31.08.2019, 19:53, aktualizováno 01.09.2019, 20:53
Žilina rozstřílela Senici a osamostatnila se na prvním místě před Slovanem Bratislava, jenž zaváhal v Dunajské Stredě. Pomohla si Trnava, která porazila Michalovce. Další vítězství mají Zlaté Moravce...

AS Trenčín - FC Nitra 2:2

01.09.2019 19:00

Góly: 19. Ryan Koolwijk, 31. Hamza Ćataković - 52. Marian Chobot, 57. Milan Ristovski

AS Trenčín hral podľa papierových predpokladov len do polčasu. Napokon si s Nitrou po hektickom závere podelil body za remízu 2:2 (2:0).

V siedmej minúte našiel Roguljić na hranici šestnástky Nitry Čatakovića. Ten poriadne napriahol, no lopta minula pravú tyč Šípošovej bránky. V dvanástej minúte lopta po centri skončila na hlave Čatakovića, ktorý ju vo výskoku poslal vedľa ľavej tyče bránky hostí. V 19. minúte Comvalius vypálil z ľavej strany, Šípoš loptu vyrazil a pohotový Koolwijk z dorážky mieril presne - 1:0. V 23. minúte zakončoval z pravej strany Bukari. Jeho krížnu strelu Šípoš bravúrne vyrazil na rohový kop. V 25. minúte sa do úniku z pravej strany dostal Gatarić, a jeho strela opečiatkovala ľavú tyč Šemrincovej bránky. Po polhodine hry Roguljić napálil do pravej tyče bránky hostí. Strela sa odrazila na kopačku Čatakoviča, ktorý ju bez problémov poslal do siete - 2:0.

Nitra hrala v druhom polčase oveľa lepšie. V 52. minúte znížil na 1:2 Chobot. Už o päť minút nato bolo vyrovnané. Ristovski dostal dobrú loptu medzi obrancov Trenčína, nikto ho nedokázal zastaviť, a tak popri Šemrincovi poslal loptu do siete - 2:2. V 72. minúte vyskúšal strelu Bukari, Šípoš však jeho pokus bravúrne vyrazil na rohový kop. V 76. minúte využil menšiu chybu obrancu Nitry pri odkope Zubairu a napriahol z hranice šestnástky. Šípos opäť vytláčal na roh. V 83. minúte ostal po strete v šestnástke ležať na trávniku Bukari a diváci sa veľmi hnevali. Následne ešte počas hry ostal na zemi ďalší hráč AS a do toho Depetris opečiatkoval spojnicu Šípošovej bránky. V nadstavenom čase mieril Bukari v páde vysoko nad bránu. Nitra sa v závere mohla dostať do prečíslenia, Šurnovského prihrávka však neprešla cez jediného obrancu Trenčína. Vo štvrtej minúte nadstaveného času Fábry takmer zlomil pravú tyč Šemrincovej bránky. AS Trenčín stratil dvojgólový polčasový náskok a s FC Nitra na štadióne v Žiline iba remizoval 2:2.

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 5:2

01.09.2019 18:00

Góly: 35. Éric Davis (pen.), 45+2. Kristopher Vida, 52. Eric Ramírez, 68. Andrej Fábry, 75. Eric Ramírez - 18. Andraž Šporar (pen.), 54. Myenty Abena

Gólové hody a na radosť fanúšikov v MOL aréne aj trojbodový zápis ich miláčikov - také bolo derby DAC Dunajská Streda vs. Slovan Bratislava. Belasí prvýkrát prehrali, dokonca dostali päťku.

Prvú šancu mal v úvode Slovan, ale Villarova možnosť nebola zakončená presne. Neskôr ale prišiel faul vo vápne, penaltu vybojoval Moha a premenil ju Šporar - 0:1. Na druhej strane musel predviesť umenie Greif po šanci K. Vidu, ale poradil si. Vyrovnať sa nepodarilo z priameho kopu ani Fábrymu. Dôležitý moment prišiel po polhodine hry, De Kamps stiahol domáceho hráča vo vápne a pískala sa penalta aj na druhej strane. Tú lišiacky premenil Davis a bolo 1:1. V závere polčasu prišla ďalšia radosť DAC-u, pretože Blackmanovu prihrávku z pravej strany poslal do siete K. Vida na 2:1. V tej chvíli domáci verili, že to už bude pre nich viac ako dobré.

Jedlička mal po prestávke prácu s možnosťami Mohu či Villara, ale neinkasoval. Netrvalo dlho a DAC zvýšil svoje vedenie. Divné zákroky pri góloch Greifa potrestali domáci hráči gólom na 3:1, presadil sa hlavičkou Ramirez. Belasí však expresne znížili, Abena sa presadil po rohu a ešte duel zdramatizoval na 3:2. DAC však pokračoval v útočnej aktivite, mal o hráča viac a patrične to aj využil. Do čierneho sa trafil aj Fábry na 4:2 a rozhodol. Prácu mal aj Jedlička na druhej strane, ale neinkasoval. Naopak, na 5:2 zvýšil štvrťhodinu pred koncom Ramirez, Slovan už mal toho dosť. Korigovať výsledok ešte chcel Daniel, ale v šanci napokon nedal. Keďže neuspel ani Ljubičič, DAC oslávil výhru nad rivalom a zároveň ukončenie jeho neporaziteľnosti vo vydarenom dueli.

MŠK Žilina - FK Senica 5:0

31.08.2019 19:00

Góly: 24. Róbert Boženík, 48. Dávid Ďuriš, 60. Miroslav Káčer, 74. Miroslav Káčer, 85. Martin Králik

Doteraz najvyššie víťazstvo v sezóne dosiahla Žilina v 7. kole, keď porazila Senicu rozdielom dvoch tried 5:0. Pritom po prvom polčase sa nič podobné nekryštalizovalo, ale napokon z toho bol jasný debakel.

Boli to však najprv hostia, ktorí zahrozili a mohli sa po desiatich minútach dostať do vedenia. Lenže Holec si poradil s loptou od Castaňedu a svoj tím podržal. Šošoni sa dostali k slovu po viac ako dvadsiatich minútach, zmätok vo vápne využil Boženík a po odrazoch ako v počítačovej hre otvoril skóre. Seničania sa mohli dostať k vyrovnaniu po dobrej prihrávke dopredu, ale nič také napokon obrana nedovolila. Presadiť sa mohol takmer na konci polčasu aj Bernát, ale jeho pokus do brány neprešiel.

Zdalo sa tak, že šancu na bodovanie bude mať Senica aj v druhom polčase, ale opak bol pravdou. Ďuriš v prvom zápase po prihrávke Boženíka upravil na 2:0 a vlial domácim pohodu na kopačky. To potvrdil neskôr aj peknou ranou Káčer, čím upravil už na 3:0. Taborda neskôr vytiahol pekný zákrok po ďalšej akcii Káčera, no tentoraz sa teda skóre nemenilo. O dve minúty mohli konečne skórovať Seničania, keď sa lopta po zlom odkope domácich dostala na ich kopačky, Castaňedovu strelu však Holec vyrazil a Baumgartnerov následný pokus chytil. Dobrý zápas nehral len Káčer, ale aj Boženík, ktorý mu nahral na lob a bolo 4:0. Teč Králika 5 minút pred koncom ešte znamenal stav 5:0, šošoni rozdrvili svojho súpera týmto výsledkom a to ešte v závere nedal v dobrej šanci aktívny Boženík.

FC Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 4:2

Góly: 13. Jakub Brašeň, 34. Anton Sloboda, 43. Jakub Švec, 55. Tomáš Ďubek - 66. Filip Twardzik (pen.), 76. Matej Čurma

Nepríjemnú jeseň zažíva zatiaľ MFK Ružomberok. Na pôde FC ViOn Zlaté Moravce prehral 2:4, keď 0:3 prehrával už po polčase.

Zlaté Moravce zavelili do útoku a k jasnému výsledku už v trinástej minúte. Vtedy Ďubek nabil Brašeňovi. Jeho prvé zakončenie hosťujúci brankár Krajčírik vyrazil, ale na dorážku nestačil - 1:0. V 34. minúte Duga odcentroval z pravej strany a strelou z prvej zdvojnásobil náskok Sloboda - 2:0. Ten istý hráč v 43. minúte vysunul do samostatného úniku Šveca, ktorý rozdiel skóre navýšil už na hrozivé tri góly - 3:0.

V 55. minúte padol do ružomberskej siete štvrtý gól. Ďubek rozohral priamy kop a z netradičnej streleckej pozície sa mu podarilo Krajčírika zaskočiť. Zdalo sa byť rozhodnuté. Hostia však súboj predsa len mierne zdramatizovali. Najprv hlavný rozhodca Ziemba nariadil jedenástku po páde Kostadinova. Twardzik v 66. minúte pokazil čisté konto Pindrochovi v domácej bránke - 4:1. Ružomberčania sa presadili aj o desať minút neskôr zásluhou Gereca (4:2).

Viac však už nestihli, a tak ViOn Zlaté Moravce zvíťazil nad Liptákmi 4:2 a zaknihoval štvrtý trojbodový zápis v aktuálnej sezóne Fortunaligy.

ŠKF Sereď - FK Pohronie 3:3

Góly: 8. Alex Iván, 58. Denis Ventúra, 60. Tomáš Hučko - 14. Mateusz Zachara, 19. Patrik Abrahám, 90+2. Patrik Jacko

Na zápase ŠKF iClinic Sereď a FK Pohronie videli diváci až šesť gólov. Domáci celok remizoval s nováčikom najvyššej súťaže 3:3 (1:2), keď o víťazstvo prišiel v nadstavenom čase.

Sereď sa v prechodnom domovskom stánku v Myjave ujala vedenia už vo ôsmej minúte: hosťujúceho brankára Vantrubu prekonal z hranice šestnástky Iván - 1:0. Radosť vedúceho celku netrvala dlho. Nováčik vyrovnal už o šesť minút neskôr. Po autovom vhadzovaní predĺžil Abrahám loptu do päťky, kde sa z bezprostrednej blízkosti presadil Zachara - 1:1. O ďalších päť minút hostia išli do vedenia. A to vďaka štandardnej situácii. Blahút poslal loptu z rohového kopu priamo na Abraháma, ktorý upravil polčasový stav na 1:2.

Zápas plný zvratov pokračoval aj po zmene strán. V 58. minúte hosťujúci Nosko neodvrátil center na hranicu šestnástky a hlavička Ventúru zapadla za Vantrubu - 2:2. Ten o dve minúty kapituloval aj tretíkrát; opäť po hlavičke protihráča. Cleber nacentroval do malého vápna a domácich vrátil do vedenia Hučko - 3:2. Náskok si Sereď udržala až do nadstaveného času. Po odrazenej lopte z priameho kopu sa najlepšie zorientoval Jacko a vyrovnal na konečných 3:3. Sereď si tak s Pohroním body na domácej tráve podelila.

Spartak Trnava - Zemplín Michalovce 2:1

31.08.2019 18:00

Góly: 60. Bogdan Mitrea (pen.), 76. Emir Halilović - 30. Matej Trusa

Proti húževnatým Michalovciam to Trnavčania nemali jednoduché, ale napokon tri body ostali doma. Spartak otočil duel z 0:1 vo svoj prospech a stúpa tabuľkou stále vyššie.

Pritom to od začiatku bolo zo strany domáceho celku nemastné-neslané. Smerom dopredu sa im nedarilo podľa predstáv a po jednej z akcií dokonca inkasovali. Stalo sa tak po polhodine hry, pretože siahodlhá lopta si našla Danka, ktorý preveril Rusova. Brankár jeho pokus ešte vyrazil, ale potom nestačil na dorážku od Trusa a bolo 0:1. Tento stav vydržal až do konca prvého dejstva, pretože akcia po spolupráci Haliloviča a Sobczyka neskončila gólom a nepochodil v možnosti doraziť loptu do siete ani Yilmaz v závere.

Po prestávke tak bolo jasné, že Spartak potrebuje zabrať, aby niečo ešte s výsledkom urobil. Prvé minúty dejstva číslo dva sa tímy dopredu s finálnym zakončením nehrnuli, ale potom opäť zaúradovala spolupráca Haliloviča a Sobczyka. Pískala sa penalta po faule a tú Mitrea premenil zásahom na 1:1. Dobrú šancu na vedenie prepásol potom Dangubič, Michalovce sa držali zubami-nechtami. Pätnásť minút pred koncom ale brankár Kira vyrazil loptu Oršulu, ale na dorážku Haliloviča presne k žrdi už nedočiahol - 2:1. Trnava si už tri body potom ustrážila.