Fortuna liga - souhrn 11. kola: Žilinské trápení pokračuje

15.10.2021, 19:07, aktualizováno 16.10.2021, 19:57
Žilina nevyhrává a čekání na tříbodový zisk neukončila ani proti Dunajské Stredě, doma padla 0:2. Další tři sobotní zápasy vítěze nepoznaly. Liptovský Mikuláš si pomohl ve druhé polovině tabulky ke klidnějším dalším týdnům. Díky brance Voška z nastaveného času se mu podařilo skolit Trenčín...

FC Zlaté Moravce - ŠKF Sereď 2:2

16.10.2021 18:00

Góly: 45. Peter Čögley, 84. Alexandros Kyziridis - 28. Yann Michael Yao, 74. Nikola Gatarić (pen.)

Jedenáste kolo Fortunaligy prinieslo remízu medzi celkami FC Vion Zlaté Moravce a ŠKF Sereď v pomere 2:2 (1:1).

Už v prvej minúte zápasu sa v dobrej pozícii ocitol Morong. Jeho hlavičku Kira vytesnil na roh. Na dlhé minúty to bolo všetko zaujímavé. V 28. minúte vyšla dobrá akcia hosťom. Morong unikol po pravej strane, vyslal dobrý center na hlavu Yaoa, a ten namieril presne k pravej žrdi Kirovej brány - 0:1.

Zrovnať stav mohol Ďubek. Jeho strela tesne minula pravý dolný kút Yakubuho brány. Domáci sa dočkali vyrovnania v poslednej minúte prvého polčasu. Vtedy po skrumáži v malom vápne zblízka hlavou rozvlnil sieť Čögley - 1:1. V nadstavenom čase úvodného dejstva z malého vápna hlavičkoval Bednár tesne mimo.

Po obrátke sa oba celky pustili do ofenzívy. V 50. minúte sa k odrazenej lopte na päťke dostal Haša, a jeho gólovú strelu z bránkovej čiary odvrátil Tóth. V 57. minúte zahral Ďubek rohový kop na prvú žrď, a Chrenovu hlavičku vyrazil Yakubu. V týchto minútach domáci tlačili hostí pred ich šestnástku.

V 75. minúte po problematickej ruke Tótha nariadil rozhodca pokutový kop. S prehľadom ho premenil Gatarič - 1:2. V hektickom závere najskôr Yakubu vyrazil Mondekovu strelu. V 84. minúte Mondekov center zblízka usmernil za Yakubuho chrbát Kyziridis. Zlaté Moravce remizovali so Sereďou 2:2.

FK Pohronie - MFK Ružomberok 2:2

Góly: 34. Miloš Lačný, 61. Cédric Badolo - 39. Tihomir Kostadinov, 55. Adam Brenkus

FK Pohronie si v jedenástom kole Fortunaligy s MFK Ružomberok podelil body po remíze 2:2 (1:1). Gól Miloša Lačného z priameho kopu stál za všetky drobné.

V úvode mali dve dobré šance hostia. Kostadinov v šiestej minúte pätičkou posunul loptu pred päťku, ale Regáli minul bránku. Liptáci sa usadili na polovici súpera a ich prevahu zakončila strela z diaľky v podaní Takáča. Jeho technický pokus vyrazil Hrdlička na roh.

Lačný to najprv skúšal z uhla pokutového územia k bližšej žrdi, ale Krajčírik ho vychytal. Lačný ho prekonal po polhodine z priameho kopu, ktorý stál naozaj za to. Delovka ako z kanóna skončila vo vzdialenejšej časti brány - 1:0.

Ružomberčania následne pridali. Lopta skončila na konštrukcii Hrdličkovej bránky. V 39. minúte sa Rymarenko na krídle uvoľnil cez Pajera, poslal prihrávku medzi dvoch obrancov a Kostadinov spred päťky trafil k žrdi - 1:1.

Po zmene strán Kostadinov prihral pred šestnástku, odkiaľ nikým neatakovaný Brenkus z prvej zakončil pod brvno - 1:2. Pohronie vyrovnalo do šiestich minút: Ladji centroval sprava dobre postavenému Fabišovi. Tomu lopta ušla od nohy, čo využil Badolo a z prvej zakončil k žrdi - 2:2.

Následne ubudlo šancí, trochu aktívnejší boli Liptáci. V závere Gerec a Fabiš chceli zakončiť v skrumáži pred päťkou, no napokon z toho bol zblokovaný pokus a odkop Pajera. V nadstavenom čase odmietol stanoviť definitívu Regáli. Hrdlička loptu potlačil na roh. Pohronie remizovalo s Ružomberkom 2:2.

FK Senica - Zemplín Michalovce 1:1

Góly: 74. Elvis Mashike Sukisa - 35. Matúš Marcin

V jedenástom kole Fortunaligy dokázal FK Senica odpovedať na gól Michaloviec a s východniarmi remizoval v sobotu 1:1 (0:1).

V prvom dejstve sa hral najmä medzišestnástkový futbal. Loptu pritom mali viac na kopačkách hostia. Šancí nebolo veľa. Domáci zakončovali vo štvrtej minúte, keď sa presadil Oršula, no zvnútra 16-ky mieril tesne vedľa.

V 23. minúte zakončil Trusa, no Ravas nohami loptu vyrazil. V 35. minúte Trusa vnikol do pokutového územia. Po jeho nabití sa presadil Marcin, ktorý to poslal pod brvno - 0:1. Seničania si väčšiu šancu nevypracovali a polčas skončil jednogólovým vedením hostí.

Záhoráci začali v druhom polčase tlačiť. V 57. minúte po pase Žofčáka a súboji Šumbera s Marcinom v pokutovom území rozhodca odpískal pokutový kop. Ten chcel zahrať Trusa, no Ravas ho vychytal a vyrazil. Seničania vystriedali troch hráčov. Do šance sa dostával kanonier Sukisa. Skončilo to rohovým kopom. V 74. minúte Maulana poslal prihrávku za obranu Jurdíkovi a po jeho zakočnení zazvonila pravá žrď.

Lopta sa odrazila pred bránu k Sukisovi, ktorý ju poslal do odkrytej brány - 1:1. V závere v nadstavenom čase boli zbytočne vylúčení dvaja hráči. Na domácej strane Piroska, ktorý nastúpil prvýkrát v tejto sezóne a na hosťujúcej Ošima. Senica a Michalovce si podelili body po remíze 1:1.

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 0:2

16.10.2021 16:00

Góly: 1. Didier Lamkel Zé, 73. Dominik Kružliak

V prvom zápase sobotňajšieho programu jedenásteho kola slovenskej najvyššej súťaže podľahol veľmi sa trápiaci MŠK Žilina mužstvu FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1).

V minulom ligovom ročníku hrali oba celky o najvyššie pozície vo Fortunalige, tohto roku je to o poznanie horšie. Žiline sa prestalo dariť a prehráva jeden zápas za druhým. Rovnako viac čakali fanúšikovia od v poslednej sezóne druhého celku DAC Dunajská Streda. Počas týždňa spadla poriadne rozkývaná stolička pod trénerom "Šošonov" Pavlom Staňom, ktorého nahradil Peter Černák. A čakala ho skúška ohňom.

Dunajská Streda sa ujala vedenia už v prvej minúte zápasu: Didier Lamkel Zé vystrelil z veľkej diaľky a prekonal brankára Petráša - 0:1. Po štvrťhodine skóroval opäť ten istý hráč, no gól pre postavenie mimo hry tentoraz neplatil. Potom sa hra upokojila, zápas však mali hostia pod kontrolou.

Po prestávke sa domáci do očakávaného náporu nedostali. Naopak, príležitosť zvýšiť svoj náskok mali hráči zo Žitného ostrova. Davis-Andzouana v 47. minúte tesne minul bránu. Prvú príležitosť si žltozelení vypracovali až v 53. minúte. Vtedy strieľal Bičachčjan, no jeho pokus obrana hostí zblokovala.

Druhý gól hosťujúceho celku visel na vlásku. Po rohovom kope ho hlavou zaznamenal Dominik Kružliak - 0:2. Žilina prehrala s DAC-om Dunajská Streda doma pod Dubňom 0:2 a z plného bodového zisku sa netešila už v šiestom stretnutí za sebou.

Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín 2:1

15.10.2021 17:00

Góly: 68. Richard Bartoš, 90+4. Peter Voško - 90. Adam Gaži

V piatkovom zápase jedenásteho kola Fortunaligy zdolal nováčik z Liptovského Mikuláša AS Trenčín gólom v nadstavenom čase 2:1 (0:0).

Viac z hry mali najprv hosťujúci futbalisti. Po rohovom kope sa v 17. minúte do lopty na hranici šestnástky oprel trenčiansky Kmeť a jeho pokus zastavilo brvno Sváčekovej bránky. Náznak šance mali domáci až v 24. minúte. S centrami Staša a Bartoša si považskí obrancovia poradili. V domácej šestnástke to znovu horelo po vyše polhodine hry. Pri Kadákovom zakončení, ktoré prešlo cez viacerých hráčov, predviedol Sváček reflexívny zákrok. Trenčania tlak stupňovali, domáci mali problém dostať loptu za poliacu čiaru. V 42. minúte videl žltú kartu po faule na Václavíka obranca Pirinen, keď hasil vlastnú chybu. V nadstavenom čase sa do Ibrahimovej strely zblízka obetavo vložil Hranáč a vytlačil ju na roh.

Aj v druhom dejstve mali navrch hostia. Najprv vzal spod nôh Jendrišeka loptu domáci brankár. O minútu neskôr zahrozil Azango; lopta tesne minula pravú žrď. Ožili aj domáci. Zlepšili pohyb a viac si verili pri rozohrávke. V 51. minúte Staš zakombinoval s Pintem a jeho prudkú strelu eliminoval s vypätím všetkých síl Kukučka. Ďalší dobrý zákrok predviedol brankár Trenčína o desať minút neskôr. Stašova ľavačka gól nepriniesla. V 68. minúte po rohovom kope otvoril skóre hlavou Bartoš - 1:0. Hostia chceli rýchlo vyrovnať, ale aktivita Gažiho a po ňom Jendrišeka gól nepriniesla. Trenčínu sa v koncovke nedarilo. Domáci bránili na vlastnej polovici so všetkými hráčmi. Ikoba, hoci do hry naskočil až v 70. minúte, stihol spáliť viacero dobrých príležitostí. V závere hrali Trenčania nervózne a viaceré situácie riešili zbrklo.

V poslednej minúte riadneho hracieho času najprv Pintér z bránkovej čiary vykopával loptu po Azangovej strele. Tá sa odrazila k voľnému Gažimu, ktorý ju s pomocou konštrukcie bránky nekompromisne napálil do siete - 1:1. Infarktový záver pokračoval. Rozhodcovia nadstavili štyri minúty. V poslednej minúte nadstaveného času rozvlnil sieť druhýkrát za domáci celok striedajúci Voško. Skóroval po chybe hosťujúceho brankára Kukučku, ktorému vypadla z rúk predchádzajúca strela Václavíka z veľkej diaľky. Liptovský Mikuláš porazil Trenčín 2:1.