Köstl podle expertů neměl být povýšen na trenéra. V takovém zápase musí být vidět rozdíl, kritizoval Kadlec

Přátelské utkání se San Marinem (1:0) mělo sloužit jako uklidnění po zpackaném výkonu na Faerských ostrovech, ale českému týmu se spíše povedl opak. Kritika směřovala nejen na samotnou hru, ale také na situaci kolem trenérského postu.
Někdejší záložník David Kobylík před kamerami ČT sport znovu otevřel téma odvolání Ivana Haška krátce před koncem kvalifikace. Podle něj šlo o rozhodnutí bez jasné návaznosti. "Pokud chceme odvolat trenéra, musíme mít náhradu. A tu zatím nemáme. Místo toho jsme odvolali kouče, který za mě mohl úplně v pohodě oba zápasy vést," kritizoval Kobylík.
Bývalý reprezentant Michal Kadlec k tomu doplnil, že chápe, že svaz hledá trenéra i mimo české prostředí, ale zároveň připomněl, že Haškův cíl stále nebyl splněný ani ztracený. "Cílem bylo postoupit na MS, kvalifikace ještě neskončila. Rozhodnutí však chápu, protože ten výkon na Faerských ostrovech byl prů***," prohlásil.
Penaltu zahodil, ale odpověděl po svém. Tomáš Souček ⚽ skóroval a poslal Česko v utkání se San Marinem do vedení. ????????⚔️???????? 1:0
— ČT sport (@sportCT) November 13, 2025
Přímý přenos sledujte na ČT sport. ????
Více ???? https://t.co/Wjbo60x8gn pic.twitter.com/sZjg3y5CAq
K tomu, že dočasným lodivodem reprezentace se stal Jaroslav Köstl byl Kobylík ještě kritičtější. "Pomůžu si metaforou. Když hledáme ředitele banky, musí mít vysokou školu. A v tomto případě se člověk bez vysoké školy stal ředitelem banky. Jsem přesvědčený, že v budoucnu bude dobrým koučem, ale národní tým je nejexponovanější trenérské místo v zemi. Podle mě neměl být ani v hledáčku výboru."
Samotný zápas v něm zanechal velkou skepsi, připomněl, že duel proti nejslabšímu soupeři v Evropě měl být především signálem, že tým je po turbulencích zpět na nohou. "Tohle mělo být utkání, které nám po Faerech dodá optimismus. Bohužel nás to spíše zavedlo do větších problémů. Ačkoli jsme vyhráli, náš tým z duelu odchází jako poražený," smutnil.
Kobylík mluvil i o konkrétních herních problémech - pomalé kombinaci, nulové přímočarosti a absenci akce jeden na jednoho. "Nikdo z našich hráčů nebyl schopen se s hráčem na zádech otočit. Chyběla nám klička, tah do vápna, doplnění na zadní tyči. Hráli jsme do hlubokého bloku tak, jak se to hrát nemá," dodal.
Kadlec naopak zdůraznil, že národní mužstvo má povinnost ukázat proti takovému soupeři jednoznačnou převahu. "Jestli to byl soupeř k naladění na Gibraltar, tak se nám to nepovedlo. V takovém zápase musí být rozdíl vidět. Tohle je reprezentace, nejlepší hráči v zemi. A já za sebou slyšel fanoušky, jak říkají, že měli radši zůstat doma... To je smutné."
Velké rezervy viděl především v řešení v útočné třetině. "Chyběly kvalitní centry, lepší zakončení, střely ze střední vzdálenosti, větší drive, větší lehkost, větší odvaha od krajních beků. Víc podporovat útok, víc riskovat. Čím více lidí je ve vápně, tím lépe. Ani tu branku Tomáše Součka kluci příliš neslavili, protože cítili, že to bylo málo," hodnotil bývalý stoper.
Pochvalu si naopak vysloužil debutant Patrik Hellebrand. "Měl těžkou pozici. Když máte první start, měli byste být schopni se o někoho opřít, on ale naopak v tom prvním poločase působil asi nejfotbalověji. Určitě je to hráč, který by se v budoucnu mohl v nároďáku objevovat dál," dodal.
Související články








Komentáře (21)
Přidat komentářTvl, co všichni děláte? Proč pořád San Marino podceňujete?Uvědomte si, že už to nejsou také zadní nazdarci. Vyhrálo svoji skupinu v Lize Národů a hlavně bez velkých ostychů si chtěli dát přátelský zápas se slavným Manchesterem United a tohle už přeci jen něco znamená....
Banik Ostrava by mel dát přátelák se San Marinem, kolik by byl kurz na 0:0?
Dost velky, tam byl gol san marina hranicil s jistotou
Když profík jasně nepřehrává amatéra(poloamatéra) není pro to žádná výmluva.
Nějak moc nevěřím jajich amatérismu. Určitě je to jako u nás za komiků - v háku se ukážou jednou za rok na besedě s pracovníky podniku k výročí února, jinak mastěj mičudu.
Jakej Kadlec ?
Už to vidím, Michal.
Tvl ono se mi to nezdálo
Tenhle nestoudnej dement Kostl by měl okamžitě rezignovat, vrátit výplatu a omluvit se celému národu
Jedna střela na bránu proti San Marinu
Souhlasím
Podle Artetovych statistik jsme byli ve vsem lepsi. I v ofsajdech
Bridž kouč v kliduuuu
Chci, aby se konečně vyjádřil Vízek a pak ten s tím německým příjmením (který si nikdy nevybavím)…
A do kritiky nasrat vždy malou odvahu krajních beků - na to by si ti naši odborníci mohli a měli už taky udělat značku
Günter Bittengel
Nemám pocit, že ten by se nějak často vyjadřoval.
Už to není, co bejvalo. I Vízka drží Šmíca dál
Země, která z 35 % volí Babiše, si jiný výsledek se San Marinem nezaslouží.
Najednou zase chytri jamo radio, predtim drzeli hubu, alibisti
Tak to jste objevili Ameriku, Michale
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele