Liga Portugal - souhrn 7. kola: Braga stíhá vedoucí Benficu

16.09.2022, 23:17, aktualizováno 18.09.2022, 23:37
Braga si poradila s Vizelou a zůstává dva body za vedoucí Benficou, která nadělila pět kousků Marítimu. Porto na půdě Estorilu nepotvrdilo roli favorita a odváží si pouze bod za remízu 1:1. Nevyhrál ani Sporting, jenž odjel s prázdnou ze hřiště Boavisty. Dobrou formu v páteční předehrávce potvrdilo Portimonense, které zdolalo Chaves...

Estoril Praia - FC Porto 1:1

17.09.2022 19:00

Góly: 41. Tiago Gouveia - 90+9. Mehdi Taremi (pen.)

Je vidět, že Porto je v posledních dvou až třech týdnech pod dekou. Poté, co se v Lize mistrů dost špatně prezentovalo proti Bruggám, si nepočínalo o nic lépe ani v Primeira Lize na půdě Estorilu. Tam doslova vyválčilo alespoň bod až v samotném závěru utkání, a to z pokutového kopu Mahdího Taremího. Domácí do té doby vedli díky přesnému zásahu Tiaga Gouveiy.

Estoril působil během prvního poločasu nebezpečněji, a v podstatě se tedy ujal zaslouženého vedení. Už ve 29. minutě si vytvořil první větší šanci, to když hostující gólman Diogo Costa ještě stačil zlikvidovat střelu Erisona, k dorážce se nicméně propracoval Tiago Gouveia, před nímž se zjevila poloprázdná brána, trestuhodně ale mířil jen do tyčky. Ve 41. minutě již došlo na změnu průběžného skóre, Joaozinho z levé strany poslal dlouhý pas do šestnáctky, tam si balón umně zpracoval Tiago Gouveia, jenž pak i z náročného úhlu překonával Dioga Costu.

Porto se po obrátce snažilo okamžitě o srovnání stavu, Taremí však napálil horní tyčku, a poté se domácí dalším atakům docela slušně bránili. Situace se jim ovšem výrazně zkomplikovala v 77. minutě, Ndiaye totiž vyfasoval druhou žlutou kartu a rezultovanou červenou za hodně nevybíravý zákrok vůči Gabrielovi Veronovi. Přesilovku nakonec Dragoes se štěstím využili. Ve vlastním pokutovém území nešikovně zahrál rukou Joaozinho, takže nařízena byla penalta, k té se jakožto exekutor postavil Taremí, jenž v deváté minutě nastavení určil finální plichtu.

CS Marítimo
Góly: 28. Rafa Silva, 47. Gonçalo Ramos, 64. Gonçalo Ramos, 82. David Neres, 88. Julian Draxler
18.09. 16:30
FC Arouca
2:2
Vitória SC
Góly: 33. André Bukia, 70. Quaresma - 57. Anderson Silva, 90+12. Rúben Lameiras (pen.)