01.03.201822:48

Tři červené v istanbulském derby

Derby v semifinále tureckého poháru mezi Besiktasem a Fenerbahce přineslo tradičně horkou krev. V duelu, který skončil nerozhodně 2:2 padly hned tři červené karty. První dostal Alper Potuk z hostujícího Fenerbahce ještě v první půli, když si nechal dát během pěti minut dvě žluté karty. Ve 52. minutě byl na domácí straně rovnou vyloučen Ricardo Quaresma, který přiitom nastoupil až po přestávce. Duel nedohrál ani zkušený brankář Fenerbahce Volkan Demirel, jenž viděl druhou žlutou kartu v 77. minutě.

28.12.201616:16

Pavelka otevíral skóre za Kasimpaşu

Kasimpaşa dnes zvládla čtvrté kolo tureckého poháru s Inegolsporem a svou měrou k tomu přispěl také český záložník David Pavelka. Ten ve 21. minutě otevíral skóre zápasu, aby položil základy pohodlného poločasového vedení 3:0.

27.05.201613:22

Nizozemci přišli o zraněného Sneijdera

Nizozemsku bude v nadcházejících přátelských zápasech chybět Wesley Sneijder. Záložník Galatasaraye nedohrál včerejší finále Tureckého poháru s Fenerbahce, v průběhu duelu se zranil.

sport-express.ru
26.05.201622:22

Turecký pohár opět pro Galatasaray

Galatasaray dál kraluje národnímu poháru, který po dnešku vyhrál už potřetí v řadě. Galatasaray - Fenerbahce 1:0 (30. Podolski).

24.12.201520:52

Necid přispěl k výhře Bursasporu

Bursaspor v rámci Tureckého poháru porazil Eskisehirspor jasně 4:1 a získal tři body do své tabulky. Podíl na tom měl i Tomáš Necid, český útočník v 51. minutě zvyšoval na průběžných 3:0.

15.12.201512:54

Vítězně vstoupil Bursaspor do skupinové fáze Tureckého poháru, když uspěl na půdě celku Tepecikspor. Na výhře 3:2 se velkou měrou podílel český útočník Tomáš Necid, který ve 42. minutě otevřel skóre a o dvě minuty později zvyšoval již na 2:0 ve prospěch svého zaměstnavatele.

03.06.201521:26

Galatasaray získal Turecký pohár

Výsledek finále Tureckého poháru: Galatasaray - Bursaspor 3:2 (40., 48. a 60. B. Yilmaz - 27. Fernandao z penalty, 58. Sen).

05.04.201515:33

Pohárový duel Fenerbahçe byl přeložen

Nikoli 7., ale 14. dubna se odehraje odveta čtvrtfinále Tureckého poháru mezi Fenerbahçe a Mersinem. Duel byl přeložen kvůli psychickému otřesu hráčů istanbulského celku, jejichž autobus byl večera při návratu z utkání v Rizesporu napaden. K přepadení došlo poblíž Trabzonu a útočníci na autobus vystřelili, zraněn přitom byl řidič. Fenerbahçe pak požaduje přerušení tamní nejvyšší soutěže.

11.02.201521:38

Kadlec gólově přispěl k postupu Fenerbahçe

Fenerbahçe dnes vyhrálo hladce 4:1 v Rizesporu a postoupilo do čtvrtfinále tureckého poháru. Svůj podíl na tom měl i Michal Kadlec, který odehrál celý zápas a ve čtyřiadvacáté minutě otevřel skóre.

07.05.201421:03

Galatasaray triumfuje v poháru

Galatasaray slaví triumf v Tureckém poháru, když ve finále zdolal Eskisehirspor. Galatasaray - Eskisehirspor 1:0 (70. Sneijder).

22.05.201321:41

Türkiye Kupasi pro Fenerbahçe

Výsledek finále Tureckého poháru: Fenerbahçe - Trabzonspor 1:0 (9. Sow).

17.01.201312:36

Stoch je nemocný

Miroslav Stoch vynechal včerejší pohárový zápas proti Bursasporu. Záložník Fenerbahce je nemocný.

16.05.201221:28

Türkiye Kupasi ovládlo Fenerbahçe

Fenerbahçe si po druhém místu v lize spravilo chuť ziskem tureckého poháru, v dnešním finále hraném v Ankaře si istanbulský klub bez problémů poradil s Bursasporem 4:0.

11.01.201219:36

Rajnoch byl vyloučen

Jan Rajnoch nedohrál dnešní utkání třetího kola Tureckého poháru, český obránce Sivassporu byl ve 112. minutě vyloučen. Jeho tým přesto zápas na půdě Mersinu zvládl, Sivasspor dal v prodloužení dvě branky a vyhrál 3:1.

10.05.201118:27

Hološko vynechá finále poháru

Istanbul Büyüksehir se dostal do finále Tureckého poháru, kde nastoupí proti Besiktasi a chybět mu bude Filip Hološko. Slovenský útočník v klubu hostuje právě z týmu finálového soupeře a smlouva o hostování neobsahuje dohodu o zákazu startu, sám hráč si ale vše nechal projít hlavou a nakonec se rozhodl proti svému kmenovému týmu nehrát.

05.05.201017:03

Turecký pohár pro Trabzonspor

Výsledek finále Tureckého poháru: Trabzonspor - Fenerbahce 3:1 (66. Bulut, 80. Baytar, 90. Colman - 55. Alex).

27.03.201014:02

Další obvinění z ovlivňování zápasů

Aféra kolem ovlivňování zápasů v Turecku se rozrůstá. Tamní soud z tohoto důvodu obvinil dalších jedenáct osob. Ve vazbě je tak již patnáct lidí.

22.01.201014:49

Brabec výjimku od FIFA dostane

Sparta začala oficiálně vyjednávat o přestupu stopera Ericha Brabce z Ankary. Bývalý slávistický kapitán dostane podle neoficiálních informací od FIFA výjimku a bude moci nastoupit za třetí klub v sezoně. Fotbalista dostal svolení vyjednávat o přestupu i od tureckého zaměstnavatele.

13.05.200921:56

Sivok byl u pohárového triumfu

Besiktas získal Turecký pohár, když zdolal Fenerbahce 4:2. V dresu vítězů odehrál celý zápas Tomáš Sivok a dostal žlutou kartu, Tomáš Zápotočný nenastoupil.

11.11.200820:58

Zápotočný zařídil výhru

V utkání Tureckého poháru vyhrál Besiktas na hřišti Trabzonsporu 2:1. Vítěznou branku vstřelil v poslední minutě Tomáš Zápotočný.