Durosinmi přicestoval do Itálie. Dohodne se na podmínkách smlouvy v Pise?

Včera, 11:44
Aktuality
Rafiu Durosinmi (© FC Viktoria Plzeň)

Rafiu Durosinmi se přiblížil odchodu z Plzně. Nejlepší střelec Viktorie v ligové sezoně již dorazil do Itálie, aby se dohodl na smlouvě s Pisou. Plzeň by za třiadvacetiletého kanonýra z Nigérie měla inkasovat 11 milionů eur včetně bonusů.

Durosinmi jedná o přestupu do zahraničí a s Plzní už v pondělí neodletěl na soustředění do Španělska. Místo toho se vydal do Itálie a italský novinář Gianluca Di Marzio na síti X zveřejnil video z hráčova večerního příjezdu na hotel.

Poslední celek Serie A za kanonýra nabízí Viktorii devět milionů eur a další dva miliony eur na bonusech.

Předseda představenstva a generální ředitel Viktorie Adolf Šádek potvrdil, že klub má na stole nabídku, která splňuje dlouhodobou domluvu s hráčem, že v případě zajímavé nabídky ze zahraničí, která by uspokojovala jeho samotného i představy Viktorie, nebude mu bráněno v transferu. Nigerijský útočník mohl odejít už před dvěma lety, jeho přestup do Frankfurtu ale tehdy zhatilo, že neprošel zdravotní prohlídkou.

Durosinmi působí v Plzni tři roky. Nejprve přišel z Karviné na hostování a o půl sezony později přestoupil. Od října 2023 do loňského února nehrál kvůli vážnému zranění kolena. V aktuálním ligovém ročníku má na kontě sedm branek a již po podzimu překonal své sezonní maximum v české lize. Celkem si v české nejvyšší soutěži připsal 26 gólů v 79 zápasech.

Autor: ČTK

Komentáře (22)

Přidat komentář
Lemond Laws

OT: Nominace na OH? Řeší se to třeba v diskuzi u MSJ?

Reagovat
Vinci

a ta je vlastně kde?

Reagovat
Lemond Laws

Vedení, čekáme

Reagovat
$dolar$

Ano.

Reagovat
ACSMan

Nejdřív podepsat, až poté prohlídka

Reagovat
Blasphemer

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
Infeld Prácheňský

Reagovat
KingMaster13

Reagovat
ratusek

Reagovat
Firkraag

Reagovat
8lampard8

Reagovat
Boris Ščerbina

To je vůl, to mi přijde Plzen lepší

Reagovat
bruchy

11 miliónů eur za lehce nadprůměrného útočníka české ligy. V Plzni musí být spoko.

Reagovat
Lemond Laws

Je přesně jenom o rok starší než Vojta (africký úřady jasně..) ale, podívej se, co má v tom věku za sebou. Absolutně odpovídající prachy

Reagovat
bruchy

Nevím no, já na něj dlouhodobě pohlížím spíše skepticky. Kromě tohodle podzimu není extra produktivní. A když už, tak jsou to většinou snadné góly. Pálí spoustu šancí, bývá zraněný. Často se mi zdá, že hraje bez zájmu.

Reagovat
Axelrose

Tvl, Frenštát pod Radhoštem.... zrovna jsem při práci poslouchal "pohádku o Raškovi" od OP

Reagovat
Salfovic

1/10

Reagovat
Finrod

Když si uvědomíš, že Šulc teď má cenu tak 30m€. Tak se to může zdát divný.

Reagovat
Vinci

Fakt se dívím že mu dají větší peníze než Plzeň

Reagovat
Klapzubova11°

39 Raul Albiol 11 Juan Cuardado...

Reagovat
Simas92

Nechapu ze si vetsina tzv odborniku mysli ze tu cenu 9 plus 2 nema vzdyt je to naprosto top top utocnik a predvadel to opakovane v Evrope proti top klubum, navic mlady, stoji jen 2x tolik co Vojta, to je pro Italy kradez.

Podle me ho Cesi podcenuji hlavne proto ze Plzen asi kazdy tolik nesleduje jako S, ale kazdy kdo se na Plzen diva tak mu musi byt jasne ze takovy hrac v lize nebude dalsich 10 let.

Dopadne to uplne stejne jako se Sulcem, za pul roku budou vsichni vykuleni ze ho chce Juventus a jaktoze se 'tak zlepsil', 'jee to jsme si ani nedokazali predstavit ze se mu bude darit' bla bla bla.

Frankfurt ho chtel tenkrat za 10 a to mel tenkrat za sebou povedenou jen necelou pulsezonu a bylo jasne ze bude zraneny dalsi pulrok (i kdyby mu nenasli ten dalsi problem). I tak ho Frankfurt malem koupil a to tenkrat Frankfurt skoro neutracel a privadel vetsinu hracu zadarmo.

Durosinmi ma nesmyslny potencial, ja nechapu jak to nekdo muze nevidet, bije to do oci.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele