1 : 2
4:2 pen.
(1:2, bez prodloužení)

MŠK Žilina - FK Senica 2:2p

Dramatické vyvrcholenie v Žiline napokon lepšie zvládli šošoni, ktorí si po penaltovom rozstrele vybojovali účasť v semifinále SP pre ročník 2012/2013. Senica však prekvapila dobrou hrou a dokázala súperovi vsietiť dva góly, pričom od úvodu duelu prehrávala. V penaltách však boli lepší zverenci trénera Adelaara a preto idú ďalej žltozelení.

Žilina mohla viesť už v 2. minúte, to sa ale po centri a peknej strele Paur nepresadil. Vychytal ho totiž skvelým zákrokom Švenger. Všetko si však šošoni vynahradili o niečo neskôr. Paur pre zmenu našiel Ceesaya v šestnástke a ten z prvej nedal šancu gólmanovi hostí - 1:0. Pri tomto skóre sa zdalo, že žltozelení si doma už za nič nedajú vziať sľubný náskok, veď vonku vyhrali 2:1. No Senica sa nevzdala. Hlavičkou sa presadil v 25. minúte Blackburn po centri Babica - 1:1. Nebezpečne neskôr pálil Štepanovský. Dúbravka musel zasahovať aj po strele Križka. Švenger potom vychytal na druhej strane Paura v dobrej šanci. Pred koncom polčasu prišiel šok. Dúbravka nemal nárokna tečovanú strelu po chybe obrany od Babica a bolo 1:2. A mohlo byť pre domácich ešte horšie. V závere ešte nedal v čistej šanci Križko.

Po prestávke mohol hneď vyrovnať Pich, ale v dobrej šanci poslal loptu vedľa. Nevyrovnal ani Ceesay po peknej akcii o pár minút na to. Neskôr dal gól Blackburn, ale z ofsajdu. Dobrý zákrok však predviedol Dúbravka po peknej strele Ďuricu. Remízový stav nebol ani po hodine hry, to sa chytal za hlavu po nepremenenej šanci Lupčo. Poslal loptu nad. Tesne neskôr minul žrď Križko po spolupráci so zahraničnými spoluhráčmi. V 68. minúte našiel Barčík Picha a ten napálil tyč. Pätnásť minút pred koncom nerozhodol Ďurica, Dúbravka si poradil aj s jeho pokusom. Po rohu hlavičkoval následne Piaček, ale iba do stredu brány. V predposlednej minúte riadneho hracieho času mohol rozvlniť sieť Ceesay, ale Švenger bravúrne vyrazil jeho pokus po strele Mihálika. Duel napokon skončil takým istým výsledkom, akoe v prvom dueli z pohľadu domácich, takže sa šlo na penalty. V ňom sa viac darilo domácim, za hostí sa nepresadil Ďurica a Černý, Žilina pokusy premenila a zvíťazila na kopy 4:2.

Autor: Ľubomír Hudačko