FAČR není v dobré finanční kondici, řekl Tvrdík. Slavia i Sparta chtějí přispět na trenéra

Debata o novém trenérovi české reprezentace se během pár dnů posunula úplně jinam, než se původně čekalo. Do centra dění se nyní dostal předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík, který popsal, proč se do výběru kouče vložily i největší české kluby. Naznačil, že nejde o žádné zasahování do kompetencí svazu, ale o reakci na stav, ve kterém se FAČR nachází.
Podle Tvrdíka nebyla nabídka Slavie nijak osamocená. Naopak, stejné stanovisko zaznělo na výkonném výboru i od rivalů Sparty a Plzně. Ty prý, stejně jako Slavia, vyjádřily možnost finančního příspěvku na náklady realizačního týmu zahraničního trenéra. "Nikdo z výboru to nepovažoval za něco nepatřičného," napsal na sociální síti X.
Zároveň uvedl i důvod, proč se kluby do věci vložily. Podle něj svaz jednoduše nemá prostředky, aby si dražší zahraniční variantu mohl dovolit sám. "FAČR není v dobré finanční kondici a kluby se mu snaží pomoci v situaci, kdy není k dispozici český trenér odpovídající kvality a zahraniční varianta je výrazně dražší," prozradil s tím, že profesionální fotbal má na kvalitním reprezentačním trenérovi vlastní zájem, protože reprezentační výkony ovlivňují celý fotbalový ekosystém.
⚽️ Jaroslav Tvrdík sehnat peníze na zvučné zahraniční jméno, až za obhájce titulu nabídl, že jeho klub je ochotný se na novém kouči finančně podílet, za určitých okolností o tom mají přemýšlet i další velké české kluby. Je tohle vůbec možné? ????https://t.co/lzoVslfBhv
— Deník Sport (@DenikSport) December 9, 2025
A také se trochu rozzlobil nad tím, že když se k tomu nepostaví čelem nejsilnější kluby, pak to neudělá nikdo. Podle něj stát přispívá v přesně daných mantinelech a víc nepřidá. "A partneři a sponzoři se po posledních nevydařených měsících spíše stahují," uvedl otevřeně.
V takové situaci se podle Tvrdíka jeví jako logické, že větší část zátěže ponesou samotné kluby. Připomněl, že už dnes odvádějí do svazového rozpočtu významné prostředky. "Profesionální fotbal už dnes posílá svazu podíl z marketingových a televizních práv v desítkách milionů. Tak pošle více," nabídl řešení.
Související články








Komentáře (55)
Přidat komentářJarda to samozřejmě hned musí vypustit ven aby vypadal jako milosrdný Samaritán
U Slávie to beru, ale proč do tohohle proslávistickýho bordelu chce lejt prachy Sparta?
Tvrdík to rozmrdal, jako vždy a všechno, na co šáhne. Ať si to teď vyžere. Hnusák.
Protože když do toho bude lejt prachy jen Slavia, tak zase bude ta hloupější část z vás kvičet, že si Slavia reprezentaci kupuje už úplně bez tajností
Slávia si svaz už dávno opanovala, když si tam Tvrdík se Šádkem navolili svoje lidi, kteří dosadili další svoje lidi. Nemá smysl do tohohle seshitýho molochu pustit jedinou sparťanskou korunu.
Ale to by se jiste dalo zjistit, kde se projidalo vice, nez na co se melo, ne?
Neměl už svaz dostat část peněz za prodej Strahova ?
Ty jdou ještě Berbeovi, ne?
Vánoční bonusy
"Profesionální fotbal už dnes posílá svazu podíl z marketingových a televizních práv v desítkách milionů. Tak pošle více," nabídl řešení.
Prostě sociální demokrad.
Takže by si naopak LFA měla stáhnout i ty desítky milionů zpátky pod sebe?
Ne. Ale začít by se mělo tím, že na FAČRu začnou něco dělat. Řešení "dáme tam víc peněz" je k ničemu.
Skoro to vypada, ze novy trener vyresi veskere problemy
Jsem fakt zvedavy kdo to bude. Jako platit jenom za jmeno ... fakt nevim. Nakonec to bude nekdo, kdo je roky bez jobu a zbylo uz po nem jen to jmeno. Nemaji ani hovno a nevedi, tak se udela show s trenerem. To bude clanku jak svina tady
Podstatě vezmou Haška z ciziny.
btw, takže to nebyl kec, jak jsi se snažil z toho Spartu vykroutit, ale otevřená tomu je i Plzeň
stanovisko zaznělo na výkonném výboru i od rivalů Sparty a Plzně. Ty prý, stejně jako Slavia, vyjádřily možnost finančního příspěvku na náklady realizačního týmu zahraničního trenéra.
takže infotbal nezpochybňuj
"takže infotbal nezpochybňuj"
tak na rozdíl od různých rádoby sportovních zdrojů, tak na jejich info je dost spolehnutí a navíc to dělají zadarmo, což už taky není všude samozřejmostí
1. Jsem nezpochybňoval, že by se tak Sparta mohla vyjádřit. Jen jsem psal, že se tak Sparta nikde veřejně nevyjádřila a infotbal to má neověřené od zdroje. Takže brát to jako hotovou věc je nesmysl.
2. Sparta se k tomu pořád ještě veřejně nevyjádřila.
3. Proč bych nemohl infotbal zpochybňovat?
Protoze je proste soucasti nove svate trojice. Tvrdik, Trpisovsky a infotbal. Amen.
tak si počkej no, až se někdy rozhoupete a vyjádříte se
tak, zpochybňuj no, ale v tomto případě marně, protože nejsou žádný indicie, které by vedly k tomu, že to je lež
Zpochybňování zpráv je základ. Bez toho se od internetu rovnou odpoj.
Lež to není. Ale jsou 3 indicie, že to není úplně pravda. Zaprvé napsali "měla", zadruhé napsali "podobný" a zatřetí to tvrdí Tvrdík.
proto je právě důležitý koukat i na zdroj a dle nějaké zkušenosti tak vyhodnotit, jestli ten zdroj je důvěrnější nebo méně či vůbec
tak novinář nejsme ani jeden, takže bych je nechytal hned za slovo...za mě rozhoduje ten základ, zda to tak je nebo není a ne, jaký slovo dají do věty, ale v poho
Tak zdroj tam neuvedli, tak ho těžko můžu zkoumat.
Tys to pořád ještě nepochopil. Nejde o chytání za slovo. Jde o to, co to slovo znamená. Pokud napíšou, že podle zdroje "prý", "údajně", "mělo", tak to nemají ověřené a nenesou za to "odpovědnost". Je to skoro na podobné úrovni jako spekulace.
Ještě aby se vyjádřila, když jsou uzavření jak Severní Korea.
Tak Tvrdík se zas naopak vyjádřil, protože je otevřený jak Severní Korea.
Riera z Celje by byl zajimavej jak pro repre, tak pro Slavii.
Hlavní cíl Zvezdy, takže asi bez šance.
Janotka z Olomouce by byl zajimavej jak pro repre, tak pro Slavii. Brečí, kudy chodí, a navíc toho Rieru teď v přímém souboji porazil i v KL.
Klidne bych ho do repre vzal, ale politicky nepruchozi
ten by byl blazen, kdyby sel do repre a navic do nasi.. ale ta Slavie by pro nej mohla byt zajimava
Musí ale počítat s tím, že když dají milion, na plat trenéra se z toho dostane tak 400k.
A kolik ze plati tomu Nedvedovi za uplne nesmyslnou funkci?
ano
Cca tipuji 500-750 000 CZK měsíčně. Trenéři jako Bilic to chtějí taky ale v eurech.
Jsi trochu ustřelil
750k má nějak tak tuším
To se nedivím ze nemají prachy
Udělejte pro FAČR sbírku na doniu
Chlapci ze svazu by mohli obcházet s kasičkami při ligových zàpasech.
Albansky svaz byl schopny zaplatit Silvia, ktery je dostal na EURO a nehral spatny fotbal a FACR je ve spatne kondici?
Mne to dost smrdi, ze dva kluby separe jdou platit trenera narodaku, kdo to asi bude a kdo bude kecat do nominaci, setreni hracu na repre srazech atd?
Existuje neco podobneho ve svete?
Pro Silvinha to bylo první angažmá. Ten moc neměl.
Vsak takoveho kouce bych cekal, ze Nedved najde, ale radsi stareho Terima kterymu ujel vlak pred 10 lety
Bych zvedl fačr poplatky! Ať amatéři platí za to že můžou hrát pro zábavu a ať mají mocipáni na trenéra
Aspoň by to zamezilo spekulacím, že nominace tvoří agenti a pražská S. Teď už by to bylo oficiální
V lize je najednou moc miliardářských mafiánů, tak je dobrý si to posichrovat alespoň v repre a dobře prodávat jinam
tohle melo byt uz davno.. ostuda, ze to nekoho napadlo az ted
Ten oligarchopol je v tomhle state absolutne neuveritelnej, vsak to jsme uz jak nekde na Balkane tvl
jakoze ne, ze by se repre dalo nejak fandit posledni roky, ale s timhle uz tuplem ne
"Nikdo z výboru to nepovažoval za něco nepatřičného," ..samozřejmě že ne, když je to tam jeden zmrdík vedle druhého. Tohle sešívané prase se neštítí ničeho!
Hráčům platit prémie jen za výhry, reprezentovat by měla být čest! Trenér by měl mít plat složený z fixu + za výsledky. Zrušit zbytečné pozice včetně té Nedvědovi! Nevím proč svaz platí za reklamu, tou by měli být výsledky. Nic z toho se ale nestane, protože je na repre přisáto až moc šmejdů a všemu tomu velí zmrd Tvrdík!
Ja tipuju ze nakonec jmenuje FACR týden před baráží toho Terima a v den zápasu zjistí, že už je 5 let po smrti
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele