11.04.202417:29

Fenerbahçe dostalo pokutu

Fenerbahçe musí zaplatit pokutu 115 tisíc eur. Turecký klub byl potrestán za bojkot nedělního utkání o Superpohár proti Galatasarayi, do něhož nasadil výběr do devatenácti let, který po několika desítkách vteřin opustil trávník a odešel do kabiny. Fenerbahçe se nezamlouval termín, už dnes nastoupí proti Olympiakosu a po svazu požadoval větší čas na přípravu.

lequipe.fr
11.06.202321:44

Domácí pohár posedmé pro Fenerbahce

Sedmý titul z Tureckého poháru a vůbec první od roku 2013 získali pro letošní ročník hráči Fenerbahce. Ti v nedělním finále porazili svého městského konkurenta Istanbul Basaksehir, který ještě trofej z této soutěže nikdy neuzmul a po letech 2011 a 2017 zaznamenal další, třetí nezdar v řadě. Historicky vede tabulky na této scéně Galatasaray s 18 tituly, druhý je s odstupem osmi prvenství Besiktas a třetí Trabzonspor s devíti.

Výsledek finále Tureckého poháru: Fenerbahce - Basaksehir 2:0 (1. a 29. Batshuayi).

Sivasspor získal první trofej v historii

Jedinečné pocity zažívají fanoušci Sivassporu. Turecký klub včera přehrál Kayserispor a triumfoval v tamním poháru, získal tak vůbec první trofej ve své historii.

mundodeportivo.com
26.05.202222:33

Sivasspor poprvé vítězem poháru

Výsledek finále Tureckého poháru: Kayserispor - Sivasspor 2:3 po prodloužení (33. Civelek, 107. Parlak - 60. Appindangoyé, 95. Gradel, 113. Konaté).

18.05.202123:37

Beşiktaş slaví double

Beşiktaş Istanbul po zisku mistrovského titulu vyhrál i Turecký pohár, když ve finále porazil Antalyaspor 2:0. Pro Beşiktaş šlo o desátý triumf v poháru v historii.

ČTK
29.07.202023:16

Novák nedohrál finále Tureckého poháru

Obránce Filip Novák získal s Trabzonsporem po finálové výhře 2:0 nad Alanyasporem Turecký pohár a má trofej z třetí země. Domácí pohár získal i s Jabloncem, s Midtjyllandem vyhrál dánskou ligu. Kvůli zranění ale musel v 78. minutě vystřídat. Trabzonspor si spravil chuť po nevydařeném ligovém závěru, kdy mu titul vyfoukl Başakşehir.

ČTK
29.07.202022:42

Turecký pohár vyhrál Trabzonspor

Výsledek finále Tureckého poháru: Trabzonspor - Alanyaspor 2:0 (25. Ömür, 90+10. Sørloth).

16.06.202021:46

Novák pečetil postup Trabzonsporu

Trabzonspor vyhrál i druhý zápas semifinále domácího poháru s Fenerbahçe, na čemž se gólem na konečných 3:1 podílel Filip Novák. Pro českého reprezentanta, který brankou přispěl i k domácímu vítězství 2:1, se jednalo o šestou trefu v sezóně.

03.03.202021:56

Novák pomohl gólem Trabzonsporu

Reprezentační obránce Filip Novák zajistil Trabzonsporu vítězství v úvodním semifinále Tureckého poháru. Díky jeho brance z 66. minuty vyhrál Trabzonspor doma nad Fenerbahçe 2:1. Odveta se hraje 21. dubna.

ČTK
23.01.202018:01

Novák pomohl k postupu Trabzonu

Český reprezentant Filip Novák odehrál za Trabzonspor celé pohárové utkání na půdě Denizlisporu i s prodloužením. Jeho tým totiž po domácím vítězství 2:0 v prvním zápase tentokrát na půdě soupeře stejným poměrem prohrál. O postupu do čtvrtfinále tak nakonec rozhodoval až penaltový rozstřel, který lépe zvládli favorizovaní hosté.

15.05.201921:49

Turecký pohár vybojoval Galatasaray

Výsledek finále Tureckého poháru: Akhisar B. - Galatasaray 1:3 (56. Manu - 80. Gumus z penalty, 88. Feghouli, 90+4. Diagne).

23.01.201920:33

Novák přispěl k výhře Trabzonsporu

Trabzonspor vyhrál v pohárovém zápase na půdě Balikesirsporu a pod výsledek 1:3 se podepsal i Filip Novák, český obránce ve 32. minutě otevíral skóre utkání.

10.05.201821:43

Turecký pohár vyhrál Akhisar

Vítězem tureckého poháru se stal překvapivě Akhisar Belediyespor, který ve finále v Diyarbakiru nečekaně porazil Fenerbahce Istanbul 3:2. Akhisar triumfoval poprvé v historii.

05.05.201816:52

Beşiktaş si příští rok nezahraje domácí pohár

Beşiktaş byl vyloučen z příštího ročníku Tureckého poháru poté, co v týdnu odmítl nastoupit k dohrávce semifinálové odvety na půdě Fenerbahçe. Utkání před několika týdny zůstalo nedohráno poté, co příznivci Fenerbahçe zasáhli předmětem vhozeným z hlediště hostujícího kouče Senöla Gïnese, který musel do nemocnice. Disciplinární komise duel překvapivě nekontumovala, ale nařídila jeho dohrání, to se Beşiktaşi nezamlouvalo a zápas bojkotoval.

sport-express.ru
03.05.201808:35

Beşiktaş neuspěl se svým protestem

Beşiktaş se neúspěšně odvolal proti verdiktu tureckého svazu, který nařídil dohrát odvetu semifinále tamního poháru na půdě Fenerbahçe. V průběhu utkání došlo na tribunách k několika incidentům a v 57. minutě byl duel předčasně ukončen poté, co byl předmětem vhozeným z hlediště zasažen do hlavy trenér Beşiktaşe Senöl Günes, který byl následně převezen do nemocnice. Hrát by se mělo dnes v 19:30 za zavřenými dveřmi, k utkání ovšem pravděpodobně nedojde, Beşiktaş totiž hodlá sáhnout k bojkotu.

lequipe.fr
26.04.201822:16

Beşiktaş bude bojkotovat dohrávku poháru

Beşiktaş se 3. května nedostaví na hřiště Fenerbahçe a nenastoupí tak k dohrávce semifinále Tureckého poháru, klub to sdělil v dnešním prohlášení. V prvním zápase se zrodila remíza 2:2 a před týdnem se konala odveta, která byla v 57. minutě předčasně ukončena poté, co byl předmětem vhozeným z hlediště zasažen do hlavy trenér Beşiktaşe Senol Gunes, který byl následně převezen do nemocnice. Svaz duel nakonec nekontumoval, ale nařídil zápas dohrát před prázdnými tribunami.

bbc.com
20.04.201814:19

Günes byl propuštěný z nemocnice

Do domácího léčení byl propuštěný trenér Beşiktaşe Senol Günes. Ten byl v semifinálové odvetě Tureckého poháru s Fenerbahçe (0:0) zasažený sedačkou do hlavy, kde mu vznikla tržná rána, načež byl zápas po opakovaných přerušeních ukončený.

lequipe.fr
19.04.201822:28

Duel Fenerbahçe - Beşiktaş zůstal nedohrán

U zeleného stolu se bude rozhodovat o odvetě semifinále Tureckého poháru mezi Fenerbahçe a Beşiktaşem. V prvním duelu se začátkem března zrodila remíza 2:2 a dnes do 55. minuty platil stav 0:0. Už do té doby rozhodčí kvůli chování fanoušků zápas několikrát přerušil, v 55. minutě ho pak předčasně ukončil poté, co byl sedačkou vhozenou z hlediště zasažen hostující kouč Senol Gunes. Ten upadl na trávník a utrpěl tržnou ránu na hlavě, kterou muselo spravit pět stehů.

soccerway.com
06.03.201817:14

Quaresma dostal trest na pět zápasů

Beşiktaşi bude pětkrát chybět Ricardo Quaresma. Zkušený 34letý ofenzivní hráč dostal trest za vyloučení ze semifinále Tureckého poháru s Fenerbahçe (2:2), kde nedovoleně atakoval Josefa.