Další články

Katar porazil Japonsko 3:1 a poprvé vyhrál mistrovství Asie

Katařané poprvé v historii vyhráli mistrovství Asie. Pořadatel příštího světového šampionátu ve finále ve Spojených arabských emirátech překvapivě porazil Japonsko 3:1 a zvítězil ve všech sedmi zápasech turnaje. Ve 12. minutě si rekordní devátý gól na jednom asijském mistrovství připsal Ali Almúz a do přestávky zvýšil Abdulazíz Hatim.

Katar bude hrát finále Asijského poháru. Fanoušci na hráče házeli boty

Ve finále mistrovství Asie se utkají Japonsko a Katar. Pořadatelská země příštího světového šampionátu v semifinále porazila domácí výběr Spojených arabských emirátů vysoko 4:0, Japonci v pondělí zdolali Írán 3:0.

Reprezentanti Japonska jsou na mistrovství Asie ve finále

Japonští reprezentanti si jako první zajistili postup do finále asijského šampionátu. V úvodním semifinále v Al Ajnu porazili Írán 3:0 a o další krok se přiblížili zisku rekordního pátého titulu.

Katar na mistrovství Asie vyřadil Koreu, SAE obhájce Austrálii

Katar se díky nečekanému vítězství nad Koreou poprvé v historii probojoval do semifinále mistrovství Asie. Výběr dvojnásobných vítězů kontinentálního šampionátu dnes v Abú Zabí porazili 1:0. O druhé překvapení se v druhém dnešním čtvrtfinále postarali domácí reprezentanti Spojených arabských emirátů, kteří zdolali 1:0 obhájce titulu Austrálii.

Soukupův Bahrajn skončil na mistrovství Asie v osmifinále

Reprezentanti Bahrajnu vypadli na mistrovství Asie v osmifinále. Svěřenci českého trenéra Miroslava Soukupa prohráli s favorizovanou Jižní Koreou 1:2 po prodloužení, v normální hrací době skončil zápas 1:1.

Austrálii posunuly do čtvrtfinále mistrovství Asie až penalty

Australští obhájci titulu postoupili do čtvrtfinále mistrovství Asie až po penaltovém rozstřelu. V jejich utkání proti Uzbekistánu nepadl gól ani v půlhodinovém prodloužení, brankář Mathew Ryan pak zneškodnil dva uzbecké pokutové kopy.

Australané si zajistili postup do osmifinále Asijského poháru

Australští obhájci titulu na mistrovství Asie porazili gólem v nastavení 3:2 Sýrii a postoupili z druhého místa ve skupině B do osmifinále. Z prvního místa prošlo do play off neporažené Jordánsko, které už jistý postup potvrdilo remízou 0:0 s Palestinou.

Během asijského mistrovství odvolala kouče i Sýrie

Už druhá reprezentace odvolala během mistrovství Asie trenéra. Po druhém zápase základní skupiny skončil na lavičce Sýrie sedmdesátiletý Němec Bernd Stange. Vedení svazu se rozhodlo zbavit Stangeho funkce jen pár hodin po prohře 0:2 s Jordánskem.

Thajsko po debaklu na mistrovství Asie odvolalo kouče Rajevace

Už po úvodním zápase na mistrovství Asie odvolali Thajci srbského kouče Milovana Rajevace. Jeho svěřenci totiž v neděli utrpěli debakl od Indie 1:4.

V Emirátech startuje mistrovství Asie, Bahrajn vede trenér Soukup

V sobotu ve Spojených arabských emirátech začne mistrovství Asie. V turnaji se představí i Bahrajn s českým trenérem Miroslavem Soukupem a útočníkem Júsufem Hilálem, kterého těsně před šampionátem z Bohemians 1905 získala Slavia, ale na jaře ho ještě nechá v Ďolíčku hostovat.

Nominace Austrálie na Asijský pohár

Nominace Austrálie na Asijský pohár:

Nominace Japonska na Asijský pohár

Nominace Japonska na lednový Asijský pohár:

Trenér Lippi skončí po mistrovství Asie u čínské reprezentace

Italský kouč Marcello Lippi neprodlouží smlouvu v Číně a 31. ledna u tamní u fotbalové reprezentace skončí. Jeho posledním turnajem bude podle médií lednové mistrovství Asie ve Spojených arabských emirátech, vedení svazu se k trenérovu odchodu zatím nevyjádřilo.

Eriksson povede reprezentaci Filipín při debutu na mistrovství Asie

Bývalý trenér anglické reprezentace Sven-Göran Eriksson povede Filipíny. Sedmdesátiletý Švéd usedne na lavičku 116. týmu žebříčku FIFA poprvé v listopadu na turnaji Suzuki Cup a v lednu ho bude koučovat na mistrovství Asie, kde se Filipíny představí poprvé v historii.