Bažant přinesl Barce postup

11.04.2002, 19:44
Aktuality
Oba španělské velkokluby, Real Madrid a FC Barcelona postoupili do semifinále Ligy Mistrů, oba zápasy provázely velké emoce, Barceloně dokonce pomohl bažant, který vypustil ve druhém poločase domácí fanoušek. Barcelona zažila velký šok již v 8. minutě, kdy překvapil domácího golmana Bonana kyperský střelec Konstantinu a najednou musela dát Barca tři góly. Devadesátitisícový kotel Barci zažil první gól ve 23. minutě po gólu Luise Enriqua, nebyl to ovšem jeho jediný gól, ve 49. minutě přidal další. Hned po gólu zapracovaly nervy na straně řeckého týmu, když chtěl okamžitě po gólu vzít z brány Panathinaikosu míč útočník Saviola, obránce hostí mu v tom bránil až oba spadli. Naštěstí pro Barcu se nakonec v 61. minutě trefil Saviola a tento výsledek Barca udržela až do konce i když se nastavovalo dlouhých sedm minut. Po utkání si ještě neodpustil poznámku trenér hostí na účet pořdatelů když se divil jak mohl fanoušek na stadion propašovat bažanta. Ještě snad oněco vyhecovanější utkání se hrálo v Madridu, kde hrál německý Bayern který sem přijel s výhrou 2:1 z původního utkání. Ještě před utkáním poznamenal obránce Realu Roberto Carlos že kdyby Real hrál takovým stylem jak Bayern, tak na ně chodí maximálně tisícovka diváků. Bayern se neustále bránil stálému tlaku královského Realu a bránil se úspěšně. Spojnici tyčky a břevna se podařilo nastřelit kouzelníkovi Zidanovi a v deváté minutě se zapletl míč Morientesovi který byl sám před brankou. Ve druhém pločase se už Bayern neubránil a v 69. minutě se trefil Helguera. Kapitána hostí pak diváci trefili nějákým předmětem do hlavy a musel být chvíli ošetřován. Pojistku přidal pět minut před koncem Guti a tak se přihlížející španělský král Juan Carlos mohl těšit z postupu Realu. Real se utká v semifinále právě s Barcelonou. Další utkání sehrál anglický Manchester s la Coruňou, její šance na postup byli ovšem mizivé poté, co doma prohrála 0:2. Na toto utkání také nikdy nezapomene argentinec s rakouským pasem Duscher, záložník Deportiva, který chladnokrevně poslal k zemi anglického miláčka Beckhama a vykoledoval si žlutou. Horší pro celou Anglii je to, že Beckham nejspíš nestihne první utkání Anglie na MS proti Švédsku. United v tomto utkání nastříleli pět branek, přesto vyhráli těně - 3:2, dva góly byli totiž vlastni. Právě za Beckhama nastoupil Ole Gunnar Solkajser který dal gól hned ve 23. minutě. Ve 45. si ovšem dal vlastní Blanc a tak hráči odcházeli po poločase do šaten za nerozhodného stavu 1:1. V 56. přidal Solkajser druhý gól a v 69. po skvělé individuální akci třetí Ryan Giggs. Ovšem v minutě devadesáté kopal Djalminha přímý kop který si srazil do sítě Butt. Hráči Deportiva navíc dostali dvě červené.

Autor: Jan Werner