Corgoň liga - souhrn 15. kola

31.10.2009, 19:31, aktualizováno 01.11.2009, 17:03
Slovan dnes otočil zápas v Košicích a přiblížil se na rozdíl bodu Žilině, která v sobotu jenom remizovala v Trnavě. Nedařilo se Nitře, která jede s prázdnou z Ružomberoku, Banská Bystrica zase jenom remizovala v Petržalce.

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:0

31.10.2009 17:30

Góly: 81. Jakub Řezníček

V sobotu sa odohral zápas 15. kola Corgoň ligy, Ružomberok privítal Nitru. V tomto zápase vyhrali domáci 1:0, keď v 81. minúte rozhodol o výhre domáci hráč Řezníček.

Úvod zápasu jednoznačne patril domácim. V 8. minúte prenikol domáci Ďubek, nahral Lačnému, ale ten neprekonal Hrošša. O štyri minúty neskôr prišla prvá šanca hostí, keď v 12. minúte musel po strele Štetinu zasahovať Smieška. V 26. minúte si domáci vytvorili peknú akciu, Lačný pekne nahral na Zošáka a Zošáková následná strela skončila na brvne, lopta sa odrazila na čiaru, a v poslednej chvíli odkopával hosťujúci Štetina.

V 37. minúte pohrozili hostia, Valenta nahral na Ráka, a Rákov pokus z diaľky narobil problémy domácemu brankárovi Smieškovi. Do konca polčasu ešte zatlačili domáci, ale gól z toho nebol. Druhý polčas bol naopak v prospech hostí, ktorý si vytvorili menšiu prevahu

. V 47. minúte sa hosťujúci Kóňa z diaľky pokúsil prekonať Smiešku, ale jeho pokus nemieril medzi tri žrde. Nitra mala ešte onedlho pár šancí, ktoré však nedokázali premeniť. V 56. minúte mohli domáci skórovať, ale Zošák tesne minul horný kút Hroššovej brány. Hostia sa neskôr mierne stiahli dozadu, šance sa vyskytli málokedy.

Až v 76. minúte prišla zaujímavá akcia domácich, Zošáková dalekonosná strela skončila na žrdi. V 81. minúte sa domáci dočkali gólu, keď striedajúci Řezníček nádherne trafil horný kút Hroššovej brány - 1:0. Hostia sa ešte v závere snažili o vyrovnávajúci gól, ale gól už nedali. Domáci Ružomberok tak vyhral nad Nitrou tesne 1:0 a získal tri dôležité body.

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1

Góly: 76. Roman Procházka - 84. Ľubomír Guldan

V sobotu sa na štadióne Antona Malatinského odohral šláger 15. kola Corgoň ligy, Trnava privítala Žilinu. V tomto zaujímavom zápase sa nakoniec zrodila zaslúžená remíza 1:1.

Začiatok zápasu bol chudobný na šance. Hralo sa len na polovici ihriska. Prvá vážnejšia akcia prišla v 24. minúte, keď domáci Kopúnek nebezpečne strieľal, no gól z toho nebol. V 32. minúte sa domáci Neto mohol presadiť z priameho kopu, ale jeho strelu nádherne vyrazil hosťujúci brankár Dúbravka.

O päť minút neskôr sa opäť zahrával priamy kop, tentoraz na strane hostí. Ježov priamy kop však nenarobil väčšie problémy domácemu brankárovi Rybánskemu. V 42. minúte sa hosťujúci Adauto pokúsil o pokus z diaľky, no jeho strela tesne minula bránu Rybánskeho. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo. V druhom polčase sa opäť začínalo nudnou hrou.

V 54. minúte sa hostia dostali do vyloženej šance, ale Oravec zle spracoval loptu v rozhodujúcej chvíli. O tri minúty neskôr však pohrozili domáci, Kone nedokázal prekonať hosťujúceho brankára Dúbravku. V 62. minúte sa domáci Doležaj pokúsil o delovku z diaľky, a jeho pokus takmer skončil v sieti hostí. V 76. minúte sa zrodil prvý gól v podaní domácich, keď po centri Koneho sa presadil Procházka - 1:0.

V 80. minúte mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Bernáth neprekonal Dúbravku. Onedlho prišla šanca hostí na vyrovnanie, ale Lietava nedokázal prekonať Rybánskeho. V 84. minúte sa obrana domácich dopustila chyby, čo využil hosťujúci Guldan a prekonal Rybánskeho - 1:1. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo. Zápas tak skončil zaslúženou remízou 1:1.

MFK Dubnica - FK Senica 0:1

Góly: 73. Juraj Piroška (pen.)

V sobotu sa na Mestkom štadióne v Dubnici odohral zápas 15. kola Corgoň ligy, Dubnica privítala Senicu. Senica potvrdila dobrú formu na súperových ihriskách a nakoniec vyhrala 0:1.

Hostia boli od začiatku aktívnejší. V 9. minúte sa hosťujúci Juhász dostal do šance, ale jeho strela skončila na brvne. V 12. minúte sa Tesák pokúsil o strelu z diaľky, ale strieľal veľmi nepresne. V 18. minúte pekne zakombinovali domáci, Držík kolmicou nahral Porázikovi, Porázik nahral na Šuleka, ale hosťujúci obranca Homola výborne zakročil v poslednej chvíli. O dve minúty neskôr sa Porázik dostal do šance, ale nedokázal prekonať brankára hostí. O minútu neskôr sa hosťujúci Velický pokúsil o strelu z diaľky, Zajac jeho strelu vyrazil a Samb dorážal do bočnej siete.

V 37. minúte mohol Držík skórovať, jeho strela z diaľky takmer skončila v bráne Kamescha. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo. V druhom polčase sa celková hra pomerne zlepšila, obe strany si začali vypracovávať šance. V 56. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, no striedajúci Števko tesne minul bránu domácich. O šesť minút neskôr domáci Ondráš prenikol až do pokutového územia, no jeho následná strela z hranice šestnásky minula bránu Kamescha.

V 67. minúte si hostia opäť vypracovali peknú akciu, Laurinc potiahol loptu, nahral na Tesáka a Tesáková následná strela skončila v rukách brankára Zajaca. Hostia si od týchto chvíľ vytvorili mierny tlak, čo sa odzrkadlilo aj v 72. minúte, keď Samb prenikol do pokutového územia a v poslednej chvíli ho za cenu faulu stiahol Obert, rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Piroska s prehľadom premenil - 0:1.

Hostia sa od tohto momentu stiahli dozadu a domácim nedovolili vypracovať si šancu. Senica tak potvrdila dobrú formu na súperových ihriskách a tentoraz vyhrala v Dubnici 0:1.

MFK Petržalka - Dukla Banská Bystrica 1:1

Góly: 10. Tomáš Majtán - 33. Tomáš Hučko

Petržalka v zápase s favorizovanou Banskou Bystricou dokázala získať bod po remíze 1:1.

Nehralo sa ani desať minút a domáci už viedli, keď sa po centri Sedláka presadil hlavou Majtán - 1:0. Po inkasovanom góle začali hrať hostia z Banskej Bystrice svoju hru, ukľudnili sa, dobre kombinovali a prišli aj šance na vyrovnanie. Hneď tú prvú dokázal využiť Hučko, keď mu dobre naservíroval Pančík, a Kiss bol bez šance - 1:1. V závere prvého polčasu mali domáci ešte dobré šance na ďalší gól do siete Boroša, no šance Tomčáka a po ňom aj Majtána gólom neskončili.

Po zmene strán boli aktívnejší futbalisti Petržalky, ktorí chceli získať ďalšie dôležite body do tabuľky, ale v rozhodujúcej chvíli mali na kopačkách až príliš veľa smoly. Banskobystričania v druhom polčase kontrolovali hru, prehusťovali stred poľa a aj so šťastím ubránili viaceré dobre vyzerajúce príležitostí trénera Fiebera. V samom závere sa už hostia zamerali iba na obranu, a stav 1:1 dokázali udržať.

Tatran Prešov - DAC Dunajská Streda 0:0

Góly: -

Futbalisti Prešova sa aj naďalej strelecky trápia, v zápase s Dunajskou Stredou získali bod za remízu 0:0.

V teplote okolo nuly sa v prvom polčase nehral príliš atraktívny futbal, šancí bolo menej, bojovalo sa najmä v strede poľa. Viac z hry však mali aj napriek tomu domáci, keď už v druhej minúte skúšal šťastie Papaj, ale neúspešne. Ostatné pokusy domácich boli buď nepresné, alebo si s nimi gólman Novota bez väčších problémov poradil. V 13. minúte strieľal Belejík, a v 21. minúte papaj, ale skóre sa nemenilo. V prvom dejstve si hostia z Dunajskej Stredy nevypracovali ani jednu poriadnu šancu.

Po zmene strán domáci začali hostí zo Žitného ostrova poriadne tlačiť, vyvinuli obrovské úsilie na strelenie gólu, ale ani jedna šanca sa gólom neskončila. Domáci mali taktiež aj dosť priamych kopov a štandartných situácií a pri niektorých sa lopta doslova pýtala do brány, no hostia stále držali bezgólový stav. V 81. minúte sa mohlo potvrdiť nedáš dostaneš, keď sa ocitol sám pred bránou Prešova Bajevski, ale jeho strele chýbala väčšia razancia. V nadstavenom čase mal dve šance na rozhodnutie výsledku domáci Drakul, ale najskôr mu v radosti zabránil Novota a v ďalšej šanci prestrelil, a aj preto sa výsledok 0:0 nezmenil.

MFK Košice - Slovan Bratislava 1:2

01.11.2009 15:00

Góly: 27. Dávid Škutka - 54. Martin Dobrotka, 73. Rogério Gaucho

Futbalisti bratislavského Slovanu otočili zápas v Košiciach a zvíťazili 2:1, Košičania tak natiahli sériu prehier na číslo šesť.

V slnečnom, ale chladnom počasí mali prvú šancu Slovanisti, keď v 8. minúte strieľal v šestnástke osamotený Saláta, no jeho strela minula priestor brány. Košičania pohrozili Slovanu hneď z protiútoku, ale s Kuzmovou strelou si ex - Košičan Putnocký poradil. Slovan bol v úvode lepší, ale skórovať mohli domáci, keď z dvadsiatich metrov vystrelil Milinkovič, a Putnocký jeho strelu vytlačil len s námahou na tyč. Košice boli nakoniec prvé, ktoré sa radovali z gólu, keď Novák odcentroval do šestnástky na Kuzmu ten priťukol Škutkovi a Putnocký bol bez šance - 0:1. Domáci po góle ožili a Slovan sa len bránil. Jedinú šancu hostí mal do polčasu útočník Masaryk, ale jeho tvrdú strelu Stefanovič vyrazil.

Po zmene strán začali lepšie Košičania, keď sa Putnocký musel mať na pozore pred strelou Milinkoviča z priameho kopu. Slovanisti však postupne začínali kontrolovať zápas a vytvárať si šance na skórovanie. V 54. minúte sa Dobrotka dostal k odrazenej lopte a nekompromisne vyrovnal - 1:1. Slovan potom Košičanov zatlačil natoľko, že bolo už len otázkou času, kedy strelí vedúci gól. Najskôr Halenár trafil po dobrej strele z diaľky brvno, vzápätí Saláta z bezprostrednej blízkosti poslal loptu tesne nad, a do tretice Ivana prešprintoval obrancu Košíc, ale svojou strelou minul bránu. Košice pod tlakom robili obrovské chyby, a jednu využil na strelenie gólu v 74. minúte po centri Kozáka Gaucho - 1:2. Päť minú pred koncom trafili belasí opäť brvno po centri Kozáka. V samom závere mali domáci ešte jednu šancu na vyrovnanie, ale keďže Škutka v dobrej pozícií prestrelil, cestuje Slovan z východu s troma bodmi.