Liga Portugal - souhrn 6. kola: Velká trojka nezaváhala

09.09.2022, 23:12, aktualizováno 12.09.2022, 23:18
Rafa Silva (© AFP)
Benfica vyhrála na půdě Famalicão, po šesti kolech zůstává stoprocentní a upevnila si pozici na čele tabulky. Tři body mají také Porto a Sporting. Braga si komplikovala situaci na půdě Rio Ave, tři body ale uhájila. Vitória se po třech kolech dočkala bodového zisku a doma si poradila se Santa Clarou. Další výhru zapsala Boavista, tentokrát uspěla na půdě Aroucy...

Sporting CP - Portimonense SC 4:0

10.09.2022 19:00

Góly: 7. Trincão, 41. Trincão, 73. Pedrão (vl.), 76. Nuno Santos

Sporting Clube de Portugal po nevydařeném vstupu do sezóny opět nachází svou formu. V utkání šestého kola Ligy Portugal na svém stadiónu porazil dvanáctibodové Portimonense jednoznačně 4:0. Své první dva ligové góly v zelenobílém dresu vstřelil z Barcelony hostující Trincão.

Sporting byl od úvodního hvizdu aktivnější a svého soupeře převyšoval ve většině herních aspektů. Prvního rozvlnění sítě se domácí dočkali už v sedmé minutě, kdy se z voleje z hranice pokutového území krásně trefil Trincão.

Tlak domácích po vstřelení gólu ustoupil a hostující Portimonense mělo své šance, které však ve finální fázi nebylo schopné dotáhnout do konce. Naopak na druhé straně hřiště v závěru prvního poločasu nastartoval Edwards na levém křídle nabíhajícího Rochinhu, který přesným pasem do pokutového území našel volného Trincãa, jehož zakončení podruhé rozjásalo Estádio José Alvalade.

Druhý gól do šatny hráčům Sportingu velmi pomohl a druhý poločas nadále kontrolovali hru. V 65. minutě si na Poteho centr z rohového kopu nejlépe naběhl Ugarte a olíznul střelou hlavou břevno Nakamurovy brány.

Následnou rozehrávku na krátko od brány ale obrana Portimonense vůbec nezvládla. Ugarte vybojoval míč před šestnáctkou pro Paulinha, který ještě sám před brankářem našel patičkou lépe postaveného Trincãa, ale ten trefil pouze za Nakamuru suplujícího Pedrãa a odmítl šanci na svůj první profesionální hattrick.

Stoper Portimonense Pedrão nesuploval pouze za svého brankáře, ale také za útočníky Sportingu. V 72. minutě si totiž při snaze zblokovat Poteho střelu hlavou nešťastně srazil míč do vlastní brány.

Ofenzivní hráči Sportingu byli opravdu při chuti a o pět minut později přidali i čtvrtý gól. Pote našel v šestnáctce nikým nehlídaného Nuno Santose, který propálil Nakamuru a potvrdil jednoznačné vítězství svého klubu. Sporting si tak připsal druhou ligovou výhru v řadě a pomalu se dotahuje na ligové čelo.

FC Famalicão - SL Benfica 0:1

10.09.2022 16:30

Góly: 63. Rafa Silva

Benfica pokračuje ve výborných výsledcích pod trenérem Schmidtem a i v šestém ligovém kole zapisuje tři body. Na půdě Famalicãa se o její další úspěch postaral v druhém poločasu jediným gólem zápasu zkušený Rafa Silva.

Domácí hnáni početným publikem se věhlasného soupeře nezalekli a příliš šancí mu nedovolili. Hned ve čtvrté minutě sice proklouzl do pokutového Neres, ale jeho zakončení z úhlu pokryl brankář Júnior.

Talentovaný brankář měl další velkou práci až o půl hodiny později, kdy po zmatcích v pokutovém území vychytal stoprocentní příležitost Fernándeze. Na úplném konci prvního dějství se zaskvěl také Vlachodimos na druhé straně, když vyrazil nebezpečnou střelu Youssoufa.

Po změně stran se obraz hry moc nezměnil. Benfica byla jasně aktivnějším týmem, ale její střelci si nedokázali poradit s Júniorem. Ten potvrdil dobrý výkon hned po pěti minutách v nové bráně, když vychytal Musovu dělovku z otočky a vzápětí si poradil i se třetí střelou Nerese mezi tři tyče.

Střeleckou smůlu "Orlů" nakonec po hodině hry prolomil jeden z nejzkušenějších mužů v sestavě Rogera Schmidta. Rafa Silva si ideálně naběhl na Grimaldův nenápadný přízemní centr a míč šikovnou tečí prodloužil za Júniorova záda.

Domácí se sice prezentovali dobrou obranou, ale po inkasované brance museli také útočit. Nepovedlo se jim ale vytvořit souvislejší tlak na soupeřově polovině, a tak Benfica zvítězila i ve svém šestém ligovém utkání a upevnila svou pozici na čele Ligy Portugal.

SC Braga
Góly: 81. Emmanuel Boateng, 87. Abdul-Aziz Yakubu - 11. Al Musrati, 25. Iuri Medeiros, 69. Ricardo Horta
Casa Pia AC
Góly: 17. Adrián Butzke, 90+6. Adrián Butzke - 58. Saviour Godwin, 60. Neto, 74. Clayton