29.08.2009, 21:35, aktualizováno 30.08.2009, 21:29
Nitra porazila DAC a vystřídala na prvním místě Bánskou Bystrici, která remizovala na hřišti Senice. Hned v závěru je po výhře nad Prešovem Žilina, naopak ztratil Slovan - bod si z Bratislavy odvezla Dubnica. Košice vyhrálad na Ružomberokem a poslaly ho na poslední místo, tři body má i Trnava...

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 2:2

29.08.2009 16:00

Góly: 40. Petr Faldyna, 52. Roland Števko - 11. Tomáš Bruško, 86. Róbert Pich

Nováčik zo Senice opäť preukázal, že má káder na udržanie sa v Corgoň lige, ked remizovala z tímom spod Urpína 2:2. V tomto zápase mala Senica menšiu prevahu, ale nedokázali premeniť šance, čo Banská Bystrica využila. V druhom polčase sa taktiež ukázal tím spod Urpína. V tomto zápase je remíza zaslúžená.

Senica mala od začiatku prevahu. V 6. min mal šancu Faldyna, ktorú nepremenil.. Hostia sa z ojedinelej akcie dostali v 11. min do vedenia, keď po centri Kuzmu sa presadil Bruško - 0:1. Potom si Seničania vypracovali viacero gólových šancí, ale nová akvizícia Števko a ani Piroska s Faldynom úspešní neboli. Senica sa v 40. minúte konečne dočkala vyrovnania, po centri Čápa sa hlavou presadil Faldyna - 1:1. Druhý polčas opäť lepšie začala Senica. V 52. min išli domáci do vedenia, po priamom kope Čápa pekne prehodil Boroša hlavou Števko - 2:1. Po góle sa Seničania zbytočne stiahli do obrany a hrať začal hrať tím spod Urpína. V 56. min nevyužil gólovú šancu Seye po chybe Juhásza. V 63. min si Seye narazil loptu s Ďurišom, ale Kamescha neprekonal. Potom v 76. mohli náskok zvýšiť domáci, no striedajúci Samb mieril len do ľavej žrde. O tri minúty neskôr nebezpečne pálil Pečovský, jeho strelu Kamesch vyrazil. V 86. minúte sa Banská Bystrica konečne dočkala golu, po rohu Pančíka sa Pich dostal k lopte a techickou strelou prekonal Kamescha - 2:2. Senica ešte mohla v nadstavenom čase rozhodnúť, ale striedajúci Bajan nepresne zakončil.

Ladislav Hudec (tréner Senice): "V mužstve boli určité oslabenia, napriek tomu sa hráči zhostili svojej úlohy veľmi dobre. Tím treba pochváliť. Išli sme trochu do rizika so Števkom, no ten svoju úlohu splnil. Podľa počtu gólových situácií sme tento duel mali jednoznačne vyhrať, to by bol úspech. Chýbalo nám to povestné futbalové šťastie. Diváci dnes museli byť spokojní s úrovňou zápasu i nasadením."

Jozech Jankech (tréner B. Bystrice): "Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom sme sa však dopustili väčšieho počtu obranných chýb ako v predošlých dueloch. Dostali sme dva góly, čo sme doteraz neinkasovali v siedmich stretnutiach. Našťastie, druhý gól domácich nás vyburcoval k lepšiemu výkonu. V závere sme mohli opäť inkasovať. Do Senice nebudú chodiť mužstvá vyhrávať, remízu považujem pre nás za veľmi dobrý výsledok."

Spartak Trnava - MFK Petržalka 2:0

29.08.2009 19:30

Góly: 30. Ľubomír Bernáth, 90. Michel Neto

Trnava včera na štadione Antona Malatinského potvrdila úlohu favorita, ked porazila Petržalku 2:0. Domáci tím mal po celý čas jasnú prevahu, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku.

V prvých minútach zápasu hrali oba tímy len na polovici ihriska. Vážnejšia šanca prišla len v 18. minúte, ked Jakubička po prieniku neprekonal brankára Jenča. O tri minúty neskôr zahrával brazílčan Neto priamy kop, jeho strela opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. V 28. minúte si vypracovala Petržalka peknú šancu, ale Maroši svoju šancu nedokázal premeniť. O dve minúty neskôr sa domáci tím dostal do vedenia, Bernáth po peknej kolmici Neta prekonal Jenča - 1:0. Hostia mohli okamžite odpovedať, ale Tomčák nepremenil šancu. V 41. minúte sa do šance dostal Neto, ale ani ten neprekonal Jenča. Hned v druhom polčase mohla vyrovnať Petržalka, ale Doležaj vykopol loptu na bránkovej čiare. O pár minút neskôr sa opäť dostal do šance Neto, ale opäť neprestrelil hosťujúceho brankára Jenča. V 64. minúte zahodil hosťujúci tím vyloženú šancu, Hílek sa v protiútoku nedokázal presadiť. V 71. minúte mal veľkú šancu Guedé, ale ani on nedokázal streliť prvý gol Petržalky. V 81. minúte sa opäť vyznamenal brankár hostí Jenčo, ked si poradil z priamym kopom Doležaja. O päť minút neskôr mohli zvýšiť domáci, ale Ďuriš napálil len brvno hosťujúcej brány. Trnava sa dočkala druhého golu, Neto sa konečne presadil, ked z priameho kopu prekonal dobre chytajúceho Jenča - 2:0.

Karol Pecze (tréner Trnavy): "Vstúpili sme do stretnutia s jasným zámerom - chceli sme vyhrať. Vedeli sme, že Petržalka nebude ľahký súper, čo potvrdili v zápasoch so Slovanom, Žilinou a Dunajskou Stredou. Neto predviedol v tomto dueli prekrásne momenty, bolo otázkou času, kedy zvýšime naše vedenie. Náš gólman Rybánsky preukázal vynikajúcu formu. Tento zápas sa musel divákom páčiť, bol veľmi zaujímavý."

Emil Stranianek (tréner Petržalky): "Do zápasu sme vstúpili zle, robili sme veľmi veľa zbytočných chýb, boli sme často pod tlakom. V druhom polčase sme sa zlepšili, spresnili sme hru a začali sme kombinovať. Bez gólu ale nemôžeme vyhrať. Musím pochváliť nášho brankára Jenča, ktorý nás viackrát podržal."

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 2:0

30.08.2009 19:30

Góly: 14. Lukáš Štetina, 86. Róbert Rák

Nitrianski futbalisti zvládli svoj večerný televízny zápas proti Dunajskej strede, a po výsledku 2:0 sa vrátili na čelo Corgoň ligovej tabuľky.

Hneď v úvode sa ocitol v sľubnej príležitosti domáci Hodúr. Ale aj napriek veľke snahe nedokázal trafiť priestor brány. Potom bolo viac vzruchu na tribúnach, keď sa priaznivci oboch táborov začali ohadzovať kameňmi, a hlavný arbiter musel na malý moment hru prerušiť. V 14. minúte už Nitra viedla, keď sa z priameho kopu presadil peknou strelou Štetina. Päť minút pred koncom prvého polčasu musel ísť predčasne pod srphcy hosťujúci Wemmer, ktory oplácal, a celkom správne uvidel červenú kartu. V 43. minúte sa dostal do šance Rák, ale zakončiť mu znemožnil asistent rozhodcu, ktorý odmával ofsajd.

Hneď po prestávke sa dostal do dobrej šance nitriansky útočník Šimonek, ktorý nedokázal namieriť presne. Hneď z ďalšej šance sa snažil presadiť Hodúr, ale gólman Novota mu skórovať zabránil. Potom sa k slovu dostali aj hostia, ktorí striedajúcim Speranzom a Némethom zamestnali obranu Nitry ako aj brankára Hrošša, no bezúspešne. Po hodine hry sa ocitol sám pred branou Rák, ale zvýšiť na 2:0 s sa mu nepodarilo. V ďalších príležitostiach sa ocitli Kóňa, Kollár, ale ani jeden menovaný nedokázal skórovať. Upraviť výsledok na konečných 2:0 sa podarilo až v 86. minúte Rákovi, po ktorého góle sa zápas len dohrával.

Hlasy trénerov:

Ivan Galád (tréner Nitry): "Teším sa z troch faktov. Z víťazstva, z prvého miesta po 8. kole a najmä z toho, že z osemnástich hráčov, ktorí boli na súpiske, bolo sedemnásť nitrianskych odchovancov. Dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať, boli sme lepším mužstvom a vyhrali sme zaslúžene."

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Zaslúžene sme prehrali, celkovo sme pôsobili nervóznym dojmom. Nevedeli sme si prihrať, a preto sme nakopávali dlhé lopty na našich útočníkov, ale tie sa vracali naspäť a nemohli sme útočiť. V prvom polčase sme dostali gól a navyše sme prišli o hráča. Druhý polčas sme hrali už s veľkým rizikom na troch obrancov, no päť minút pred koncom sme znova inkasovali. Nitra dnes ukázala, že má veľmi dobré mužstvo."

MFK Košice - MFK Ružomberok 3:1

Góly: 21. Ján Novák, 33. Juraj Hovančík, 39. Marko Milinković - 57. Anton Sloboda

Košice sa dokázali rýchlo otriasť po debakli v Ríme, a v zápase o predposledné miesto zvíťazili nad Ružomberkom 3:1.

Už v prvej minúte sa do šance dostala možno nová posila Fulhamu Novák, ale tvrdú strelu brankár Penksa zneškodnil. O niekoľko sekúnd neskôr sa postaral o rozruch pred bránou Ružomberka Milinkovič, no jeho snaha bola márna. Hosťujúci futbalisti mali píležitosti najmä po strelách z diaľky, dvomi sa prezentoval Sivčevič. V 21. minúte sa Košice ujali vedenia, autorom gólu nebol nikto iný ako reprezentačný útočník Novák, ktorý zahral priamy kop perfektne, a nedal brankárovi Penksovi šancu. Ružomberok mohol vyrovnať po šanci Božoka, ale zakročiť stihla obrana domácich. V 33. minúte vyhrávali Košičania už 2:0, keď sa po Milinkovičovom rohu presadil hlavou Hovančík. O 4. minúty nekôr vystrelil nebezpečne Lačný, no Schreng bol pozorný. V 39. minúte sa dočkal aj Milinkovič, keď po srane unikol Novák odcentroval a Srb upratal loptu do prázdnej brány. Ten istý hráč mal na kopačke aj svoj druhý gól, jeho strela však skončila na žrdi.

Po zmene strán mal šancu Škutka brankár hostí však dokázal zareagovať. K slovu sa čoraz viac dostávali Ružomberčania. Najskôr Pilárovu šancu zlikvidoval Schreng, ale v 57. minúte A. Sloboda už dokázal znížil na 1:3. Desať minút pred koncom sa ocitol v super šanci Škutka, ale nepochopiteľne netrafil bránu. Košice v závere už kontrolovali priebeh hry, a do žiadnej vážnej šance hostí z Ružomberka nepustili.

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Som spokojný, že sme prelomili zlú sériu. V prvom polčase sa hral otvorený futbal, v ktorom sme mali viac šťastia. Svoje šance sme totiž využívali a naopak neinkasovali sme pri príležitostiach hostí. Po zmene strán sme síce dostali gól, no následne sme sa sformovali a hostí sme nepúšťali do šancí."

Viliam Hyravý (tréner MFK Ružomberok): "Domáci trikrát vystrelili na bránku a dali tri góly. Vybuchol nám brankár, preto som ho vystriedal. Mali sme dosť šancí, no trápime sa s koncovkou. Herne sme domácemu tímu vyrovnali, no futbal sa hrá na góly."

Slovan Bratislava - MFK Dubnica 1:1

Góly: 87. Radek Dosoudil - 43. Tomáš Zápotoka

Bratislavský Slovan sa naďalej trápi. V ôsmom kole uhral na domácom ihrisku s Dubnicou iba remízu 1:1, ktorú zachraňoval v samotnom závere Dosoudil.

Slovanisti začali aktívne so snahou streliť hneď v úvode gól. Aktivitou hýril najmä Breznaník, po ktorého prihrávkach nedokázali svoje šance premeniť Sylvestr, Halenár ani Slovák. Po štvrťhodine hry sa k lopte dostal Halenár prudko vypálil, ale brankár hosti stihol zareagovať. V 20 minúte už zdvíhal ruky nad hlavu hosťujúci Tomáš Zápotoka, no radosť mu pokazil asistent hlavného rozhodcu, ktorý odmával ofsajd. Do ďalšej príležitosti sa dostal tvorca hry Kozák, no namiesto strely zvolil prihrávku, ktorú však Slovák nezachytil. O pár okamihov neskôr našiel Kozák pekne Breznaníka, ale jeho strele chýbala presnosť. V 31. minúte prihrával Kozák Halenárovi, ale jeho strela trafila len rukavice gólmana Ďurča. Belasí zahrávali v 32. minúte rohový kop, po ktorom vyskočil najvyššie Dobrotka, prekonal aj brankára Dubnice, no toho na bránkovej čiare zastúpil pohotovým zákrokom obranca. Dve minúty pred koncom prvého polčasu našiel Ondráš dobrou prihrávkou Zápotoku, ktorý nikým neatakovaný dostal svoj tím do vedenia - 0:1.

Do druhého polčasu nastúpil v zostave belasých aj útočník Masaryk, a Slovan chcel otočiť výsledok vo svoj prospech. Belasí mali síce územnú prevahu, no v koncovke sa naďalej trápili. V 71. minúte sa prebil do šestnástky Masaryk, ktorý dokázal ak vystreliť, ale jeho strelu stihol Ďurčo vyraziť. V 79. minúte sa ocitol Kozák v šanci, ale už po niekoľkýkrát nechal vyniknúť brankára hostí. Domáci sa nakoniec dočkali v 87. minúte, keď sa po viacerých odrazoch a zblokovaných strelách dostal k lopte celkom náhodne Dosoudil a vyrovnal. Slovanisti v záverečnom tlaku už nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Michal Hipp (tréner Slovana): "Ja som z výsledku sklamaný, lebo naším cieľom bolo jednoznačne bodovať naplno. Samozrejme, že sme poznali silu súpera, ktorý po výmene trénera odohral veľmi dobré stretnutie s Nitrou. Mali sme hrať aktívne a bojovne. Žiaľ, ukázalo sa, že niektorí z kľúčových hráčov mužstva sú unavení nielen fyzicky, ale i psychicky. V závere sme chceli stretnutie zachrániť, začali sme hrať len na troch obrancov a podarilo sa nám vyrovnať."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Pred zápasom by som tento výsledok bral všetkými desiatimi, ale po predvedenom výkone a remíze 1:1 prevládajú u mňa zmiešané pocity. Domáci vyrovnali tri minúty pred koncom, ale my sme mohli dovtedy pridať druhý gól. Mrzí ma, že sa nám to nepodarilo, lebo šancí na jeho dosiahnutie sme mali niekoľko. Vynútene som musel pre zranenia striedať až troch hráčov, čo sa prejavilo na výkone v závere stretnutia. Pred zápasom som upozorňoval hráčov na nebezpečné štandardné situácie Slovana, z jednej sa Bratislavčanom podarilo vyrovnať a dosiahli remízu. Asi je spravodlivá."

MŠK Žilina - Tatran Prešov 1:0

Góly: 77. Emil Rilke

Žilina na štadione Pod Dubňom zaslúžene vyhrala 1:0 nad hosťami z Prešova. Domáci mali od začiatku prevahu, Žilina mohla vyhrať aj vyšším rozdielom.

V 5. minúte sa dostal po prieniku do šance Piaček, ale jeho strela minula bránu hosťujúceho brankára Diviša. O päť minút neskôr sa po chybe hosťujúcej obrany dostal k lopte Patrik Mráz, loptu poslal oblúčikom k Lietavovi, ale Diviš jeho strelu vytlačil nad brvno. V 24. minúte sa vydarila domácim kombinácia, Mráz opäť vysunul Lietavu, ale ani tentoraz nepremenil svoju šancu. O desať minút neskôr sa k lopte dostal Jež, loptu nádherne nacentroval na Lietavu, ale na center nedotiahol. Ku koncu prvého polčasu sa domáci ešte pokúsili streliť gol do šatne, ale ani v týchto šanciach neboli úspešný. Aj v druhom polčase začali aktívnejšie domáci. Už v 50. minúte vysunul Šourek Patrika Mráza, Mráz síce premenil šancu, ale bol v postavení mimo hry, čo znanemá, že gol nebol uznaný. O osem minút neskôr mal opäť šancu Lietava, ale Diviš jeho strelu zázračne zastavil na bránkovej čiare. V 66. minúte z diaľky vyskúšal Lietava skvele chytajúceho Diviša, ale Diviš si dal opäť pozor. O sedem minút neskôr mohli Prešovčania dokonca streliť prvý gol zápasu, ale Katona sa v protiútoku nepresadil. Domáci sa konečne dočkali zaslúženého golu, Mráz nádherne nacentroval na Rilkeho, a ten nedal Divišovi žiadnu šancu - 1:0. Domáci sa po tomto gole stiahli na svoju polovicu, a od týchto chvíľ sa do konca zápasu už nič vážne neudialo.

Pavel Hapal (MŠK Žilina): "Som spokojný s našou hrou. Celých 90 minút sme mali prevahu, ale nemali sme šťastie pri premieňaní gólových príležitostí, preto bolo stretnutie dramatické takmer až do konca. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, po zápase s Belehradom môže takýto výsledok hráčov posilniť."

Roman Pivarník (Tatran Prešov): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, momentálne predvádzajúci najlepší futbal na Slovensku. Nedarilo sa nám v strede poľa dostupovať k hráčom súpera. Musím podakovať brankárovi Divišovi, ktorý nás zachránil od debaklu. Žilina však podala dobrý výkon a zvíťazila."