21.09.2019, 18:54, aktualizováno 22.09.2019, 19:49
Trnava ve středeční předehrávce nedokázala doma porazit Senicu. Na úvod sobotního programu pak doma nečekaně padla také Dunajská Streda. Tři body z jejího stadionu si odvezl díky jediné brance Ružomberok. Tabulku vede dál Žilina, která přehrála Pohronie, Slovan zareagoval triumfem v Trenčíně...

AS Trenčín - Slovan Bratislava 2:4

22.09.2019 18:00

Góly: 37. Ante Roguljić, 46. Gino van Kessel - 25. Andraž Šporar, 29. Dávid Strelec, 56. Dávid Strelec, 74. Andraž Šporar

Najlepším strelcom Fortuna ligy je aktuálne Andraž Šporar, ktorý si pripísal ďalšie dva góly v súboji s Trenčínom. AS prehral s obhajcom titulu 2:4, dvakrát sa presadil aj mladík Strelec.

Na začiatku to vôbec nevyzeralo, žeby diváci mohli sledovať taký výdatný gólový duel. Prvú šancu mal Slovan, Ljubičičovu snahu riešil s chladnou hlavou Šemrinec. Z rohu ale prišla šanca Strelca, Šulek ratoval až na čiare. Belasí sa ale dočkali o niečo neskôr, obrana si nedala rady s jeho útočnou akciou a Šporar z uhla mieril presne - 0:1. Ešte lepšie to pre hostí bolo o pár minút, pretože presadil sa aj mladík Strelec - 0:2. Ťažil zo spolupráce s Mohom. Neskôr center belasí smerok k ich bráne ešte odvrátili, lenže Roguljič sa oprel do strely a Greif kapituloval - 1:2. Bukariho šancu potom však gólman Slovana zneškodnil a vyslúžil si potlesk.

Po prestávke sa do súpera Trenčín zahryzol nebojácne a hneď vyrovnal. Lopta sa dostala k van Kesselovi, ktorý ju nemal problém dopraviť do brány a upraviť na 2:2. Greif potom vychytal toho istého hráča a zachránil svoj tím pred otočením výsledku. Naopak, tešili sa jeho farby, pretože Ljubičičovu zblokovanú strelu musel Šemrinec vyraziť s námahou na roh, po ktorom sa dostal k lopte Strelec a loptu napálil presne do ľavého horného rohu - 2:3. Hral sa zaujímvý duel plný gólov. Veľmi dobre sa prezentoval po ďalšej domácej akcii brankár Greif. Zneškodnil aj šancu Koolwijka. AS sa vrhral do ofenzívy, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo. Naopak, všetko podstatné zariadil strelec Šporar štvrťhodinu pred koncom. Po akcii s Medvedevom a Strelcom upravil na konečných 2:4.

Více informací k zápasu

ŠKF Sereď - FC Zlaté Moravce 0:0

21.09.2019 19:00

Góly: -

Sobotňajší duel slovenskej najvyššej súťaže medzi celkami FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce priniesol napokon len bezgólovú remízu 0:0.

V druhej minúte pohrozili hostia Ďubekom. Úvod bol celkovo z oboch strán veľmi opatrný. Sereď nechávala Moravce tvoriť, no hostia hernú prevahu nevedeli využiť. Viac vzruchu priniesla konečne 31. minúta. Zo sedemnástich metrov vypálil Rojič a poriadne vystrašil Pindrocha. Aj keď gólman napokon zasahovať nemusel, pretože lopta presvišťala ponad brvno. Prvý polčas celkovo veľa zaujímavého nepriniesol. Diváci videli po jednej pološanci na oboch stranách. Jarovičova hlavička mierila mimo brány, na opačnej strane neuspel zblízka Louka.

Už dve minúty po obrátke Švec peknou prihrávkou našiel Jaroviča, ktorý bol chrbtom k bráne. Dokázal však zakončiť: strela letela do stredu brány, kde bol pripravený Iliev. V 64. minúte Ďubek posielal strieľanú prihrávku pred bránu, no jeho spoluhráčom sa loptu zblízka nepodarilo dostať za bránkovú čiaru. Oba celky zvýšili útočnú aktivitu. Aj ku koncu zápasu sa však hra odvíjala najmä medzi šestnástkami a napokon počas celého duelu došlo iba k jedinej strele na bránu. I preto sa zápas deviateho kola Fortunaligy medzi Sereďou a Zlatými Moravcami skončil bezgólovou remízou 0:0.

MŠK Žilina - FK Pohronie 2:1

Góly: 4. Filip Kaša, 55. Róbert Boženík - 78. Michal Klec

MŠK Žilina potvrdil v deviatom kole Fortunaligy úlohu favorita, hoci s odretými ušami. Nováčika súťaže FK Pohronie zdolal na domácej tráve o gól pomerom 2:1 (1:0).

Vo štvrtej minúte lopta z rohového kopu našla hlavu Kašu a bolo 1:0. V dvanástej minúte Diaz prihral Demirimu, ktorý ešte posunul Boženíkovi. Róbert z prvej opečiatkoval pravú tyč Vantrubovej bránky a následne v páde z dorážky mieril vysoko nad bránku Pohronia. Blahútovu strelu vyrazil Holec. V 31. minúte center z priameho kopu usmernil Boženík pod brvno, ale gólman hostí loptu bravúrne vytlačil na brvno. V 42. minúte vypálil v páde jedovku nad Káčer.

V 52. minúte Abrahám tvrdou strelou opečiatkoval brvno Holecovej bránky. O tri minúty z pravej strany tvrdo vystrelil Jánošík. Vantruba loptu vyrazil a Boženík ju bez problémov poslal do prázdnej bránky hostí - 2:0. V 74. minúte opäť mladý útočník mieril z ľavej strany technickou strelou k tyči, ale Vantruba poslal jeho pokus veľmi dobrým zákrokom na rohový kop. V 78. minúte si žilinský odchovanec Michal Klec urobil na hranici šestnástky priestor a namieril presne k ľavej tyči Holecovej bránky - 2:1. Viac sa už nestalo a MŠK Žilina si jednogólový náskok ustrážil. V súťaži tak ostáva na čele tabuľky a je naďalej bez prehry.

FC Nitra - Zemplín Michalovce 0:2

Góly: 61. Ían Pino, 89. Issa Sidibé

Deviate kolo Fortuna ligy prinieslo aj malé prekvapenie, keď domáci celok FC Nitra nestačil na hostí z východu republiky a mužstvu MFK Zemplín Michalovce podľahol 0:2 (0:0).

Po štvrťhodine hry sa Ristovski postaral o najväčšie vzrušenie úvodu zápasu na riedko zaplnených tribúnach. Prekonal aj obranu hostí, brankár Kira zmenšoval strelecký uhol a nasledovala prihrávka na Chobota. Tento hráč však poslal loptu vysoko vysoko nad. V 34. minúte vyzvŕtal Kountouriotis dvoch obrancov Nitry. Lopta bránu minula len o vlások.

Do uplynutia hodiny hry ostávala minúta, keď hostia kiksli v obrane. Domáci Magda nevyužil čistú šancu: ľavou nohou netrafil ani len priestor michalovskej brány. Po hodine hry Sidibé podkúril pre zmenu nitrianskemu gólmanovi, ale Šípoš sa vyznamenal a nasledoval roh. Autorom centra bol Igor Žofčák. Na jeho loptu si nabehla nová posila Zemplína Soler a Šípoš bol bezmocný - 0:1.

V 78. minúte Sidibé vytvoril šancu Turíkovi. Bol v ťažkej pozícii, no trúfol si na strelu pravačkou bez prípravy a pozdravil tribúny. V 80. minúte nerozvlnil po dobrom centri nitriansku sieť Turík. V 90. minúte mal ľahkú prácu Sidibé, ktorý prekonal Šípoša druhýkrát a definitívne rozhodol. V nadstavenom čase ešte Grič nastrelil brvno a Turík z dorážky rozvlnil bočnú sieť. Michalovce vyhrali na pôde Nitry 2:0 a polepšili si tromi bodmi.

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 0:1

21.09.2019 17:00

Góly: 44. Alexander Mojžíš

Dôležité víťazstvo pre Ružomberok, ktorý sa odpútal od nelichotivých priečok. Prekvapil v Dunajskej Strede a jediným gólom Mojžšia zvíťazil najtesnejším rozdielom. DAC sklamal a nenadviazal na predošlé dobré výsledky.

Hostia vstúpili do zápasu smelo a mali prvú šancu. Ďungelova rana sa ale neujala. Potom sa však dlho na ihrisku nič zaujímavé nediailo, až po polhodine hry exružomberčan Kružliak skúsil prekvapiť brankára, ale mieril nad bránu. Dobrú hlavičku neskôr mieril Ramirez tesne mimo. Postupne sa šance rodili častejšie, skúšal to aj Gerec, ale tiež minul len tesne. Napokon gól v prvom dejstve padol, tešili sa hostia. Po centri namieril presne Mojžiš.

Po prestávke sa tak lepšie dýchalo Liptákom a ešte lepšie to pre nich mohlo byť po šanci Ďungela, ale hlavičkou aj on tesne vedľa. Šancu mal neskôr aj Fábry, ale 20 minút pred koncom Krajčírika neprekonal. DAC potom zatlačil súpera čo to šlo, ale vyrovnať sa mu nedarilo. V dobrej šanci bol aj Ramirez, ale na brankára nevyzrel. Bežala 79. minúta, keď nožničkami mieril len tesne mimo brány. Šesť minút pred koncom v dobrej pozícii mieril Beskorovajnyj len do žrde a aj preto napokon videli diváci len jeden zásah a to do siete domácich. Ruža sa tak odlepila odo dna a dýcha sa jej lepšie.

Spartak Trnava - FK Senica 0:0

18.09.2019 18:00