05.11.2010, 19:03, aktualizováno 06.11.2010, 19:25
Žilina se oklepala z výprasku v Marseille a přivezla tři ligové body z Nitry. Prešov porazil Zlaté Moravce a Košice remizovaly s Ružomberkem. Trnava jasně přehrála Dubnicu a Senica remizovala s Dunajskou Stredou. Body si dělily i v pátek Basnká Bystrica a Slovan.

Spartak Trnava - MFK Dubnica 4:0

06.11.2010 17:30

Góly: 9. Patrik Gross, 33. Patrik Gross, 42. Patrik Gross, 77. Boubacar Diallo

V sobotu o 17:30 Trnava na domácej pôde privítala Dubnicu. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domáceho celku, keď Spartak s prehľadom porazil nevýraznú Dubnicu vysoko 4:0.

Domáci mali spočiatku viac z hry. V 7. minúte domáci Bernáth vysunul Coimbru, ktorý obišiel Bajzu a vyslal aj strelu do opustenej bránky, ale v poslednej chvíli na bránkovej čiare zachránil kapitán hostí Nosek. O dve minúty neskôr domáci otvorili skóre, keď center Bicáka pozdvihol Coimbra, loptu získal osamotený Gross a hlavou skóroval - 1:0. V 16. minúte sa osmelili hostia, keď Gorelka prešiel cez trnavskú obranu, následne vypálil zvnútra šestnástky, ale Raška jeho pokus zlikvidoval. V 33. minúte domáci skórovali, keď po nacvičenom signále Bicák našiel na hranici šestnástky Bernátha, následne posunul na Grossa, ktorý poľahky zvýšil - 2:0. V 40. minúte kopal domáci Kone priamy kop spoza šestnástky, ale tesne minul bránu Dubnice. O niekoľko sekúnd neskôr nacentroval domáci Procházka na Machovca, ktorého strelu Bajza vyrazil na rohový kop. Onedlho domáci vyhrávali už rozdielom triedy, keď rohový kop v podaní Procházku našiel hlavu Grossa, ktorý po tretíkrát prekonal Bajzu - 3:0. V 44. minúte ešte hlavičkoval domáci Kone, ale jeho pokus zastavila iba pravá žrď Bajzovej brány. Domáci tak po prvom polčase viedli s prehľadom 3:0.

V druhom polčase naďalej vynikali domáci, spočiatku však neboli nejak výrazné šance. Prvá prišla v 59. minúte, keď domáci Bicák prihral na Bernátha, ktorý sa však následne nepresadil. O šesť minút neskôr domáci Coimbra mal vyloženú šancu, ale z hranice malého vápna prestrelil bránu hostí. V 75. minúte vystrelil hosťujúci Kolčák, ale Raška jeho pokus zneškodnil. O dve minúty neskôr hostia zvýšili, keď po rohovom kope Procházku hlavičkoval Diallo a prekonal bezmocného Bajzu - 4:0. Spartak dobrou hrou až do konca zápasu si udržal svoje vedenie a na domácej pôde porazil nevýraznú Dubnicu, pomerom 4:0.

FK Senica - DAC Dunajská Streda 1:1

Góly: 34. Jaroslav Diviš - 63. Igor Hrabáč

Záhorie videlo pútavé stretnutie. DAC Dunajská Streda predĺžila sériu a neprehrala už ôsmy zápas v rade, naopak, Senica nevyhrala štyri zápasy za sebou na svojom štadióne. Aj preto remíza 1:1.

Hneď v prvej minúte strieľal Lukšík, pripravený bol Kováč. Hra sa od začiatku kúskovala, no opticky bola lepšia Senica. Väčšinou prevládali nepresnosti a nevydarené strelecké pokusy. Závar pred bránou hostí prišiel v 16. minúte, ale strela Diviša šla z uhla len nad. Kováč mal prácu s Divišom aj o minútu, z pravej strany prenikol úspešne, no strela už taká úspešná nebola. V 18. minúte strieľal Harsányi, nepresne. Zaujímavo centroval Lukšík v 23. minúte, do brány to však nespadlo. Obrovskú šancu mal o dve minúty Piroška. Po priamom kope a odrazenom centri sa pokúšal všetko prestreliť, ale pálil do nebies. Mierny tlak domácich vyústil v gólové potvrdenie snahy. Lukšík opäť pekne zacentroval, Ďurica spracoval a ešte poslal na Diviša, ktorý s prispením brvna "angličákom" otvoril skóre -1:0. Po rýchlom brejku mohol zvýšiť náskok Piroška, presne nemieril. Ojedinelé výpady hostí boli okamžite zastavené, domáci stále útočili viac. Prvý polčas priniesol už len náznaky šancí, stav po ňom ostal priaznivý pre Senicu.

Hneď po zmene strán priťukol Fillo loptu Harsányimu a ten vystrelil veľmi pekne, ale nie presne, chýbali centimetre. V ďalšom priebehu hry prišli domáci už o druhého hráča, ale bojovnosti to neuškodilo. Nebezpečné akcie mali hostia v 54. minúte. Centre lietali z každej strany, napokon zakončoval Struhár úplne sám, ale mieril len do brvna. V dobrej pozícii bol aj Filo, ale obrancov neprestrelil. V sympatickej futbalovej atmosfére sa hral pekný futbal, hostia boli v týchto minútach lepší. Zaslúžene sa tak skóre menilo, dočkali sa hráči zo Žitného ostrova. Gašparíkova prudká lopta z priameho kopu preletela až k Hrabáčovi a ten zblízka vyrovnal na 1:1. V ďalšej akcii sa ocitol Smetana, z uhlu ale pálil len do bočnej siete. Následne bol priebeh hry mimoriadne nervózny, čo ale nehralo do karát najmä Senici. Tá sa však dostala do veľkej príležitosti, po centri prešla lopta až k Divišovi a ten placírkou trafil žrď. Obrovskú šancu mal Nkendo v nadstavenom čase. Po rýchlom brejku v čistej gólovej príležitosti ale bránu netrafil a tak sa zápas skončil remízou.

Tatran Prešov - FC Zlaté Moravce 1:0

06.11.2010 15:30

Góly: 86. Ľuboš Belejík

Prvopolčasový bolehlav v tom druhom už absentoval a Prešov po lepšom a bojovnom výkone napokon vyhral nad Zlatými Moravcami tesne 1:0.

Aktívnejší úvod mali Zlaté Moravce, hneď zahrávali dve štandardky. Nemali prívlastok gólové a okrem nich sa v prvej štvrťhodine zápasu neudialo nič. O platonický center sa v 16. minúte pokúšal Josl, hlavičkovať sa spoluhráčom razantnejšie nepodarilo. Vzápätí odblokoval Meszároša a Macka Janečka a z rohového kopu nezapršalo taktiež. V 29. minúte mohla prísť ojedinelá šanca, ale Macko zahral priamy kop tragicky, vysoko nad.

Futbal mimoriadne nudil, hráči nepredvádzali absolútne nič z jeho krásy, diváci nedávali nespokojnosť najavo jedine preto, že spali. Medzišestnástkový a nakopávaný priebeh sa odohrával od začiatku stretnutia. Zbrklé pokazenie akcie, či vysoké lopty neviedli k ničomu. V 35. minúte sa do akcie rútil Candrák, Diviš ho stiahol, ale rozhodca ostal nemý. Pre tento zápas sa štatistiky mohli viesť, čo sa týka príležitostí, len ako pološance, pretože tie skutočné neprišli v prvom polčase vôbec.

Veriť, že sa to zmení v druhom polčase bolo možno utopické, ale čuduj sa svete, realita bola iná. Najprv potešil Kuračka, ten sa dostal do dobrej šance, ale z uhlu trafil už len žrď. Šancu mal aj Meszároš, zblokovaná strela šla vedľa. V 52. minúte krásne vystrelil Petráš, Kuciak peknou robinzonádou zabránil zmene stavu stretnutia. Najväčšiu príležitosť zápasu mal Papaj z priameho kopu v 58. minúte, lopta šla len tesne vedľa a následne rohu mohol Tatran tiež skórovať, ale prudká lopta Josla opäť len tesne minula bránu hostí.

Ten istý hráč prudko a zdiaľky strieľal aj v 66. minúte, ale tentokrát veľmi nepresne. Peknú strelu vyslal v 73. minúte Katona, trafil len pripraveného Kuciaka v strede brány. Fantastický zákrok predviedol Kuciak o pár minút neskôr. Nikým nekrytý Vršajevič po Meszárošovej akcii hlavičkoval prudko, ale brankár hostí loptu chytil na bránkovej čiare. Domáci sa snažili pekne kombinovať, boli jasne lepším mužstvom. Zlaté Moravce prišli len brániť, ale to im išlo dobre, keďže stav bol stále bezgólový. Lenže ten platil len do 85. minúty, po ďalekonosnom, ale presnom centri Kicu, sa cez dvoch hráčov presadil Belejík a otvoril skóre - 1:0. V závere už Prešov loptu podržal a konečne vyhral.

MFK Ružomberok - MFK Košice 2:2

Góly: 44. Ján Maslo, 64. Peter Maslo - 35. Dávid Škutka, 42. Ivan Djoković

15. kolo Corgoň ligy prinieslo zaujímavý duel na Liptove. V dobrej atmosfére Košice vyhrávali nad Ružomberkom dvakrát, ale napokon sa strachovali aj o jediný bod. Ten napokon ustrážili a duel skončil remízou 2:2.

Od úvodných minút bol k videniu len medzišestnástkový futbal, častejšie však mali loptu na kopačkách hostia. V 14. minúte mal z priameho kopu dobrú príležitosť Kolbas, ale Hrdlička v pohode zasiahol. O päť minút pekne skúšal strieľať Milinkovič, gól z toho nebol. V 25. minúte sa dostal po odrazenej strele k lopte Kostelný, ale Tofiloski nemal problém. Vzápätí mal na druhej strane po protiútoku šancu Kuzma, keď po Jurčovej nahrávke napálil, aj s prispením teču Bieláka do brvna. Hostia sa kľudne mohli ujať vedenia a to by si aj zaslúžili, boli lepším tímom. V 36. minúte sa už tak predsa len stalo, po Čonkovom centri sa k lopte dostal Škutka a zblízka prestrelil Hrdličku - 0:1.

Hra sa naďalej odohrávala len v strede ihriska, ale Ružomberok zaútočil, konkrétne Ďubek centroval, Tofiloski zle vybehol a Ján Maslo vyrovnal. Tento stav však netrval dlho. Košice sa opäť ujali vedenia, a opäť po centri. Ten z pravej strany vyslal Milinkovič, zaváhal aj brankár domácich, či Peter Maslo a Djokovič krásne zmenil skóre na 1:2.

Polčas číslo dva začal Sivčevičovou šancou, Tofiloski chytil. Vyrovnať chcel aj Chovanec, individuálne to bolo pekné, ale nie efektné. Viac z hry mali domáci, lenže Košice pozorne bránili a dôležitý stav platil aj v 60. minúte. Okrem toho sa hralo len opatrne a nezáživne, pochopiteľne sa viac snažil Ružomberok, no ovocie to zatiaľ neprinášalo. Napokon sa ruža dočkala, Sivčevič našiel Petra Masla a ten obstrelením vyrovnal na 2:2.

Vzápätí mohol otočiť skóre Chovanec, Tofiloski podržal svoje mužstvo, aj keď veľa práce nemal. Ten istý hráč to skúšal opäť, bol aktívny, ale nepodarilo sa mu zmeniť stav. V 72. minúte sa po centri Slobodu načahoval za loptou Kroupa, chýbali mu milimetre. Košice zahrozili v 77. minúte, center Kuzmu sa snažil usmerniť do brány Karaš, ale nepochodil. V závere sa obraz hry veľmi nemenil, iba v nadstavenom čase ešte z priameho kopu pálil Chovanec, lenže proti bol brankár hostí a skóre sa už nezmenilo.

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2

Góly: 13. Tomáš Oravec, 51. Róbert Jež

V sobotu o 15:30 Nitra privítala Žilinu. Hostia dokázali v tomto zápase podľa očakávaní zvíťaziť, keď tentokrát pod Zoborom vyhrali 2:0. Týmto ziskom troch bodov si šošoni čiastočne napravili reputáciu po zahanbujúcej prehre v Lige majstrov.

Hostia mali v zápase dobrý úvod, už v 13. minúte sa dostali do vedenia: po veľkom nedorozumení domácej obrany využil Oravec chybu a domáceho brankára poľahky prehodil - 0:1. O sedem minút neskôr musel domáci brankár Hroššo opäť zasahovať, ale Ježovu strelu zneškodnil. Po polhodine hry domáci kanonier Róbert Rák vystrelil z priameho kopu, ale jeho strela letela ponad bránu Dúbravku. O niekoľko sekúnd neskôr sa do šance dostal domáci Štetina, ale jeho zakončenie nebolo ideálne. V 33. minúte domáci brankár Lukáš Hroššo podržal svoj tím po veľkej chybe obrany, keď včasným vybehnutím zabránil Majtánovi ísť do šance. Gól už do konca prvej časti nepadol, Žilina tak vyhrávala 1:0.

Po zmene strán mali ako prvý šancu domáci, keď Sloboda po Hodúrovom centri hlavičkoval, ale jeho pokus mieril vysoko nad bránu Žiliny. V 51. minúte na opačnej strane po kombinácií Rilke - Bello - Jež, hostia skórovali, keď po dobrej akcii posledný menovaný ľahko obišiel obrancu a s prehľadom zvýšil vedenie MŠK - 0:2. O sedem minút neskôr mali hostia náznak dobrej šance, ale Ježovu strelu Hroššo zneškodnil. V 71. minúte skúsil prekvapiť Dúbravku domáci Sloboda, ale v tomto prípade mladý nádejný brankár šošonov neinkasoval. O štyri minúty neskôr hosťujúci Oravec nádherným pasom vysunul kapitána Žiliny, Róberta Ježa, ktorý sa však následne proti Hroššovi nepresadil. V 86. minúte mal hosťujúci Bello vyloženú šancu, v ktorej trafil len žrď, následne dorážal Ceesay, ale ani ten sa nepresadil. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo, gól nepadol a tak zápas skončil zaslúženou výhrou hostí 2:0.

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:0

05.11.2010 17:00

Góly: -

V predohrávke 15. kola Corgoň ligy sa na Štiavničkách odohral zaujímavý zápas, keď Banská Bystrica hostila na domácej pôde Slovan Bratislava. V zápase sa nakoniec zrodila bezgólová remíza, aj keď v tomto stretnutí nechýbalo niekoľko zaujímavých akcií. Pripomíname, že tento zápas bol pre trénera Karola Marka na lavičke Dukly posledný, pretože onedlho odchádza trénovať český klub Baník Ostrava.

Zápas sa hral vo veľmi príjemnom futbalovom počasí. Domáci mali v úvode viac z hry, ale do šance sa prví dostali hostia, keď v 10. minúte vystrelil Žofčák z hranice šestnástky, ale lopta preletela ponad brvno. V 28. minúte Pečovský poslal pekný center na Picha, ale mladý kanonier Dukly nepochodil pred bránou Putnockého. V nadstavenom čase mohli domáci vo vyloženej šanci streliť gól do šatne: Po Pančíkovej nahrávke sa k lopte dostal Pich, ktorý pekne vystrelil, ale Putnocký jeho pokus zneškodnil. Prvý polčas bol tak na Štiavničkách bez gólov.

Po zmene strán vynikali z úvodu viac hostia, ktorí viackrát nebezpečne pohrozili súpera. V 51. minúte urobil domáci Pančík chybu, zaváhanie využil Guédé, ktorý zároveň vystrelil, ale mladý zadák "Vojakov" Marek Hlinka jeho streku zblokoval. Na opačnej strane v 61. minúte sa do šance dostal aktívny Pich, ktorý peknou strelou narobil problémy Putnockému. O tri minúty neskôr mali hostia dobrú šancu: Po rohovom kope sa v dobrej šanci ocitol Saláta, ale jeho hlavičku na bránkovej čiare napokon zachytil domáci brankár Boroš. V nadstavenom čase sa ešte domáci snažili zatlačiť Slovan, ale gól napokon z toho nepadol a zápas sa tak skončil bezgólovou remízou.