20.SD Huesca1533911:1912
21.SD Ponferradina1425715:2311
22.Racing Santander1517710:2010
20.02. Málaga má přiděleného insolvenčního správce
Insolvenční správce se ujal Málagy. Tradiční španělský celek, který aktuálně bojuje o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži, se dlouhodobě potýká s finančními problémy a nyní mu vyjma sportovního sestupu hrozí i administrativní přeřazení do nižší soutěže. (lequipe.fr)
20.02. Rayo přivedlo útočníka Villara
Juan Villar už nebude čekat na šance v Osasuně, útočník se stěhuje do druhé španělské ligy, na hostování ho získalo Rayo. Madridský celek využil možnosti o dodatečné posile poté, co se mu do konce sezony zranil Leonardo Ulloa. (transfermarkt.de)
17.02. Duel Rayo - Albacete byl odložen
Rayo a Albacete jen tak nedohrají své utkání druhé španělské ligy, původně přerušený zápas se měl dohrát pozítří a svaz ho nyní odložil. Duel se původně hrál v polovině prosince a o poločasové přestávce byl předčasně ukončen. Domácí fanoušci uráželi útočníka hostů Romana Zozulju a vyvěsili transparent, na němž třicetiletého Ukrajince označili za nacistu, v podobném tónu na jeho adresu v průběhu prvního poločasu skandovali. (marca.com)
13.02. Burgui bude hostovat v Zaragoze
Burgui ve zbytku sezony nebude bojovat o místo v sestavě Deportiva Alavés, ofenzivně laděný fotbalista byl zapůjčen na hostování do Zaragozy. (transfermarkt.de)
13.02. Rayo bude s Albacete dohrávat příští týden
Na příští středu s výkopem ve 20 hodin bylo přeloženo utkání druhé španělské ligy Rayo - Albacete. Duel se původně hrál v polovině prosince a o poločasové přestávce byl předčasně ukončen. Domácí fanoušci uráželi útočníka hostů Romana Zozulju a vyvěsili transparent, na němž třicetiletého Ukrajince označili za nacistu, v podobném tónu na jeho adresu v průběhu prvního poločasu skandovali.
07.02. Crisetig podepsal smlouvu s Mirandésem
Posilu do zálohy má Mirandés, semifinalistovi Španělského poháru se upsal Lorenzo Crisetig. Italský fotbalista v minulosti hrával za Bolognu, s níž začátkem září ukončil kontrakt, od té doby byl bez angažmá. (transfermarkt.de)
06.02. Další variantou pro Barcelonu je Stuani
Barceloně budou dlouhodobě chybět Luis Suárez a Ousmane Dembélé a katalánský celek chce i mimo přestupový termín získat náhradu. V jeho hledáčku je Ángel Rodríguez z Getafe a další možností je kanonýr Cristhian Stuani, ten patří druholigové Gironě, smlouvu má do června 2023 a součástí kontraktu je výstupní klauzule nastavená na dvacet milionů eur. Trh je v tuto chvíli uzavřen, kluby ale mohou požádat o jednu výjimku v případě, že se jim dlouhodobě zraní někdo z kádru. (football-espana.net)
04.02. Málaze hrozí administrativní sestup
Málaga má už delší dobu finanční problémy a je otázkou, co s ní bude v dalších týdnech. Španělský klub bojuje o záchranu ve druhé lize a sezona by pro něj mohla skončit dříve, svaz znovu zkoumá jeho finanční situaci a Málaze hrozí administrativní sestup do třetí ligy. (football-espana.net)
03.02. Cristóbal byl vyloučen 2x během pár minut
Fotbalista ve druhé španělské lize dostal kuriózně dvě červené karty během několika minut. Tu první rozhodčí po kontrole u videa ještě odvolal, při druhé už neměl pochybnosti a hráče vyloučil. Cristóbal Márquez z Fuenlabrady dostal v nedělním utkání rovnou červenou kartu v 68. minutě za faul na Álexe Granella z Girony. Hřiště opustil ještě dřív, než sudí po konzultaci s VAR své rozhodnutí zmírnil. Márquez se tedy vrátil už z tunelu do hry a po opravení verdiktu viděl jen žlutou kartu. Příliš dlouho ale na trávníku nevydržel. Ještě dříve, než po přerušení začala hra, Márquez Granella provokoval a dostal se s ním do konfliktu. Rozhodčí oběma udělil žlutou kartu, a protože to byla pro Márqueze v rychlém sledu už druhá, musel po několika minutách opět opustit hřiště, tentokrát definitivně. Hostující Girona v přesilovce vyhrála 1:0. (ČTK)