Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 9.90 - 6.20 - 1.25
Arsenal LFC - Slavia Praha
8:0
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Slávistky na úvod osmifinále Ligy mistryň podlehly Arsenalu

Hráčky Slavie prohrály v úvodním utkání osmifinále Ligy mistryň s Arsenalem doma vysoko 2:5 a před venkovní odvetou ztratily reálné šance na postup. Úvodní čtyři góly dala v Edenu stříbrná medailistka z letošního mistrovství světa nizozemská útočnice Vivianne Miedemaová, za domácí snížily Kateřina Svitková a Mia Perssonová.

V Edenu bylo od úvodních minut jasné, že Arsenal bude nad síly slávistek. Úřadující anglický šampion naprosto ovládal hru a už během první půle třemi trefami rozhodl. K nezastavení byla hlavně Miedemaová, které k jedné brance pomohla promáchnutím chybující gólmanka Lukášová.

Třiadvacetiletá nizozemská útočnice po pauze po vyšachování obrany přidala čtvrtý gól a poté se z penalty prosadila Littleová. Pražanky ale v druhé půli výrazně přidaly a nakonec se dočkaly i dvou branek. Nejprve se v 70. minutě zblízka trefila po centru Svitková a dvě minuty před koncem uzavřela skóre Perssonová. Osmifinálová odveta v Anglii se bude hrát za dva týdny.

Arsenal v sezoně 2006/07 celou soutěž vyhrál, Liga mistryň se ale tehdy ještě hrála pod jiným názvem. Slávistickým maximem je čtvrtfinále, kam Pražanky v minulé sezoně došly podruhé za sebou a celkově potřetí.
bohužel...aspoň ty 2 góly se povedlo teda dát

Arsenal byl herně úplně někde jinde, takže o to větší smůla je, že Slavia jako nasezená s luxusním koeficientem dostala nenasazený Arsenal a skončí v UWCL tentokrát už na podzim
#
Hlavně, že vy jste rupli s někým, kdo teď dostal ještě větší nakládačku, než slávistky...
Spalovač šancí
16.10.2019 21:53
#
Další slavná prohra proti Arsenalu
16.10.2019 22:29
#
Hrozny chyby vzadu, 3 goly darovany. Ale ostuda to neni, Arsenal byl vybornej.
Coutinho10
16.10.2019 22:34
#
hlavně ten 2. gól to by Votíková nedostala...
#
kdyby nebyla top, tak není jednička repre, ale zase do toho tolik nevidim, každopádně i pro ní to musí bejt těžký, když ne jednou mohla přestoupit do zahraničí, pak to nedopadlo a skončí jako dvojka
16.10.2019 23:37
#
Tak o tom zahranici se napsalo hodne. Chapu, ze nechtela delat trojku v Lyonu. Ale nerozumim tomu, proc nehraje ve Slavii. Ta Romka fakt neni zadny terno.
monty25
17.10.2019 07:39
#
Bára nedávno v rozhovoru pro Sport magazín říkala, že do zahraničí už nechce, protože by nemohla dělat youtube. Jinak si pamatuju, že tenkrát dostala taky blbej gól proti Apollonu. Olívie udělala velkou chybu, ale stane se. Třeba Kariusovi se to stává pravidelně. No a proč je jednička v repre Bára a ve Slavii chytá Olívie, to je spíš otázka trenérů. Olívie je jednička v repre WU19, proto asi není v áčku.
Coutinho10
17.10.2019 17:37
#
Karius je speciální kategorie no

Jinak doufám, že do odvety půjde Votíková, když už je o postupu rozhodnuto, ikdyž jestli do zahraničí nechce a je spokojená s leštěním lavičky, tak ok no
#
Jakože na netu by bylo historicky první lesbické XXX s lesbama?
#

Tělo lepší jak kdejaká bikini fitnesska a oni jí neumějó trochu přisvlíknout?
#
Škoda chyb před prvními dvěma góly Arsenalu, tam dostala Miedema dvakrát namazáno. To byl asi ten hlavní rozdíl mezi včerejškem a minulými zápasy v Edenu proti velkoklubům, kde se takovým chybám slávistky vyvarovaly. Potom ta penalta byla podle mě hodně přísná. Nicméně se mi líbilo, že to slávistky nezabalily a aspoň zkorigovaly skóre. Musím říct, že takovou děkovačku po prohře 2:5 nikdo jinej nemá.
jacobT
17.10.2019 09:49
#
Pri tom druhom gole sa mi zdalo, ze sa jednalo o tesny offside. Skoda, keby vydrzal dlhsie stav 0:1, mohlo to byt dramatickejsie, i ked teda Arsenal bol herne inde.
monty25
17.10.2019 10:02
#
Kámoš mi na stadionu taky říkal, že byl ofsajd, ale ještě jsem si to nepouštěl. Jak říkáš, Arsenal by asi stejně vyhrál, ale mohly to mít těžší.
jacobT
#
Ja som prave sedel dost na urovni tej linie, kde stala Miedema a z toho pohladu mi prislo, ze bola o krok v offside. Ale ziadnu opakovacku som nevidel ani ja.
#
Jojo - tak to dopadne, když ty myslíš...
17.10.2019 21:32
#
24.06. Hráčky Slovácka v LM proti Minsku
Fotbalistky Slovácka se na úvod prvního kola Ligy mistryň utkají s FC Minsk. Ve finále kvalifikačního turnaje v norském Trondheimu, nebo v zápase o třetí místo narazí na islandský Breidablik, či domácí Rosenborg. Semifinále se odehrají ve čtvrtek 18. srpna, souboje o třetí místo a finále jsou na programu o tři dny později. Do další kvalifikační fáze postoupí pouze vítězky miniturnaje. Hráčky Slovácka při loňské premiéře v prvním kole podlehly Bordeaux i Bröndby Kodaň 1:2 a skončily čtvrté. (ČTK)
21.05. Lyon vítězem Ligy mistrů žen
Výsledek finále Ligy mistrů žen: Barcelona - Lyon 1:3 (41. Putellas - 6. Henry, 23. Hegerberg, 33. Macario).
08.05. Další velký úspěch pro AS Řím
Výtečný týden zažívají fanoušci AS Řím. Poté, co se mužský tým dostal do finále Konferenční ligy, zajistily si o víkendu ženy Giallorossi svou první účast v Lize mistryň. Fotbalistky Juventusu se mezitím staly prvním ženským týmem s pěti tituly v Serii A v řadě. (twitter.com/OptaPaolo)
03.05. Votíková musí na operaci s kolenem
Česká reprezentantka a brankářka Paris St. Germain Barbora Votíková si přetrhla zkřížený vaz v pravém kolenu a sezona pro ni předčasně skončila. Francouzský klub o tom informoval na internetových stránkách. Votíková se zranila v sobotní semifinálové odvetě Ligy mistryň s Lyonem a v druhém poločase už nenastoupila. Pařížanky doma podlehly 1:2 a v součtu s úvodní porážkou 2:3 ze soutěže vypadly. Pětadvacetiletá gólmanka přišla do PSG loni v létě z pražské Slavie. (ČTK)
01.05. Hráčky Lyonu před jubilejním finále LM
Lyonské fotbalistky si po postupu přes PSG s brankářkou Votíkovou zajistily už své jubilejní desáté finále Ligy mistryň. Druhý největší počet registruje Frankfurt (6), který však finále nehrál od roku 2015. (twitter.com/OptaJean)
01.05. Votíková nedochytala semifinále LM
Česká brankářka Barbora Votíková si s Paris St. Germain finále letošní fotbalové Ligy mistryň nezachytá. Pětadvacetiletá brankářka nedohrála kvůli zranění odvetné semifinále s Lyonem, její tým nakonec prohrál 1:2 a po předchozí porážce 2:3 ze hřiště soupeře do rozhodujícího boje o titul neprošel. Reprezentační brankářka Votíková inkasovala v domácí odvetě ve 14. minutě, kdy ji překonala držitelka Zlatého míče Hegerbergová. Bývalá hráčka Slavie se navíc krátce před přestávkou zranila a do druhé půle ji vystřídala Vollová. Hráčky PSG vyrovnaly po hodině hry zásluhou Katotoové, ale sedm minut před koncem pečetila postup hostujícího celku Renardová. Lyon vyzve ve finále obhájkyně prvenství z Barcelony, jež postoupily i přes prohru ve Wolfsburgu 0:2. První duel totiž katalánský klub vyhrál 5:1. (ČTK)
22.04. Hráčky Barcelony vylepšily rekord v návštěvnosti
Hráčky Barcelony vylepšily vlastní světový rekord v návštěvnosti ženského fotbalu. Na stadionu Camp Nou při návštěvě 91.648 diváků obhájkyně trofeje v úvodním semifinále Ligy mistryň deklasovaly Wolfsburg 5:1. V Barceloně bylo na konci března stanoveno dosavadní maximum 91.553 fanoušků, sledujících domácí výhru 5:2 na Realem Madrid v odvetě čtvrtfinále LM. Předchozí rekord dlouho drželo finále mistrovství světa USA - Čína, které v roce 1999 na stadionu v Pasadeně navštívilo 90.185 diváků. (ČTK)
29.03. Hráčky Bayernu zasáhl covid-19
Fotbalistky Bayernu Mnichov zdecimoval před bojem o postup do semifinále Ligy mistryň koronavirus. Kvůli nákaze bude ve středečním odvetném čtvrtfinálovém utkání na hřišti Paris St. Germain, za který chytá česká brankářka Barbora Votíková, chybět sedm hráček. Další tři jsou zraněné a jedna nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu. (ČTK)
09.09.2021 Slávistky znovu prohrály s Arsenalem
Odvetné utkání play off o postup do skupiny Ligy mistryň:
Slavia Praha - Arsenal 0:4 (0:0).
Branky:
60., 70. a 72. Miedemaová, 76. Littleová z pen. První zápas: 0:3, postoupil Arsenal.
Sestava Slavie: Lukášová - Šlajsová, Necidová, Bartovičová, Khýrová - Pincová, Krejčiříková - Lamtiová (76. Růžičková), Šurnovská (78. Szewieczková), Černá (86. Bendová) - Kožárová. Trenér: Kolomazník. (ČTK)
08.09.2021 Köge - Sparta 2:0
Köge - Sparta Praha 2:0 (0:0)