La Liga - souhrn 10. kola: Girona stále poslední

Včera, 23:41, aktualizováno dnes, 18:48
Komentáře a souhrny
Radost hráčů Realu Oviedo (© Alex Caparros / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP)

Real Sociedad ukončil sérii tří ligových zápasů bez vítězství, když doma porazil Sevillu 2:1. Dvougólový Mikel Oyarzabal rozhodl už v první půli a baskický celek se díky výhře posunul aspoň dočasně ze sestupových pozic. Girona přišla v nastavení o vítězství nad Realem Oviedo a po remíze zůstala za svým soupeřem poslední v tabulce.

Espanyol Barcelona - Elche CF 1:0

25.10.2025 16:15

Góly: 47. Carlos Romero

Espanyol se senzačně posunul na třetí místo La Ligy, když na stadionu RCDE porazil Elche 1:0. Domácím k výhře stačil jediný gól Carlose Romera. Katalánský klub tak prodloužil sérii hostů bez vítězství už na tři zápasy.

Domácí Espanyol začal velmi aktivně. Už v první minutě mohl jít do vedení, když Jofre Carreras unikl obraně, ale jeho šanci zlikvidoval skvělým zákrokem Iňaki Peňa. Tím se nastolilo tempo zábavných úvodních 15 minut, obrany obou týmů ale držely pevně a nedovolily žádný rychlý gól.

Espanyol byl blízko gólu i v polovině prvního poločasu, ale Peňa opět předvedl fantastický zákrok - tentokrát proti němu stál Pere Milla z bezprostřední blízkosti. Domácí pokračovali v tlaku, Milla byl Peňou zastaven ještě dvakrát, přičemž jednou šlo o nebezpečnou střelu z přímého kopu, kterou gólman vytáhl z horního rohu. Elche v této sezoně venku ještě neudrželo čisté konto a jeho branka byla v první půli pod neustálým tlakem, když musela čelit pěti střelám na bránu.

Po 45 minutách bez gólu potřeboval tým Manola Gonzáleze po přestávce méně než dvě minuty, aby se dostal do vedení. O vítězný zásah se postaral Romero, který zakončil rychlý protiútok střelou k bližší tyči a připsal si druhý gól v sezoně - ten první dal také při domácí výhře 1:0. Elche se po inkasovaném gólu nedokázalo dostat do tempa a Espanyol měl zápas pod kontrolou až do poslední čtvrthodiny.

Elche nakonec nenašlo sílu na vyrovnání a utrpělo teprve druhou porážku od návratu do LaLigy, což znamená sedmé místo a pozici těsně za evropskými příčkami. Espanyol se díky druhé výhře ve vzájemných duelech ze sedmi posledních střetnutí v nejvyšší soutěži posunul hned za Real Madrid a Barcelonu.

Více informací k zápasu

Girona FC - Real Oviedo 3:3

25.10.2025 14:00

Góly: 64. Cristhian Stuani (pen.), 83. Azzedine Ounahi, 90. Cristhian Stuani (pen.) - 38. Federico Viñas (pen.), 57. Salomón Rondón, 90+7. David Carmo

Girona v 10. kole španělské La Ligy remizovala doma s Realem Oviedo 3:3 a zůstala na poslední místě v tabulce. Souboj dvou nejhůře postavených týmů nabídl velkou přestřelku, při níž hosté dokonce vedli o dva góly.

Jenže pak Cristhian Stuani proměnil penaltu a nastartoval Gironu k obratu, když nejprve srovnal Azzed Dín Únáhí a v 90. minutě skóroval znovu z pokutového kopu Stuani. Oviedo to však nezabalilo a v sedmé minutě nastavení mu bod vystřelil David Carmo. Pro Gironu výsledek znamená, že poprvé od května 2004 bodovala ve třech domácích zápasech po sobě. Nicméně na jejím postavení v tabulce to nic nezměnilo.

Šlo o potenciálně klíčový souboj na spodku tabulky, a protože oběma týmům chybělo sebevědomí, nebylo překvapením, že v úvodu zápasu bylo jasných šancí poskrovnu. Největší příležitost měl obránce Girony Joel Roca, který se dostal do vápna, ale jeho střelu skvěle zlikvidoval Aarón Escandell.

Jak se blížil konec poločasu, zápas nabíral na obrátkách a Federica Viňase dvakrát vychytal Paulo Gazzaniga. Druhá z těchto šancí vedla k penaltě, když byl Alex Moreno potrestán za hru rukou při snaze zablokovat Viňasovu hlavičku. Uruguayský útočník si vzal míč a s přehledem proměnil penaltu, čímž zaznamenal svůj první gól v La Lize a poslal hosty do vedení.

Tým Luise Carrióna po přestávce nepolevil a dvě minuty před uplynutím hodiny hry navýšil svůj náskok. Santiago Colombatto poslal do vápna nebezpečný roh a Salomón Rondón ho proměnil v gólovou hlavičku. Pro domácí to vypadalo na těžký úkol vrátit se do utkání, ale dostali šanci snížit, když byl Stuani faulován Leanderem Dendonckerem ve vápně. Sám faulovaný penaltu s klidem proměnil a zápas byl znovu otevřený.

Aarón předváděl výborný výkon a po skvělém zákroku proti Stuanimu se zaskvěl i při střele Únáhího, kterou vytěsnil do bezpečí. Únáhí ale o chvíli později výrazně zasáhl do dění, když nádhernou střelou pravačkou z dálky vyrovnal. Jeho přínos byl obrovský, jelikož po chvíli vybojoval druhou penaltu po faulu Josipa Brekala. Stuani proměnil i druhý pokutový kop a v Estadi Montilivi propukly bouřlivé oslavy.

Míchelův tým už věřil, že získá tři důležité body, ale Carmo v samém závěru vyrovnal a zajistil rozdělení bodů v jednom z nejzábavnějších zápasů této sezony. Carrión stále čeká na první výhru v nejvyšší soutěži jako trenér, ale aspoň zastavil sérii porážek, když v předchozích třech venkovních zápasech v Gironě vždy prohrál.

Více informací k zápasu

Real Sociedad - Sevilla FC 2:1

24.10.2025 21:00

Góly: 19. Mikel Oyarzabal (pen.), 36. Mikel Oyarzabal - 30. Nemanja Gudelj

Real Sociedad ukončil třízápasovou sérii bez vítězství v LaLize v jejím 10. kole, v němž zdolal 2:1 Sevillu. Vše podstatné se přitom odehrálo již v první půli, kdy domácím zajistil triumf dvougólový španělský reprezentant Mikel Oyarzabal. Jeho branky zajistily baskickému týmu alespoň dočasné vymanění se ze sestupových příček.

Domácí chtěli dokázat svým kritikům opak a už po 19 minutách dostali skvělou šanci jít do vedení, když byl Fábio Cardoso posouzen za hru rukou v pokutovém území. Oyarzabal patří v této sezoně k málu světlých bodů Sociedad a z penalty se nemýlil - La Real šla do vedení. Jenže už po půlhodině se trenérovi Sergiu Franciscovi vrátil známý pocit, když Gabriel Suazo poslal přímý kop na Nemanju Gudelje, jehož střela z první byla lehce tečovaná a skončila za zády Álexe Remira.

Před tímto duelem žádný tým LaLigy nedal v první půli méně gólů než Sociedad (pouze dva), ale tentokrát tuto statistiku změnil a už za šest minut si vzal vedení zpět. Po souboji v pokutovém území se míč odrazil k Oyarzabalovi, který se rychle otočil a prudkou střelou překonal Odyssease Vlachodimose - míč zapadl k pravé tyči a Sociedad šel do kabin s náskokem. Sevilla inkasovala v jednom zápase LaLigy dva a více gólů už pošesté v této sezoně.

Sociedad je v poslední době známý atraktivním fotbalem, ale tentokrát předvedl ve druhé půli skvělou taktickou disciplínu. Zisk šesti bodů z úvodních devíti zápasů je nejhorší za posledních 11 let, přesto tým Sergia Franciska ukázal soudržnost a dokázal ubránit talentovanou Sevillu.

Ve druhém poločase bylo k vidění celkem jen pět střel, z toho žádná nemířila mezi tři tyče, a Rojiblancos tak nenašli cestu zpět do zápasu a promarnili šanci posunout se na pohárové příčky. Zůstávají devátí, zatímco povzbuzený Sociedad se posouvá ze sestupového pásma na 14. místo a doufá, že toto vítězství může být zlomem v dosud nevydařené sezoně.

Více informací k zápasu

Tabulka

Tým
Z
V
R
P
S
B
1
Real Madrid
9
8
0
1
20 : 9
24
2
FC Barcelona
9
7
1
1
24 : 10
22
3
Espanyol Barcelona
10
5
3
2
14 : 11
18
4
Villarreal CF
9
5
2
2
16 : 10
17
5
Atlético Madrid
9
4
4
1
16 : 10
16
6
Real Betis
9
4
4
1
15 : 10
16
7
Elche CF
10
3
5
2
11 : 10
14
8
Athletic Bilbao
9
4
2
3
9 : 9
14
9
Sevilla FC
10
4
1
5
17 : 16
13
10
Deportivo Alavés
9
3
3
3
9 : 8
12
11
Rayo Vallecano
9
3
2
4
11 : 10
11
12
Getafe CF
9
3
2
4
9 : 12
11
13
CA Osasuna
9
3
1
5
7 : 9
10
14
Real Sociedad
10
2
3
5
10 : 14
9
Valencia CF
9
2
3
4
10 : 14
9
16
Levante UD
9
2
2
5
13 : 17
8
17
RCD Mallorca
9
2
2
5
10 : 14
8
18
Celta Vigo
9
0
7
2
8 : 11
7
19
Real Oviedo
10
2
1
7
7 : 19
7
20
Girona FC
10
1
4
5
9 : 22
7

Zbývající zápasy

25.10. 18:30
Athletic Bilbao - Getafe CF
25.10. 21:00
Valencia CF - Villarreal CF
26.10. 14:00
RCD Mallorca - Levante UD
26.10. 16:15
Real Madrid - FC Barcelona
26.10. 18:30
CA Osasuna - Celta Vigo
26.10. 21:00
Rayo Vallecano - Deportivo Alavés
27.10. 21:00
Real Betis - Atlético Madrid

Autor: EuroFotbal.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář
zatím zde není žádný komentář

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele