19.04.2008, 21:32, aktualizováno 21.04.2008, 21:57
V souboji posledních remizoval Trenčín se Sencem. Artmedia porazila Slovan a drží si čtyřbodový náskok před Žilinou. Dařilo se i všem dalším domácím týmům. Trnava, Zlaté Moravce i Dubnica nepřipustily na vlastním hřišti žádnou bodovou ztrátu.

FC Zlaté Moravce - MFK Košice 2:1

19.04.2008 19:00

Góly: 9. Greguška, 29. Juska - 73. Škutka

Košice začali v súboji so Zlatými Moravcami profesorsky a snažili sa svojho súpera udolať technickou hrou. V 9. minúte totiž Juska nacentroval Ondrejkovi, ktorý loptu priťukol Greguškovi a ten z tridsiatich metrov ďalekonosnou strelou potešil divákov - 1:0.

Už o minútu mohol prekvapivý úvod stretnutia dokonať Ujlaky, z priameho kopu ale mieril tesne vedľa. Čo sa ale nepodarilo Ujlakymu napravil v 29. minúte Juska, keď po Ondrejkovej prihrávke vystrelil do žrde, od ktorej sa lopta dostala za chrbát Putnockého. O desať minút neskôr mohli hostia znížiť, Milinkoviču strelu ale domáci gólman Brezina vyrazil.

V druhom polčase sa posilnené Košice pokúšali zvrátiť osud stretnutia a nestratiť tak ďaľšie body na ihrisku súpera. Na 3:0 však mohol zvýšiť Ujlakykeby bola jeho strela zo 40 metrov o pár centimetrov presnejsia. Potom sa dostali k slovu Košice, ktoré pokračovali výrazne ofenzívne naladené, šancu mali Šimko či Novák, Kaminský či Jurčo, ale gól sa streliť ani jednému z menovaných napriek obrovským príležitostiam streliť nepodarilo. Zlaté Moravce sa takmer celý druhý polčas úspešne bránili a Košičania boli proti ich defenzíve pridlho úplne bezmocní.

Smolu prelomil až Škutka, ktorý za Brezinu doklepol Matičovu loptu. Tlak hostí sa tak v závere stretnutia ešte vystupňoval, ale ViOn si vedenie napokon ustrážil a hostia tak odchádzajú domov bez bodu.

Více informací k zápasu

MFK Dubnica - FC Nitra 2:1

Góly: 36. Seye, 47. M. Kuzma - 61. R. Semeník

Dubnica sa na vlastnom štadióne stretla s mužstvom doposiaľ tretej Nitry, no tabuľkový rozdiel nebolo na ihrisku vôbec vidieť. Práve naopak, domáci zanechali vo vlastných divákov lepších dojem.

Prvá dvadsaťminútovka bola na štadióne v Dubnici nad Váhom iba malá rozcvička pred tým, čo malo nasledovať. Po bojovnom úvode si totiž vytvorili domáci stopercentnú šancu v 19.minúte. Brankár Nitry Hroššo s problémami vyrail strelu Kuzmu, sám strelec potom priťukol Seyemu, ktorý však do poloprázdnej brány nepochopiteľne nedal. Z nasledujúceho rohového kopu mal ďaľsiu príležitosť Seye, jeho hlavičku ale na bránkovej čiare zachytil jeden z obrancov hostí. Už o minútu bol v šanci Semeník, sám na pokraji šestnástky ale zle vystrelil a tak sa skóre nemenilo ani na druhej strane.

V nasledujúcich minútach si domáci vytvorili aktívnou hrou prevahu, ktorú však v gól premenil až Seye po rohovom kope Bruška. Do polčasu mohla Nitra vyrovnať vďaka štandardným situáciám Štajera a Kostolániho, ktoré však skvelými zákrokmi zneškodnil Hroššo.

Hneď po prestávke ale Dubnica zvýšila na rozdiel dvoch gólov a urobila tak výrazný krok k trojbodovému zisku. Zápotoka vybojoval stratenú loptu, odcentroval Seyemu a jeho hlavičku dorazil do brány Zápotoka. Neskôr mohol padnúť gól na oboch stranách, Tomáš Zápotoka a ani Babic ale gól nedali a tak znížil až Semeník po hodine hry. Zahadzovanie šancí pokračovalo aj naďalej. Tie mali predovšetkým hostia, ich snaha vyrovnať už ale platná nebola a tak Dubnica doma trochu prekvapivo poráža Nitru a zosadzuje ju tak z tretieho miesta.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 4:1

19.04.2008 19:30

Góly: 8. Jež (pen.), 17. Breška, 42. Štyvar, 47. Breška (pen.) - 6. Pilár

Diváci na žilinskom štadióne boli svedkami atraktívneho ofenzívneho futbalu. Žilinčania hrali už tradične ofenzívne, s defenzívnou taktikou však nepricestovali ani hráči Ružomberku. Prvú vážnu šancu si vypracoval domáci MŠK už v piatej minúte zápasu. Vidič nahral loptu v šestnástke stojaciemu Breškovi, ten ju posunul na Porázika, ktorý však zaváhal. Ružomberčania následne založili protiútok. Z ľavej strany centroval Pilár a hneď vzápätí si nabehol do pokutového územia, lopty sa zmocnil Božok, ktorý ju vracal opäť na Pilára a ten otvoril skóre zápasu. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať. Už o dve minúty bol v šestnástke Ruže faulovaný Belák a Žilina zahrávala pokutový kop. K exekúcii sa postavil Jež a strelou do stredu brány vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V 17. minúte už Žilina viedla. Na dva razy sa po rohovom kope presadil domáci krídelník Breška. Ružomberok mal veľkú šancu na vyrovnanie niekoľko minút pred koncom prvého polčasu, úplne voľný Pilár však na prihrávku nedosiahol. V prvom polčase sa však skóre predsa len ešte raz menilo. Tri minúty pred jeho koncom sa Štyvarovi vyplatilo napádanie ružomberskej rozohrávky. Žilinský útočník sa zmocnil lopty a zvýšil na 3:1.

Tesne po začiatku druhej polovice stretnutia ružomberský brankár Hajdúch opäť inkasoval. V šestnástke totiž zahral rukou stopér Novotný a rozhodca Olšiak po druhýkrát v zápase ukázal na biely bod. Na ten si loptu tentokrát nepostavil Jež ale Breška a strelil svoj druhý gól v zápase. Ružomberok vyvinul snahu na aspoň skorigovanie výsledku, avšak ani Zošák, ani Sivčevič Kuciaka prekonať nedokázali. Nebezpečný bol najmä Zošákov pokus z 55. minúty. V 72. minúte sa do šance dostali domáci hrotoví útočníci, pred Hajdúchom však Štyvar so striedajúcim Lietavom nepochodili. V 78. minúte spadol v šestnástke po súboji s Vidičom Kucka, rozhodca však pokutový kop v prospech Ružomberka neodpískal. V samom závere stretnutia mohol piaty gól Šošonov pridať opäť Štyvar, jeho strela však letela mimo.

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 1:0

Góly: 4. Hruška

Spartak Trnava nastupoval na zápas s cieľom Duklou získať tri body a využiť prípadné zakopnutie Nitry v Dubnici na možný tabuľkový posun na tretie miesto. To aj domácim do bodky vyšlo vďaka rýchlemu gólu Hrušku už v štvrtej minúte.

Od prvej minúty začali domáci Spartakovci hnaní skvelými divákmi aktívne a dostali Duklu pod tlak, ktorý vyústil v gól hneď v štvrtej minúte. Kopúnek potiahol loptu a vystrelil, Boroš loptu neudržal v rukách a Hruška už nemal problém skórovať do opustenej brány.

Rýchlo strelený gól domácich ešte viac nabudil a Trnavčania tak pokračovali v tlaku, ktorý Vojaci narúšali iba občasnými brejkovými situáciami. Napriek tomu sa však hralo bez vyložených šancí, ktoré si obe mužstvá akosi nevedeli vytvoriť. Peknú akciu diváci videli po polhodine hry, kedy Bernáth efektne pätičkou vysunul Barčíka. Ten sa už rútil sám na Boroša, ale namiesto strely volil prihrávku, ktorú zastavil Poljovka. Ešte pred prestávkou si Spartak vytvoril ďaľšiu príležitosť. Barčík tentoraz vysunul Ďuriša, jeho strielaný center ale v bráne neskončil.

Druhý polčas za prvým kvalitou hry zaostával. Dukla sa nevedela dostať do výraznejších šancí a napriek bojovnosti a ovládnutiu stredu poľa bránku domácich takmer neohrozila. Spartakovci sa snažili svoje vedenie najmä udržať a tak bolo šancí na štadióne Antona Malatinského ako šafranu. V 54. minúte po rohu Dukly nebezpečne hlavičkoval Gajdoš a o desať minút svojou strelou Hučko vystrašil Rybanského. Dve šance mal aj domáci Spartak, Barčík ale v 69. minúte netrafil bránu a krátko nato vystrelil prudko nad Doležaj.

Dukla mohla vyrovnať ešte v 77. minúte, Rybánsky ale hlavičku Kotrysa k žrdi chytil. Brankár domácich tak neinkasoval už v treťom zápase po sebe a natiahol tak šnúru bez gólu v svojej sieti na 732 minút. Trnava sa navyše sobotným víťazstvom dostala na tretie miesto v tabuľke

Artmedia Petržalka - Slovan Bratislava 2:1

20.04.2008 10:30

Góly: 18. Halenár, 37. Halenár - 83. Slovák

V nedeľu dopoludnia videl zaplnený štadión za Starým bratislavským mostom kvalitné corgoňligové stretnutie, ktorému nechýbala bojovnosť, góly, pekné zákroky i mohutné povzbudzovanie fanúšikov.

Prvú príležitosť mala Artmedia v 6. minúte, kedy nacentroval z pravej strany Kozák Halenárovi a ten prvý raz pohrozil Muchovi strelou do stredu brány. Potom sa dostávali k slovu počas celého stretnutia aktívnejší hostia, v 11. minúte vystrelil nebezpečne pod brvno Serrano a z nasledujúceho rohového kopu pohrozil hlavičkou Černák.

18. minúta však už priniesla gól v bráne hostí, kedy si po Dobrotkovom faule pripravili loptu na priamy kop Kozák s Halenárom a druhý menovaný exportnou strelou, ktorá sa odrazila od brvna do brány otvoril skóre. V nasledujúcich minútach pokračoval Slovan v snahe o vyrovnanie a aktívnou hrou si Belasí vytvorili územnú prevahu, ale ani Masaryk či Černák svoje šance nevyužili a tak udrela opäť Artmedia. V 38. minúte stratili Slovanisti loptu pred bránou domácich a lopta sa bleskurýchle posunula po osi Kozák - Halenár a kanonier domácich premenil svoju šancu nechytateľnou strelou k pravej žrdi Muchovej brány.

Po prestávke pokračovali obe mužstvá vo výborných výkonoch a Slovan zvýraznil svoju snahu o vyrovnanie aj dvoma striedaniami v ofenzíve, na ihrisko prišli Sedlák a neskôr aj Meszároš, no hostia opäť umierali na starú chorobu nepremieňania šancí.

V bráne Petržalky bol navyše fantastický Kamenár, ktorý zneškodnil množstvo nebezpečných šancí Slovana. Sedlák mal po nástupe na ihrisko hneď dve príležitosti, obe ale Kamenár zneškodnil. Na druhej strane hrozili domáci najmä prostredníctvom rýchlych brejokov, ktoré sa snažil zakončovať Halenár. Celé druhé dejstvo sa ale odohrávalo prevažne na polovici Artmedie, gólové šance ale nepremenili Slovák, Dobrotka či opäť Černák.

Slovanisti znížili až v 83. minúte, kedy loptu vybojoval v rohu ihriska Masaryk, prihral Slovákovi a ten si strelou do poloprázdnej brány pripísal kontaktný gól. Až do konca stretnutia sa potom hra odohrávala pred bránou hostí, Slovanisti ale z neuveriteľného tlaku nedokázali vyťažiť vyrovnávajúci gól a tak si Artmedia udržala štvorbodové vedenie na čele tabuľky.

AS Trenčín - FC Senec 0:0

21.04.2008 20:05

Góly: -

V dohrávke 26. kola AS Trenčín na svojom štadióne len remizoval so Sencom a prakticky si tak podpísal ortieľ. Sencu remíza k záchrane pravdepodobne bude stačiť a tak je jedna tajnička v Corgoň lige s vysokou pravdepodobnosťou už rozlúštená.

Obe mužstvá predviedli na Sihoti zúfalý výkon, ktorý naznačil, prečo sa práve tieto dve mužstvá pohybujú na chvoste tabuľky. Celý zápas sa odohral medzi šestnástkami a diváci tak videli minimum gólových šancí. Aké - také vzrušenie priniesli v prvom polčase iba príležitosť Konečného, ktorý tečovanou strelou zo 17. minúty mieril tesne mimo a potom až strela Depetrisa šesť minút pred prestávkou. To bolo na polčas, ktorý mal rozhodovať o zotrvaní alebo nezotrvaní oboch celkov v lige zúfalo málo.

Po prestávke sa obraz hry príliš nezlepšil, aj keď gólových príležitostí bolo pod Hradom Matúša Čáka viac. 52. minúta mohla Trenčín definitívne položiť, pretože Sľuka lobom z obrovskej vzdialenosti prehodil vybehnutého Volešáka, ale tesne minul bránku. Potom sa rozbehli aj Trenčania, ale Kleščík v obrovskej šanci netrafil bránu a Hlohovský nastrelil len jedného z obrancov hostí. To bolo čo sa týka šancí na nejaký čas opäť všetko.

Obraz hry počas celého zápasu sa takmer nijako nemenil. Senec prišiel do Trenčína od úvodu so snahou ubrániť remízu a Trenčnia sa snažili obranný val Senca prekonať. Vo svojej nemohúcnosti ale prekonali očakávania a tak vyzeral zápas v Trenčíne tak ako vyzeral. Napriek tomu ale mohli Trenčania vyhrať, stačilo by trafiť bránu zo vzdialenosti zhruba piatich metrov, to sa ale Hlohovskému v 74. minúte nepodarilo a tak Senec ubránil dôležitú remízu.