22.04.2011, 19:28, aktualizováno 23.04.2011, 19:39
Senica včera jen remizovala s Košicemi, v boji o titul ale neztratila, protože remizovala také Žilina na půdě Ružomberku. Slovan Bratislava uspěl v Nitře a mezi dva lídry se vklínil. Banská Bystrica remizovala se Zlatými Moravci, Trnava přehrála Dunajskou Stredu a Prešov porazil Dubnici.

Dukla Banská Bystrica - FC Zlaté Moravce 1:1

23.04.2011 17:30

Góly: 83. Martin Jakubko - 38. Adrián Candrák

Biela sobota sa v Banskej Bystrici niesla v znamení remízy. Domáca Dukla nevyhrala nad Zlatými Moravcami a v boji o 4. miesto tak obe mužstvá stratili dôležité body.

Prvá strela patrila Pavelkovi, v páde mieril nad. V 6. minúte strieľali z uhlu hostia opäť, ale obrovská šanca prišla v 8. minúte, keď sa presadzoval Hučko a jeho dobrý center Jakubko napálil len do Kuciaka. Šanca ani nie z piatich metrov zostala nevyužitá! Pekný center Hrušku po štvrťhodine hry mohol zrealizovať v gólový moment Brčák, lopta ale tesne minula bránu. V 23. minúte dobre centroval Pančík, nikým neatakovaný hlavičkoval Brašeň a Kuciak predviedol ďalší skvelý zákrok.

V ďalšom priebehu hry sa veľa futbalovej krásy neurodilo, zaujali len dve striedania domácich a pološance na oboch stranách. V 38. minúte sa však z ničoho nič dostal do zakončenia Candrák a po nepredvídanom odskoku lopty poslal Babicovu nahrávku presne do rohu brány - 0:1. Vyrovnať sa nepodarilo následne na druhej strane ani Prekopovi a opäť nikým nekrytý hlavičkoval aj Jakubko, lenže Kuciak mal svoj deň.

Brankár hostí sa musel mať na pozore aj na začiatku druhého dejstva, napokon však zasahovať nemusel, pretože Jakubko sa k zakončeniu zblízka opäť poriadne nedostal. Vzápätí pálil Pečovský, iba do stredu brány. V 52. minúte išiel sám na bránu Candrák, ale zakončil veľmi zle, ďaleko vedľa. Vojaci sa následne dostali k priamemu kopu a vietor v šestnástke narobil Turňa, no nebol dostatočne razantný, keďže jeho strela Kuciaka poriadne nevystrašila.

Domáci zatlačili a chceli vyrovnať, blízko bol po Pečovského akcii Brašeň, ale nedal. Tomu istému hráčovi sa nedarilo ani vzápätí, opäť bol úspešný Kuciak. Domácim dochádzali sily a hostia boli s výsledkom spokojní. Desať minút pred koncom zakončoval po chybe v obrane Hruška, ale už bol v uhle a strela letela mimo. V 83. minúte sa konečne dočkala Banská Bystrica. Dobrá nahrávka od Pančíka našla Jakubka a ten krížne s pomocou žrde vyrovnal na 1:1. V závere mala viac z hry Dukla, ale ViOn dobre bránil a do veľkej možnosti už domácich nepustil.

FC Nitra - Slovan Bratislava 0:1

Góly: 89. Martin Dobrotka

V sobotu o 17:30 sa pod Zoborom odohral súboj dvoch západoslovenských tímov, keď Nitra privítala na domácej pôde Slovan Bratislava. Domáci celý zápas odolávali tlaku hostí, ale v závere zápasu sa nakoniec nespravodlivo ujali vedenia po šikovnom góle obrancu Dobrotku, ktorý rukou nadvihol center Žofčáka a vyťažil Slovanu dôležité tri body.

Spočiatku sa hral pod Zoborom zaujímavý duel. V 5. minúte mal šancu domáci Rák, ale Putnocký jeho následný pokus dokázal s problémami vyraziť. V 20. minúte mal ten istý hráč dobrú strelu z 25m, ale vystrelil nad bránu Slovana. O tri minúty neskôr mieril hosťujúci Milinkovič z priameho kopu vedľa. V 25. minúte zachraňoval dvakrát Hroššo pri šanciach hostí. Po polhodine hry mali hostia tri vyložené šance, najskôr po rohovom kope Milinkoviča nastrelil brvno Grendel, potom dvakrát dorážal po odrazenej lopte Žofčák, ale Hroššo opäť podržal svojich spoluhráčov. V 37. minúte hosťujúci kanonier Filip Šebo skúsil ďalekonosnú strelu, ale lopta minula svoj cieľ.

Druhý polčas bol taktiež zaujímavý, prevahu mali hostia, ktorý sa predovšetkým snažili o víťazný gól. V 54. minúte skúsil Hroššovu pozornosť striedajúci hosťujúci hráč Ivana, ale jeho strele chýbala sila. Na opačnej strane v 58. minúte prudko vypálil Glenda, ale Putnocký bol pozorný. Onedlho sa útočná dvojica Ivana - Šebo mohla dostať do sľubnej šance, ale tentokrát "úradovala" domáca obrana. V 59. minúte z hranice šestnástky strieľal hosťujúci stredopoliar Grendel, ale Hroššo si s jeho pokusom poradil. Tesne po hodine hry mal ten istý hráč podobnú šancu, taktiež neuspel ani tentokrát. V 75. minúte sa predčasne radoval z gólu Filip Šebo, keď jeho radosti zabránil avizovaný ofsajd postranného rozhodcu. V 89. minúte ale nič nezabránilo gólu Dobrotku, ktorý taktiež nemal platiť, ale hlavný rozhodca ho uznal, keď po centri Žofčáka rukou šikovne nadvihol center skúseného stredopoliara - 0:1. Po vstrelenom góle nepomohlo domácim hráčom ani zaslúžené protestovanie voči gólu Dobrotku. Do konečného hvizdu si už hostia udržali svoje vedenie a tak sa zápas skončil výhrou Slovanu, ktorý sa na čelo tabuľky dotiahol na dva body.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:0

Góly: -

V sobotu o 17:30 sa začalo stredoslovenské derby, keď Ružomberok privítal Žilinu. Zápas sa skončil bezgólovou remízou, ale nedá sa povedať, že by zápas nemal kvalitu a dostatok sľubných šancí.

Spočiatku mali hostia prevahu, ale nedokázali sa často dostať pred Hrdličkovu bránu. V polovici polčasu mal vyloženú šancu Lietava po prihrávke Picha, ale zblízka len slabou strelou nastrelil Hrdličku, ktorý skvele podržal domáci mančaft. Neskôr sa hralo prevažne v strede poľa. V závere prvého polčasu si vypracovali domáci peknú akciu, keď Jakšič šikovne vysunul do protiútoku Ďubeka, ktorého následnú strelu Krnáč vytlačil nad brvno. Polčas sa tak skončil zaslúženou remízou.

Druhý polčas bol oveľa zaujímavejší ako ten prvý. V 55. minúte domáci Jurč strelou spoza šestnástky vyskúšal pozornosť Krnáča, ale si s jeho pokusom poradil. Onedlho sme mali možnosť vidieť podobnú akciu na druhej strane, kedy Lietavov pekný pokus zlikvidoval Hrdlička. Po hodine hry mohli hostia vyhrávať, ale Majtánovej radosti zabránila horná tyč ružomberskej brány. Približne o desať minút neskôr vyskúšal Hrdličku šikovný Mabouka, ale znovu bol pozorný domáci gólman. V závere zápasu už jasne prevládali iba hostia, ktorý sa natlačili na polovicu domácich a snažili sa o víťazný gól. V 88. minúte ale prišla šanca domácich, keď po rohovom kope Ďubeka zakončoval hlavou Ján Maslo, ale jeho pokus mieril nad. Do konca polčasu sa stav nezmenil a tak sa pod Čebraťom odohral zápas bez gólov.

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 3:0

Góly: 12. Roman Procházka, 32. Koro Koné, 81. Martin Mikovič

V sobotu o 17:30 sa začal duel na štadióne Antona Malatinského, keď Trnava privítala Dunajskú Stredu. Zápas síce nebol kvalitný, ale domáci tromi gólmi rozhodli o svojej prevahe nad hráčmi zo Žitného ostrova. Pripomíname, že zápas videlo len 848 divákov, čo nie je pre miestny štadión zvykom, keďže do Trnavy chodilo pravidelne najviac divákov.

Pred slabou diváckou kulisou mali domáci jasnú prevahu. Už v 2. minúte Kone po centri Tomačeka v malom vápne vystrelil nad bránu Novotu. Onedlho sa znovu opakovala útočná spolupráca Kone-Tomaček, ale tentokrát prvý menovaný nedočiahol na prudký center druhého menovaného. Hostia sa snažili o útočný futbal, ale chýbala presnosť. V 12. minúte po rohovom kope Tomačeka využil chybu Novotu domáci stredopoliar Procházka a skóroval do prázdnej brány - 1:0. V 19. minúte vystrelil strelec prvého gólu, ale tentokrát nebol úspešný. V 33. minúte domáci zvýšili svoj náskok, keď po centri Ciprysa spracoval loptu Kone a umiestnenou strelou k pravej tyči nedal šancu Novotovi - 2:0. Do konca polčasu sa už len hralo v strede poľa, pochopiteľne chýbali aj šance a prvý polčas skončil 2:0 v prospech Trnavy.

V druhom polčase stále viedli domáci hráči. Po piatich minútach druhého polčasu už pridali Trnavčania tretí gól so siete Novotu. V 54. minúte aktívny domáci kanonier Koro Kone prešprintoval obrancov hostí a jeho dobre mierenú strelu Novota vyrazil. V 58. minúte opäť pohrozili hostia, keď sa pred trnavskou bránou ocitol Matůš, ale v dobrej pozícii váhal a nakoniec aj zlyhal, keď netrafil loptu a následne upratal loptu do bezpečia domáci obranca Ján Čarnota. V 69. minúte Koro Kone hlavičkoval z malého vápna na bránu Novotu, ale ten nemal problém s jeho pokusom. Onedlho skúsil pozornosť Novotu aj Mikovič, ale jeho pekný pokus brankár hostí vyrazil na rohový kop. V 75. minúte hosťujúci Filo vystrelil z hranice šestnástky , ale mieril nad, podobne vystrelil na druhej strane v tej istej minúte domáci stopér Diallo. V 78. minúte domáci Kone mohol pridať ďalší gól, ale tentokrát nebol úspešný. V 81. minúte striedajúci Mikovič prízemnou strelou prekonal Novotu a zvýšil na rozdiel triedy - 3:0. Zápas sa už len dohrával a tak si Trnava udržala svoje trojgólové vedenie.

Tatran Prešov - MFK Dubnica 2:1

Góly: 12. Jonathan Bernardo Mariano, 68. David Čep - 79. Erik Ľupták

Veľkonočný program Corgoň ligy sa odohral aj v Prešove, kde zavítala Dubnica. Tá sa snažila, ale napriek pasivite domácich napokon skončil zápas výsledkom 2:1.

Prevahu v zápase mali od úvodu domáci hráči. Bernardo vybojoval štandardku, Josl ju pokazil. Brazílčan faulom zastavil ďalšiu akciu domácich a tak sa Prešov sám pripravoval o šance, ale smútiť dlho nemusel. V 12. minúte sa po Krajníkovom centri dostal z otočky k strele práve Bernardo a volejom perfektne otvoril skóre - 1:0. Hra sa následne rozprúdila a Dubnica mohla vyrovnať. Strelu Kuzmu však domáci tečovali a Peškovič nemal problém. Na druhej strane sa črtala možnosť na zvýšenie skóre v domácom tíme, po osi Bernardo-Macko-Meszároš však gól nepadol, pretože lopta šla po teči mimo. Prešov hostí zatlačil a tí sa nevedeli dostať ani na polovicu súpera. Stalo sa tak až v 25. minúte, keď strieľal Polách, no mieril vedľa. Napodobil ho aj Vavrík.

Prešov taktiež skúšal šťastenu a pozorný bol aj v obrane. Vršajevičove centre lietali každej strany, v 35. minúte sa dostal do zakončenia opäť Bernardo, ale po dobrej akcii napokon vystrelil nad. Hostia sa snažili hlavne po štandardkách a strelách z diaľky, úspech to však neprinášalo. V závere prvého dejstva z priameho kopu strieľal Macko, ale jeho strela šla tesne vedľa brány. Na druhej strane ešte pohrozil Bruško, Peškovič svoje mužstvo podržal.

Ten istý hráč hostí zaúradoval aj v intre druhej štyridsaťpäťminútovky, Peškovič a Farbák boli pri obrannej chuti. Tú mal aj hosťujúci Vavrík, opäť sa pokúšal z diaľky páliť na Peškoviča, ten dnes držal svoje mužstvo nad vodou. A keď bol už prekonaný, zachránila domácich žrď. V 64. minúte sa nevyznamenal Čep, Kuzma šiel sám na brankára, proti bola konštrukcia brány. Ak som spomínal prevahu domácich v prvom polčase, v tom druhom akokeby nastúpil iné mužstvo. Dubnica to nevedela využiť, ale šancí pribúdalo. Ďalšia akcia Bruška skončila na Farbákovi a takmer vo vlastnej bráne. Nečakane ale opäť udreli domáci. Na Mackov center dobre vyskočil Čep a v 69. minúte zvýšil na 2:0.

Tento gól otriasol Dubnicou ešte viac, šanca na body sa výrazne znížila. Rýchly Žúrek zamestnával obranu v poslednej štvrťhodine, Kováč riešil všetko s kľudom. Lenže hostia sa predsa len dočkali. Desať minút pred koncom skóroval Ľupták a využil ďalšiu dieru v obrane domácich - 2:1. Začala sa tak ešte väčšia dráma a hostia boli pri chuti. Keď už chyboval aj Peškovič, hasiť musel Čep. To v závere pred Šulekom. V útoku pred Kováčom neuspel zasa Žúrek a viac sa toho neudialo. Prešov nehral oslnivo, ale vydrel dôležité tri body a dá sa povedať, že je jednou nohou zachránený. Naopak, Dubnica ešte bude musieť zabrať.

FK Senica - MFK Košice 1:1

22.04.2011 17:30

Góly: 20. Ondřej Smetana - 60. Martin Juhar

V súboji o titul môže byť po víkende jasnejšie. Na prvé miesto sa môže dostať Žilina a Senici takýmto tempom bude onedlho hroziť až tretia priečka. Záhoráci totiž v druhom polčase s Košicami predviedli, ako sa nemá hrať o titul a môžu byť radi, že udržali aspoň remízu 1:1.

Od začiatku sa hralo vo vápne Košíc, centimetre chýbali po centroch Diviša, či Pirosku najmä Smetanovi. V 17. minúte však Piroska pekne prešiel po pravej strane a jeho prudká lopta skončila tesne vedľa. Zakončiť nestihol ani Kóňa, po rohu podobná lopta končila takisto nad. V 20. minúte sa Smetana najprv neradoval len zázrakom, pretože obrana hostí na čiare jeho hlavičku odvrátila, ale následne sa domáca deväťnástka už nemala problém presadiť - 1:0.

Napodobiť ho mohol o pár minút Pillár, ale zblízka mieril tesne nad. Košičania nevedeli vymyslieť nič, akurát v 30. minúte pálil z diaľky Čonka a Bolek musel prvýkráť hasiť. O pár minút mohlo byť skóre zmenené, ďalší center nikto z hostí nebránil, ale Diviš trafil len žrď. V slede šancí nezvýšil skóre ani Kóňa, ktorý po odrazenej lopte napálil do brvna a vzápätí osamotený Smetana rybičkou mieri vedľa. Mohlo to domácich mrzieť ešte viac, nebyť ofsajdu na druhej strane. Juharovu a Dobiasovu bombu Bolek ešte vyriešil, ale zblízka nemal nárok, lenže Košice zastavilo postavenie mimo hry a tak sa skóre nemenilo. Už obohraná platňa pokračovala naďalej; roh-Smetana a tu sa ponúkajú dve možnosti; buď zakončenie hlavou presne, alebo tesne. Napokon však zvíťazila tretia možnost, nohou a vedľa. Polčas skončil výsledkom 1:0.

Aktívnejšie začali hostia, ako v prvom polčase, ale nič vážne to neprinieslo, naopak, zvýšiť vedenia mohol po ďalšej hlavičke Smetana, ale jeho lopta nebola razantná a šla mimo brány. Košice sa snažili, vypracovali si aspoň štandardky, keďže iná cesta k úspechu príliš neviedla. Konečne to niečo znamenalo až v 60. minúte. Juhar sa opäť dostal k priamemu kopu a tri minúty pred ôsmou dosiahnutou stovkou bez inkasovania Záhorákov poslal loptu presne do rohu brány - 1:1.

Východniari ožili a po ľavej strane hrozil Matič, no určite by boli zverenci trénera Tarkoviča spokojní aj s bodom. Pozornosť Boleka vyskúšal aj v 67. minúte Šinglár, vzápäťí unikol Juhar a z uhlu trafil žrď. Senica bola po góle otrasená a nevedela sa dostať do výrazného tempa, či tlaku. Piroska štvrťhodinu pred koncom pálil len platonicky. Na druhej strane mohli rozhodnúť hostia. Najprv Ujčík vyškolil obranu, ale Bolek ešte vyrazil. Potom sa k lopte dostal Matič a nepochopiteľne napálil prudko nad. Podobne to vyriešil Piroska päť minút pred koncom, skóre sa preto nemenilo. V nadstavenom čase nerozhodol ani Matič, ani Tóth. Osamotení pred Bolekom zlyhali. Senica tak sklamala a v boji o titul môže byť dnešný výsledok rozhodujúci. To ešte zverencov trénera Grigu čaká zápas aj proti Žiline a Slovanu.