Ajax má jasno. Nejdřív přivede nového technického ředitele, až poté trenéra

Ajax v době nevyrovnaných výkonů pokračuje v přestavbě klubu a na valné hromadě akcionářů potvrdil, že prioritou je nejprve přivést nového technického ředitele. Teprve s ním chce klub řešit i jméno trenéra. Tým tak nadále dočasně povede Fred Grim.
Nizozemský gigant hledá cestu z krize, která během sezony vyústila v odvolání trenéra Johna Heitingy. Změny se týkají i vedení. Technický ředitel Alex Kroes sice v těžkém období zůstal na přání klubu, ale svou funkci opustí, jakmile bude nalezen jeho nástupce.
Ajax už oslovil dva kandidáty - někdejšího obránce Maxwella a Jordiho Cruyffa, jenž nyní pracuje jako strategický poradce indonéské reprezentace.
????????⚪️ Ajax director Kroes, set to leave the club after decision to part ways with John Heitinga.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) November 14, 2025
Both Maxwell and Jordi Cruyff have been approached as options, as @Telegraaf reported. pic.twitter.com/vUmAI4a7yw
Generální ředitel Menno Geelen zdůraznil, že nový sportovní ředitel získá statut člena vedení a jeho příchod je klíčový pro další kroky. "Tým podává nevyrovnané výkony a hra není dostatečně konstantní. Udržitelná změna potřebuje čas, ale krátkodobě musíme být lepší," uvedl Geelen s tím, že klub právě teď pracuje na dlouhodobé vizi.



Komentáře (1)
Přidat komentářTi se v tom slušně melou, na rozdíl od Sparty však alespoň něco dělají. V obou případech by se mělo začít v brance.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele