MFK Skalica - Slovan Bratislava 0:3

Vo finále aktuálneho ročníka Slovnaft Cupu sa naplnili papierové predpoklady. V NTC Poprad zvíťazil ŠK Slovan Bratislava s druholigovou Skalicou vysoko 3:0 (1:0).

Otvoriť skóre zápasu mohli Skaličania. A to už v druhej minúte, keď si Meszároš nabehol na center Hlavatoviča a zblízka trafil iba do brankára Greifa. Meszároš ďalšiu sľubnú šancu premárnil v piatej minúte, keď zvnútra šestnástky napálil úplne mimo. Belasí postupne prevzali iniciatívu, boli viac pri lopte a hlavný dej sa odohrával na polovici Záhorákov. V trinástej minúte Čavrič z hranice šestnástky strieľal ľavačkou tvrdo, ale tesne nad. Hernú prevahu pretavil Slovan do gólu v 20. minúte. Po rohovom kope predviedol nožničky stopér Rundič a lopta skončila v sieti - 1:0 pre hostí. Potom zaujímavých momentov pred bránkami ubudlo a na trávniku sa najmä bojovalo. V 34. minúte Hlavatovič hlavičkou minul bránku.

Po zmene strán útočil Slovan ďalej. Blízko ku gólu bol v 50. minúte Čavrič. Po Kubíkovom centri namieril do ľavej žrde a následne sa neujalo niekoľko ďalších centrovaných lôpt. V 62. minúte nechala Skalica veľa priestoru pri ľavej žrdi Čavričovi, ktorý zblízka prestrelil skalického brankára - 2:0. V 67. minúte sa brankár Čikoš-Pavličko poriadne natiahol po tvrdej strele De Kampsa spoza šestnástky. Ofenzívna aktivita fortunaligistu neutíchala. V 75. minúte unikajúceho Priskina zložil brankár Čikoš-Pavličko. Loptu si na biely bod postavil Soumah a pokutový kop bez problémov premenil - 3:0. Belasí sa efektnými kombináciami snažili o ďalšie góly. Tie však už neprišli. ŠK Slovan Bratislava zdolal v popradskom finále Slovnaft Cupu MFK Skalica vysoko 3:0 a odnáša si spod Tatier cennú trofej. To zároveň znamená, že európske poháre si zahrá aj celok, ktorý v tabuľke Fortunaligy skončí na štvrtom mieste.

Autor: Dušan Guman / dennikn.sk