1 : 1
4:2 pen.
(0:0, bez prodloužení)

Slovenský superpohár získala po penaltách Žilina

V nedeľu sa na bratislavských Pasienkoch odohral 17. ročník Slovenského Superpoháru. V tomto ročníku Superpohára zvíťazila Žilina, ktorá síce počas riadnej hracej doby remizovala 1:1, avšak, šošoni mali lepšie nervy pri nasledujúcich penaltách, keď vyhrali pomerom 4:2.

Spočiatku mal mierny tlak Slovan. V 13. minúte najprv Sylvestr strelil tesne vedľa opustenej bránky Žiliny, o necelých päť minút pohrozil z priameho kopu Božič, ale Dúbravka bol na mieste. V 20. minúte Hadovu strelu z hranice šestnástky Dúbravka chytil. Na druhej strane v 40. minúte hlavička Majtána tesne minula bránku Putnockého a onedlho Putnocký musel vyboxovať center Angeloviča pred Oravcom. Oba celky odchádzali po polčasovom hvizde do šatní za bezgólového stavu.

V druhom polčase to bol krajší futbal, Slovan mal spočiatku opäť tlak. V 47. minúte otvoril Slovan skóre, keď Halenár využil hrubú chybu obrany Žiliny a a napriek tomu, že bol tiesnený, pohotovo prekonal Dúbravku - 0:1. Šošoni sa po inkasovanom góle rýchlo postavili a o dve minúty neskôr bolo vyrovnané. Nová posila žilinskej zálohy, Štefan Zošák, z 18 m krásnou strelou do horného kútu prekonal bezmocného Putnockého - 1:1. V 57. minúte vyskúšal Putnockého strelou spoza pokutového územia Lietava, avšak brankár Slovanu bol pozorný. Po hodine hry Lietava spoza pokutového územia opäť vystrelil, ale Putnocký jeho bombu vyrazil na rohový kop. Následný center Ježa hlavičkoval do stojacich hráčov Piaček, a z odrazenej lopty z prvej vypálil Lietava, ale bez úspechu. V 80. minúte Slovan pohrozil, avšak nakoniec hráč Žiliny Emil Rilke odkopol nebezpečnú loptu.

Keďže počas riadneho hracieho času skončila remíza 1:1, o novom víťazovi Superpohára rozhodovali penalty. Rozhodujúcu penaltu premenil kapitán Žiliny Róbert Jež, ktorý rozhodol o výsledku rozstrelu na 4:2, keď ešte predtým nepremenili pokutový kop Bello zo Žiliny a na druhej strane neuspeli Dobrotka a Grendel. Žilina sa tak po výhre po penaltách stala rekordným držiteľom titulov Slovenského Superpohára, keď majú žlto-zelení už na konte 4 víťazstvá.

Autor: Filip Kubaliak