Fortuna liga - souhrn 7. kola: Slovan Bratislava remizoval v Dunajské Stredě

10.09.2021, 19:03, aktualizováno 12.09.2021, 19:06
Šlágr sedmého kola slovenské nejvyšší soutěže mezi Dunajskou Stredou a Slovanem Bratislava přinesl remízu 1:1. Žilina prohrála s Trenčínem a na třetí místo pustila Trnavu, která vyhrála v Michalovcích. Ružomberok neudržel vedení na půdě Zlatých Moravců a počtvrté v řadě si rozdělil body se soupeřem. Sereď vyhrála v Liptovském Mikuláši, jenž zůstává poslední...

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:1

12.09.2021 17:00

Góly: 72. András Schäfer - 74. Jaromír Zmrhal

Siedme kolo Fortunaligy prinieslo prvú bodovú stratu pre vedúci ŠK Slovan Bratislava, ktorý na Žitnom ostrove remizoval s domácim FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0).

V šlágri siedmeho kola sa v dresoch oboch tímov predstavili nové akvizície. Za Slovan hral opäť Green, v drese DAC-u Lamkel Zé. Na konci siedmej minúty Pauschekovu spätnú prihrávku tesne nestihol Zmrhal. O dve minúty si na dlhú loptu nabehol Green, no strelou z pravej strany tesne minul bránu. Rodili sa ďalšie šance. V desiatej minúte zlikvidoval Chovan strelu Lamkela Zého z desiatich metrov.

V 21. minúte sa do šestnástky rútil Henty, strelu však veľmi dobrým zákrokom chytil Jedlička. V 33. minúte Zmrhal peknou prihrávkou cez dvoch hráčov našiel Hentyho, ktorý z pravej strany tesne minul. Na druhej strane netrafil bránu Ciganiks. V 37. minúte sa lopta po peknej kombinácií dostala k Andzouanovi, no ani on priestor troch žrdí nenašiel. V posledných minútach polčasu sa Slovan usadil pred bránou Dunajskej Stredy, no bez gólového efektu.

Druhý polčas začali aktéri opatrnejšie. V 56. minúte tesne minul Lamkel Zé. V 60. minúte domáci nováčik Hahn síce trafil do priestoru Chovanovej brány, ale z ofsajdu. V 66. minúte chytil Chovan opäť strelu muža menom Lamkel Zé. Čavričovu spätnú prihrávku poslal Rabiu vedľa. V 72. minúte Schäfer vystrelil z ľavej strany a Chovan zle zareagoval - 1:0.

Belasí odpovedali veľmi rýchlo: Zmrhal sa vyhol ofsajdu a šikovne poslal loptu do siete - 1:1. V 77. minúte po rohovom kope Beskorovajnyj hlavou skoro trafil do vlastnej siete. V nadstavenom čase rozhodca Očenáš využil pomoc videorozhodcu kvôli možnému faulu v pokutovom území na Hahna, no penalta sa nekopala. Zápas s dobrou kulisou skončil nerozhodne 1:1, Slovan remizoval s domácim DAC Dunajská Streda.

"Vstup vyšiel obidvom mužstvám. Slovan mal viac šancí, lebo naši hráči boli nervóznejší. Potom si nám veci sadli a zápas sme vyrovnali. Pre divákov to bol zaujímavý súboj. Podľa mňa sme boli bližšie k trom bodom, najmä výkonom v druhom polčase. Sme sklamaní, že sme nezískali tri body, ale verím, že fanúšikovia odišli zo zápasu spokojní," uviedol po deľbe bodov tréner domáceho tímu Antal Németh.

"Takto by mal vyzerať dobrý ligový zápas na slovenských trávnikoch. Veľké množstvo šancí na obidvoch stranách, vynikli aj brankári. Do zápasu sme vstúpili dobre. V úvode sme mali aj šance, ale nepremenili sme ich. Potom mali svoje šance i domáci. Dali nádherný gól, ale hneď sme sa vrátili do zápasu. Deľba bodov je spravodlivá. Na naše pomery to bol výborný futbal. Na taký futbal ľudia budú chodiť," pridal svoje postrehy lodivod hostí Vladimír Weiss starší.

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:3

11.09.2021 18:00

Góly: 42. Dávid Ďuriš - 7. Kingsley Madu, 39. Jakub Kadák, 48. Philip Azango Elayo

AS Trenčín potvrdil povesť ambiciózneho a zároveň nevyspytateľného tímu a na pôde MŠK Žilina zvíťazil v siedmom kole Fortunaligy 3:1 (2:1).

Papierovým favoritom pred úvodným hvizdom sobotňajšieho duelu bol samozrejme domáci celok. Treba však pripomenúť, že hosťujúci tím do týchto chvíľ prehral v novej sezóne slovenskej najvyššej súťaže iba raz, a to na Tehelnom poli s úradujúcim majstrom (0:2). Dnes sa mu podarilo zaskočiť žltozelených, ktorí boli až do tohto kola s trinástimi bodmi v tabuľke druhí za vedúcim Slovanom. Ten mal 15 bodov a navyše odložený zápas s Ružomberkom k dobru. Hostia udreli v úvode zápasu a ujali sa vedenia. Vo ôsmej minúte peknú kombináciu zakončil Madu - 0:1.

Domáci celok tlačil na pílu a skúšal rýchlo zrovnať stav. V 20. minúte mal príležitosť Bičachčjan, no Kukučka dobre zareagoval včasným vybehnutím a svoj tím zachránil od pohromy. Na opačnej strane po ráznom prieniku Azanga musel zasiahnuť Petráš. Skóre sa tak nemenilo ani tento raz. Po ďalšej akcii Azanga zahrával Trenčín priamy kop. Z neho Kadák trafil do múru. Hostia boli naďalej aktívni a v 39. minúte išli do dvojgólového vedenia. Stalo sa tak po tom, čo sa po centri Zubairuho na vzdialenejšiu žrď presadil Kadák - 0:2. Domáci vykresali iskričku nádeje ešte pred prestávkou. A to zásluhou Ďuriša, ktorý v 42. minúte z dorážky poslal loptu do poloodkrytej bránky a rozvlnil sieť - 1:2.

Do druhého polčasu prišli na ihrisko v drese Žiliny Gono a Kaprálik. Avšak v 49. minúte inkasovali "Šošoni" tretí gól: Azango strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Petráša - 1:3. Po prudkej rane Yema zachránila Petráša bránková konštrukcia. Za domácich pohrozil Fazlagič, a jeho strelu trenčianska obrana zblokovala. Trenčania boli v ofenzíve stále nebezpeční. Šance Khaliho a Kadáka zmaril gólman Petráš. Pokus Azanga po akcii Jendriška mieril tesne vedľa žrde. Záverečný žilinský nápor zmenu skóre nepriniesol. Pri strele Slebodníka predviedol veľmi dobrý zákrok Kukučka. Trenčín zdolal Žilinu pod Dubňom 3:1 a získal tak ďalšie veľmi cenné tri body.

Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 1:2

Góly: 49. Alfonso Artabe - 9. Kyriakos Savvidis, 90+2. Filip Twardzik (pen.)

Oslavujúce Michalovce nestačili na mierne favorizovaný Spartak Trnava a na Zemplíne podľahli hosťom 1:2 (0:1) gólom v samom závere.

Kapitán domácich Igor Žofčák nastúpil v sobotu na svoj 400. zápas v najvyššej slovenskej súťaži. Pred začiatkom duelu proti červenočiernym dostal i symbolický dres s týmto číslom. Východniarom nevyšiel úvod a v prvej štvrťhodine boli herne a napokon aj gólovo lepší hostia. V deviatej minúte z priameho kopu prudko centroval Procházka. Savvidis zmenil smer jeho strely a domáci brankár Száraz bol bezmocný - 0:1. Hostia potom desať minút diktovali hru a usilovali sa pridať ďalší zásah. Postupne sa však k slovu dostali aj Michalovčania. V 35. minúte Kanu prenikol za obranu hostí, no sám pred brankárom Takáčom neuspel. Takmer rovnaká situácia nastala už o tri minúty nato, keď Kanu obohral protihráča, a aj druhý únik zakončil strelou mimo bránky.

V 49. minúte Artabe využil slabý dôraz hostí po centrovanej lopte a hlavou prekonal Takáča - 1:1. Hra následne získala tempo, oba tímy sa snažili strhnúť výsledok na svoju stranu. Avšak ofenzívnym akciám chýbala presnosť a moment prekvapenia. V 63. minúte striedajúci Saymon zakončil hlavou len do Száraza. V 67. minúte sa domáci dostali do tlaku po priamom kope Žofčáka, a ten zakončili nevýraznou strelou Kanua. O tri minúty Žofčák odcentroval na hlavu Trusu, ktorý z malého vápna zahlavičkoval do rúk Takáča. V 74. minúte bolo rušno na opačnej strane. Efektne sa uvoľnil Saymon a jeho pokus zmaril dobrým zákrokom Száraz. O víťazstve hostí rozhodol v nastavenom čase Twardzik, keď premenil pokutový kop po zákroku Vaška na Boatenga. Trnava vydolovala v Michalovciach cenné víťazstvo a tri body po výsledku 2:1.

FK Senica - FK Pohronie 1:0

Góly: 75. Elvis Mashike Sukisa

Na Záhorí sa hral dlho vyrovnaný duel. Domáci FK Senica sa napokon tešil z víťazstva 1:0 (0:0), keď po reprezentačnej prestávke zdolal v siedmom kole Fortunaligy FK Pohronie.

Seničania vybehli na trávnik v nových dresoch. A s nováčikmi v zostave Jurdíkom a Oršulom. V úvode však boli aktívnejší hostia. Držali loptu a hralo sa viac na polovici Záhorákov. Chýbalo tomu len zakončenie. Postupe sa hra vyrovnala a Seničania mali dve dobré šance. V 28. minúte v 16-ke zakončoval Jurdík, a z asi ôsmich metrov mieril tesne vedľa. O štyri minúty vystrelil spoza pokutového územia Šumbera; lopta po teči Špiriaka skončila mimo priestoru troch žrdí.

Priamu strelu na domácu bránu vyslali hostia v 43. minúte. S Lačného pokusom Ravas nemal problémy. Do druhého polčasu vstúpili Seničania ako aktívnejší celok. Vyskytovali sa viac aj pred bránou Slančíka. V 70. minúte po centri Twardeka Mašike hlavou mieril vedľa pravej žrde. Jediný gól padol o päť minút neskôr. Po centri indonézskej akvizície Vikriho Mašike preskočil obrancu a z hranice malého vápna rozvlnil sieť za chrbtom bývalého brankára Senice Slančíka - 1:0. Hostia sa snažili o vyrovnanie. Z rohu 16-ky strieľal vedľa Mazan. Senica zdolala Pohronie o jeden gól a v sezóne sa jej naďalej darí.

ŠKF Sereď - Tatran Liptovský Mikuláš 2:0

Góly: 21. Roberto Dias, 41. Roman Haša

ŠKF iClinic Sereď potvrdil pozíciu mierneho favorita a v siedmom kole Fortunaligy zdolal nováčika z Liptovského Mikuláša 2:0 (2:0).

Prvýkrát sa skóre duelu menilo v 21. minúte. Vtedy sa dôraznou hlavičkou z vnútra šestnástky presadil domáci kapitán Roberto Dias, ktorého našiel centrujúci Yao - 1:0. Samotný Yao mohol o šesť minút neskôr pridať druhý gól, tesne pred brankárom však nemieril presne a minul bránu. Po polhodine hry centroval z pravej strany Kadlec. Vo veľkom vápne Potomovi chýbali od gólového zásahu decimetre. V 41. minúte veľmi peknou technickou strelou prekonal Sváčeka asi z dvadsiatich metrov Haša - 2:0.

Sereď vstupovala do druhého dejstva s dvojgólovým náskokom, a tak k tomu aj pristúpila. Sústredila sa na pozornú obranu a rýchle protiútoky. Na rozdiel troch gólov pre iClinic mohol v 64. minúte zvýšiť striedajúci Karrica. Po jeho strele spoza šestnástky sa triaslo brvno. O tri minúty neskôr neuspel Gatarič, pretože hlavičkoval nepresne. V nadstavenom čase stretnutia chytil Laurovi čistý gól domáci Iliev. Sereď porazila Liptovský Mikuláš 2:0 a hostia naďalej ostávajú na chvoste tabuľky.

FC Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 2:2

10.09.2021 17:00

Góly: 71. Karol Mondek, 82. Matúš Čonka - 39. Martin Regáli, 55. Dalibor Takáč

MFK Ružomberok neudržal v siedmom kole Fortunaligy dvojgólové vedenie a na pôde Zlatých Moraviec napokon remizoval 2:2 (0:1).

V prvom polčase si tímy mnoho šancí nevypracovali. Ružomberčania však boli lepším mužstvom. Prvý ťažký zákrok mal ich brankár Krajčírik po 20-tich minútach: Kyziridis vypálil z diaľky, ale trafil iba do gólmana. V 34. minúte zahrávali hostia rohový kop. Mojžiš z dobrej pozície strieľal nad bránku. V 38. minúte lopta z Regáliho kopačky skončila pri vzdialenejšej žrdi Kirovej brány - 0:1. Záver polčasu patril VAR-u. Ten skúmal situáciu v šestnástke, pri ktorej sa zdalo, že Čögley zahral rukou. Penalta sa napokon nekopala. V druhom polčase naďalej dominovali Liptáci. Prvú príležitosť mal ViOn, ale v 52. minúte riešil Kira nebezpečnú situáciu po strele Rymarenka. O tri minúty neskôr Regáli na ľavej strane šestnástky vyobracal Tótha a poslal loptu úplne voľnému Takáčovi, ktorý zakončil zblízka - 0:2. V 71. minúte znížil Mondek. Potom si Maslo po centri do šestnástky nerozumel s vlastným brankárom a pred Čonkom bola už iba opustená brána. V nervóznom závere mal šancu Kyziridis, a tesne minul. Zlaté Moravce remizovali s Ružomberkom 2:2.

"Za prvý polčas nemôžeme byť spokojní, nedostali sme sa do hry. V druhom sme zmenili nejaké veci a narúšali sme obranu súpera. Začali sme byť nebezpečnejší. Doma sme mali vyhrať, ale som rád, že sa tím zdvihol a ukázal nejakú tvár. Avšak chceme viac," povedal po zápase tréner domáceho celku Ľuboš Benkovský. "Nie sme spokojní; dali sme dva góly, ale máme len bod. Inkasovali sme po ľahkých chybách, domácich sme nakopli. Za stavu 2:0 sme mali dať tretí gól a bolo by po zápase. Ale prišla prvá chyba a tá sa zopakovala," pridal svoje postrehy tréner hostí Peter Struhár.