23.01.202312:28

Llorente přijde o pohárové derby

Marcos Llorente nedohrál utkání proti Valladolidu a důvodem bylo svalové zranění. Problém není vážný, přesto záložníka Atlética připraví o pohárové derby proti Realu Madrid.

Betis triumf ze Španělského poháru neobhájí

Betis loňský triumf ve Španělském poháru neobhájí. Ve středečním osmifinále vypadl po penaltovém rozstřelu s Osasunou, po prodloužení skončil duel 2:2. Obhájce prvenství neudržel v zápase dvakrát vedení. Po brance Williama Carvalha ze 62. minuty si vynutil prodloužení v první nastavené minutě řádné hrací doby David García, a když ve 103. minutě Youssouf Sabaly vstřelil druhou branku Betisu, tři minuty nato srovnal Rubén García. Penaltový rozstřel se sevillskému klubu stejně jako minulý týden v semifinále Španělského superpoháru proti Barceloně nevyvedl, prohrál ho 2:4 a vypadl.

ČTK
18.01.202315:09

Modrić není v nominaci Realu Madrid

Real Madrid zítra znovu nastoupí na půdě Villarrealu, tentokráte v rámci poháru a na trávníku se neobjeví Luka Modrić - jméno chorvatského záložníka chybí v nominaci.

18.01.202309:58

Carvajal je znovu mimo hru

Dani Carvajal se opětovně objevil na marodce Realu Madrid. Obránce má zdravotní problémy a takřka jistě přijde o nejbližší dva soutěžní zápasy - už dnes čeká Bílý balet pohárový souboj s Villarrealem, v neděli pak nastoupí v Bilbau.

football-espana.net
16.01.202313:27

Sørloth laboruje se zraněným kolenem

Alexander Sørloth vynechal dnešní trénink Realu Sociedad, norský útočník má problémy s kolenem a nenastoupí k pohárovému utkání proti Mallorce.

16.01.202312:17

Iñigo Martínez zůstává mimo hru

Iñigo Martínez má od začátku ledna problémy s chodidlem a chybí v sestavě Athleticu, jeho pauza se pak protáhne. Obránce baskického klubu stále není fit a přijde minimálně o další dva soutěžní zápasy.

Trest na čtyři zápasy pro Iborru

Vicente Iborra bude dlouho litovat svého chování z pohárového utkání proti Getafe. Záložník Levante v nastavení inkasoval červenou kartu a neodpustil si strčení do hlavního rozhodčího, disciplinární komise mu pozastavila činnost na čtyři zápasy.

05.01.202310:21

Barca v poháru postoupila až přes prodloužení

Barcelona měla ve 3. kole Španělského poháru nečekané problémy s Intercity a třetiligového soupeře udolala 4:3 až v prodloužení. Dramatickou přestřelku v Alicante rozhodl Ansu Fati, domácí Oriol Soldevila se blýskl hattrickem.

Katalánce poslal do vedení už ve čtvrté minutě uzdravený obránce Araújo, ale po změně stran v dresu Intercity zazářil Soldevila. Bývalý barcelonský záložník v 59. minutě vyrovnal a poté odpověděl i na góly Dembélého a náhradníka Raphinhy. Po Raphinhově přihrávce další střídající hráč Fati vstřelil ve 103. minutě vítěznou branku.

"Nemůžeme být spokojeni, ale tohle se v poháru stává. Sedm prvoligových týmů bylo vyřazeno," řekl barcelonský trenér Xavi novinářům. "Mohli jsme odskočit na 2:0 nebo 4:2, ale sami jsme si to zkomplikovali. Nebyli jsme dost dobří ani v jednom pokutovém území," doplnil kouč lídrů tabulky.

S outsiderem se už v úterním programu Copa del Rey trápil i další gigant Real Madrid. "Bílý balet" venku porazil celek Cacereňo ze čtvrté nejvyšší soutěže 1:0 trefou Rodryga z 69. minuty.

ČTK
04.01.202316:03

Atlético Madrid dnes bez Saviće

Atlético Madrid čeká pohárový zápas proti Oviedu a do toho nezasáhne Stefan Savić, černohorský obránce je zraněný.

04.01.202313:20

João Félix neohrozí Real Oviedo

Atléticu Madrid ve večerním zápase 3. kola Copa del Rey nepomůže João Félix. Portugalský útočník má po ligovém duelu s Elche (2:0) zdravotní problémy.

abola.pt
03.01.202319:08

Barcelona bude šetřit opory

Barcelona vstoupí do Copa del Rey utkáním proti Intercity a nenastoupí přitom v nejsilnějším možném složení. Trenér Xavi zveřejnil nominaci, v té se neobjevili záložník Pedri a útočník Robert Lewandowski.

03.01.202311:49

Elche se dnes obejde bez Collada

Zraněním začal rok 2023 Álex Collado, záložník španělského Elche si během tréninku přivodil svalový problém a přijde minimálně o pohárový duel proti AD Ceuta.

03.01.202309:08

Courtois a Carvajal nejsou v nominaci

Brankář Thibaut Courtois a obránce Daniel Carvajal podle očekávání scházejí v nominaci Realu Madrid na dnešní pohárový duel proti CP Cacereño, oba mají zdravotní problémy.

Girona vypadla ze Španělského poháru

Girona vypadla ve druhém kole Španělského poháru se soupeřem ze čtvrté ligy. Na hřišti Cacereňa prohrála 1:2 a pohár opustila jako první z účastníků nejvyšší soutěže. Na první gól domácích se ještě Gironě povedlo odpovědět. O vyřazení 13. týmu ligové tabulky rozhodl v 61. minutě Iván Fernández.

Překvapení nedopustilo Atlético Madrid, které na hřišti dalšího celku ze čtvrté ligy Arenteira prohrávalo od 42. minuty, ale nakonec zvítězilo 3:1. Hosté postrádali proti soupeři, který v předchozím kole vyřadil druholigovou Almeríi, finalisty mistrovství světa Antoinea Griezmanna, Nahuela Molinu a Ángela Correu.

V nastavení prvního poločasu se povedlo Atléticu vyrovnat z penalty, kterou proměnil Yannick Carrasco. V 59. minutě neuspěl z dalšího pokutového kopu Álvaro Morata. Vítězný gól dal devatenáctiletý Pablo Barrios, který se trefil v dresu Atlética poprvé. V nastavení ještě zpečetil výhru favorita Carrasco.

ČTK
22.12.202216:12

Alguacil odtrénoval jubilejní zápas

Trenér Imanol Alguacil včera oslavil jubilejní 200. zápas ve funkci trenéra Realu Sociedad. Baskický klub pod jeho vedením zaznamenal 95 výher, naposledy si ve středu v pohárovém utkání smlsl na CD Coria (5:0).

marca.com
22.12.202213:57

Félix chybí v nominaci Atlética Madrid

João Félix se neobjevil v nominaci Atlética Madrid na dnešní pohárový zápas s CD Arenteiro. Portugalský útočník se po MS zapojil do tréninku, poslední dvě jednotky ale ze zdravotních důvodů vynechal.

21.12.202218:58

Félix vynechal dnešní trénink

Dnešního tréninku Atlética Madrid se neúčastnil João Félix, který má drobné zdravotní problémy. Není ale vyloučeno, že portugalský útočník bude k dispozici na zítřejší pohárové utkání proti CD Arenteiro.