Shrnutí Asijského poháru 2019 (1/2): Katar a ti druzí

V pátek 1. února se uzavřel 17. ročník Asijského poháru, na jehož konci oslavoval své první zlato Katar. Pořadatel příštího mistrovství světa se tak stal devátým různým kontinentálním šampionem a teprve druhou úspěšnou zemí z Blízkého východu v tomto tisíciletí. Irák roku 2007 přitom Katařané svým způsobem napodobili, ale zároveň vůbec ne...
12.02. | Komentáře a souhrny | 30 komentářů

Katar porazil Japonsko 3:1 a poprvé vyhrál mistrovství Asie

Katařané poprvé v historii vyhráli mistrovství Asie. Pořadatel příštího světového šampionátu ve finále ve Spojených arabských emirátech překvapivě porazil Japonsko 3:1 a zvítězil ve všech sedmi zápasech turnaje. Ve 12. minutě si rekordní devátý gól na jednom asijském mistrovství připsal Ali Almúz a do přestávky zvýšil Abdulazíz Hatim.
01.02. | Aktuality | 234 komentářů

Katar bude hrát finále Asijského poháru. Fanoušci na hráče házeli boty

Ve finále mistrovství Asie se utkají Japonsko a Katar. Pořadatelská země příštího světového šampionátu v semifinále porazila domácí výběr Spojených arabských emirátů vysoko 4:0, Japonci v pondělí zdolali Írán 3:0.
29.01. | Aktuality | 159 komentářů

Reprezentanti Japonska jsou na mistrovství Asie ve finále

Japonští reprezentanti si jako první zajistili postup do finále asijského šampionátu. V úvodním semifinále v Al Ajnu porazili Írán 3:0 a o další krok se přiblížili zisku rekordního pátého titulu.
28.01. | Aktuality | 58 komentářů

Katar na mistrovství Asie vyřadil Koreu, SAE obhájce Austrálii

Katar se díky nečekanému vítězství nad Koreou poprvé v historii probojoval do semifinále mistrovství Asie. Výběr dvojnásobných vítězů kontinentálního šampionátu dnes v Abú Zabí porazili 1:0. O druhé překvapení se v druhém dnešním čtvrtfinále postarali domácí reprezentanti Spojených arabských emirátů, kteří zdolali 1:0 obhájce titulu Austrálii.
25.01. | Aktuality | 69 komentářů

Soukupův Bahrajn skončil na mistrovství Asie v osmifinále

Reprezentanti Bahrajnu vypadli na mistrovství Asie v osmifinále. Svěřenci českého trenéra Miroslava Soukupa prohráli s favorizovanou Jižní Koreou 1:2 po prodloužení, v normální hrací době skončil zápas 1:1.
22.01. | Aktuality | 65 komentářů

Austrálii posunuly do čtvrtfinále mistrovství Asie až penalty

Australští obhájci titulu postoupili do čtvrtfinále mistrovství Asie až po penaltovém rozstřelu. V jejich utkání proti Uzbekistánu nepadl gól ani v půlhodinovém prodloužení, brankář Mathew Ryan pak zneškodnil dva uzbecké pokutové kopy.
21.01. | Aktuality | 42 komentářů

Australané si zajistili postup do osmifinále Asijského poháru

Australští obhájci titulu na mistrovství Asie porazili gólem v nastavení 3:2 Sýrii a postoupili z druhého místa ve skupině B do osmifinále. Z prvního místa prošlo do play off neporažené Jordánsko, které už jistý postup potvrdilo remízou 0:0 s Palestinou.
15.01. | Aktuality | 11 komentářů

Během asijského mistrovství odvolala kouče i Sýrie

Už druhá reprezentace odvolala během mistrovství Asie trenéra. Po druhém zápase základní skupiny skončil na lavičce Sýrie sedmdesátiletý Němec Bernd Stange. Vedení svazu se rozhodlo zbavit Stangeho funkce jen pár hodin po prohře 0:2 s Jordánskem.
11.01. | Aktuality | 3 komentáře

Thajsko po debaklu na mistrovství Asie odvolalo kouče Rajevace

Už po úvodním zápase na mistrovství Asie odvolali Thajci srbského kouče Milovana Rajevace. Jeho svěřenci totiž v neděli utrpěli debakl od Indie 1:4.
07.01. | Aktuality | 15 komentářů
07.02. Katar si polepšil v žebříčku FIFA o 38 míst
Reprezentace Kataru poskočila po vítězství na mistrovství Asie v žebříčku FIFA o 38 příček až na 55. místo, což je její druhé nejlepší umístění v historii. Žebříček vede nadále Belgie před Francií. Česku patří 44. místo. (lequipe.fr)
01.02. Na Asijském poháru byl nejlepší Almoez Ali
Nejlepším hráčem letošního ročníku Asijského poháru byl zvolen Almoez Ali. Katarský útočník výraznou měrou přispěl k celkovému triumfu svého týmu, s devíti góly dokonce stanovil nové maximum historie turnaje. (lequipe.fr)
01.02. Mistrem Asie je senzačně Katar
Reprezentanti Kataru senzačně porazili ve finále Asijského poháru Japonsko 3:1 a poprvé v historii se radují z kontinentálního titulu.
Výsledek finále Asijského poháru: Japonsko - Katar 1:3 (69. Minamino - 12. Almoez, 27. Hatim, 83. Afif z pen.).
29.01. Asijský pohár - výsledek
Výsledek dnešního semifinále Asijského poháru: Katar - Spojené arabské emiráty 4:0 (22. Khoukhi, 37. Almoez, 80. Al Haydos, 90.+3 Hamid Ismaeil).
28.01. Queiroz opouští reprezentaci Íránu
Portugalský trenér Carlos Queiroz rezignoval bezprostředně po porážce s Japonskem v semifinále Asijského poháru z pozice kouče národního týmu Íránu. Ve funkci strávil osm let. (espn.com)
28.01. Asijský pohár - výsledek
Výsledek dnešního semifinále Asijského poháru: Írán - Japonsko 0:3 (56. a 67. z penalty Osako, 90+1. Haraguchi).
28.01. Iráčané si před vyřazením vyrazili do nočního klubu
Iráčtí fotbalisté si podle médií po základní části mistrovství Asie ve Spojených arabských emirátech vyrazili do nočního klubu v Dubaji. V osmifinále pak podlehli Kataru 0:1 a byli vyřazeni. Případ začal vyšetřovat irácký svaz, který zároveň musí řešit skandál s falšováním věku hráčů. Vítězové z roku 2007 Iráčané obsadili ve skupině D druhé místo se stejným bodovým ziskem jako první Írán. Na rozdíl od svého velkého rivala však osmifinále nezvládli. Iráku pomohl k postupu na závěrečný turnaj i loňský verdikt mezinárodní federace FIFA, která mu po téměř 30 letech zrušila zákaz hrát na domácí půdě mezistátní soutěžní zápasy. Ten platil téměř nepřetržitě od irácké invaze do Kuvajtu v roce 1990. (ČTK)
25.01. Asijský pohár - výsledky
Výsledky dnešních zápasů čtvrtfinále Asijského poháru: Jižní Korea - Katar 0:1 (78. Hatim), Spojené arabské emiráty - Austrálie 1:0 (68. Mabkhout).
25.01. Koo Ja-cheol skončil v reprezentaci
Pouhých pár minut po korejském vyřazení ve čtvrtfinále Asijského poháru 2019 se střídající Koo Ja-cheol rozhodl ukončit reprezentační kariéru a soustředit se pouze na Bundesligu. Nejlepší střelec Asijského poháru 2011 poslední dobou dosti trpí na zranění, což platilo i pro právě probíhající kontinentální svátek. V dnešním čtvrtfinále si zanedlouho 30letý záložník odkroutil pouhých 17 minut. (naver.com)
25.01. Lippi se včera rozloučil s Čínou
Marcelo Lippi včera ukončil své angažmá u národního týmu Číny. Posledním zápasem zkušeného italského trenéra v této funkci se stalo čtvrtfinále Asijského poháru, v němž nejlidnatější země světa prohrála 0:3 s Íránem. (vi.nl)