
Pariston Hill
29.07.2019 12:00
#
uklidni se chachare
Jameson
29.07.2019 11:57
#
Společně Proti Demokracii?
David.Kotuzov
29.07.2019 11:55
#
Ta fotka je jak z nejake gay seznamky
Godbless
29.07.2019 12:01
#
Taky máš jednu co?
callix
29.07.2019 12:05
#
Tam to znáš, viď?
David.Kotuzov
29.07.2019 13:53
#
ne, ale taky jsme meli v praci jednoho bukvicaka co se furt fotil a tak. Zjistili sme, ze je bukvice protoze jeden kolega nasel jeho fotku na netu. Tak pak dostal v praci deku a radeji odesel jinam
pobody's nerfect
29.07.2019 13:55
#
krásný příběh o tom, jak se můžete zase bez obav v práci sprchovat
pantondavo
29.07.2019 12:22
#
A líbí?
cetto
29.07.2019 12:31
#
Protože vysportovanej chlap se nesmí fotit v plavkách na jachtě. Kdyby měl pivní pupek, tak je to ok. Seems legit!
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:38
#
jak to zna
ShowMan
29.07.2019 12:42
#
to znáš co jak se tam fotíš v růžové lacoste košilce
Chazy
29.07.2019 12:01
#
Mně na týhle diskuzi přijde zajímavý, že většina lidí akceptuje, že ta holka dostala peníze za mlčení. Ale nějak jim pak úplně přepne při vytváření tý konstrukce, co se asi stalo a myslí si, že je dostala za ten sex

Je to prostě riziko mimosoudních vyrovnání - když někdo na někom spáchá trestný čin a pak zaplatí za jeho mlčenlivost, je dost vysoká pravděpodobnost, že až ten člověk ty prachy utratí, zas si vzpomene, že se to stalo. Nejlepší prevence proti tomu je tu trestnou činnost nepáchat.

A kurvička... jako je to možný, že je a prošlo ní hodně chlapů. Sex s ním chtěla, i to je možný, možná i pravděpodobný. Ono pro hodně lidí je to neuchopitelný, ale dokonce i regulérní šlapka může bejt znásilněná, a to dokonce i klientem, a to ve chvíli, kdy se děje něco, co ona sama nechce. Stejně jako holka může bejt znásilněná přítelem. Že někdo s někým chce sex prostě neznamená, že ten druhý může bezpodmínečně rozhodovat o tom, kdy a jak bude. Jak to začne dělat i přes to, že ten druhý dává najevo, že to nechce, je to znásilnění lvl znásilnění random holky na ulici.

A pokud jde o to, že dochází k obvinění po mnoha letech... to není ostuda těch holek, ale společnosti, kde se holka stydí přiznat, že byla znásilněná/obtěžovaná, protože je to nastaveno tak, že si za to může sama a má se naučit chovat. Všechny by si přály, aby to mohly říct hned, ale holt jim třeba vlastní rodiče řeknou, ať příště jde radši domů s kamarádem, aby pochopila, že to posrala ona.

Ale jinak popravdě nemám názor, jestli ji Ronaldo znásilnil nebo ne, to snad ani posoudit takhle z dálky nejde. Každopádně když sám vypověděl, že to ta holka nechtěla, je to dost divné... a když ji pak zaplatil, aby držela hubu, je to ještě divnější.
montolivo
29.07.2019 12:09
#
I sexuální pracovnice může být obětí nedobrovolného styku a samozřejmě i taková žena má jako každá jiná právo na spravedlnost.

Nikdo nevíme, jak to bylo a kde byly hranice. Celá událost mi připomíná podobný případ. Nedávno jsem četl o studentce z jedné americké univerzity, která měla dobrovolný styk se svým partnerem, nicméně poté přešel k "jiným praktikám", což dotyčné již nevyhovovalo a prý mu sdělila, aby přestal, nicméně její přítel nadále pokračoval. Celá věc již "vyšuměla", nicméně "oběť" věc neřešila soudně, prý z důvodu, že k ní "policisté nebyli milí" - ačkoliv bych rád ještě dodal, že tato slečna se prezentuje coby umělkyně a této události využila k vlastní propagaci - chodila po univerzitním campusu s matrací, navíc natočila snímek, kde souloží s anonymním mužem (de facto prý rekonstrukce daného "znásilnění") - toto video sama umístila na internet. (více informací např. na https://en.wikipedia.org/wiki/Columbia_University_rape_controversy ).

Bohužel se stává, že si slečna v opilosti zcela dobrovolně užije s libovolným mužem, ale ráno po vystřízlivění zjistí, že "to vlastně nechtěla". Kdo je poté tedy obětí?
Chazy
29.07.2019 12:13
#
K tomu poslednímu odstavci, tje asi nejproblematičtější typ sexuálního obtěžování/znásilnění, ale většinou se nakonec podaří prokázat, jak to bylo.

Realita je taková, že je potřeba zjistit, jak moc byla při smyslech a při vědomí. Když se chlap cítí v právu proto, že ta holka byla neschopná pohybu/byla tak pod vlivem, že nechápala dění kolem sebe a proto neprotestovala, je to holt znáslnění.
montolivo
29.07.2019 12:30
#
Souhlasím, že pokud byla neschopná mluvit a dělat cokoliv či se bránit, tak to znásilnění je. Ovšem pokud slečna ze své vůle jde s libovolným mužem na hotelový pokoj či do vířivky a druhý den si uvědomí, že "má vlastně přítele", případně že "z toho nebude pohádkový konec a vztah do konce života", a tak ho udá za znásilnění, tak by po prokázání neviny dotyčného měl přijít trest pro ní. Bohužel je řada případů, kdy se kvůli falešnému obvinění podařilo "pachateli" i bez odsouzení zničit pověst, kariéru, dokonce v nejednom případě obviněný spáchal kvůli nátlaku okolí sebevraždu.
Chazy
29.07.2019 12:36
#
Jo, v tomhle máš pravdu, ale na druhou stranu se zabýváš naprosto minoritním problémem, kterej se neděje skoro vůbec. Realita je, že třeba u nás 10%-20% žen je za život znásilněno, takže vlastně každá třeba sedmá, osmá baba, na kterou se venku podíváš. Tje fakt globální problém k řešení.

Jo, součástí toho, že se to dostává víc do povědomí, je v konsekvenci i to, že se to někdo pokusí zneužít, ale zažije to promile chlapů. Je to blbý. Nicméně holek, co se zabijí kvůli znásilnění, je násobně víc. A podle mě kdybys vyřešil tenhle problém a každá oběť znásilnění to znáslnění nahlásila, podpořilo by to i skill policie/psychologů v detekci toho, jak vypadá oběť znásilnění a ty lživý výpovědi by byly rychleji smeteny ze stolu.
Anacron
29.07.2019 13:20
#
Kde si ty procenta vzal?
pobody's nerfect
29.07.2019 13:30
#
vlastní zkušenost
Chazy
29.07.2019 13:52
#
To si nějaký výzkumy klidně pohledej - ale teda já tam omylem napsal "znásilnění", šlo mi o sexuální násilí jako celek. Ne přímo nutně penetrace, což bývá lidma vnímáno jako to pravý znásilnění Pokud jde přímo o znásilnění jako takový, mluví se vždycky o 20.000 případech ročně. Ale nejde to brát tak, že za 10 let je to 200.000 unikátních žen atd., protože třeba i já znám holku, co byla za život znásilněná dvakrát dvěma různýma.

Samozřejmě je u tohodle vždycky problém, že operuješ s počítáním případů, který nejsou hlášený.
montolivo
29.07.2019 16:26
#
Minoritní problém to je mezi "běžnými smrtelníky" - na druhou stranu na amerických univerzitách je bohužel tento trend na vzestupu a co se týče Hollywoodu a celebrit obecně, tak tam jsou čísla trochu jiná. Jak jsem naznačil v jednom příspěvku výše - spousta hereček, modelek a zpěvaček dělalo kariéru přes postel zcela dobrovolně. Pokud nechtěli, nemuseli. Nyní se některé z nich díky MeToo kampani ovšem označuje za oběti, jen aby si "zachránily pověst", ačkoliv měli na výběr - většina jejich kolegyň prorazila, aniž by měly zapotřebí podobné chování.

Nesnáším obviňování obětí, ale tento případ je pro mě celkově zarážející. Kdo jde během večírku jen tak sám s osobou opačného pohlaví, kterou vidí pravděpodobně poprvé, do vířivky? Nedává mi to moc smysl. Dle mého názoru šla slečna, které se kauza týká, s Ronaldem dobrovolně, ačkoliv byla na večírku pod vlivem. Ano, to pachatele sice neomlouvá, ale podle mě to celé označila za znásilnění až v momentě, kdy se po aktu zeptala, zda jí dotyčný miluje a ten se jí vysmál.

Mimochodem - nejméně hlášená znásilnění celosvětově jsou mezi vězni - muži.

Dalším problémem je, že některé země nesoudí manžely, které k souloži donutí vlastní manželku, protože to je dle jejich zákonů "legální".
montolivo
29.07.2019 16:37
#
*měly na výběr
Godbless
29.07.2019 12:13
#
Obětí jsme my. Protože pak čteme podobné konspirační kraviny, které jsou daleko od pravdy.
patas92
29.07.2019 12:17
#
pantondavo
29.07.2019 12:25
#
Tak ono to ani nemuselo být oficiální mimosoudní vyrovnání, spíš prostě chtěli, aby o "tom" mlčela, byť nemuselo dojít k ničemu násilnýmu, ale bulváru je to jedno, ti to prostě vezmou jako znásilnění a určitá část veřejnost neřeší pravdu, ale jak ovce následujou svoje oblíbený média a kor když máš na CR pifku, tak to je voda na mlejn.

No a tomu se třeba chtěli vyhnout těma prvníma prachama. Jenže holka si zvykla na snadnej příjem, tak to zkouší znova.

Chazy
29.07.2019 12:33
#
Můžeš mít pravdu, neříkám že ne, ale přišlo by mi to zvláštní, že by takhle řešil naprosto falešný obvinění, kde by necítil žádný pochyby nad vlastním jednáním. To by byl fakt naivka a asi by už byl bez peněz ... Podle mě ho k tomu opravdu musely dohnat vlastní pochyby nad svým jednáním, kor když to dokonce řešil s právníkama.
pantondavo
29.07.2019 12:48
#
A co bys dělal ty, kdybys měl miliardy? Těžko bys chtěl řešit každou štětku se kterou si kdysi něco měl a která si pak vzpomněla, žes ji natrhnul anál. CR to zcela logicky nechal na právníkovi a v rámci minimální medializace ji pár korun vyplatil.

Tím se samozřejmě neřeší vina/nevina, ale rozhodně bych nepodsouval něco ve smyslu, že cítil nějaký pochyby, tak ji to zaplatil. Zaplatil by jí to i bez pochyb, protože pár korun je lepší než roky soudů a mediální hovna.
Chazy
29.07.2019 12:52
#
Furt tam máš tu výpověď těm právníkům, kde sám říká, že prosila, aby přestal....

A já nepodsouvám, nebo promiň, jestli to tak zní. Jen mi přijde vyloženě zvláštní, že by někdo platil někomu, kdo křivě vypovídá. Podle mě alfasamec jako Ronaldo opravdu těžko snese, aby byl takhle využívaný a prohrál s někým podobnou bitvu. A ty prachy... já nevím, podle mě to, že máš hodně peněz, neznamená, že ti nevadí je rozhazovat jen tak. Koneckonců proto má nějaký daňový úniky...
pantondavo
29.07.2019 12:53
#
Prosila, aby přestal být tak něžný třeba…
Busby babes
29.07.2019 22:40
#
no tak tyhle situace se casto resi natlakem na druhou stranu, hrozby zniceni jak financne diky soudum, tak treba profesne znicenou povesti, kdy ta celebrita ma daleko vetsi moznosti diky financnimu zabezpeceni a elitnim pravnikum.
pantondavo
29.07.2019 22:45
#
Hele nevim, zrovna u chlapa si ymslim, že to tak snadný není, stačí, aby ta holka prodala nějakýmu bulváru svůj příběh a zprávu od doktora, a průser je na světě. Proto celebrta radši zaplatí a je klid.
Busby babes
29.07.2019 23:06
#
no ani ne. hrozba zalobou proti holce defakto bez penez za poskozeni povesti a nasledne financni odskodne... to pak muze odradit kde koho...
pantondavo
30.07.2019 10:15
#
“De facto bez penez”, tak takovou zadna zaloba netrapi, esa drzi v ruce ona.
Busby babes
30.07.2019 10:22
#
no ani ne. ona byla slabsi v tom sporu.
Detective
29.07.2019 13:20
#
Často je to naopak levnější řešení než platit po dobu táhnoucího se obvinění právníky. Žalující právníci v americe makaj většinou za 30 procent odškodnění, ale obhajující strana jede hodinovou nebo úkolovou sazbu... Navíc ti soud může zablokovat majetek ve výši požadovaného odškodnění pokud je obvinění přijato k projednávání a mají podezření že si budeš chtít ulejt prachy atd.
fantomas
29.07.2019 16:24
#
Taky že to oficiální mimosoudní vyrovnání nebylo.
montolivo
29.07.2019 16:41
#
Tudíž je i možné, že dotyčná se stykem souhlasila, nelíbila se jí jen ta daná praktika, a tím je to celé dost na hraně - mohlo jít sice i o znásilnění, ale případně může jít i jen o vydírání, poněvadž slečna již utratila vše, co dostala. Problém je, že po takto dlouhé době se nic nedá s jistotou prokázat.
fantomas
29.07.2019 16:45
#
Nevim no, pokud nevěříš, že zdravotní sestra i policejní detektiv byli od počátku zmanipulovaný bůhvíkym, tak je docela zjevný, že se stykem nesouhlasila a byla ihned po něm v silnym traumatu.
montolivo
29.07.2019 16:55
#
Jak jsem zmínil výše, připomnělo mi to kauzu kolem Emmy Sulkowicz - ta souhlasila se stykem až do momentu, kdy došlo právě na penetraci "špatného otvoru". Přeci jen spousta modelek, hostesek a jiných slečen na soukromé večírky sportovců či jiných celebrit chodí právě za účelem "lovu" a nedovedu si vysvětlit, že by sama šla na pokoj/do vířivky s Ronaldem cela bezelstně. Některé ženy/slečny dovedou být skvělé manipulátorky, viz např. film Gone girl nebo případ z anglického Southamptonu, kde se mladík, Jay Cheshire, oběsil poté, co byl falešně obviněn ze znásilnění.
fantomas
29.07.2019 16:59
#
To nic nemění na tom, že to, jak je to vylíčený, je znásilnění. Úmysl, s jakym šla na ten večírek v první řadě, je v tu chvíli naprosto vedlejší přece.
montolivo
29.07.2019 17:09
#
Problémem ovšem zůstává, že se celá kauza řeší dost pomalu a až teď. Proto jsem nepochopil drobnou "stížnost" vůči Juventusu - dokud není usvědčen či odsouzen, tak má právo na presumpci neviny. V celém případu je spousta otazníků a nejasností, a tak částečně i chápu, že některá média čekají až na rozsudek, aby se v případě zproštění viny nemuseli novináři omlouvat či se nedostali do soudních sporů kvůli případné urážce či falešnému obvinění. Pravda, tvůj článek je napsán velmi dobře. Kdyby se ve větších médiích celý skandál řešil více, tak pouze za pomoci slovních kliček a spojení typu "údajný pachatel" či "obviněný fotbalista", aby předešli případným tahanicím, tak by články mohly vyznít bulvárně.
pantondavo
29.07.2019 17:24
#
Tak tím líp, prostě jen chtěla prachy, o nic jinýho nešlo.
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:08
#
Ja teda budu asi v mensine, ale mne se ten clanek libi. Chapu, ze nekoho odpuzuje ten ton, kterym je to psany, ale ja to (asi stejne jako autor) chapu v kontextu toho, jak strasne malo se to resi, a jak nad tim kazdej mavne rukou s tim, ze "je to blba stetka co jen chce prachy". Blba stetka, co jen chce prachy, to klidne bejt muze (a nijak zvlast bych se tomu nedivil), ale to neznamena, ze je Ronaldo bez viny, a ze se to ma jen tak prejit. Kdyz si odmyslite to podbarveni, tak je tam spousta docela dulezitejch faktu - procesni filibustering, ztraceny dukazy, pochybny praktiky Ronaldovejch zastupcu.
Kang & Kodos
29.07.2019 12:11
#
imp
29.07.2019 12:12
#
patas92
29.07.2019 12:18
#
Jameson
29.07.2019 12:22
#
A čo tak sa zamyslieť nad tým, že prečo sa tomu seriózne média nevenujú? BBC, Sky, the new York times, the guardian atď. Áno fantomas odkazuje na rôzne zdroje, niektoré ani nepoznám, ale čo to má dokazovať? Objektívnosť, nadhľad? Z mediálneho priestoru si vybral to, čo mu zapadá do tej jeho teórie, konspiracnej teórie, pretože presne takto oni vznikajú.
ttopi
29.07.2019 12:40
#
Všechna tebou jmenovaná media mají o tomto případů X článků, takže se tomu věnují.

Proč se nejdřív nepodíváš, než něco takovýho napíšeš?
Jameson
29.07.2019 13:04
#
Nepozeral som sa, to je pravda, moja chyba, ale snáď by na to fantomas odkázal. Čím lepší zdroj, tým lepšie pre článok, nie? Ale tak beriem späť.
ttopi
29.07.2019 13:06
#
Dneska je doba taková, že ani ty velké servery nemusí být úplně objektivní. Klientelismus je dneska všude.
Posledni Kovboj
29.07.2019 16:33
#
ja bych vsechny ty servery zakazala
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:47
#
Preco sa tomu seriozne media nevenuju? Fakt neviem, prepac.

Preco sa pouzivaju zdroje a co maju dokazovat dufam chapes sam.
LM
29.07.2019 14:55
#
kde máš Fox?
Posledni Kovboj
29.07.2019 16:33
#
fantomas
29.07.2019 16:25
#
Protože se to stalo v USA a řídí se to jejich pravidly.

V USA se tim mezitim zabývají *naprosto všechny* seriózní média.
Jameson
29.07.2019 17:44
#
A prečo necitujes teda ich?
fantomas
29.07.2019 17:55
#
Cituju. Jen na nich vystavený celý článek, jak je avizováno. Nosnou konstrukci tvoří práce žurnalistů ze Sports Illustrated, ESPN, Yahoo a New York Times (+ pravda, práce investigativců Der Spiegel).
Jameson
29.07.2019 18:49
#
Times tam máš citovaný len s tým turné Juve v usa a to je čistá špekulácia. Ale ok, nechcem sa v tom takto rýpať, keď to nemám nasledované.
pingla
29.07.2019 12:23
#
vodka
29.07.2019 12:25
#
pantondavo
29.07.2019 12:27
#
Vítej ve světě bohatých.
Hokaido
29.07.2019 12:31
#
Ve mně se ty pocity docela mlátí. Na jednu stranu jsem a vždycky jsem byl zastáncem presumpce neviny, na druhou stranu mám celkem jasno, že to Ronaldo udělal a že je šílený, jak málo pozornosti tenhle případ dostává.

To samý s tímhle článkem. Trochu mě sere, jak mi fantomas podsouvá svůj názor, ale kdybych sám dostal za úkol napsat článek na tohle téma, tak by asi byl v podobném duchu.
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:48
#
blade115
29.07.2019 13:49
#
"Na jednu stranu jsem a vždycky jsem byl zastáncem presumpce neviny, na druhou stranu mám celkem jasno, že to Ronaldo udělal"

Já sice chápu, jak to myslíš, ale zní to teda úplně strašně. Může někdo nade vší pochybnost dokázat, že to bylo tak a tak a Ronaldo někoho znásilnil? Ne. Cokoliv dalšího je spekulace, domýšlení si a vliv vlastních postojů a názorů. Což nemusí být vyloženě špatně, každý si o tom může myslet svoje, ale ve chvíli, kdy o tom začne přesvědčovat druhé, nebo o tom psát "s jistotou", je to problém. A celkem jasné porušení oné presumpce neviny, která sice nemusí být vždy "fér", ale je prostě součástí každého důstojného právního společenství. Tady už to je pak na každém, jestli je pro něj důležitější právě tahle zásada, nebo vytrubování vlastního názoru.

Už to tu padlo několikrát, ale já se taky nechci stavět ani na jednu stranu. Vlastně mě to ani nezajímá. Ronaldo i ta dáma žijí v právních státech, existují kompetentní instituce, které vše posoudí určitě lépe než tlupa fans na EF, a až jejich rozhodnutí by mělo být směrodatné, nic jiného. Ani práce investigativních reportérů, třeba s třicetiletou praxí.
Atlético de Madrid
29.07.2019 13:52
#
Presumpce neviny se ale tyka trestniho rizeni, ne komentarovy rubriky v novinach...
blade115
29.07.2019 13:54
#
Ve chvíli, kdy se hlásíš k zastávání presumpce neviny, tak by ta hranice jejího respektování neměla končit za dveřmi soudní síně.
CHONG
29.07.2019 13:57
#
smazaný uživatel
29.07.2019 18:51
#
čolo
29.07.2019 20:58
#
valloire
30.07.2019 20:35
#
Hokaido
29.07.2019 13:58
#
Imo by se teda presumpce neviny měla týkat celý „zdravý“ společnosti každého vyspělého státu.
frankiefcb
29.07.2019 14:00
#
Atlético de Madrid
29.07.2019 18:12
#
Nepochybne ano. Je ovsem na miste upozornovat i na argumenty, ktere svedci o opaku. A tech je v duveryhodnych mediich cela rada. Ronaldo je clovek takoveho globalniho vyznamu, ze se o tom musime bavit.
smazaný uživatel
29.07.2019 18:51
#
Cobra
29.07.2019 14:58
#
Zaschrona
29.07.2019 15:01
#
Vždyť ho fantomas nijak neobviňuje. Navíc nejsme před soudem, kde tohle platí, nejde tady o posílání za mříže, jen o prostý pohled jednoho člověka na věc. Že svůj názor naznačuje je přece ok, stejně jako je ok s ním nesouhlasit. Nevím moc jinak, jak se dá názor autora v tomhle článku nenaznačit, aby to zároveň bylo smysluplný čtení do kategorie názory a komentáře.
blade115
29.07.2019 15:20
#
Otázka je, jestli by právní spory (zejména v této fázi, kdy nepadl žádný rozsudek) vůbec měly mít články v kategorii názory a komentáře.
Zaschrona
29.07.2019 15:41
#
A proč ne? Komentovat a názor lze mít v podstatě na cokoliv. Podle téhle logiky bych nemohl mít názor na kauzu Zeman vs. Peroutka, protože v tuhle chvíli je to, pokud mi nic neuniklo, pořád ještě právní spor bez jasného rozsudku. Nemohl bych mít názor na kauzy Babiše, protože se v podstatě všechny ještě řeší. Nesmět mít názor je jak z rezervoáru Vojty Filipa.

Jiná věc pak už je, že ty názory někdy dotyčného jednoznačně odsuzují místo soudu, což ale ani náhodou není tenhle případ. S takovými názory pak určitě lze vést tuhle polemiku, na druhou stranu ale, za mne, ať se píše v podstatě cokoliv kdykoliv. Jen pak platí, že následky si nese autor, třeba když někoho křivě obviní...
blade115
29.07.2019 15:53
#
Z pozice redaktora takového webu máš prostě vyšší odpovědnost, tímhle hrozně ovlivňuješ masu lidí. Co teď, kdyby fakt výšek najevo neprůstřelný důkaz, že Ronaldo ji neznásilnil? Vyjde omluvný článek? Sotva... Při vší úctě k fantomasovi. Je to úplně nesrovnatelné s tím, když se o tom bavíš s někým u piva...

A ten druhý odstavec je přesně to, s čím mám problém a co se mi totálně příčí. Protože přesně tohle se často ve společnosti děje, každý má z nějakého důvodu pocit, že může zfleku nahradit celou justici. Pošramocená pověst pak zůstává i navzdory eventuálnímu zproštění viny, což je prostě hrozně frustrující.

Btw, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zacina-soud-o-peroutkovi.A160301_170846_domaci_pku tohle sice není pravomocné, ale už by se podobný článek aspoň měl o co opřít.
Zaschrona
29.07.2019 16:47
#
Proč by měl vyjít omluvný článek? Myslím, že hlavní záměr tohohle článku je, aby se prolomila ta aura, že je Ronaldo nedotknutelný hráč, o kterém si nikdo nedovolí nic napsat. Což teda IMO platí pořád i přes jakýkoliv další možný vývoj. I kdyby se objevil sebelepší důkaz, to chování Ronalda je odpudivý už teď. Mimosoudní vyrovnání, to vyjadřování o fake news, když to v případě daní už nebyla pravda. Není to prototyp sympaťáka. A žádný větší závěr z tohohle článku snad není.

Pak je na místě s tím toho, kdo ten článek napsal, konfrontovat. Ale to zrovna teda není tenhle případ. K jasně tendenčním reportážím ze 168 hodin nebo článkům Šafra to má daleko... Jiná věc je, že kdekoliv mimo státní/veřejnoprávní médium to je stejně jedno, každý si může psát co chce a je to dobře.
fantomas
29.07.2019 16:48
#
r.mrazik
29.07.2019 16:54
#
r.mrazik
29.07.2019 16:54
#
jinak samozrejme krome tech kecu o 168 a Safrovi...to je ulet
Zaschrona
29.07.2019 17:46
#
Šafr je naprostý blázen, který žádnou nestrannost ani nenaznačuje a fakt se o ní nesnaží. Jediné jeho štěstí je, že u nás ještě fungují Britské listy s Čulíkem, což je takový nekorunovaný král mezi lidmi, co v našich médiích naprosto zblbli. 168 hodin je tendenční pořád, který rád dělá z některých vybraných větší blbce, než ve skutečnosti jsou oproti některým jiným, akorát nevybraným, zároveň dělá z politiků nesmyslně blbce jako celek + si autorka neodpouští tvrdit věci, které jsou jen jejími osobními názory, jako jakési zjevení pravdy a samozřejmě si vybírá do pořadu téměř jen ta tvrzení lidí, která vyhovují dopředu jasnému pohledu na věc. Netvrdím, že se v tom pořadu lže, ale pokud se bavíme o ČT jako o médiu, co se snaží o nestrannost, vůbec to nezapadá do tohohle konceptu. Když bych to nazval velmi lidově, tak to považuju za infotainment pro lepší lidi.
r.mrazik
29.07.2019 18:01
#
ber si to podle sveho uvazeni,kazdopadne shodit do nejaky pitomy skatulky se da vsechno ze jo...
kdyz je v 168 nejaka reportaz,tak samozrejme jsou tam pohledy,ktere to vyzneni ozrejmuji...cekat neco jineho je divocina

ale kazdy dle sveho gusta...vetsinou na to prskaji nejvic ti,kteri tam jsou za pitomce a smejdy (a to vetsinou dost opravnene)
valloire
29.07.2019 21:20
#
r.mrazik
29.07.2019 21:26
#
a palcuje ti to mistni vygum...gratulace...
valloire
29.07.2019 21:20
#
blade115
29.07.2019 17:03
#
To sice ano, ale styl, jakým je napsaný, jednoznačně podsouvá čtenáři nějaký názor a netvařme se pls, že ne... To podle mě v těchto případech není ok. Napsal jsem proč, ty to myslím chápeš, byť s tím třeba nesouhlasíš, a víc k tomu asi je zbytečné psát.

Chování Ronalda mi odpudivé nepřijde, ale nemám zájem to řešit. Jen si tak říkám - mimosoudní vyrovnání ... No, fantomas si tu na každou podezřelou věc vymyslel super odůvodnění. Tak co když někdo Ronaldovi poradil mimosoudní vyrovnání, aby se vyhnuli skandálu, ačkoliv byl třeba nevinný? Tohle si třeba umím představit stejně tak, jako že ta dáma původně oznámení nepodala, protože by byla vyobrazena jako prachůchtivá bitch.
Zaschrona
29.07.2019 17:55
#
Mimosoudní vyrovnání teda spíš naznačuje opačnou věc, ale ok, teoreticky je možný i opak a oba nevíme, jak to proběhlo ve skutečnosti. V tom případě ale zas úplně nerozumím tomu, proč teda právnický tým s Ronaldem nevyjde ven s tím, že si to ta osoba přímo vymyslela. Kdyby to bylo tak, že Ronaldo nic neudělal, proč by nebránil svojí čest? Moc šancí tomu, že nic neudělal nedávám, v tomhle souhlasím s fantomasem. Ale není to zároveň žádný obvinění, k čemu proboha by se jinak dělo to soudní řízení.
blade115
29.07.2019 18:04
#
Já nevím, proč neudělali to a to, jen prostě odmítám vzít jako jasnou věc první vysvětlení, které mě napadne, smířit se s ním a na něm dál stavět další názor a argumentaci. Právě proto, že ani jeden nevíme, jak to skutečně proběhlo, a ani nemáme dostupné informace, tak bych prostě nechal na kompetentnějších, aby posoudili, co se vlastně stalo. Názor na to mít samozřejmě oba můžeme (já ne, nic o tom nevím a je mi to fuk...), ale pokud není podložený, neměl by se v takovýchto případech jím nikdo ovlivňovat.
Posledni Kovboj
29.07.2019 18:11
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 16:36
#
Hyrax
29.07.2019 12:34
#
Murena
29.07.2019 12:40
#
frankiefcb
29.07.2019 12:44
#
Milosheeneczech
29.07.2019 12:46
#
Sidand
29.07.2019 13:12
#
Na kazdom sprochu pravdy trochu.
Detective
29.07.2019 13:37
#
Souhlasim, ovsem ten ton je bohuzel nedilnou soucasti clanku. A vlastne paradoxne snizuje pocet lidi,kteri jsou schopni prijmout veci tam zmineny. Me by se mnhem vic libil clanek/nazor, jakoliv negativni, prezentovanej jako reakce na chovani Ronaldovi strany, ne prezentovanej jako rozbor pripadu. Protoze chtit upozornit na jednostranej pohled na vec druhym jednostranym pohledem, bude fungovat obtizne
TopinB
29.07.2019 13:47
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 16:37
#
Jo, tohle beru. I tak jsem ale rad, ze tu ten clanek je :)
Atlético de Madrid
29.07.2019 13:38
#
Majk91
29.07.2019 13:44
#
Mimalu
29.07.2019 13:44
#
Le Gunner
29.07.2019 14:46
#
Za část od "Blba stetka"
Zaschrona
29.07.2019 14:55
#
JohnKoul
29.07.2019 16:03
#
montolivo
29.07.2019 16:42
#
Nechci sice jen jít s davem, ale upřímně, která normální žena jde "jen sama tak do vířivky/na hotelový pokoj" s někým, koho vidí poprvé, aniž by v tom byl jakýkoliv vedlejší úmysl?
Posledni Kovboj
29.07.2019 18:10
#
Kdyz je tam dalsich asi 5 lidi? Kterakoli.
montolivo
29.07.2019 21:08
#
To si úplně nemyslím. A na pokoji byli prý sami.
Posledni Kovboj
29.07.2019 21:39
#
tak si ten clanek aspon precti
montolivo
29.07.2019 22:49
#
Neboj, článek jsem již četl před několika hodinami.
Busby babes
29.07.2019 22:40
#
Imago
29.07.2019 23:11
#
Godwinson
30.07.2019 01:32
#
janinho
29.07.2019 12:10
#
Fantomas... to muselo dat prisernou práci. Pritom takova blbost
Majk25
29.07.2019 12:11
#
Radšej sprav článok o Ronaldovej futbalovej profesionalite, prístupu k tréningu a motivácii, a možno aspoň niekoho inšpiruješ.
roman1978
29.07.2019 12:12
#
No ty vole. Toto už je fakt moc. Jak kristínu fakt nemusím, tak když si vezme kundu na pokoj si zapíchat, je potom obviněn? kunda chce jen prachy - nic jiného. zastánci mee too a milion chvilek atd atd - sráči a kokoti, co mění normální svět v totální obludnost. za chvilku už nebudeš moct říct ani mamce mamko, ale rodiči.
zavřít všechny normální single, hetero, mlátící děti, když udělají něco špatně do vězení. ať svět začnou řídit ty krávy z mee too a gayové.

a za tyto názory bych měl jít sedět, protože jsem macho, šovinistické, rasistické, antifeministické hovado.
roman1978
29.07.2019 12:12
#
jo a komentář k tomu gay obrázku je fakt už hoodně za hranou
pantondavo
29.07.2019 12:29
#
Jak s tím souvisí milion chvilek pro demokracii? Proč z nich všichni děláte nějaký fašouny?
valloire
29.07.2019 21:21
#
protože jsou?
pantondavo
29.07.2019 21:32
#
Nezačínej, dědku
valloire
30.07.2019 20:36
#
callix
30.07.2019 07:45
#
smazaný uživatel
30.07.2019 14:17
#
Lidi, kteří se zajímají o svůj národ a nechtějí ve vládě komunisty, kteří jim ničí zemi jsou fašisti? Už to nehul, dědku.
valloire
30.07.2019 20:37
#
jo, komouši jsou stráááášně nebezpečný úplně se bojím vyjít ven, aby mě nějakej nesejmul
bobis21
30.07.2019 21:15
#
a už je to tady, už obhajuje komunisty
valloire
30.07.2019 21:32
#
Fakt bobku? Ne. Jenom opravdu nemám strach z vlivu KSČ 30 let po jejich konci. Nemají šanci.
Já ty idioty zažil a tak snad vím o čem mluvím. Vy to máte podaný v teoretický rovině. Stejně tak nemám strach z nějakejch neonacistů 70 let po válce. To nebezpečí je úplně jinde a moje generace odkojená totalitou to vidí dost dobře. Ubezpečuju tě, že stejnej názor jako já, velikej náčelník ze Šumavy a horskej vůdce, má v mým okolí i ředitel banky, obchodní zástupce, majitel strojírenský firmy, šef údržby v nemocnici, majitel kamionový firmy, policajt a další. Vy do toho dorostete časem. Tak to je.
bobis21
30.07.2019 21:44
#
Tak o lidech v bance mám poměrně dobrou představu, vzhledem k tomu že na centrále banky pracuji - přesně 0 lidi tam chce Zemana nebo Babiše s Okamurou. Ale samozřejmě víš o těch lidech víc, než někdo, kdo je vidí každý den
valloire
30.07.2019 22:18
#
chceš mi jako říct, že nevim jaký maj názor lidi co znam?
bobis21
31.07.2019 08:12
#
no ty se mi snažíš říct to samé o litech, které znám já. Ono to nebude tak úplně věc tvé generace, ale spíše věc tvých známých.
valloire
31.07.2019 19:32
#
mý známý jsou docela reprezentativní vzorek
bobis21
31.07.2019 19:36
#
Ano, jsou dokole reprezentativní vzorek tvých známých, to je tak vše. A úplně stejné je to u všech ostatních lidí, to není nic proti tobě. Taky nebudu dělat, že lidé z mého okolí dokonale reprezentují populaci, přestože je to poměrně různorodá sorta...
valloire
31.07.2019 19:45
#
No tak jsem to myslel, různorodá sorta mýho věku. Komunisty má každej v paži, o neonacistech nikdo nic neví. Asi takhle. Největší problém je začínající totalita EU s Německem v čele a snaha sem nacpat migranty.
bobis21
31.07.2019 20:14
#
Ano, já zase neznám nikoho, kdo by měl větší problém s EU než s komunisty, a to je to taky různorodá sorta věkem, vzděláním, příjmy atd. Podle mě není ničí okruh známých nijak reprezentativní.
valloire
31.07.2019 20:39
#
komunisti jsou neškodní, zatímco EU je škodní....to vidí všichni co znam
bobis21
31.07.2019 21:49
#
Komunisti momentálně ovládají tuto zemi...
valloire
31.07.2019 22:22
#
bobis21
01.08.2019 08:36
#
komunista Zeman jmenoval předsedou vlády komunistu Babiše. Tato vláda pak získala důvěru sněmovny jen díky podpoře komunistické strany.
valloire
01.08.2019 20:11
#
hele, ty strany co volíš, jak myslíš, že na tom jsou?
bobis21
01.08.2019 20:17
#
no rozhodně jsem nikdy nevolil žádného komunistu, na rozdíl od tebe
valloire
01.08.2019 20:29
#
já nevím koho si volil....to je typický pro vás liberální demokraty, neuvést koho, ale navážet se do cizích
bobis21
01.08.2019 20:35
#
v posledních volbách do EP jsem volil STAN a kroužkoval Sršně s Polčákem. Byla to nejméně špatná varianta. Liberální strana momentálně v ČR žádná není, takže vždy musím volit to, co aktuálně vypadá jako nejmenší zlo (tedy bude chtít nejméně omezovat a centralizovat).
valloire
01.08.2019 20:52
#
tak jo, jdeš s kůží na trh, to se mi líbí....takže Polčák, bejvalej TOP 09 a něco se 7 mega a Krejčířem? hmmmm....je to lehký, každej něco má
bobis21
01.08.2019 21:01
#
Hlavně jsem kroužkoval Sršně. Druhý Polčák byl zakroužkován jen proto, abych zvýšil šanci na pokles Pospíšila s Niedermayerem. Nikde mě ale neuvidíš ani jednoho z nich nijak obhajovat, když něco provedou. Nikdy mě neuvidíš slepě podporovat vše co řeknou atd. To je rozdíl mezi mnou a sektou podporovatelů Babiše a Zemana, kteří jim dovolí jakékoliv zločiny.
valloire
01.08.2019 21:17
#
Ok. Tohle beru. Plus máš body za Pospu. Já toleruju Miloše i Andreje do tý doby, než sem pustí tu zvěř. O Andrejovi jinak nemám žádný iluze, jenom si myslím, že ti, co by to chtěli místo něj, jsou horší. Co se týče pana prezidenta inženýra Miloše Zemana, tak ten mi neuvěřitelně baví tím, jak fšechny sere.
bobis21
01.08.2019 23:46
#
tak on hlavně lidi sere tím, že je naprosto neschopný. A to jeho rozkrádání když byl ve vládě taky nechápu proč jeho voliči ignorují ...
valloire
02.08.2019 15:51
#
Nene, on je právě schopný, že si povodí každýho. Jeho názor na novináře, migraci je dle mýho gusta a pravdivej. Co se týče rozkrádání, tak kmotr Mrázek se naopak vyjádřil, že nebere.
bobis21
02.08.2019 16:16
#
Co je pro tebe důležitější - slova nebo činy? On sice proti uprchlíkům slovně hrozně bojuje, ale jestlipak uhodneš, za kterého předsedy vlády přijala ČR nejvíce uprchlíků? Navíc mi úplně není jasné, jak můžeš jako bojovník proti EU podporovat eurofederalistu Zemana, který chce aby se EU stala státem A pokud jde o zemanovo rozkrádání, doporučuji si přečíst rozsudek švýcarského soudu o MUS - je tam docela jasně popsán trochu jinak než jej prezentuješ ty A nevodí si vůbec nikoho, spíše vypadá jako naprosto neschopný stařec, jehož největším úspěchem je když to stihne na záchod
valloire
02.08.2019 17:15
#
Ježiš, zase ten argument o největším počtu uprchlíků? Jací to byli co? Jezdili kamionem, bodali nožem, strkali pod vagon, znásilňovali, nebyli kompatibilní, necpali sem islám?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-proti-EU-Breznev-k-nam-posilal-tanky-oni-migranty-Orban-a-Italie-pujdou-proti-sankcim-proti-Rusku-583165
bobis21
02.08.2019 20:14
#
Ano, velká část těch uprchlíků byli muslimové (např. z Afghánistánu, Bosny, Iráku, Azerbajdžánu, Sýrie, Iránu + těch postsovětských republik Turkmenistán, Tádžikistán, Ukbekistán atd.). A víc jich teda bylo v tom období po Zemanovi (Gross, Špidla, Paroubek), ale to že sis toho nevšiml jen ukázalo že o té problematice moc nevíš
A terorismus v evropě je na historickém minimu, což samozřejmě taky jistě viš
valloire
02.08.2019 21:44
#
V tý době mi to bylo u prdele, 11.září se ještě nekonalo a oni na sebe nijak neupozornili. Jo, to určitě není, jenom existuje cenzura a určitě teď vytahneš IRA apod. Na to ti já řeknu, že to je rozdíl, protože tam není ve hře zničení Evropy a střet náboženství. Abych předešel další debatě.
bobis21
02.08.2019 22:02
#
Žádná IRA, i ten islamistický terorismus je na minimu. Jen dříve nebyla ta mediální hysterie, takže to lidem jako ty bylo jedno
valloire
02.08.2019 22:04
#
Votevři voči vole....teď zrovna nějakej pasák koz z Eritree strčil matku s dítětem pod vlak. Zdá se ti to minimum? Co ty útoky nedávný minulosti? To už jsi zapomněl?
bobis21
02.08.2019 22:35
#
minimum znamená, že je toho méně než dříve, ne že toho je 0 pochopení textu nula, nemá cenu dál diskutovat
valloire
02.08.2019 22:54
#
když někdo napíše, že je islamistický terorismus po všech těch útocích nula, tak to je jako kdyby řekl, že druhá sv.válka nebyla
bobis21
02.08.2019 23:19
#
Nikdo nikdy nenapsal, že je nula.
valloire
02.08.2019 23:56
#
možná, ale zlehčování je z toho na míle cítit...proč?
bobis21
03.08.2019 00:00
#
Žádné zlehčování to není. Jen se nebudu účastnit tvého přehánění, které jde proti faktům. Jako statistik pouze prezentuji data, nic jiného. Za dobu, kdy je to sledováno, je v současnosti terorismu v Evropě nejméně. Neříkám že není žádný, neříkám že to není problém, neříkám že s tím nejde nic dělat. Ale nemám důvod tvrdit věci, které nejsou pravda a vykřikovat někde věci, které vím že pravda nejsou.
valloire
03.08.2019 00:08
#
spousta věcí se zamlčuje, ale to do tvých statistik nezapadá....na západě potřebují klid
bobis21
03.08.2019 00:10
#
zajímavé je, že nikdo nebyl schopen ukázat jedinou věc, která byla zamlčena. Dokud nemáš důkaz, jsou to jen prázdné kecy. Jediné co máš pro potvrzení opaku je "jedna paní povídala". Sorry že na základě ničeho neměním výpočty
valloire
03.08.2019 00:15
#
Zatajování kriminality muslimů
V roce 2016 bylo zjištěno, že švédská policie a také místní média v letech 2014–2015 úmyslně zamlčovala sexuální útoky migrantů např. na nezletilé dívky.[7] V únoru roku 2017 uveřejnil na svojí facebookové stránce Peter Springare, švédský policista z Örebro, příspěvek, v kterém uvedl, že kriminální činy jako např. znásilnění, loupeže, vydírání provozují v zemi především občané původem ze Somálska, Iráku, Turecka, Sýrie, Afghánistánu aj.

co? ale to si jistě nějak vysvětlíš
bobis21
03.08.2019 00:20
#
To je právě to jedna paní povídala, žádné důkazy neměl. Tobě stačí tvrzení jednoho člověka a dáváš mu větší váhu než dalším milionům lidí - otázka je proč. Proč je tvrzení tohoto policisty významnější než tvrzení tisíců jiných policistů?
valloire
03.08.2019 10:35
#
Protože ty další se bojí a ty děláš, že nevíš jak je to na Západě s omezováním svobody slova. Je to stejný jako za komunistů, něco řekneš co se neslučuje s oficiálním názorem a letíš z práce. No ale ty potřebuješ furt fakta, zdroje a když jsou, tak je zpochybníš. Hezké strkání hlavy do písku.
valloire
03.08.2019 10:40
#
....a tady máš přesnej jeho nasranej příspěvek. Jestli tě někdy něco v práci sralo, tak víš, že je otázka času než kapka přeteče. Jestli teda neděláš cca 2 roky...

„Už mě to kur... unavuje. To, co tady napíšu, není politicky korektní, ale mně už je to jedno. Riskuju kariéru a osobní ohodnocení, přestože je to pravda. Je mi to jedno, protože bych stejně po 47 letech brzy šel do důchodu,“ zahájil svůj příspěvek švédský vyšetřovatel.
„Tady je, s čím jsem přišel od pondělí do pátku do styku: znásilnění, znásilnění, loupež, úmyslné ublížení na zdraví, pokus o znásilnění, znásilnění, vydírání...,“ vyjmenovával Peter Springare zločiny, které během pracovního týdne vyšetřoval. Seznam je dlouhý a zločiny se v něm opakují, nejčastěji znásilnění.
Pak policista vyjmenoval i národnosti lidí, kteří se měli jmenovaných trestných činů dopustit. „Irák, Irák, Turecko, Sýrie, Afghánistán, Somálsko, Somálsko, znovu Sýrie, původ neznámý, původ neznámý, Švédsko. Polovina podezřelých nemá platné doklady, což obvykle znamená, že lžou o své národnosti a totožnosti,“ napsal dále Springare.

Policistovo tvrzení není možné nestranně ověřit, protože statistiky o původu pachatelů trestné činnosti neevidují. Policie už na Springarův příspěvek reagovala. Zahájila vnitřní vyšetřování pro podezření, že se dopustil podněcování k rasové nenávisti.

No ale asi kecá ne?
bobis21
03.08.2019 10:43
#
Opět lžeš, na stránkách BRA jsou údaje o tom občanství pachatelů trestných činů. Kde jsi zase vzal tuhle hovadinu? Evidentně další kvalitní média a pravdomluvní politici.
valloire
03.08.2019 10:53
#
reagoval na to i premiér Lovren, proběhlo to všude, Springare má podporovatele, ale bobis tomu nevěří. Jak klasické. Si to vygůgli.
bobis21
03.08.2019 11:33
#
tady vůbec nejde o to, jestli tomu věřím nebo ne. Je to tvrzení proti tvrzení a ani jedna strana nemá jasný důkaz. V takové situaci není důvod upřednostnit jedno tvrzení před druhým, protože ani jedna strana své neprokázala. Ten člověk ani po dvou letech nebyl schopen poskytnout jediný důkaz svého tvrzení, proč bych mu měl slepě věřit? Otázkou je, proč ty nějakému člověku, o kterém jsi předtím nikdy neslyšel 100% věříš? Proč stejně nevěříš těm ostatním, kteří tvrdí opak? Je to opravdu jen to, že jedno tvrzení podporuje tvou ideologii, tak sis ho prostě vybral. Já tam žádnou ideologii nemám, jde mi jen o fakta - která on žádná neposkytl. Až přinese nějaký důkaz - fajn, pak se můžeme bavit. Bez důkazů je to úplně stejné, jako bych já teď začal tvrdit, že 100% zločinů v ČR spáchají členové SPD. Mám důkaz? Ne, ale to přeci nepotřebuji
valloire
03.08.2019 11:40
#
To přece není jen o tom policistovi. Ty bys potřeboval jakýsi důkaz i o vystřílení redakce Charlie Hebdo.
bobis21
03.08.2019 12:13
#
Ano, i tam bych chtěl důkaz. Tam jich ale bylo obrovské množství. Tady není žádný. Tobě jako přijde normální věřit něčemu bez důkazu?
valloire
03.08.2019 12:45
#
V tom případě ti zpochybním všechno....
bobis21
03.08.2019 12:59
#
Všechno ne, jsou věci které prokázat jdou...
valloire
03.08.2019 14:09
#
tys typickej příklad středověkýho člověka, kterej křičí, že Země je placatá protože není důkaz toho, že by byla kulatá a kromě toho je to holej nesmysl. Kulatá ty vole, zbláznil se? Dyť ty lidi dole by spadli, to dá rozum ne?
bobis21
03.08.2019 14:45
#
naopak, já jsem ten, kdo říká že země je kulatá, protože pro to jsou důkazy a víme že je kulatá. Ty křičíš že je placatá, protože ti to někdo řekl a protože vláda přeci tají že je placatá.Ty jsi tady ten kdo popírá vědu. Přesně mi právě připomínáš ty, kdo tvrdí že země je placatá, očkování způsobují autismus atd.
valloire
03.08.2019 15:05
#
to je neuvěřitelný....vám v tý škole fakt vymyli mozek, zatímco nás připravili vesměs na život
bobis21
03.08.2019 15:08
#
aha, takže kdo slepě nevěří všemu má vymytý mozek. Takže věříš tomu, že 100% kriminality v ČR mají na svědomí voliči SPD? Přece ti to někdo řekl, tak tom musí být pravda Nejvymytější mozek co jsem kdy viděl. Důkazy špatné, fakta špatné, věříš jen tomu co ti říkají média. Jasný případ pro bohnice
valloire
03.08.2019 15:29
#
Nesleduješ media, věříš zfalšovaným statistikám, jsi slepej vůči nastupující totalitě, nevidíš hrozby....vymytej důkladně jen co je pravda. Jasnej případ pro Bohnice. Ale jen počkej pár let/desítek let a ty a tobě podobní ten průser budou muset řešit. Hodně štěstí.
bobis21
03.08.2019 15:33
#
opravdu idiot. Tak znova: máš důkaz pro falšování statistik? Nemáš. Tak proč tomu věříš? Co tě vede k tomu věřit něčemu, pro co nemáš jediný důkaz? Věříš i tomu, že 2+2=74? Prostě typický komunista s vymytým mozkem desetiletími propagandy. Už z toho neumíš rozeznat ani realitu.
valloire
03.08.2019 15:56
#
takže pro tebe jsem já vymytej, pro mě ty.....slepá ulička
cetto
29.07.2019 12:33
#
"za chvilku už nebudeš moct říct ani mamce mamko, ale rodiči."

Jen tak na okraj, když jsi to zmínil, tak moje známá svým rodičům vyká a říká jim "paní mámo/pane táto". Prej to tak mají doma nastavený odjakživa.
Hokaido
29.07.2019 12:45
#
Ono to takhle bylo úplně všude ještě třeba před 80 lety, tak je možný, že to někde přežívá dodnes.
Chazy
29.07.2019 12:42
#
tje fakt úsměvný, kolik bílejch hetero chlapů se cítí ohrožených tím, že je pozornost věnována jiným. Že tě nikdo nehájí znamená, že nemáš žádnej problém, což objektivně prostě nemáš. Já prostě nemám pocit, že bych potřeboval nějakej pride, kde za sebe budu bojovat, protože mi vlastně nic nechybí. Ale jestli tě to tak znervozňuje, můžeš to zkusit zorganizovat prostě.

Seš prostě jak malý dítě, který žárlí na to, že se rodiče víc starají o tvýho slepýho bráchu a chceš stejnou pozornost místo toho, abys mu sám pomáhal.
Milosheeneczech
29.07.2019 12:46
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:49
#
CHONG
29.07.2019 12:53
#
Mně třeba aktivity me too taky kolikrát lezou krkem, ale s tím stěžováním si je to dobrý point, se kterým se ztotožňuji, pokud jsi zdravý, bílý, heterosexuální chlap, který žije v civilizované zemi, tak žádný zásadní problém zpravidla prostě nemáš a pokud jo, tak si za něj můžeš většinou sám.
frankiefcb
29.07.2019 12:56
#
Poslední dobou mi spíše přijde, že brečí spíše tito "chlapi", jak je všude ty feministky, neomraxisti, gayové ohrožují.
Godbless
29.07.2019 13:17
#
To není žádný brečení, spíš jen s něčím souhlasíš a s něčím ne a logicky to dáváš najevo.. Mám na mysli třeba práva gayů apod. věci.
frankiefcb
29.07.2019 13:25
#
tak zrovna práva homosexuálů, například na manželství je typické brečení, jelikož se to té většiny nijak netýká. Naopak chápu, že se někomu nelíbí to, když se ho to týká. Když jsi podnikatel a nemůžeš mít hospodu pro kuřáky anebo případně ty kvóty.
Godbless
29.07.2019 13:31
#
Tak já to nemám jako brečení, ale jsem prostě proti tomu.
Posledni Kovboj
29.07.2019 16:45
#
Chazy
29.07.2019 12:57
#
Hele, aktivita me too může být protivná, ale je hrozně důležitá. Obtěžování v práci je hrozně problematický proto, že abys v práci měl šanci něco dokázat a prezentovat se, potřebuješ mít u ostatních nějakou autoritu a elementární respekt. Když ti třeba šéf sahá na prdel a před ostatníma tě prezentuje jako sexuální objekt, tak krom toho, že ti to hrozně vadí a přijdeš si blbě, ještě ti to brání v tom, aby tě klegové brali rovnocenně.

Máme ve Škodovce kolegyni, co ji někdo sáhl na prdel a ona ho nechala prostě vyrazit z firmy. Hodně chlapů se ji kvůli tomu bojí a neviděl sem babu, se kterou by se mluvilo víc odtažitě a víc s respektem. A ona díky tomu má daleko snazší vedení meetingů, prezentaci nějakýho názoru atd. A řek bych, že ti kluci, co s ní teď dělají (aspoň někteří), si to přenesou i na další kolegyně.
Godbless
29.07.2019 13:08
#
Je důležitá do chvíle, kdy ji nezačnou lidi znevažovat pro svůj prospěch.
Chazy
29.07.2019 13:11
#
Hele, každá dobrá věc se nakonec v nějaký míře zneužívá pro něčí prospěch. Ale to neznamená, že se kvůli tomu to má ignorovat. Ekologickej boj je taky zneužívanej subjektama, co se na tom snaží rejžovat, ale nesnižuje to význam toho celýho. Jak píšu o pár vláken výš, uznávám, že i neznásilněná holka může téma znásilnění zkusit využít ve vlastní prospěch a že v krajním případě to může víst i k sebevraždě obviněnýho chlapa. Je to blbý, je potřeba to potlačit, ale furt je tu ten problém s 10%-20% znásilněnýma babama, který se zabíjí daleko častěji a kterej se musí řešit. Prostě jo, máš pravdu.... je to blbý, ale je kokotina kvůli tomu shodit celou aktivitu a koukat na to nějak skrz prsty.
Godbless
29.07.2019 13:22
#
Máš pravdu, já bych upřímně přitvrdil. Tresty za znásilnění bych dával mnohem vyšší sazbu trestu odnětí svobody.
Generalní Gladiator
29.07.2019 13:22
#
Nemusíš mít nutně autoritu a respekt, toho se dočkáš třeba tehdy,když něco dokážeš. Vy jste divná partička, pokud bych věděl,že to kolegyni vadí a nemá na to se bránit,tak ji kurva pomůžu.
Vyhodit někoho za sáhnutí na prdel? No budiž,ale pouze toto stačí,aby jste k ní měli respekt?To je nějaká zásluha? To,že někoho nechá vyhodit za šáhnutí na zadek, nemá nic společného s její kompetencí.
Generalní Gladiator
29.07.2019 13:24
#
kurva, kompetentností
Chazy
29.07.2019 13:28
#
Asi jsem španě vysvětlil, o jakým respektu mluvím .. proto jsou tyhle diskuze občas složitý s chlapama, protože jak to je v jejich relativně jednduchým životě samozřejmý, neumí se vcítit do toho, jak to občas mají baby.

Nejde o respekt ve smyslu, že je chytrá a její názory dávají smysl. Jde o respekt ve smyslu, že je člověk stejný hodnoty jako chlap a máš ten názor poslouchat stejným způsobem.

Když je holčina v práci někým shazovaná do role sexuálního objektu a podobně ponižovaná, prostě se tohodle respektu nemusí vůbec dočkat. A nemá pak ani šanci získat respekt v tom smyslu, jak jsou vnímány její názory a jakou má šanci něco dokázat.

A s naší partičkou to nic nemá společnýho, celá ta událost se odehrála na jiným oddělení asi před rokem, jen ta pověst s ní jde a přišla s ní i k nám. Jen prostě vidím kolem sebe, že se kolegové s ní baví jinak než s ostatníma kolegyněma a její život je díky tomu o hodně snazší. Ale vůbec tu nemluvím o kompetencích a respektu ve smyslu toho, jak se pohlíží na relevantnost jejích názorů jako takových.
roman1978
29.07.2019 13:34
#
nemyslím si. sáhl ji na zadek. měla mu dát facku a hotovo. a nebo si myslíš, že pokud by to udělal jinému chlapovi, tak ten by hned utíkal za někým žalovat? prostě by ho napálil a byl by klid. tohle stupidní vyžadování práva je opravdu mimo mísu. začne (vlastně už začalo) se to zneužívat. kolegu vyhodili z práce protože před svou dovolenou přijal od klienta dárek a ihned to nenahlásil. šlo jen o 200 €, takže nic závratného, ale compliance a hotovo. a tak to v budoucnu bude s vším - španělská inkvizice hadr.
Chazy
29.07.2019 13:38
#
Jenže spousta chlapů bere to, že se holka brání, jako součást hry a ještě víc obtěžují...

A já nevím, co tu řešíme. Stačí prostě nesahat na prdel kolegyním, když s nima nic nemáš.
Generalní Gladiator
29.07.2019 13:42
#
a u toho bych skončil, bláboly o tom,jak já mám někoho vnímat,aby náhodou nebyl diskriminovane,j jsou pitomosti, musím to zjednodušit,bo nemám čas.howg
Chazy
29.07.2019 13:45
#
Neobtěžovat někoho neznamená, že ho máš vnímat
Generalní Gladiator
29.07.2019 17:10
#
Píšeš: Jde o respekt ve smyslu, že je člověk stejný hodnoty jako chlap a máš ten názor poslouchat stejným způsobem. Ok vyměň si slovo vnímat za cokoli jiného,to je šumák...Jde o to,že nikdo mi nebude říkat,jak mám koho poslouchat, to si vyhodnotím jenom já sám, kapišto?
valloire
29.07.2019 21:24
#
r.mrazik
29.07.2019 15:19
#
Detective
29.07.2019 14:02
#
Ovšem strach a respekt jsou dost rozdílný věci. A takovejhle způsob řešení konfliktů vede často ke skrytejm profesnim podrazum a firmám dlouhodobě neprospívá. Ona mu nedala šanci cokoliv změnit a pokud udělá chybu ona, daj jí to naopak sežrat jiný. V takovym prostředí se dělá blbě...
ttopi
29.07.2019 12:57
#
Na druhou stranu se čímdál častěji objevují narážky, že právě tato kombinace z\číná být ohrožena. Nevím, do jaké míry je to vážné, ale je fakt, že dneska bílej zdravej heterosexuál s manželkou a dvěma dětmi prostě nikoho nezajímá
Chazy
29.07.2019 12:59
#
A ty narážky tvoří právě lidi jako ten, kdo tohle vlákno začal
frankiefcb
29.07.2019 12:54
#
roman1978
29.07.2019 13:14
#
ale hovno. v americe už nemůžeš dát ani přednost ženě, protože by tě mohla žalovat. a šíří se to dál a dál. každá tato hovadina. nežárlím vůbec na nikoho, já jsem spokojený. ale vadí mi další a další nová nařízení, která mne omezují. např. mám hospodu, chci tam kouřit a dovolit to i jiným - zakázali mi to. mám firmu, chci zaměstnat ty nejlepší a nebo vlastně koho chci - nařizují zaměstnávat baby. chlap, který má kvalifikaci a pracovní úspěchy vhodné pro povýšení není povýšen, protože to musí dát blbé babě, která tomu ani nerozumí a to jen proto, protože kvóty. v americe a v západní evropě tě může žalovat tvé vlastní dítě, protože jsi mu dal třeba zaracha. na skoro každé stránce na netu musíš odklikávat, že s něčím souhlasíš - stejně to nikdo nečte. negři už nejsou negři, ale černoši, černoši už nejsou černoši, ale afroameričané. že je někdo tlustý jak hovado - řekneš to o něm - žaloba. že za tu nudu v tenisu berou stejné price money? wtf? - nedokázaly to svými výkony, ale tím, že si to vybrečeli. na začátku každého profi zápasu v šipkách doprovázely na podium pěkné holky - je konec - někomu se to nelíbilo. umbrela girls - ciao. každá z těchto změn mi, sice malým způsobem, změnila život k horšímu.
takže ne, já na ně nežárlím, já jsem spokojený se svou rodinou, se svou prací i se svým životem. nicméně ten směr změn mi prostě vadí.
Chazy
29.07.2019 13:18
#
Ok, chápu
Chazy
29.07.2019 13:40
#
Godbless
29.07.2019 13:44
#
V tomhle s tebou naprosto souhlasim. Těm feministkám v některých případech šplouchá na maják viz. tenhle konkrétní článek.
Kixi Syhimour
29.07.2019 13:58
#
Godbless
29.07.2019 14:04
#
No to je taky slušná sračka. Na tom mají taky podíl určitě..
imp
29.07.2019 14:39
#
Batwoman existuje v komiksech od roku 1956. Tohle neni zadnej moderni feministickej vytvor...
Godbless
29.07.2019 14:41
#
Však v pohodě, ale je to sračka.
Kixi Syhimour
29.07.2019 22:29
#
Ok, tak to není "moderní". Nicméně silně pochybuju, že ona hlavní hrdinka chová takhle i v komiksech.
Kixi Syhimour
29.07.2019 22:34
#
+ by se v takovém případě mohlo jevit o zničení klasického komiksu těmito feministickými aspekty, ještě lepší
imp
29.07.2019 14:02
#
Klasickej pripad uplnyho non-issue, kterej je pouze nafouknutej tim, ze na socialnich sitich ma prostor pro vyjadreni nejakyho nazoru uplne kazdej a media, ktery o tom informujou to prezentujou jako nejaky ozehavy spolecensky tema, i kdyz realne to zajima uplne nicotnou skupinku lidi.

Tu feministku, ktera z toho dela problem sleduje na twitteru pouze 7 tisic lidi a ten samotnej prispevek olajkovalo pouze neco pres 1 tisic lidi, coz je ve srovnani co? Vetsi vesnice? Tu petici momentalne podepsalo 35 tisic lidi. Pro srovnani, na ty samy strance podepsalo 20 tisic takovou picovinu jako petici za ceskej dabing do novyho vydani Warcraftu 3.
roman1978
29.07.2019 14:06
#
do kolika let to bude bez těch holek? max 3.
valloire
29.07.2019 21:27
#
Neutron
29.07.2019 15:11
#
plny suhlas, ved tam tie pice nikto za vlasy netahal isli tam dobrovolne a dostanu za to normalne zaplatene tak o co kurva ide....hlavne, ze tupe pice sa idu stazovat a pisat peticie iba za to, ze ich tam proste nikto nechce...
valloire
29.07.2019 21:26
#
imp
29.07.2019 13:34
#
ten pocit, kdyz ti zmenilo zivot k horsimu to, ze cernochum nemuzes rikat negri
frankiefcb
29.07.2019 13:37
#
roman1978
29.07.2019 13:38
#
já jim tak nikdy neříkal a nemělo to tam být. a ano, o tom přesně to bylo.
PetrJ
29.07.2019 13:47
#
Hezky s to vytrhl z kontextu.
Busby babes
29.07.2019 22:44
#
a jakej kontext by byl v poradku?
Canario
30.07.2019 11:54
#
Když potřebují půjčit propisku?
https://www.youtube.com/watch?v=3WiYt7gAySw
imp
30.07.2019 13:43
#
Nebo kdyz rapujou o Jezisovi.
https://youtu.be/Kppx4bzfAaE?t=28
Dayman
29.07.2019 15:43
#
ale u něj mě to nepřekvapuje
Posledni Kovboj
29.07.2019 16:47
#
valloire
29.07.2019 21:27
#
můžeš...
Busby babes
29.07.2019 22:44
#
Rust Cohle
29.07.2019 14:16
#
valloire
29.07.2019 21:25
#
Atlético de Madrid
29.07.2019 13:39
#
Busby babes
29.07.2019 22:42
#
bozi vid, jak tihle lidi, co kazdeho nazvyaji snowflakes, SWJ a slunickarema, tak je urazi naprosto cokoliv... nejaci precitliveli.
Hokaido
29.07.2019 12:47
#
a za tyto názory bych měl jít sedět, protože jsem macho, šovinistické, rasistické, antifeministické hovado.

Vidíš, a přece jsi dneska na internetu, takže nesedíš, a ani tady tě nikdo do vězení neposílá. Že by to, co jsi napsal, nebyla úplně pravda?
Chazy
29.07.2019 12:49
#
Podobní lidi holt mají tenhle pocit kvůli tomu, že hrozí trestní stíhání např. těm, co podněcovali násilí proti nějaký třídě cikánů a arabů na základce...

A prostě ve skutečnosti nechápou, co na tom bylo špatně a čím to je jiný než například to,co napsal tady ... nehledě na to, že nechápou ani to, co by měla znamenat ta svoboda slova. Ale tje holt těžý
Shevchenko
29.07.2019 13:04
#
Vecpat do toho milion chvilek ✓
Gazdo
29.07.2019 13:34
#
K tym mlatiacim detom... dnes uz ani nemozes dat svojmu vlastnemu decku po riti lebo je to nevychovne a dieta ta seriozne moze udat. A to aj keby si sa ho ani nedotkol. Coz je dalsia blbost. Ja ked som spravil ako decko nejaku chujovinu alebo som bol prehnane drzy tak som jednoducho vedel ze pride od otca rana a to iste aj moji surodenci a dnes si myslim ze sme vsetci normalne a slusne vychovani ludia kdezto tie dnesne deti to uz nie je na klasicku vychovnu ale normalne na slucku
roman1978
29.07.2019 13:42
#
já měl na mysli mé děti - zlobí - řekne se jim, že nemají zlobit - zlobí dál - flák - nezlobí
r.mrazik
29.07.2019 15:17
#
valloire
29.07.2019 21:29
#
valloire
29.07.2019 21:21
#
jasná věc
johan14
29.07.2019 12:25
#
Vyše 500 reakcií k takej manipulatívnej sračke. Úkol splněn, o nič iné nešlo.
callix
29.07.2019 13:58
#
CHONG
29.07.2019 12:32
#
Článek zajímavý, takový vnitřně rozervaný, po stránce obsahové pracující se zajímavými fakty, které asi nelze úplně přehlížet, avšak po stránce formální velmi velmi tendenční (chtělo by se říci skoro až zakázkový).
pantondavo
29.07.2019 12:49
#
Objednatel: Zenthuras, Zpracovatel: fantomas ©2019
JM
29.07.2019 14:55
#
smazaný uživatel
29.07.2019 17:00
#
Já si objednal jeho stíhání. Matketing přenechávám jiným.
Hokaido
29.07.2019 12:37
#
https://ibb.co/mR8gmRq

Tak tahle kombinace vytváří s přehledem tu nejhorší úvodní stránku na Eurofotbale v historii.
Posledni Kovboj
29.07.2019 12:49
#
to je kekel
martakubis
29.07.2019 12:43
#
Spíš by se hodila jiná debata. Mají rády holky anál??
Pipo123
29.07.2019 12:46
#
Čo tam po ich pocitoch? Od toho chodíš do práce, alebo inak zarábaš prachy aby si jej ho tam potom mohol jebnút za 30eur
pantondavo
29.07.2019 12:51
#
pobody's nerfect
29.07.2019 12:52
#
mě by spíš zajímalo, co je na anále tak lákavého pro chlapy.
já jsem nikdy netoužil to vyzkoušet
Mastný Chobot
29.07.2019 12:55
#
Sarrin
29.07.2019 13:07
#
Je to v poho, parádně ti to pročistí kaďák
Cobra
29.07.2019 15:02
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 16:49
#
djourou
30.07.2019 09:36
#
CHONG
29.07.2019 13:21
#
Tak se hecni, zkus to a uvidíš..
TopinB
29.07.2019 13:31
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 16:48
#
pantondavo
29.07.2019 12:52
#
Jasně, a pak rovnou do pusy.

Mě by spíš zajímalo, co na tom vidí chlapi.
Nadržený šimpanz
29.07.2019 12:53
#
A co se zeptatopačně?Mají rádi kluci anál???
drussbarb
29.07.2019 14:04
#
Spíš jestli po análu může být orál.
Odpověď je ve filmu Clerks 2
wyqinac
29.07.2019 15:20
#
nektery urcite, samozrejme to je mensina (i kdyz spouste z ty vetsiny by se to libilo, kdyby to vubec nekdy zkusili nebo nezazili nejakou spatnou zkusenost)
GAUČ()
29.07.2019 12:55
#
Mmm článek jsem zatím nedočetl, nicméně to na mě nepůsobí pozitivním dojmem. Jaký je počet sexuálních predátorů, tak je i takový počet predátorů, kteří se snaží přiživit podobnými kauzami - "byl jsem znásilněn"
Až to dočtu možná to přehodnotím.
imp
29.07.2019 13:07
#
>Jaký je počet sexuálních predátorů, tak je i takový počet predátorů, kteří se snaží přiživit podobnými kauzami - "byl jsem znásilněn"

https://en.wikipedia.org/wiki/False_accusation_of_rape#Estimates_of_prevalence

Miliarda odkazu na ruzny studie. Falesny narknuti se pohybuji v jednotkach procent. Rozhodne to neni 50 na 50 jak se tady snazis tvrdit.
GAUČ()
29.07.2019 20:42
#
Ano máš pravadu a špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem vymezit skupinu lidí, kteří jsou bohatí a mediálně či jinak známí. Ani nemusíte být vyloženě známí, stačí aby se vědělo že máte peníze a hned se na vás začnou lepit různé existence, kteří se z vás všemi možnými způsoby snaží vyždímat peníze. Nemusím chodit daleko, osobně znám případ kdy se snažili jednoho mého dobrého známého strhat z kůže sexuálním obviněním. Dotyčná byla naštěstí amatérka a nakonec se doznala k tomu že si vše vymyslela, nicméně jméno mu dost pošpinila. Už jsme mnohokrát úvahu ve smyslu kde beru jistotu, že to dooprasnažívdy neudělal a pouze jí nezastrašil. Což mi jako důkaz pošpinění jména, reputace a v podstatě i nechutný zkažení života stačí.
Na druhou stranu znám i případ jedné mé bývalé.... kamarádky.... kterou na střední doopravdy znásilnili, dokonce 2x. Prvně tak ne vylože spíš nešikovně v opilosti, podruhé natvrdo skupina hovad, takže tohle téma na lehkou váhu neberu. Pouze znám případy z obou stran a ani jedno nechci zažít a obojí je neskutečnej humus.
Arsenalfan
29.07.2019 13:06
#
Ty vole... Jako po té právní stránce otřes, je to strašně manipulativní, ačkoliv se Fantomas snaží být fér a objektivní, tak dochází k šílenýmu překrucování.

Pasáž not guilty vs innocent... jako nevím co říct, trestní soudy ani u nás nekonstatují nevinu, ale zprostí obžaloby např pro to, že se skutek nestal nebo není tč-to znamená snad, že jakmile tě jednou vezmou očtr přes tř, tak nikdy už nebudeš nevinný? Wtf navíc not guilty je právní termín a basta, nelze z toho dělat ty rádoby sémantické analýzy a z jednoho “jazyka” právníků do “běžné” řeči převádět významy, jak se mi zlíbí. Je to nefér. Snaží se čtenáře zmanipulovat do přijetí skutečnosti, že i když by soud rozhodl ve prospěch CR7, nikdy nevíte, jestli to fakt neudělal. Aha , super

Ta pasáž o státním zástupci. Je to nefér zejména proto, že můžu stejně dobře použít opačnou hypotézu- SZ půjde po CR7-udělá si na tom kariéru-nebojí se jít po nikom, ani po slavných a v dnešní metoo době ze sebe udělá hrdinu. Však co, platí jej stát, neplatí si náklady jako v civilu, žejo

Ty tendenční pasáže typu nevznesl formální obžalobu pro nedostatek důkazů-snaha o poukázání na to, že když dp toho SZ nejde z těchto důvodů, jde o formalismus nebo o srabáctví, ne však o to, že důkazy nejsou např proto, že se skutek nejspíš třeba ani nestal a SZ nechce vláčet nevinného před soud?

A těch věcí je tam víc. Nemám čas to teď vypisovat, ale v souhrnu ten článek je tendenční a neobjektivní. Chápu, že autor není právník, ale o tom to až tak není. Je to o práci s informacemi a favorizování jedněch domněnek před dalšími.

Jestli to mělo vzbudit diskuzi, ok. Pokud by se prokázalo, že CR znásilnil, je ok jej i morálně odsoudit. Ale není ok psát neobjektivně a nevyváženě pracovat s informacemi. Pak se stane to, že se z tohoto článku stane paskvil stejně jako ty autorem kritizované články.


Sarrin
29.07.2019 13:06
#
Acquafresca
29.07.2019 13:29
#
TopinB
29.07.2019 13:33
#
Cartmanova máma
29.07.2019 13:38
#
Ronaldo.com
29.07.2019 13:45
#
CHONG
29.07.2019 13:47
#
CHONG
29.07.2019 14:00
#
Ono teda obecně to právní povědomí českých novinářů je většinou dost žalostné, pro ilustraci si bohatě stačí přečíst články na téma problematiky "odposlechů" v kauze "Rath a spol."
HalaMadrid_Flx
29.07.2019 14:22
#
smazaný uživatel
29.07.2019 14:30
#
Ángel di María 22
29.07.2019 14:35
#
TheAdy
29.07.2019 14:43
#
irik
29.07.2019 16:30
#
Leo Rekordman
29.07.2019 18:48
#
tuny
30.07.2019 07:38
#
since1880
30.07.2019 08:58
#
teenz
30.07.2019 11:44
#
David.Kotuzov
29.07.2019 13:13
#
Jako kdyz si holi zensky nohy, hrud nebo zada, tak to chapu, ale kdyz to dela chlap, tak to uz je na doktora
Ja mam chlupy na zadech i hrudniku, podpazi si neholim, nejsem bukvice. Mam vetsi ramena nez Ronaldo i v hrudniku jsem objemnejsi a kdybych sel vedle neho na plazi a on nebyl znamy, tak vetsina zenskych se diva na me, protoze chlupy i chlapa znamenaji testosteron a chlupaty zada jsou nejlepsi vizitka
roman1978
29.07.2019 13:18
#
Bakary3
29.07.2019 13:19
#
Juventus
29.07.2019 13:22
#
zeptej se ženských koho si vyberou jestli navoňanýho Ronalda, nebo tebe zarostenýho jako medvěda. Tebe by možná zvolila nějaké špekatá brejlatá panna.Doba je úplně někde jinde než v roce pravěku.
David.Kotuzov
29.07.2019 13:27
#
no dobre, tak bych mel na sobe uniformu a sel bych vedle neznameho Ronalda, pak by to bylo jasne pro me a lezby nepocitam ty by cumely po nem
Juventus
29.07.2019 13:29
#
pantondavo
29.07.2019 13:23
#
Hokaido
29.07.2019 13:27
#
Frankie:OL
29.07.2019 13:29
#
testosteronova naloz z kauface
One-Real
29.07.2019 13:31
#
To bude jeden z tech borcu z Fit Upu.
shikari
29.07.2019 13:29
#
mazec :D
Whitemedia
29.07.2019 13:38
#
a dál není potřeba nic řešit, tady David to celé rozčísl
Rudnevs
29.07.2019 14:31
#
JohnczceekJO7
29.07.2019 15:03
#
SpartaOvenka
29.07.2019 16:50
#
CHONG
29.07.2019 13:39
#
Můj oblíbený troll.
negrles
31.07.2019 11:06
#
Majk91
29.07.2019 13:42
#
a este ked budes mat na tej plazi sandale s ponozkami a ladvinku, tak na teba budu urcite pozerat aj vsetci muzi.
David.Kotuzov
29.07.2019 13:56
#
a co mas jako proti ledvince? to mam nosit papiry na auto a doklady v kabelce jak bukvice? vy mladi mate dneska dost hlavne ze furt cumite jako pacienti do mobilu
Majk91
29.07.2019 14:04
#
samozrejme budu na teba pozerat kvoli tomu, ze ti ju budu zavidiet
merlick
30.07.2019 16:06
#
auto a rezen v ladvinke
drussbarb
29.07.2019 14:02
#
No bacha, teď je ledvinka zase in, proslýchá se
Majk91
29.07.2019 14:05
#
teraz je in kde co
Kixi Syhimour
29.07.2019 14:06
#
Kixi Syhimour
29.07.2019 14:07
#
Ale ať si každý nosí, co mu přijde za vhodné
patas92
29.07.2019 13:53
#
CHONG
29.07.2019 13:57
#
patas92
29.07.2019 13:59
#
Však já sranduju proboha
CHONG
29.07.2019 14:01
#
Nebyl jsem si právě úplně jistý a bylo mi jasné, že touhle reakcí hned získám zpětnou vazbu
valloire
29.07.2019 21:32
#
fakt?
shitcool
29.07.2019 14:12
#
Rudnevs
29.07.2019 14:31
#
LM
29.07.2019 14:53
#
ten kluk není blbej..
Cobra
29.07.2019 15:27
#
Ol!ver
29.07.2019 15:31
#
Posledni Kovboj
29.07.2019 16:53
#
tak ted je teprv ta diskuze kompletni
Kokesh
29.07.2019 18:56
#
valloire
29.07.2019 21:31
#
SunFells
29.07.2019 22:29
#
since1880
30.07.2019 08:59
#
since1880
30.07.2019 09:00
#
toto - "protoze chlupy i chlapa znamenaji testosteron a chlupaty zada jsou nejlepsi vizitka"
ttopi
29.07.2019 13:14
#
Tak můj večerní tip 653 komentářů je pokořen už teď. Sice většina z toho jsou jen osobní dojmy pisatelů, ale i tak jsem nečekal, že to půjde tak rychle
Losinho
29.07.2019 13:18
#
Cenim, že jí ho fouknul rovnou do prdele párty určitě dobrá
shikari
29.07.2019 13:23
#
Články tady na EF sem tam čtu a nezjišťuju, kdo je zrovna napsal, takže věřím, že už jsem nějaký od fantomse určitě četl a určitě se mi nějaký i líbil, ale tohle je fakt síla. Ono na takový článek asi nestačí týdenní rešerše, asi jako právníkům nestačí týden na pochopení právního systému.

Jsem vcelku vášnivý čtenář skrz všechny literární typy jako jsou romány, rozhovory, autobiografie, odborné články a tedy i komentáře.
Podle mě se teda o komentář nejedná, ale za tím si jako technický typ člověka nebudu a snad ani nemůžu stát. Co je pro mě ale horší je to, že mi to sem tam připomíná texty Václava Klause ml. na Novinkách. Uznávám, tam je to v sekci komentáře, protože to opravdu komentář celým svým obsahem je a ten je prostě subjektivní, ať chceš nebo ne.
Je to prostě moc subjektívní a věřím, že to tak autor nechtěl, ale domnívám se, že nejde napsat podobný článek s menší, než například měsíčním rozborem informací. Autor tomu jednoduše úplně nerozumí nebo já mám aspoň pocit, že tomu celému nerozumí a to je na tom to nejhorší. Já tu nejsem od toho, abych řekl, že má pravdu nebo ne, ale je prostě blbý něco číst a nebýt si jistý, jestli si vůbec autor tím vším je jistý.
Ještě by mě taky zajímalo, co si z toho vlastně jako čtenář mám odnýst? Zatím si z toho nesu stejně špatný pocit, jako z komentářů Václava Klause ml.
Godbless
29.07.2019 13:24
#
Tady se řeší znásilnění Ronalda, v médiích téma č.1. Ale, že nedávno migrant z Německa, kde ho vyhostili znásilnil mladou češku, to v médiiích byl víc Okamura, že jeho fanoušci nadávali reportérce ČT než samotný případ znásillnění.
Chazy
29.07.2019 13:33
#
Tak ono je fakt skandální, že člověk bojuje proti sexuálnímu násilí a zároveń říká, že by si nějaká reportérka zasloužila znásilnit. Tje fakt bizár.

Fakt to evokuje, že často ti lidi, co bojují proti muslimům ve smyslu chránění žen, tak je chtějí chránit jen proto, aby si je mohli dál znásilňovat sami a jedná se o ty samý sexisty, co si myslí, že si holka za to může sama.
Godbless
29.07.2019 13:37
#
Já nechci poukazovat na tenhle případ jen kvůli tomu, že šlo o migranta. Ale spíš na ty konkrétní média, které vůbec nezajímalo, že někoho znásilnil.. ale téma č.1 hned bylo Okamura a SPD. To mě poslední dobou strašně sere, jakým způsobem je ta republika rozdělená.
Chazy
29.07.2019 13:41
#
Tak Okamura prostě šířil nepotvrzenou právu a voliči vyhrožovali znásilněním... já to chápu, obojí je dost zajímavý téma
Godbless
29.07.2019 13:52
#
Ale na mě to působilo, tak že v tu chvíli bylo víc zpráv o těch fans Tokia než o tom znásilnění. To mě na tom nasralo..
Chazy
29.07.2019 13:54
#
Hele, mě to nakonec asi taky zarazilo víc. Že prostě lidi veřejně přejí znásilnění random holce za to, že dělá svoji práci a pak jdou bojovat proti sexuálnímu násilí. Furt to mám problém zpracovat
Godbless
29.07.2019 13:55
#
Je to hrozný no. Ale v dnešní době se už ničemu nedivim.
frankiefcb
29.07.2019 13:43
#
Je zajímavé, že já vůbec netuší, ež Okamura či co někomu vyhrožoval. Jsem to nikde nečetl ,ale o tom znásilnění jsem četl snad všude, když jsem rozklikl Idnes, Aktuálně, Novinky
Chazy
29.07.2019 13:46
#
Okamura néé, nějací SPD fandové v diskuzi pod tím jeho postem
Godbless
29.07.2019 13:48
#
Tak bylo to ve zprávách hned. Nova, seznam apod.
frankiefcb
29.07.2019 13:51
#
Novu nesleduji.
Godbless
29.07.2019 13:52
#
Děláš dobře.
frankiefcb
29.07.2019 13:40
#
Přesně. Někdy jak to čtu nevím jestli se mám smát anebo brečet. Takový Ti, co bojují za tradiční rodinu a křesťanské hodnoty, aniž by věděli co to je, natož se podle toho chovat.
Atlético de Madrid
29.07.2019 13:54
#
V novinach nebyva kazdy trestny cin, ktery nekdo spacha a uz tak se tomuto jedinemu pripadu venovala nadstandardni pozornost prave o to, ze slo o migranta. Do novin nicmene nepochybne patri, kdyz mistopredseda cesky snemovny podnecuje na svym facebooku k fyzickymu nasili vuci novinarum.
Godbless
29.07.2019 14:01
#
Nevim o tom, že by je nějak podněcoval.. tam spíš se našlo pár bezmozků, co napsalo, to první co je v tu chvíli zrovna napadlo. Ale mě šlo spíš o formu toho sdělení médií veřejnosti.
messinhovic
29.07.2019 13:59
#
valloire
29.07.2019 21:34
#
PaulinhoTheGunner
29.07.2019 13:29
#
Respekt autorovi, muselo to dat opravdu hodne prace. Z meho pohledu je vsak skoda, ze toto usili nebylo venovano sportovnimu tematu. Zakladni nepochopeni autora bohuzel vidim v tom, ze si nepripousti, ze 99% lidi resi sve starosti a osobni zivot/problemy, byť top fotbalistu, jsou jim uplne ukradene. To neznamena, ze by nekdo schvaloval znasilneni. Proste mame presumpci nevinny a pokud to udelal, at ho odsoudej, to je vse co si o tom podle me vetsina mysli. Pozastavovat se nad nadpisy mainstreamovych medii je trochu naivni, tyto media nehledaji pravdu, pouze kopiruji a snazi se vymyslet co nejvic "sexy" nadpis, aby nahonili co nejvic kliku. Neni to zadne straneni CR7, takhle to funguje u vsech temat...
Frankie:OL
29.07.2019 13:31
#
Clanek v pohode, hodne rozviril diskusi a o tom zhruba ten point mel byt, at se o tom mluvi
shikari
29.07.2019 13:35
#
V tom máš určitě pravdu
Atlético de Madrid
29.07.2019 13:49
#
Diky za ten clanek. Neda se souhlasit uplne se vsim, ale jedna se o jeden z mala clanku, ktere se v ceskem medialnim prostoru vubec snazi obsirneji poukazat na sexualni obtezovani zen chlapama bez toho, aby se psalo o nesmyslnem mee too a spiknuti hysterickych feministek. Da se namitnout, ze v USA to v leckerem pripade prekrocilo hranu. U nas je ale situace takova, ze komentarovy sekce v mediich ovladaji hejty na zpovykany feministky, prezident trousi vtipy o znasilneni a celkove se toto tema neskutecne bagatelizuje do te miry, ze je zcela popirano. Nase spolecnost je na mile vzdalena i prostemu priznani, ze tu tento problem existuje. Bez ohledu na to, jak moc cernobile je to v clanku vylicene, jde o realny problem. A (nejen) cesky diskurz vypada tak, ze zatimco na obeti znasilneni nenechame nit suchou a casto hledame desitky vymluv, kterymy ten trestny cin ospravedlnit (muze si za to sama, nemela s nim chodit na pokoj, nemela mit kraktou sukni), viniky potrebujeme obhajovat a hleda vymluvy ve stylu Ronaldo je bohaty, proc by nekoho znasilnoval. O tehle tematech je potreba mluvit a je dobre, ze se objevujou i prispevky, ktere ukazou trochu jiny pohled na vec.
Zaschrona
29.07.2019 15:14
#
Tak ono zrcadlo v těchto věcech vidíme v neuvěřitelném zájmu o Kajínka poté, co dostal amnestii. Nejšílenější byly ty fotky dětí s ním na autogramiádách. Těžko můžu nemít pocit, že Češi milují padouchy. Minimálně velká část.
frankiefcb
29.07.2019 15:24
#
No tak s tím Kajínkem to bylo naprosto nepochopitelné. Vrah, který se stal celebritou, s kterou se lidi fotí. To je mazec no.
Kixi Syhimour
30.07.2019 07:45
#
Kixi Syhimour
30.07.2019 07:46
#
*
Busby babes
29.07.2019 22:48
#
koukni mami, mam fotku s dvojnasobnym najemnym vrahem,... to bylo strasny.
blade115
29.07.2019 15:30
#
A je druhý extrém, kdy se předem automaticky mluví o "viníkovi", skutečně tou správnou cestou k tomu, aby se situace ve společnosti zlepšila?
Pariston Hill
29.07.2019 15:44
#
fantomas
29.07.2019 16:32
#
Nikdo o viníkovi nemluví.
blade115
29.07.2019 16:45
#
"viniky potrebujeme obhajovat a hleda vymluvy ve stylu Ronaldo je bohaty, proc by nekoho znasilnoval"
fantomas
29.07.2019 16:47
#
No já měl dojem, že když seš rétoricky ptal, jestli je to ta správná cesta, narážel si na článek.
blade115
29.07.2019 17:04
#
Tady zrovna ne, proto reaguju na Atletica a nezakládám nové vlákno.
Atlético de Madrid
29.07.2019 17:48
#
Na vinika se neukazuje automaticky, ale na zaklade rady verejne dostupnych informaci. Jak rikam, presumpce neviny plati pred soudem, nazor na vec si ale na zaklade prostudovani dobre dostupnych informaci vytvorit muzu. Poukazat na tyto skutecnosti verejne neni nic spatneho, protoze Ronaldo je natolik vlivna osoba, ze je dulezity myslet i na jeho celospolecensky dosah. A protoze on ma opravdu diky svym stovkam milionu followeru globalni dosah ze svyho gauce a muze si rikat co chce pro globalni publikum, je potreba jeho informace uvadet na pravou miru a korigovat.
fantomas
29.07.2019 17:53
#
blade115
29.07.2019 18:01
#
Presumpce neviny je velmi dobrá zvyklost, která by měla být zakořeněná v morálce a neměla by se vztahovat jen na soud. A mnohem víc než na článek tím mířím na komentáře tvoje a tobě podobných, protože je z nich silně cítit, že máte o jeho vině jasno, ačkoliv se to prokázat nedá - existuje jen několik náznaků, podezřelých okolností a zbytek si domýšlíte na základě vlastních postojů. Stejně jako protistrana, která automaticky odsuzuje tu dámu. Ani jedno podle mě není ok.
Atlético de Madrid
29.07.2019 18:10
#
Co je podle tebe ok? Nemit nazor? Ver mi, ze ja se hodne dobre pidim po zdrojich, nez si nejaky nazor vytvorim. Zvlast na takhle dulezity tema. S takovou bychom nemohli mit zadny nazor ani treba na kauzu Capi hnizdo a X let jen tvrdit, ze pockame na vysledky vysetrovani, zatimco vinik zdrzuje a zapira.
blade115
29.07.2019 18:13
#
Asi tě jen odkážu na vlákno se Zaschem, nechce se mi to psát znova.
blade115
29.07.2019 18:16
#
A stejně jako Zaschův příklad s Peroutkou - u Čapího hnízda důkazy jsou. Tady prostě má fantomas článek na X stran a není tam jediný pořádný. To jsou povahou dvě úplně jiné kauzy.
Busby babes
29.07.2019 22:51
#
ok, tady dukazy jsou taky. Ale presto tvrdite: pockejte na soud, nez si udelate nazor. V cem je pak rozdil oproti nadavani na Babise?
blade115
29.07.2019 22:54
#
A jaké tady jsou důkazy? Že si Ronaldo nevyzvedl poštu...? Pls.
Busby babes
29.07.2019 23:04
#
treba ta komunikace mezi pravnikama a Ronaldem?
blade115
29.07.2019 23:19
#
Jsem si to ještě dohledával a údajně se jedná o zápis nějaké konverzace mezi právníkem a Ronaldem, je to tak? No, to vypadá jako to nejslibnější, co proti Ronaldovi kdo má. Akorát Ronaldovi právníci to označili za podvrh, Ronaldo sám na veřejnosti znásilnění dál popírá a ve výsledku je to opět slovo proti slovu. Já si třeba moc neumím představit, že si Ronaldo najme jako zástupce v tak důležité kauze takové amatéry, co si takový rozhovor zapíšou a nechají ho uniknout na veřejnost... Ačkoliv netvrdím, že to tak nemůže být. U soudu tohle každopádně neprojde.
Busby babes
30.07.2019 09:18
#
proc by si to nezapsali, attorney - client privilage. A oni nenapadli pravost, ne? Spiegelu vyhrozovali kvuli tomu, ze ukradli duverne dokumenty, pokud si to dobre pamatuju?

Kazdopadne to, ze to neprojde u soudu, je snad jedno, ne? tady nejsme u soudu.
blade115
30.07.2019 09:38
#
Cristiano Ronaldo denies the rape allegations. Most recently, his lawyers claimed that the documents quoted by SPIEGEL were "substantially altered or completely counterfeited".
Busby babes
30.07.2019 09:46
#
ok.
Busby babes
30.07.2019 09:58
#
https://www.bbc.co.uk/sport/amp/football/45824263

jen pro uplnost i vyjadreni Spiegelu.
Busby babes
29.07.2019 22:50
#
Busby babes
29.07.2019 22:48
#
messinhovic
29.07.2019 13:58
#
vidim clanek o ronaldovi, tak pridam..

messi > ronaldo
ttopi
29.07.2019 14:02
#
po všech stránkách. Toto budiž důkazem
Kixi Syhimour
29.07.2019 14:02
#
pobody's nerfect
29.07.2019 14:05
#
jako že ho má většího?
roman1978
29.07.2019 14:12
#
do dvou let bude i messi nařknut ze znásilnění a nejlépe dvou, aby měl převahu i v tom
Godbless
29.07.2019 14:28
#
Nech si to vytetovat.
r.mrazik
29.07.2019 14:02
#
jedno z tema vynikajiciho serialu The Boys...anebo serialove doporucujici OT vy kaspari

jinak Fantikovi za odvahu i za clanek (jasne...odvazne psat na net je sranda,ale chapeme ze jo...)
nektere podani a argumenty muzou prijit zvlastni ale i tak ok clanek...lepsi nez ten minuly fejeton
Kixi Syhimour
29.07.2019 14:07
#
BAN za reklamu
ttopi
29.07.2019 14:08
#
fantomas zaslouží uznání, to určitě. Pokud by napsal článek tak, že by z toho dýchala Ronaldova nevina, stejný počet lidí, kteří ho teď kritizují, by mu napsalo, že to bagatelizuje a že podlehl obrazu Ronalda a jeho slávě. Takže si nevybereš. Snad s tímto fantomas předem počítal, přecijen není článek, který by všechny oslovil. Někteří tady jsou navíc fanatičtí odpůrci, nebo fanoušci Ronalda.
r.mrazik
29.07.2019 14:24
#
prave...a vzhledem k tomu,ze maji koule,tak samozrejme vi vse nejlip...
urcite vedel,jaky tip diskuze to bude a nektery reakce jsou extremne citelny dopredu
Anacron
29.07.2019 14:36
#
A co takhle prostě shrnout fakta a jasný věci? A ne to psát na jednu nebo druhou stranu. Jo chápu že je to mezi názory a komentáře...i tak to vypadá prostě divně.
TopinB
29.07.2019 14:53
#
r.mrazik
29.07.2019 15:04
#
ja chapu,ze to je dlouhy...ale tak si to precti jeste jednou
Lord Beilish
29.07.2019 14:09
#
Ronaldo
Autor článku:
Whitemedia
29.07.2019 14:24
#
Monstr OT: Fantasy PL ⚽️
⭐ Kódy a odkazy ⭐
◾ Kdo se chce zúčastnit naší klasické EF ligy, po přihlášení a sestavení týmu se v sekci Leagues proklikejte až ke vložení kódu "bersw8". Kód do H2H je pak "oki4m9". Jestli jste EF ligu hráli i loni, přidá vás to tam automaticky, zato H2H je založená nově.
◾ Kdo se chce zúčastnit EF draftu, hoďte palec na tenhle komentář (a pokud jste nováčci, tak to tam prosím uveďte, bude to pro nás snazší):
https://www.eurofotbal.cz/clanky/prihlasovani-na-draft-28466/#post11287818

⛔ Poznámka k draftu: uzávěrka přihlašování je NOVĚ do středy 31. 7. 2019 23:59.

◾ Aktuální diskuze k oběma fantám je tady: https://www.eurofotbal.cz/clanky/fanta-diskuze-29088/#forum (nejjednodušší je nastavit si u ní funkci Sledování komentářů)

◾ Kdo by měl zájem hrát fantu (tu klasickou) i s finanční motivací, Miguel19 je váš člověk. Ideálně se ozvěte tady:
https://www.eurofotbal.cz/clanky/money-league-29088/#post11288690

⭐ Vysvětlivky pro nováčky ⭐
⚪️ Klasická fanta: hraje se na oficiálním webu https://fantasy.premierleague.com. Máte omezený rozpočet, který utratíte za 15 hráčů dle svého výběru (2 brankáři, 5 obránců, 5 záložníků, 3 útočníci), akorát existuje limit na max. 3 hráče z jednoho klubu. Každé hrací kolo si z této soupisky složíte jedenáctku a doufáte, že se jim ve skutečném zápase zadaří (tzn. budou sbírat góly, asistence, čistá konta...). Podrobné info o pravidlech najdete tady: https://fantasy.premierleague.com/help/rules.

⚪️ Draft: hraje se na webu https://draft.premierleague.com/ (mezi draftem a klasikou lze snadno překlikávat). Principem této hry je, že každý fotbalista je unikátní a může ho mít jen jeden z nás. Skupiny bývají po osmi hráčích. Po domluvě té osmičky lidí proběhne před začátkem sezony draft, kdy se všichni střídají a postupně si zaplňují soupisku (los pořadí je náhodný, následuje "had" 1-8→8-1 atd.). Během sezony jde dělat neomezené množství přestupů a neexistují žádné limity na počet hráčů z jednoho týmu. Jde si vybírat jak volné hráče, které si nikdo nezabral, tak posílat dalším hráčům nabídky na trejd, a to jak individuality, tak třeba dva nebo tři fotbalisty najednou. Bodování je stejné jako u klasiky, akorát v draftu nejsou kapitáni, žádné Chipy ani divoké karty.

Zatímco v klasice jsme akorát všichni v jedné velké lize, v našem EF draftu je nastavený několikapatrový systém skupin, který odmění úspěšné hráče postupem na vyšší úroveň a neúspěšné/neaktivní jedince naopak potká sestup.

Dotazy prosím směřujte do výše zmíněné fantadiskuze, ať tady moc nespamujeme.
Kixi Syhimour
29.07.2019 14:38
#
blade115
29.07.2019 14:56
#
C-M@ster
29.07.2019 16:15
#


Kdo v minulosti zkusil klasickou fantu a nebavila ho, doporučuju vyzkoušet spíš draftovací, protože tam není nutná taková časová angažovanost a působí to - alespoň na mě - zábavnějším dojmem.

Vydal jsem o průběhu naší draft fantasy ligy 4 videa (první bude za 3 týdny už rok starý )
https://youtu.be/Vo34RW61I0Q?list=PLOlkY5IX4s8HTBEuqjBsRAhEPoKkSH3QX

(odkaz je na seznam videí)

A k článku... takhle to vypadá pokaždé, když fantomas něco napíše a přednese to čtenářům na Eurofotbalu: https://streamable.com/e2iih
JohnczceekJO7
29.07.2019 21:19
#
To poslední video to opravdu pobavilo
Riquete s čupřinou
29.07.2019 17:48
#
Canario
29.07.2019 20:25
#
Hokaido
29.07.2019 22:43
#
zidane78
29.07.2019 14:27
#
Je toto stale web o futbale?Pytam sa,lebo clanok nema s hrou zvanou futbal nic spolocne.
messinhovic
29.07.2019 14:29
#
ne o fotbale
r.mrazik
29.07.2019 14:31
#
to ty s tim taky nic spolecnyho nemas a stejne se tu tak debilne ptas
pobody's nerfect
29.07.2019 14:31
#
je to o ikoně současného fotbalu, takže ačkoli se přímo fotbalu netýká, tak nepřímo poměrně výrazně
zidane78
29.07.2019 14:42
#
Takze teba zaujima kedy si niekto za...l,kto ma nove tetovanie,kto navstevuje solarko atd.? Ako keby som to vsetko chcel vediet tak primarne nebudem chodit sem.Tento clanok iba ukazuje kam dospela "spolocnost" s "MeToo" zalezitostou.Taketo clanky iba bagatelizuju skutocne obete znasilnenia.
Whitemedia
29.07.2019 14:42
#
Ne, je to web o fantě
papanegra
29.07.2019 14:38
#
EF bejvával seriózní, ale od doby co pouštějí k psaní článků tyhle exoty, aby napsali každou volovinu, tak to je fakt síla.. Před 3 dny zmínění Messiho v nadpisu aniž by byl o něm článek (zaujatost), tak teď zas tohle o Ronaldovi..
Tohle už zavání opravdu solidním bulvárem a alespoň mě to začíná kazit dojem těchto stránek..
Whitemedia
29.07.2019 14:43
#
Jo no, od té doby, co se tady do toho začal montovat nějaký Daníček, to tu jde z kopce.. VRAŤTE NÁM STARÝ EUROFOTBAL BEZ DANÍČKŮ!!!
Talker
29.07.2019 14:51
#
Já nevím, ale zrovna tenhle "exot" tu píše články snad odjakživa, určitě víc než 10 let...
sinter
29.07.2019 14:47
#
bože to je tak zbytočný a slabý článok, autor sa snaží o "novinárčinu"
bohužiaľ obraz dnešnej doby..stačí zobrať na paškvil osobu, kt. rozdeľuje ľudí na dva tábory. dať tomu zaujímavý nadpis a kliky a komenty stúpaju
Whitemedia
29.07.2019 14:47
#
Hrozný den.. Daníček vydal článek, Willda udělal vtip, k tomu umřel Srstka.. co bude dál?
Bakary3
29.07.2019 14:56
#
Zase Kozáka pošlou domů...
elChe
29.07.2019 15:42
#
furt se desim dne, kdy ovcacek oficialne potvrdi kandidaturu na prezidenta snad ne dnes....
Whitemedia
29.07.2019 15:45
#
Ovčáček, Babiš a Hašek řízený Márou... velký souboj
Pariston Hill
29.07.2019 17:42
#
+ Soukup
Spalovač šancí
29.07.2019 14:58
#
Bylo by divné, kdyby jich CR7 pár neznásilnil. Ostatně je to nezadatelné mužské právo již od počátku dějin. Minimálně vítězů jako je ČR určitě.
exot12
29.07.2019 15:09
#
Prípad nesledujem a väčšina vecí je pre mňa nová. Článok som nechcel zo začiatku dočítať, ale premohol som sa, som rád, lebo by som napísal blbosť. Ak došlo k znásilneniu, tak si Ronaldo zaslúži trest a nezaslúži si zľutovanie či rešpekt. No sú veci, ktorým nerozumiem a nesúhlasím s nimi.
1) čítal som, že to ihneď nahlásila, to sa ako 10 rokov vedie vyšetrovanie a doručenie obsielky? Úprimne ak dôjde k takémuto činu a niekto váha a čaká a príde po 10 rokoch, tak je to pre mňa podobná špinavosť ako znásilnenie.
2) Nechce sa mi veriť, že tá pani bola natoľko mimo, že nevedela čo podpisuje alebo tam nemala právnika, ktorý by nevedel, že je totálne mimo. To mi chce niekto povedať, že to podpísala, zobrala si peniaze a ani sa ich nedotkla?
3) Neviem ako a kde sa to stalo, ale príde mi zvláštne, že tam bola kamera, ktorá to natočila. Nechce sa mi veriť, že by bol Ronaldo či slávne osobnosti, tak blbé, že by si to rozdali niekde kde sú kamery, pred ktorými sa snažia schovať.
Otázka je ako to bolo. Kamery, natrhnutá prdel, drsnejší sex, peniaze za mlčanlivosť, 10 rokov od udalosti... úprimne si nemyslím, že tá pani je príliš bystrá a ide jej o “spravodlivosť”. Niekto s ňou manipuluje a snaží sa jej situáciu zneužiť a vytrieskať z toho prachy.
Zaujímal by ma názor autora, ako by sa postavil k tejto veci, ak by mal sex, žena ho požiada o nejaké facky, naplácanie, škrtenie ...no drsnejší sex pri ktorom by jej natrhol prdel. Nevedomky si žena tieto veci nafotí, zájde na pohotovosť, aby mala dôkaz. Po 10 rokoch, keď muž na tento incident zabudol, keď má rodinu, deti a žije šťastne by mu prišla obsielka a v nej predvolanie na súd.
Talker
29.07.2019 15:10
#
Jinak Fantíku jedna velká výtka k článku. Měl jsi popsat případ a o co vlastně jde. Ty jsi to sice rozebral dopodrobna na 6-7 stránek textu, ale ve výsledku ani po přečtení značné části jsem neměl vůbec ponětí, co se vlastně mohlo/mělo stát.

Možná by stálo za zo začít tou citací té holčiny, kterou jsi hodil do komentáře, protože bez něj je člověk prostě ztracený a nemá šajna, o čem vlastně píšeš. A v tu chvíli je ten článek k ničemu, protože prostě není dán do kontextu k nějakému případu.

Vzhledem k tomu, že jsem třeba kauzu nezaregistroval, tak jsem ani nevěděl, proč by na to sponzoři, Real, Juve nebo kdokoliv jiný měl nějak reagovat.
fantomas
29.07.2019 16:35
#
Když... teprve to by ve skutečnosti bylo tendenční, protože druhej pohled na to, co se stalo, de facto nemáme, a potom bych čistě jen tlumočil pohled jedné zúčastněné - čili de facto obvinění.