Lukaku míří z Manchesteru United do Interu Milán

08.08.2019 09:47 - Aktuality
 
Belgický útočník Romelu Lukaku míří z Manchesteru United do Interu Milán. Italský klub se podle médií dohodl s anglickým protějškem na tom, že za šestadvacetiletého rodáka z Antverp zaplatí 65 milionů eur (1,67 miliardy korun). Případné bonusy mohou částku navýšit o dalších deset milionů eur.

Lukaku měl v Manchesteru smlouvu do roku 2022, ale v minulých dnech místo s United trénoval s Anderlechtem. Za to dostal od svého zaměstnavatele pokutu 400.000 eur. Dnes urostlý útočník přiletěl na lékařskou prohlídku do Milána, kde ho ve dvě hodiny v noci čekalo zhruba pět set nadšených fanoušků.

Lukaku je vysněnou posilou trenéra Interu Antonia Conteho, jenž ho chtěl získat už v době, kdy trénoval v Chelsea. Právě v tomto londýnském klubu zahájil Lukaku v roce 2011 kariéru v Premier League, kde hrál také za West Bromwich a Everton.

Manchester belgického kanonýra koupil před dvěma lety z Evertonu za 85 milionů eur. Lukaku vstřelil v 96 zápasech za United 42 gólů, nicméně v druhé polovině minulé sezony před ním dostával v sestavě často přednost anglický útočník Marcus Rashford.

Za belgickou reprezentaci odehrál syn konžských rodičů už 81 zápasů a s 48 góly je jejím historicky nejlepším střelcem.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 14727
Komentáře (624 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.