24.04.2012 17:30 CET
3 : 0
(1:0)

Senica ľahko porazila ViOn a postupuje do finále!

Senica si v odvete semifinále Slovnaft Cupu počínala jednoznačne. Zlaté Moravce totiž poslala domov s prehrou 3:0, a súhrnným výsledkom 4:1 postupujú do vysnívaného finále. Tam sa stretnú so Žilinou, ktorá bola v semifinále nad sily Banskej Bystrice.

Zápas sa začal od úvodu aktívne. Už v 5. minúte Kóňa vysunul do šance Diviša, ktorý v nájazde na Kuciaka neuspel, keďže skúsený gólman ViOnu vyrazil jeho pokus na rohový kop. O niekoľko málo sekúnd neskôr mala Senica opäť vyloženú šancu, ale Kóňa zblízka trestuhodne nastrelil len Kuciaka. V 8. minúte opäť zachraňoval hostí brankár Martin Kuciak, tentokrát zneškodnil hlavičku Križka. O dve minúty neskôr sa aktivita Záhorákov odmenila gólom, kedy po Strnadovom dlhom aute do ohňa hlavičkoval Kóňa a nedal šancu brankárovi hostí - 1:0. V 12. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Diviš, ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol. V nasledujúcich minútach sa hra trošku vyrovnala, ale hostia boli stále pred bránou Boleka bezzubí. Po polhodine hry Diviš pekne nahrával lopta poza Kuciaka, ale Križko už z ostrého uhla nedokázal trafiť bránu. Do konca polčasu sa hralo už len medzi šestnástkami a tak sa prvý polčas skončil priaznivým výsledkom pre domácich 1:0.

Úvod druhého polčasu už nebol taký zaujímavý ako ten v prvom polčase. Hralo sa len medzi šestnástkami a obe mužstvá viac-menej kombinovali. V 58. minúte si však domáci poistili víťazstvo, keď sa presadil po krásnej prihrávke od Ďuricu legionár Blackburn, ktorý "jasličkami" okabátil Kuciaka - 2:0. V ďalších minútach dominovali stále domáci a v 72. minúte sa im to znovu vyplatilo. Druhý gól totiž vsietil Blackburn, ktorý využil veľké zaváhanie Kuciaka a loptu do prázdnej brány nemal problém usmerniť - 3:0. V závere zápasu si už Senica udržala suverénne trojgólové vedenie a tak po dvojzápase s ViOnom (1:1, 3:0) postupuje do májového finále v Bardejove, kde sa stretnú so Žilinou, ktorá postúpila cez Banskú Bystricu.

Autor: Filip Kubaliak